Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντα 2 wipe cache και data απτο recovery menu φλασαρω και 2 ξανα στο 1 boot.

Στησιμο ολα απτην αρχη και δεν ειχα ποτε κανενα θεμα.

Περασα την Nordic rom η οποια παει εξαιρετικα!

Ανεβασα και κανα μισαωρο περιπου στην χρηση οθονης.

Γενικα τωρα η εμπειρια χρησης της συσκευης ειναι στο τοπ και υπαρχει και βελτιωση στο multitasking.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλησπέρα μια ερώτηση ετοιμάζομαι για την αγορά το s6 θα ήθελα να ρωτήσω γτ δεν έχω διαβάσει ότι ο αισθητήραΣ δακτυλικου δουλεύει απροβληματιστα η έχει τα θέματα του;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μια ερώτηση ετοιμάζομαι για την αγορά το s6 θα ήθελα να ρωτήσω γτ δεν έχω διαβάσει ότι ο αισθητήραΣ δακτυλικου δουλεύει απροβληματιστα η έχει τα θέματα του;

Σε μενα φιλε παει σφαιρα, αντε να χασει 1 στις 30 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση.Άνοιξα τρία παιχνίδια ταυτόχρονα.Το sbk14, real racing 3 και spearfishing 2..Πραγματικά έπαθα πλάκα με την εναλλαγή των παιχνιδιών. Δοκίμασα και άνοιξα 7 καρτέλες στον browser. Δεν χρειάστηκε να επαναφόρτωσει καμία. Μένει τώρα να δω πως θα τα πάει και η μπαταρία..Διάβαζα τα σχόλια σας και πραγματικά δεν περίμενα να δω τόσο μεγάλη διαφορά.Σαν να έχω καινούργιο κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ το 2ο update.

Θα το δω μετά γιατί τώρα δεν έχω χρόνο, Θέλω να του κάνω και ολικό καθάρισμα, ευκαιρία περίμενα το update.

Πάντως καλό το βλέπω λίγο που το δουλεύω.

Το tapatalk πάντως δε με αφήνει να ανεβάσω τα screenshots που έχω τραβήξει...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα , ποια rom ειναι καλυτερη να φλασαρω την αγγλικη (BTU) η την γαλλικη η καποια αλλη που δοκιμασατε.......... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το multitasking όχι απλά βελτιώθηκε αλλά έχει γίνει φοβερό μιλάμε! !! (με custom rom!)

πριν με Opera browsers άνοιγα 4-5 καρτέλες και της ξανά φορτωνε ξανά και ξανά! !!αλλά τώρα έχω 11 καρτέλες ανοιχτές και δεν φορτώνει τίποτα! !!:D

https://youtu.be/wR-oJos0nLI

δείτε και εσείς! !και για δείτε και εσείς με το τελευταίο update πόσες καρτέλες μπορείτε να ανοίξετε στον Opera browser χωρίς να της ξανά φορτώνει! !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το multitasking όχι απλά βελτιώθηκε αλλά έχει γίνει φοβερό μιλάμε! !! (με custom rom!)

πριν με Opera browsers άνοιγα 4-5 καρτέλες και της ξανά φορτωνε ξανά και ξανά! !!αλλά τώρα έχω 11 καρτέλες ανοιχτές και δεν φορτώνει τίποτα! !!:D

https://youtu.be/wR-oJos0nLI

δείτε και εσείς! !και για δείτε και εσείς με το τελευταίο update πόσες καρτέλες μπορείτε να ανοίξετε στον Opera browser χωρίς να της ξανά φορτώνει! !

Έτσι ακριβώς. Έχει γίνει απίστευτο μετά τα update.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς wipe και έχει κάτσει μία χαρά! Αξιοπρεπές multitasking πλέον και ελαφρώς καλύτερη αυτονομία. Είχε χρόνια να με κερδίσει έτσι συσκευή.....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και εμενα η τελευταια αναβαθμυση. Ολα καλα το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν λειτουργει το εφε κινησησ του φοντου ενω ειναι κανονικα ενεργοποιημενο. Εκανα και επανεκινηση και το κινητο αλλα παραμενει το ιδιο. Αν μπορειτε παιδια μια βοηθεια .
Link to comment
Share on other sites

Το εφέ κίνησης φόντο ούτε εμένα λειτουργεί πλέον. Ότι να ναι.

 

Επίσης το multitasking πως γίνεται να έγινε φοβερό και σε μένα να παραμένει το ίδιο με πριν;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το εφέ κίνησης φόντο ούτε εμένα λειτουργεί πλέον. Ότι να ναι.

 

Επίσης το multitasking πως γίνεται να έγινε φοβερό και σε μένα να παραμένει το ίδιο με πριν;

Φοβερό έγραψε ο Μάνθος με custom rom και όχι με stock τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό έγραψε ο Μάνθος με custom rom και όχι με stock τηλέφωνο.

 

Το θεμα ειναι ενα κινητο 700+ ευρω να δουλευουν ολα ρολοι οπως το παιρνεις και οχι να διορθωνει ο χρηστης οποιοδηποτε προβλημα εχει ακομα και στο software. Γιατι πολυ απλα, δεν ειναι ολοι γνωστες με φλασαρισματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ενα κινητο 700+ ευρω να δουλευουν ολα ρολοι οπως το παιρνεις και οχι να διορθωνει ο χρηστης οποιοδηποτε προβλημα εχει ακομα και στο software. Γιατι πολυ απλα, δεν ειναι ολοι γνωστες με φλασαρισματα κτλ.

 

ναι ετσι θα επρεπε να ειναι εννοειται αλλα απο οτι φαίνεται η samsung απλα μαλ*******τε η ειναι ανίκανη για μια ρομ της προκοπης!!!

οπως και να εχει με custom παει σφαιρα το τηλεφωνο και με απίστευτο multitasking!!!!τι να κανω να μην το πω!!!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι θα επρεπε να ειναι εννοειται αλλα απο οτι φαίνεται η samsung απλα μαλ*******τε η ειναι ανίκανη για μια ρομ της προκοπης!!!

οπως και να εχει με custom παει σφαιρα το τηλεφωνο και με απίστευτο multitasking!!!!τι να κανω να μην το πω!!!:lol::p

 

Αληθεια, βγαζει παραπανω σκορ με custom rom το s6? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, βγαζει παραπανω σκορ με custom rom το s6? :worry:

 

τα ίδια περίπου! !37.000 στο quadrant! !!68.000 antutu! !!!μια χαρά είναι το σκορ αλλά αυτό που έχει σημασία είναι αν δουλεύει σωστά το τηλέφωνό και να είναι smooth και σφαίρα! !!

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια περίπου! !37.000 στο quadrant! !!68.000 antutu! !!!μια χαρά είναι το σκορ αλλά αυτό που έχει σημασία είναι αν δουλεύει σωστά το τηλέφωνό και να είναι smooth και σφαίρα! !!

 

Ανεκαθεν, αν οχι ολες, οι περισσοτερες custom roms, δινουν αλλο αερα στα κινητα απο των εταιριων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου έβγαζε 69k+ με την 5.0.2. ενώ τώρα με την βελτιωμένη 5.1.1. μόλις 59k+.

Θα το δοκιμάσω βέβαια και σε πιο νορμάλ συνθήκες και όχι όπως τώρα καπάκι μετά από 2-3 restart και το τελευταίο update....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως δουλεύει το beaming service; Θέλω να προσθέσω τη κάρτα μου

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα,σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη,εσεις που ειστε χρηστες αξιζει ι συγκεκριμενη,να προσθεσω οτι εχω S4,και το κινητο το χρειαζομαι να εχει καλη φωτογραφια και να επεξεργαζομαι video..

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Ιταλικό branded της WIND. Ελαβα από ΕΧΘΈΣ την 2η 5.1.1 μέσω OTA. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει ένα άλλο τηλέφωνο όπως παρουσιάζουν μερικοί συνφορμιτες, απλά διορθώσεις.. Οκ το multi έφτιαξε όπως και το lag στις ρυθμίσεις.. Το lag όμως στις επαφές παραμένει. Δεν λειτουργεί το κινούμενο wallpaper στην οθόνη όπως παρατηρησαν και άλλοι.. Γενικά είναι πιο γρήγορο από πριν... Τελικά κανταντησαμε να είμαστε ευχαριστημενοι με λίγες αλλαγές προς το καλύτερο αντί η ναυαρχίδα να σαρώνει στα πάντα.. Τεσπα

Υ. Γ

Και η αυτονομία μου φαίνεται καλύτερη

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Lag στις επαφες δεν ειχε ουτε με την 5.0.2 και εχω πανω απο 450..

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...