Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είτε το θέλεις, είτε όχι... δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό που λες. Μια συσκευή τέτοιας αξίας όταν τη βγάζεις επίσημα εκτός εγγύησης χάνει την αξία της (όσον αφορά τη μεταπώληση) πολύ περισσότερο από 30 ευρώ σε σχέση με μία συσκευή εντός εγγύησης.

 

Συμφωνώ με τον φίλο. Το να λέμε ότι ένα μαμά κινητό με εγγύηση σε σχέση με ένα rootαρισμενο έχουν παρόμοια μεταπωλητικη αξία είναι wishful thinking και μόνο.

 

Από εκεί και πέρα δεν αποκλείω το γεγονός να βρεθεί κάποιο κορόιδο που θα δώσει τα ίδια χρήματα για να πάρει μεταχειρισμενο χωρίς εγγύηση.

 

Γιατί άλλο να είσαι ο πρώτος κάτοχος και να έχεις επιλέξει να το το κάνεις root και άλλο να παίρνεις ένα μεταχειρισμενο που δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βγάλει χωρίς εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορω να βρω και εγω ενα ματσο αρθρα που να λενε οτι αυτο ετσι το αλλο ετσι.

Σημασια εχει ο καθε χρηστης ποσο ικανοποιημενος ειναι.

 

Διαβαζω αυτα που με μενος γραφουν φανατικοι αντι Samsung εδω και μερες και εχω μεινει εκπληκτος.

 

Στην τελικη παιδια αν δεν σας αρεσει πουληστε το και παρτε iphone htc one plus οτι σας γεμιζει. Κουραστηκαμε να βλεπουμε ποστ για το αθλιο touchwiz (καραμελα που την πλασαρει πλεον ο καθενας) και ενω βλεπουμε οτι εγινε μια πολυ καλη προσπαθεια φετος (ναι χρειαζεται ακομα δουλεια αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αθλιο).

 

Αλλα τοσα για την μπαταρια και κραξιμο ενω δεν ασχοληθηκαν ουτε 5 λεπτα για να μαθον τα βασικα περι εξοικ μπαταριας.

Αυτο παλι με την υπερθερμανση που επισης ειναι περα για περα υπερβολικο . Το ζοριζα για 3 4 ωρες συνεχομενα και απλα ενιωσα ενα ελαφρυ ζεσταμα και χωρις θηκη μαλιστα.

 

Εγω ο αδερφος μου και κολλητος φιλος εχουμε 3 S6 και επειδη εγω ειμαι πιο απαιτητικος τα παιρνω και τα τσεκαρω. Ολα λειτουργουν απροβληματιστα και κανενας δεν αναφερει προβλημα μπαταριας ουτε υπερθερμανσης.

 

Αν βελτιωθει ακομα περισσοτερο το multitasking που ειναι το μονο μειον θα μιλαμε για κορυφαια εμπειρια χρησης.

 

Συμπερασματικα σε 3 S6 που εχω συχνη επαφη μαζι τους ολα λειτουργουν απροβληματιστα και θεωρω αυτα που διαβαζω εδω ακραια και υπερβολικα.

 

ΥΓ

Ουτε samsung fan boy ειμαι ουτε τα παιρνω ουτε τιποτα γι αυτους που θα βιαστουν.

Σε αντιφάσεις πέφτεις.

Και γιατι νομίζεις οτι εσυ εισαι ο σχετικός και όλοι άλλοι άσχετοι που δεν ξέρουν να κουμαντάρουν την συσκευη τους στα της μπαταρίας που αναφέρθηκες η τους χαρακτηρίζεις απλά haters.

 

Αλλο αν θες με το ζόρι να υποστηρίξεις την αγορα σου πάω πάσο η πρόσβαλεσαι αν θίξουμε τα κακώς κείμενα της συσκευης που υπάρχουν σου αρέσει δεν σου αρέσει.

Facto de facto.

Αμα κουράστηκες να διαβάζεις απλά προσπέρασε το και οχι το συνήγορο της εταιρίας να κανεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μας ενδιαφέρει εδώ να κατά γράφουμε και να επιλυουμε θέματα για το S6.

Το αν είναι καλό η όχι αλλά λόγια να αγαπιομαστε

. Ο καθένας πρατει με την δικιά του κρίση

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα παιδια κατοχος s4 και σκεφτομαι την αγορα για το s6,ι συσκευη αξιζει τα λεφτα τις?Γιατι εχω ακουσει κατι προβληματα με την Ram,οτι πιανει χορητικοτητα πολυ,κ.λ.π εσεις που ειστε κατοχοι τι αποψη εχετε για την συσκευη!

 

Ευχαριστω!

 

Κοίταξε και το G4 που ειναι εξαιρετική συσκευη,πιο ισορροπημένη και πιο ολοκληρωμένη.

 

ανοίξτε την σελίδα του androidcentral και γελάστε...!

 

http://www.androidcentral.com/

 

και να ήτανε η μονη σελίδα... αλλα σχεδόν η περισσότερες σελίδες σέρνονται...

 

δοκίμασα από stock browser/chrome/firefox/opera

 

.

Δοκιμασε και το dolphin που για εμένα ειναι ο κορυφαίος browser σε android και άσε τον stock/chrome και σια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο. Το να λέμε ότι ένα μαμά κινητό με εγγύηση σε σχέση με ένα rootαρισμενο έχουν παρόμοια μεταπωλητικη αξία είναι wishful thinking και μόνο.

 

Από εκεί και πέρα δεν αποκλείω το γεγονός να βρεθεί κάποιο κορόιδο που θα δώσει τα ίδια χρήματα για να πάρει μεταχειρισμενο χωρίς εγγύηση.

 

Γιατί άλλο να είσαι ο πρώτος κάτοχος και να έχεις επιλέξει να το το κάνεις root και άλλο να παίρνεις ένα μεταχειρισμενο που δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βγάλει χωρίς εγγύηση.

 

παιδιά τα έχετε μπερδέψει τα πράγματα μου φαίνεται! !!ποίος είπε ότι δεν χάνεις λεφτά στην μετά πώληση? ?ναι θα χάσεις αλλά όχι και τζάμπα που είπε κάποιος! !!!!από την άλλη δεν είμαι και ο μόνος που ροοταρει την συσκευή του είναι αρκετή αυτοί σαν και εμένα! !!οπότε όταν είναι να το πουλήσω θα το βάλω ένα 30-50ευρω παρακάτω από τους λαούς και αυτός που θα το κάνει ροοτ έτσι και αλλιώς είναι θα το πάρει παιδιά! !!και το λέω ξανά εσείς αν έχετε εγγύηση και δεν είναι σε καλή κατάσταση θα έχετε περισσότερη χασουρα στα χρήματα και ας έχετε και εγγύηση! !!

και ναι επιτέλους το χαίρομαι το τηλέφωνο με τα όλα του και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου που το έκανα ροοτ!!είναι επιλογή του καθένα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμουν αναμεσα σε samsung s6 και iphone 6 αλλα για να λετε οτι δεν κανει,μαλλον iphone..

Άνοιξε ενα θέμα στην επιλογή συσκευης καλύτερα.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιφάσεις πέφτεις.

Και γιατι νομίζεις οτι εσυ εισαι ο σχετικός και όλοι άλλοι άσχετοι που δεν ξέρουν να κουμαντάρουν την συσκευη τους στα της μπαταρίας που αναφέρθηκες η τους χαρακτηρίζεις απλά haters.

 

Αλλο αν θες με το ζόρι να υποστηρίξεις την αγορα σου πάω πάσο η πρόσβαλεσαι αν θίξουμε τα κακώς κείμενα της συσκευης που υπάρχουν σου αρέσει δεν σου αρέσει.

Facto de facto.

Αμα κουράστηκες να διαβάζεις απλά προσπέρασε το και οχι το συνήγορο της εταιρίας να κανεις.

 

Σε καμια αντιφαση δεν πεφτω, λεω τα πραγματα ως εχουν και εχω τονισει οτι δεν κανω τον συνηγορο κανενος.

 

Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι σχετικος απλα οτι καποιοι δεν ασχοληθηκαν ουτε με τα βασικα περι εξοικ μπαταριας και απλα κραζουν αβερτα.

 

Τι να υποστηριξω με το ζορι την συσκευη μου? πλακα κανεις? αλλη δουλεια δεν εχω να πεισω τον κοσμο για το S6. Οταν ομως λεγονται ακροτητες θα πρεπει να πω την αποψη που εχω σχηματισει εχοντας συχνη επαφη με 3 συσκευες το τονιζω ξανα.

 

Σου αρεσει δεν σου αρεσει οπως λες η συσκευη υστερει μονο στο multitasking οπως εχω ξαναπει, σε ολα τα αλλα ειδικα με το τελευταιο update ειναι αψογη.

 

Οσοι θελουν να συνεχισουν το κραξιμο ας συνεχισουν μεχρι να βαρεθουν ή να παρουν τους ανταγωνιστες για να εχουν την ''τέλεια'' εμπειρια χρησης.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα έχετε μπερδέψει τα πράγματα μου φαίνεται! !!ποίος είπε ότι δεν χάνεις λεφτά στην μετά πώληση? ?ναι θα χάσεις αλλά όχι και τζάμπα που είπε κάποιος! !!!!από την άλλη δεν είμαι και ο μόνος που ροοταρει την συσκευή του είναι αρκετή αυτοί σαν και εμένα! !!οπότε όταν είναι να το πουλήσω θα το βάλω ένα 30-50ευρω παρακάτω από τους λαούς και αυτός που θα το κάνει ροοτ έτσι και αλλιώς είναι θα το πάρει παιδιά! !!και το λέω ξανά εσείς αν έχετε εγγύηση και δεν είναι σε καλή κατάσταση θα έχετε περισσότερη χασουρα στα χρήματα και ας έχετε και εγγύηση! !!

και ναι επιτέλους το χαίρομαι το τηλέφωνο με τα όλα του και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου που το έκανα ροοτ!!είναι επιλογή του καθένα μας!!!!

 

Εγώ ανέφερα το τζάμπα(είναι λίγα ποστ παραπάνω), και προφανώς δεν εννοούσα 0.

Προσωπικά αν και είμαι μεγάλος φαν του πειράγματος, για 30€ δεν θα το συζητούσα καν να πάρω συσκευή χωρίς εγγύηση, ακόμα και αν είχα προαπαφασίσει ότι θα την ρουτάρω μετά, στα 70-80€ ναι.

Αλλά ένα 70άρι μείωση για μένα, είναι ψιλοτζαμπα/ξεπούλημα.

Πάντως, αν μπορείς να σπρώξεις συσκευή με γραμμένο knox μόνο με 30€ μείωση, μιας και στη συσκευή που έχω τώρα θα ροοτάρω όταν είναι να το δώσω μπορείς να αναλάβεις εσύ την πώληση.

Τέσπα, επειδή είμαστε off topic, από μένα σταματάει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια αντιφαση δεν πεφτω, λεω τα πραγματα ως εχουν και εχω τονισει οτι δεν κανω τον συνηγορο κανενος.

 

Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι σχετικος απλα οτι καποιοι δεν ασχοληθηκαν ουτε με τα βασικα περι εξοικ μπαταριας και απλα κραζουν αβερτα.

 

Τι να υποστηριξω με το ζορι την συσκευη μου? πλακα κανεις? αλλη δουλεια δεν εχω να πεισω τον κοσμο για το S6. Οταν ομως λεγονται ακροτητες θα πρεπει να πω την αποψη που εχω σχηματισει εχοντας συχνη επαφη με 3 συσκευες το τονιζω ξανα.

 

Σου αρεσει δεν σου αρεσει οπως λες η συσκευη υστερει μονο στο multitasking οπως εχω ξαναπει, σε ολα τα αλλα ειδικα με το τελευταιο update ειναι αψογη.

 

Οσοι θελουν να συνεχισουν το κραξιμο ας συνεχισουν μεχρι να βαρεθουν ή να παρουν τους ανταγωνιστες για να εχουν την ''τέλεια'' εμπειρια χρησης.

Έλα ομως που δεν συμφωνούν όλοι σε αυτο το συμπέρασμα που εσυ έβγαλες.

Μπορει εσυ να εισαι ικανοποιημένος για μια συγκεκριμένη χρηση που του κανεις κάποιος άλλος ομως με διαφορετική χρηση μπορει να μην εισπράτει το ίδιο βαθμό ικανοποίησης.

Και δεν ειναι 1-2 που κάνουν παράπονα αλλα πολλοι απο την αρχή του νήματος και που στο εξωτερικό τα ιδια συμβαίνουν.

Ακόμα και που εμπορικά η συσκευη δεν παει καλα και δεν εχει τα αποτελέσματα που προσδοκουσε η εταιρία αυτο λέει παρα πολλά.

Τιποτα δεν ειναι τυχαίο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα ομως που δεν συμφωνούν όλοι σε αυτο το συμπέρασμα που εσυ έβγαλες.

Μπορει εσυ να εισαι ικανοποιημένος για μια συγκεκριμένη χρηση που του κανεις κάποιος άλλος ομως με διαφορετική χρηση μπορει να μην εισπράτει το ίδιο βαθμό ικανοποίησης.

Και δεν ειναι 1-2 που κάνουν παράπονα αλλα πολλοι απο την αρχή του νήματος και που στο εξωτερικό τα ιδια συμβαίνουν.

Ακόμα και που εμπορικά η συσκευη δεν παει καλα και δεν εχει τα αποτελέσματα που προσδοκουσε η εταιρία αυτο λέει παρα πολλά.

Τιποτα δεν ειναι τυχαίο.

 

Για να το ξεκαθαρισουμε το θεμα, δεν εχω κανένα πρόβλημα και ούτε με νοιάζει που:

 

- δεν συμφωνουν ολοι οπως λες, με το συμπερασμα μου

-η συσκευη δεν πουλάει όσο περίμεναν (έτσι και αλλίως δεν τα βάζω στην τσέπη μου)

 

Εχω πρόβλημα και γι αυτό παρέμβηκα όταν γράφονται και επαναλαμβάνονται ακρότητες και πράγματα που δεν ισχύουν τα οποία κουράζουν όσους διαβάζουν το θεμα.

Ακρότητες του τύπου άθλιο τηλέφωνο, για κλάματα, άθλια μπαταρία κτλπ κτλπ.

 

ΥΓ

Στο phonearena μάλλον ειναι όλοι προβληματικοι, γι αυτό βγάλαν τη συσκευή καλύτερη για το πρωτο μισό του 2015?

http://www.phonearena.com/news/H1-2015-in-review-Best-smartphones_id71311

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανέφερα το τζάμπα(είναι λίγα ποστ παραπάνω), και προφανώς δεν εννοούσα 0.

Προσωπικά αν και είμαι μεγάλος φαν του πειράγματος, για 30€ δεν θα το συζητούσα καν να πάρω συσκευή χωρίς εγγύηση, ακόμα και αν είχα προαπαφασίσει ότι θα την ρουτάρω μετά, στα 70-80€ ναι.

Αλλά ένα 70άρι μείωση για μένα, είναι ψιλοτζαμπα/ξεπούλημα.

Πάντως, αν μπορείς να σπρώξεις συσκευή με γραμμένο knox μόνο με 30€ μείωση, μιας και στη συσκευή που έχω τώρα θα ροοτάρω όταν είναι να το δώσω μπορείς να αναλάβεις εσύ την πώληση.

Τέσπα, επειδή είμαστε off topic, από μένα σταματάει εδώ.

 

φίλε μου θα σου το πω ξανά οποις είναι να το ροοταρει θα την πάρει την συσκευή σου απλά !!!και τα 30-50 ευρώ θα του μείνουν στην τσέπη του!!!έτσι πιστεύω εγώ έχω δώσει σε παιδιά που λέγανε ότι τους είχα βγάλει από τον κόπο να το κάνουν ροοτ!!!

Link to comment
Share on other sites

ανοίξτε την σελίδα του androidcentral και γελάστε...!

 

http://www.androidcentral.com/

 

και να ήτανε η μονη σελίδα... αλλα σχεδόν η περισσότερες σελίδες σέρνονται...

 

δοκίμασα από stock browser/chrome/firefox/opera

 

σε όλα τα browser η περισσότερες σελίδες έχουνε απίστευτο lag...! προσωπικά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από από το browsing στο s6...

 

με την τελευταία τώρα rom τις nordic countries που πέρασα το κινητό έχει όντως κάποιες βελτίωσης... αλλα σε καμια περίπτωση δεν θα πω πως το lag δεν παραμένει...! δεν είναι η εμπειρία που σου δίνει πχ ένα nexus η ένα LG G4... ακόμα και ένα iPhone...!

 

τα καλά είναι ότι παίρνεις τηλέφωνο και μπορείς να μιλήσεις στο whatsapp,viber και να μπαίνεις instagram... άντε και κανένα email....!

και selfie εννοείτε...!

 

με λίγα λόγια παίρνεις 8πυρινο κινητό με 3GB ram και λες πω αυτό θα είναι κορυφαίο...! το ανοίγεις και νιώθεις την δύναμη του exynos με το touchwiz και το bloatware της samsung...

 

όλη η σαβούρα εκεί μέσα...!!!

 

σοβαρά τώρα κανεις δεν εχει παρατήρηση ότι το κινητό έχει επίσης και την σαβούρα το clean master λέω για τους γνωστες που νομίζουνε πως καθαρίζει την συσκευή...! αλλα που να ξέρατε το τι σκουπίδι είναι και αυτό.... :rolleyes:

 

περιμένω να βγει μια καλή custom rom που θα δουλεύουνε και τα services του Gear VR και άσε τον knox να γράψει ότι θέλει...!!! στην τελική πληρώνεις το service και σου φτιάχνει την συσκευή αν έχεις πρόβλημα...!

 

τρελάθηκα πια....

 

η θα κάνει κάτι η samsung για αυτή την κατάσταση η θα αλλάξω τα φώτα του κινητού...!!! :lol:

 

δεν θα μου πουλάει εμενα τρελα η samsung.... :shifty:

 

επίσης για να το πουλήσω δεν ύπαρxει περίπτωση...! σε λίγους μήνες θα έχει μονο 400 ευρώ...

 

Σε παρακαλω πουλησε το κοντευεις να μας τρελανεις με αυτα που γραφεις εδω και μερες.Τουλαχιστον αν θελεις να σε πιστεψουμε ανεβασε ενα βιντεο στο Youtube.Το ειχες πει σε προηγουμενα post σου και δεν το εκανες.Αλλιως γυρνα στο IOS οπως ησουν πριν γιατι βλεπω να μην προσαρμοζεσαι με το android,οσες rom και αν αλλαξεις παλι το ιδιο θα σου φαινεται.Να διευκρινισω εχω το s6 edge και ειμαι σε ολα απολυτα ευχαριστημενος εκτος στο θεματακι με το multitasking το οποιο βεβαια με το τελευταιο update ψιλο διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειμαι τελικα τυχερος:p...επεσα σε καλο κομματι μαλλον....:)

 

http://www.androidcentral.com με stock browser.

 

 

facebook scrolling

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου θα σου το πω ξανά οποις είναι να το ροοταρει θα την πάρει την συσκευή σου απλά !!!και τα 30-50 ευρώ θα του μείνουν στην τσέπη του!!!έτσι πιστεύω εγώ έχω δώσει σε παιδιά που λέγανε ότι τους είχα βγάλει από τον κόπο να το κάνουν ροοτ!!!

 

Ο πρώτος κάτοχος ενός κινητού πριν προχωρήσει σε root μπορεί να διαπιστώσει αν το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα και να το αλλάξει / επιδιορθωσει στα πλαίσια της εγγύησης.

 

Ο επόμενος που θα το αγοράσει με root και χωρίς εγγύηση απλά παίρνει ρίσκο γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζει το ιστορικό του κινητού και πιθανά κουσούρια οπότε κατά την γνώμη μου δεν έχει λογική να προτιμησει να δώσει 400 αντί 430 και να αναλάβει το ρίσκο. Και αναφέρομαι σε κουσούρια που μπορεί να μην είναι εμφανή με έναν τυπικό έλεγχο 10 λεπτών.

 

Βέβαια κορόιδα υπάρχουν οπότε δεν αποκλείω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειμαι τελικα τυχερος:p...επεσα σε καλο κομματι μαλλον....:)

 

http://www.androidcentral.com με stock browser.

 

 

facebook scrolling

 

 

e ένταξη τώρα είναι να τρελαίνομαι.. πως γίνετε σε εμενα το συγκεκριμένο site να σέρνεται??? :/

 

θα ανεβάσω video....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που μόλις πέρασα Update G920FXXU2BOG8 (μου το έβγαλε αυτόματα το Smart Switch) είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο.

(Έχω από ελληνικό μαγαζί Γερμανικό τηλέφωνο)

Να πω εδώ και η 5.1.1 όταν πρώτο μπήκε ήταν fluid και καθώς περνούσε ο καιρός σαν να μου έκανε περισσότερο lag.

Για να δούμε αυτή η διόρθωση της 5.1.1 τι λέει.

Στον Fast Charging φορτιστή πάντως πλέον δεν καίει όταν φορτίζει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που μόλις πέρασα Update G920FXXU2BOG8 (μου το έβγαλε αυτόματα το Smart Switch) είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο.

(Έχω από ελληνικό μαγαζί Γερμανικό τηλέφωνο)

Να πω εδώ και η 5.1.1 όταν πρώτο μπήκε ήταν fluid και καθώς περνούσε ο καιρός σαν να μου έκανε περισσότερο lag.

Για να δούμε αυτή η διόρθωση της 5.1.1 τι λέει.

Στον Fast Charging φορτιστή πάντως πλέον δεν καίει όταν φορτίζει.

Τι τηλέφωνο είναι φίλε μου; ποιας χώρας εννοώ;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο. Το να λέμε ότι ένα μαμά κινητό με εγγύηση σε σχέση με ένα rootαρισμενο έχουν παρόμοια μεταπωλητικη αξία είναι wishful thinking και μόνο.

 

Από εκεί και πέρα δεν αποκλείω το γεγονός να βρεθεί κάποιο κορόιδο που θα δώσει τα ίδια χρήματα για να πάρει μεταχειρισμενο χωρίς εγγύηση.

 

Γιατί άλλο να είσαι ο πρώτος κάτοχος και να έχεις επιλέξει να το το κάνεις root και άλλο να παίρνεις ένα μεταχειρισμενο που δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βγάλει χωρίς εγγύηση.

Δούλεψε πρώτα root τηλέφωνο και μετά μίλα για κορόιδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίταξε και το G4 που ειναι εξαιρετική συσκευη,πιο ισορροπημένη και πιο ολοκληρωμένη.

 

Δοκιμασε και το dolphin που για εμένα ειναι ο κορυφαίος browser σε android και άσε τον stock/chrome και σια.

Και πανέμορφο και με τρομερή αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ανέφερα το τζάμπα(είναι λίγα ποστ παραπάνω), και προφανώς δεν εννοούσα 0.

Προσωπικά αν και είμαι μεγάλος φαν του πειράγματος, για 30€ δεν θα το συζητούσα καν να πάρω συσκευή χωρίς εγγύηση, ακόμα και αν είχα προαπαφασίσει ότι θα την ρουτάρω μετά, στα 70-80€ ναι.

Αλλά ένα 70άρι μείωση για μένα, είναι ψιλοτζαμπα/ξεπούλημα.

Πάντως, αν μπορείς να σπρώξεις συσκευή με γραμμένο knox μόνο με 30€ μείωση, μιας και στη συσκευή που έχω τώρα θα ροοτάρω όταν είναι να το δώσω μπορείς να αναλάβεις εσύ την πώληση.

Τέσπα, επειδή είμαστε off topic, από μένα σταματάει εδώ.

Βάλε αγγελία στο insomnia για πλάκα 420 με knox0x1 και 470 με knox 0x0 να δούμε που θα έχεις περισσότερα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος κάτοχος ενός κινητού πριν προχωρήσει σε root μπορεί να διαπιστώσει αν το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα και να το αλλάξει / επιδιορθωσει στα πλαίσια της εγγύησης.

 

Ο επόμενος που θα το αγοράσει με root και χωρίς εγγύηση απλά παίρνει ρίσκο γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζει το ιστορικό του κινητού και πιθανά κουσούρια οπότε κατά την γνώμη μου δεν έχει λογική να προτιμησει να δώσει 400 αντί 430 και να αναλάβει το ρίσκο. Και αναφέρομαι σε κουσούρια που μπορεί να μην είναι εμφανή με έναν τυπικό έλεγχο 10 λεπτών.

 

Βέβαια κορόιδα υπάρχουν οπότε δεν αποκλείω τίποτα.

 

φίλε άσε τα περί κοροιδιας και χαζά αν το τηλέφωνο σου έχει κάποια κουσούρια απλά τα αναφέρεις σε όλους να ξέρει ο καθένας για τα κουσούρια αυτά και φυσικά πέφτει και άλλο η τιμή σε αυτή την περίπτωση! !!αλλά αυτό για κορόιδα δεν το κατάλαβα? ?!!δηλαδή για σένα οποίος το ροοταρει είναι κορόιδο! !!??μην λέμε και ότι ναι ρε παιδιά! !!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αγγελία στο insomnia για πλάκα 420 με knox0x1 και 470 με knox 0x0 να δούμε που θα έχεις περισσότερα μηνύματα.

 

Αφενός τόση ώρα εσύ & ο φίλος λέτε για κανά 30άρι, αλλά τώρα φτάσαμε στ 50άρι, αφετέρου όταν είπα τζάμπα προφανώς δεν εννοούσα 0.

Στις τιμές που λες(αν λες για το note edge είναι ήδη πολύ χαμηλά) θα φύγουν και τα 2, αλλά ένα 50αρικο στην ψύχρα μόνο για τα κόλπα της sammy το θεωρείς λίγο??

Τους τελευταίους 12 μήνες έχω αλλάξει 3 note, μέσα σε ένα 150 επιπλέον αυτών που έχω χάσει σαν πολλά δεν είναι??

 

Όπως και να χει δεν καταλήγουμε κάπου, αν θεωρείτε ότι έστω 50+ δεν είναι σημαντική απώλεια πάω πάσο.

Τέλος τα off-topic σχόλια από μένα & συγγνώμη αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω πουλησε το κοντευεις να μας τρελανεις με αυτα που γραφεις εδω και μερες.Τουλαχιστον αν θελεις να σε πιστεψουμε ανεβασε ενα βιντεο στο Youtube.Το ειχες πει σε προηγουμενα post σου και δεν το εκανες.Αλλιως γυρνα στο IOS οπως ησουν πριν γιατι βλεπω να μην προσαρμοζεσαι με το android,οσες rom και αν αλλαξεις παλι το ιδιο θα σου φαινεται.Να διευκρινισω εχω το s6 edge και ειμαι σε ολα απολυτα ευχαριστημενος εκτος στο θεματακι με το multitasking το οποιο βεβαια με το τελευταιο update ψιλο διορθωθηκε.

 

φιλε μου μπορεί να κοντεύω να σας τρελάνω αλλα έδωσα 769 euro για το S6 ξέρεις βιαστικά να το αγοράσω με προπαραγγελία από public... και τώρα σε αυτά τα χρήματα παίρνεις το edge... πολύ καλύτερο πραγματικά...!! το σύγκρινα με το s6 που έχω σήμερα με την τελευταία 5.1.1 και αυτό... και πραγματικά έχει αυτό το ελαφρύ lag... που δεν είναι και τόσο ενοχλητικό... το browser πάλι με το UC όντως είναι τα πράγματα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αφενός τόση ώρα εσύ & ο φίλος λέτε για κανά 30άρι, αλλά τώρα φτάσαμε στ 50άρι, αφετέρου όταν είπα τζάμπα προφανώς δεν εννοούσα 0.

Στις τιμές που λες(αν λες για το note edge είναι ήδη πολύ χαμηλά) θα φύγουν και τα 2, αλλά ένα 50αρικο στην ψύχρα μόνο για τα κόλπα της sammy το θεωρείς λίγο??

Τους τελευταίους 12 μήνες έχω αλλάξει 3 note, μέσα σε ένα 150 επιπλέον αυτών που έχω χάσει σαν πολλά δεν είναι??

 

Όπως και να χει δεν καταλήγουμε κάπου, αν θεωρείτε ότι έστω 50+ δεν είναι σημαντική απώλεια πάω πάσο.

Τέλος τα off-topic σχόλια από μένα & συγγνώμη αν κούρασα.

Φιλε εσύ είπες 70+ και εγώ σου λέω με -50 το root θα φύγει πιο γρήγορα και στο ξαναλέω με -30 πάλι θα το πουλήσεις,πιο πολλά χάνεις από τα έξτρα που αγοράζεις παρά από το root.Απλος οι custom rom,kernel δυστυχώς δεν είναι για όλους είναι για αυτούς που ξέρουν από android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου μπορεί να κοντεύω να σας τρελάνω αλλα έδωσα 769 euro για το S6 ξέρεις βιαστικά να το αγοράσω με προπαραγγελία από public... και τώρα σε αυτά τα χρήματα παίρνεις το edge... πολύ καλύτερο πραγματικά...!! το σύγκρινα με το s6 που έχω σήμερα με την τελευταία 5.1.1 και αυτό... και πραγματικά έχει αυτό το ελαφρύ lag... που δεν είναι και τόσο ενοχλητικό... το browser πάλι με το UC όντως είναι τα πράγματα καλύτερα...

Φίλε βάλε custom να δεις πραγματικά γιατί τα iphone είναι έτη φωτός πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι κοροϊδία το root. Κορόιδο είναι όποιος αγοράζει κινητό εκτός εγγύησης όταν για μια μικρή διαφορά μπορεί να πάρει το ίδιο με εγγύηση και μετά ας το κάνει ότι θέλει.

 

Άλλωστε κι εγώ τα περισσότερα κινητά μου τα έχω κάνει root απλά θεωρώ πως είναι κορόιδο οποίος επιλέξει ένα κινητό χωρίς εγγύηση έναντι κάποιου που έχει εγγύηση. Προσωπικά πάντως εγώ δεν πουλάω τα περισσότερα κινητά μου καθώς τα κρατάω ως back up και μετά τα χαρίζω αλλά ποτέ δεν θα αγοράζω κινητό εκτός εγγύησης ειδικά όταν μιλάμε για αρκετά χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι κοροϊδία το root. Κορόιδο είναι όποιος αγοράζει κινητό εκτός εγγύησης όταν για μια μικρή διαφορά μπορεί να πάρει το ίδιο με εγγύηση και μετά ας το κάνει ότι θέλει.

 

Άλλωστε κι εγώ τα περισσότερα κινητά μου τα έχω κάνει root απλά θεωρώ πως είναι κορόιδο οποίος επιλέξει ένα κινητό χωρίς εγγύηση έναντι κάποιου που έχει εγγύηση. Προσωπικά πάντως εγώ δεν πουλάω τα περισσότερα κινητά μου καθώς τα κρατάω ως back up και μετά τα χαρίζω αλλά ποτέ δεν θα αγοράζω κινητό εκτός εγγύησης ειδικά όταν μιλάμε για αρκετά χρήματα.

Κοροιδο ειμαι εγώ που δεν πήρα s6 με knox 0x0 με σημαδακι στα 470 και πήρα με knox 0x1 σαν σφραγισμένο με εξτρα γνήσια θήκη στα 440;αφού ρε φίλε θα το έκανα ρουτ την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...