Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δες λιγο εδω μπας και βοηθηθεις http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/help/odin-fail-hidden-img-t3154903

 

Ήδη τα δοκίμασα... Έχω κάνει και νέο md5 αρχείο, κλπ κλπ...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά με τη BTU rom που αναφέρθηκε έγινε δουλειά!!!!

Όταν ανοίγει η συσκευή σου δίνει την επιλογή να βάλεις κωδικό;

Άρα εξακολουθεί να είναι κλειδωμένη;

 

(Update)

Έγινε και ένα hard reset και πλέον η συσκευή είναι έτοιμη.

Ευτυχώς να λέμε...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη BTU rom που αναφέρθηκε έγινε δουλειά!!!!

Όταν ανοίγει η συσκευή σου δίνει την επιλογή να βάλεις κωδικό;

Άρα εξακολουθεί να είναι κλειδωμένη;

 

(Update)

Έγινε και ένα hard reset και πλέον η συσκευή είναι έτοιμη.

Ευτυχώς να λέμε...

 

Καμία φορά μερικές ρομ από το sammobile δεν δουλεύουν, δεν ξέρω γιατί αλλά τα ίδια είχα πάθει στο Α5. Οπότε πάντα δοκιμάζουμε μια άλλη. Βέβαια εμένα έκανε μόνο του επαναφορά στην προηγούμενη έκδοση και δεν ξεμενα από κινητό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καμε extract to hidden.img ακολουθως μεταονομασια σε hidden.img.tar και φλασαρε το μονο του μεσω odin στο pda tap/ap
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, πάντως αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί δεν το αναγνώριζε το smart switch...

Τέλος καλό, όλα καλά, αν και χάθηκαν οι φωτογραφίες των παιδιών της φίλης.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξερω ποτε σκοπευει να μας το δωσει η σαμσουγκ το cloud backup του s7,που κανει backup στα παντα,mp3,εγγραφα,εφαρμογες,ρυθμισεις εφαρμογων αλλα το κατεβασα και δουλευει κανονικα και στο s6:http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-cloud/samsung-cloud-2-2-08-release/samsung-cloud-2-2-08-android-apk-download/download/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποτε σκοπευει να μας το δωσει η σαμσουγκ το cloud backup του s7,που κανει backup στα παντα,mp3,εγγραφα,εφαρμογες,ρυθμισεις εφαρμογων αλλα το κατεβασα και δουλευει κανονικα και στο s6:http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-cloud/samsung-cloud-2-2-08-release/samsung-cloud-2-2-08-android-apk-download/download/

Στο Edge plus εγώ το έλαβα την Παρασκευή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει και εγώ τεράστια διαφορά στην κατανάλωση μετά την τελευταία αναβάθμιση που μου ήρθε περίπου τέλη Αυγούστου. Μεγάλη κατανάλωση παρατηρώ επίσης όταν δε χρησιμοποιώ το τηλέφωνο. Για παράδειγμα παρατηρείται μείωση 20-25% σε 7-8 ώρες με κλειστή οθόνη!!! Το διάστημα αυτό βέβαια έχω το wifi ανοιχτό, ωστόσο αυτή η τεράστια μείωση στην μπαταρία δεν παρατηρούνταν πριν την τελευταία αναβάθμιση.

 

Στη χρήση μπατατρίας το "Λειτουργικό σύστημα Android" έχει συνήθως τη μεγαλύτερη κατανάλωση με την "Αδράνεια Συσκευής" και το "Σε αναμονή" να ακολουθούν.

 

καλησπερα.

αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο θεμα. Υπαρχει καναν νεο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω ένα S6 edge 128 και έχω το εξής πρόβλημα.

Κάθε φορά που κάνω videcall μέσω viber fb skype δεν με ακούνε .. μήπως ξέρει κανείς τπτ? αν κλείσω το video με ακούνε κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

το btu στο s6 edge που εχω

 

φιλε εβαλα το btu ωστε να μη εχω Facebook προεγκατεστημενο αλλα παλι το βγαζει...και δε μπορω να το απεγκαταστησω παρα μονο να το απεργοποιησω..

Link to comment
Share on other sites

Εχετε προσεξει οτι οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο και καλει καποιος, μολις ολοκληρωθει η κληση ξαναγινεται δυνατο μόνο του; Η Samsung μου ειπε οτι αυτη ειναι εργοστασιακη ρυθμιση, δεν αλλαζει!!! Αν θελω, λεει, να το εχω πολυ χαμηλωμενο, αφου δεν μπορει να διατηρηθει αθορυβο...!!! Τι κουλο ειναι αυτο; Δηλαδη, αθορυβο για την πρωτη κληση (ακομα και αναπαντητη). Μετα, αν θες, πρεπει να το ξαναχαμηλωσεις.... Ενταξει, με εστειλε..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

εδω και μερικες μερες πηρα το S6 Edge και μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ

εχω ενα μικρο προβλημα το οποιο ειναι απλα κουραστικο

καθε φορα που ανοιγω το κινητο για να κανω ενα τηλεφωνο, να μπω στο FB κλπ κλπ βρισκω ηδη ανοικτο ενα παραθυρο απο το Play Store που μου προτεινει να κατεβασω καποια εφαρμογη

κλεινω αυτο το παραθυρο και μετα απο καποια λεπτα παλι τα ιδια

απο το μαγαζι που πηρα το κινητο μου ειπανε "ζησε με αυτο δεν μπορεις να κανεις κατι"

εσεις μηπως εχετε καποια λυση???

 

ευχαριστω!!!

Edited by kostaz
προσθηκη εικονας
Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις>εφαρμογές>play store και κάνε διαγραφή μνήμης cache μήπως στρώσει

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά σε όλους

Πρόσφατα έδωσα το edge σε έναν φίλο μου και αντιμετώπισε το εξής πρόβλημα.δε του βρίσκει το ασύρματο δίκτυο του πάροχος ΟΤΕ έχει κ ενα repeater στο χώρο του. Εαν το βρει κάνει ώρα να συνδεθεί κ μετα απο επανεκκίνηση μπορεί παλι να μη το βρει.σε εμένα ποτέ δεν έκανε το παραμικρό κ εχει συνδεθεί και σε ΟΤΕα Αλλά και σε forthnet.καμια ιδέα?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι "ψόφιο" το σήμα στο χώρο του; Ας βάλει μία άλλη sim από άλλο πάροχο να δει αν δουλεύει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

μπααα τιποτα και με αυτο

Κάποια εφαρμογή που έχεις κατεβάσει σου ρίχνει διαφημίσεις. Δοκίμασε να δεις αν τις κόβει με κάποιο antivirus (e.g. Kaspersky). Αν ναι, τότε πρέπει να βρεις ποια εφαρμογή σου ρίχνει τις διαφημίσεις.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εχετε προσεξει οτι οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο και καλει καποιος, μολις ολοκληρωθει η κληση ξαναγινεται δυνατο μόνο του; Η Samsung μου ειπε οτι αυτη ειναι εργοστασιακη ρυθμιση, δεν αλλαζει!!! Αν θελω, λεει, να το εχω πολυ χαμηλωμενο, αφου δεν μπορει να διατηρηθει αθορυβο...!!! Τι κουλο ειναι αυτο; Δηλαδη, αθορυβο για την πρωτη κληση (ακομα και αναπαντητη). Μετα, αν θες, πρεπει να το ξαναχαμηλωσεις.... Ενταξει, με εστειλε..

 

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν. Όταν το έχεις αθόρυβο πρέπει να παραμένει αθόρυβο (τουλάχιστον το δικό μου έτσι κάνει). Κάνε έναν καθαρισμό της cache και αν δεν στρώσει αναγκαστικά θα πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν. Όταν το έχεις αθόρυβο πρέπει να παραμένει αθόρυβο (τουλάχιστον το δικό μου έτσι κάνει). Κάνε έναν καθαρισμό της cache και αν δεν στρώσει αναγκαστικά θα πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

 

Κι εσύ S6 Edge έχεις; Δεν μπορω να δεχτω οτι παιζει ως ρύθμιση αυτο! Για να μου το λεει, ομως, η Samsung λογικα θα ισχυει. Αλλα το θεωρω απαραδεκτο! Εκτος αν επεσα σε ασχετο υπαλληλο εξυπηρέτησης.. Γιατι το τηλεφωνο γενικα ειναι σουπερ, για μένα. :-(

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και το Kaspersky και παλι τιποτα

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να διαγραψω καποια απο τις εφαρμογες μιας και μου ειναι ολες απαραιτητες

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι "ψόφιο" το σήμα στο χώρο του; Ας βάλει μία άλλη sim από άλλο πάροχο να δει αν δουλεύει σωστά.

 

σε αλλα ασυρματα δικτυα μπαινει κανονικα και αμεσως μονο στο σπιτι του εχει προβλημα συνδεσης..κατι παιζει μαλλον με το ρουτερ του ΟΤΕ..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

σε αλλα ασυρματα δικτυα μπαινει κανονικα και αμεσως μονο στο σπιτι του εχει προβλημα συνδεσης..κατι παιζει μαλλον με το ρουτερ του ΟΤΕ..

 

Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι στο router; 1-11 θα ήταν ΟΚ.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι στο router; 1-11 θα ήταν ΟΚ.

 

θα το δοκιμασουμε

σε ευχαριστω

 

ΥΓ και ενα NOTE 4 εφαγε σκαλωμα στο ιδιο WIFI οποτε κατι παιζει με το ρουτερ

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...εχω ενα θεματακι...δεν μου κλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα..ενω μεχρι τωρα λειτουργουσε κανονικα,απο εχθες μπαινει στη κεντρικη ελευθερα...χωρις τιποτα..τι στο καλο μπορει να εγινε?? οι ρυθμισεις ειναι κανονικα οπως ηταν..στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...