Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια

σημερα ηρθε ενα S6 DUOS (οχι το edge) sm-g920f ενος φιλου στα χερια μου ενος φιλου το οποιο ειναι ρουταρισμενο (SU#) και εχει περασμενο απ'οτι βλεπω και το TWRP οταν παω να κανω update μεσω smart switch μου βγαζει μνμ σφαλματος και δεν προχωραει.

Καλωδιο ΟΚ

Κανω απεγκατασταση τον SU επανεκκινηση αλλα τζιφος.

Το θεμα μου ειναι το εξης:

1. Να περασω την ΜΜ ή την "μαμα" ROM για να φυγει το root?

2. Εχει κανεις την ΜΜ καπου ανεβασμενη γιατι απο SAM θα ξημερωθουμε... και εχω και VDSL...:mad:

Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι "γνησιο" ή κλώνος.

Εχω βαλει ηδη και κατεβαινει αυτή:

https://samsung-firmware.org/download/Samsung%20Galaxy%20S6/f267/EUR/G920FXXU3COI9/G920FEUR3COI6/

Ειναι σωστη ή να την σταματήσω?

Σας παραθετω εικονες και οποιος μπορει ας βοηθησει

Ευχαριστω

http://s33.postimg.org/mekp45cez/Screenshot_2016_06_11_09_52_14.png' alt='Screenshot_2016_06_11_09_52_14.png'> http://s33.postimg.org/azo7zj02j/Screenshot_2016_06_11_09_52_40.png http://s33.postimg.org/735u6f8rf/Screenshot_2016_06_11_09_52_45.png http://s33.postimg.org/tpb5j5mhn/Screenshot_2016_06_11_09_52_56.png http://s33.postimg.org/httgs3me3/Screenshot_2016_06_11_09_53_07.png[/img]

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με βάση τη τωρινή του τιμή (το 32αρι) νομίζετε ότι είναι καλή αγορά ή θα διαλέγατε κάτι άλλο? Δεν το λέω για να γίνει κάποιο vs φυσικά αλλά για να δω τη γνώμη των κατόχων.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΠΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΦΟΡΤΙΣΗ! παιδια το ανοιγω κανονικα; η περιμενω να φορτωσει φουλ? :happy::happy:

 

σορρυ, απο κεκτημενη ταχυτητα πηρα την edge plus εκδοση, απλα ποσταρα εδω...:P

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πριν 2 μέρες πήγα να το βάλω να φόρτιση(με γρήγορη φόρτιση) και έκανε σαν να τον έβγαζα και τον έβαζα με αποτέλεσμα να από φορτίζει την μπαταρία! Το έβγαλα και το έβαλα να φορτίζει με το φορτιστή του 5, όλα μια χαρά... αλλά μετά διαπίστωσα ότι χάλασε η περιστροφή και το ir! Ο φορτιστής πλέον λειτουργεί κανονικά αλλά από ότι είδα μόνο αν είναι ενεργή η γρήγορη φόρτιση!

 

Ευτυχώς το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση και ο φορτιστής καθώς το αγόρασα Νοέμβριο, το θέμα είναι ότι έχει χτυπηματακια τριγύρω(στο μεταλλικό πλαίσιο μόνο!) και φοβάμαι μην το ρίξουν εκεί το φταιξιμο, αν και θα φανεί αν το δουν ότι δεν φταίει αυτό! Το κινητό είναι αγορασμένο από κοτσοβολο, αλήθεια έχει κανείς εμπειρία από το κατάστημα αυτό, πόσο καλοί είναι στην υποστήριξη; Αν και δεν θέλω να το πάω γιατί θα μείνω χωρίς κινητό για κανένα μήνα αφού μένω και σε νησί αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή!

 

Εννοείται ότι έκανα και επαναφορά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης βρήκα και ένα άρθρο που λέει να αποφεύγουμε την γρήγορη φόρτιση γιατί χαλάει την περιστροφή!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε

 

Τι θα γινει επιτελους με αυτο το android system που χτυπα 30αρια κ 40αρια ποσοστα?!?

Υπαρχει καμια λυση η' υποπτη εφαρμογη?

Reboot ,wipe cache done

Messenger,viber k skype απο λυσσαρες εφαρμογες :p

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για screen protector, ScreenKnight, αγόρασα από αυτόν τον πωλητή http://www.ebay.com/itm/171752394030?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT στα 7.80, εύκολη υγρή τοποθέτηση, χωρίς φουσκάλες και γρήγορο shipping
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πριν 2 μέρες πήγα να το βάλω να φόρτιση(με γρήγορη φόρτιση) και έκανε σαν να τον έβγαζα και τον έβαζα με αποτέλεσμα να από φορτίζει την μπαταρία! Το έβγαλα και το έβαλα να φορτίζει με το φορτιστή του 5, όλα μια χαρά... αλλά μετά διαπίστωσα ότι χάλασε η περιστροφή και το ir! Ο φορτιστής πλέον λειτουργεί κανονικά αλλά από ότι είδα μόνο αν είναι ενεργή η γρήγορη φόρτιση!

 

Ευτυχώς το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση και ο φορτιστής καθώς το αγόρασα Νοέμβριο, το θέμα είναι ότι έχει χτυπηματακια τριγύρω(στο μεταλλικό πλαίσιο μόνο!) και φοβάμαι μην το ρίξουν εκεί το φταιξιμο, αν και θα φανεί αν το δουν ότι δεν φταίει αυτό! Το κινητό είναι αγορασμένο από κοτσοβολο, αλήθεια έχει κανείς εμπειρία από το κατάστημα αυτό, πόσο καλοί είναι στην υποστήριξη; Αν και δεν θέλω να το πάω γιατί θα μείνω χωρίς κινητό για κανένα μήνα αφού μένω και σε νησί αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή!

 

Εννοείται ότι έκανα και επαναφορά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης βρήκα και ένα άρθρο που λέει να αποφεύγουμε την γρήγορη φόρτιση γιατί χαλάει την περιστροφή!

Αν εισαι αθηνα το πας απευθειας εσυ σμαρτεκ και δεν θα εχεις κανενα προβλημα με εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμών συνέχεια όσων αφορά μεμβράνη και tempered glass, αυτή την φορά δοκίμασα την μεμβράνη προστασίας με υγρή τοποθέτηση και το tempered glass της Ultimate Shield.

 

Μεμβράνη προστασίας:

 

  • Η τοποθέτηση είναι πολύ εύκολη αρκεί να ακολουθήσετε τις οδηγίες από τα επίσημα βίντεό τους.
  • Καλύπτει όλη την οθόνη όπως και τις γωνίες
  • Περιέχει full body μεμβράνη, δηλαδή έχει και για τα πλαϊνά του κινητού μεμβράνη προστασίας
  • Αφήνει πολύ καλή αίσθηση στην οθόνη, και είναι σαν αόρατη
  • Το touch είναι πολύ καλό σε σύγκριση με άλλες μεμβράνες που είναι λίγο "σκληρές" όταν τις ακουμπάς
  • Δεν χαλάει την ποιότητα της εικόνας

 

Tempered Glass:

 

  • Εύκολη τοποθέτηση
  • Καλύπτει όλη την οθόνη όπως και τις γωνίες
  • Με την θήκη που έχω το tempered glass δεν πιέζεται
  • Η αίσθηση είναι πολύ καλή στην χρήση
  • Δεν χαλάει την ποιότητα της εικόνας
  • Αρκετά λεπτή σε σύγκριση με άλλες "φθηνές" στο eBay

 

Για μένα η μεμβράνη προστασίας και το tempered glass είναι από τα καλύτερα στην αγορά, η αγορά έγινε από το site της Ultimate Shield, με γρήγορο shipping και δωρεάν μεταφορικά και καλή συσκευασία κατά την αποστολή. Έχουν και 10% έκπτωση με κουπόνι στο site τους. Ελπίζω να σας βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το tempered το βαλες σε s6 edge ή σε s6 edge + ?

Επειδη γενικα η υποθεση tempered και Edge οθονη ειναι πικραμενη υποθεση ..μπορεις να δωσεις καποιες επιπλεον πληροφοριες?

Φωτο ..αισθηση και εφαρμογή σε σχεση με την ζελατίνα....πχ

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για screen protector, ScreenKnight, αγόρασα από αυτόν τον πωλητή http://www.ebay.com/itm/171752394030?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT στα 7.80, εύκολη υγρή τοποθέτηση, χωρίς φουσκάλες και γρήγορο shipping

 

Η υγρή τοποθέτηση δεν είναι ρίσκο για το κινητό; Είδα ενα βίντεο τους για τοποθέτηση και παραξενέυτηκα...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. Κατάφερα διάβασα όλο το thread. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το 64αρι. Το κινητό κυρίως το χρησιμοποιώ για πολύ surfing, πολυ mailing, gps και αρκετές κλήσεις.Παιχνίδια όχι, ταινίες όχι, μουσική λίγο αν κάτσει. Βασικά ενώ ήμουν έτοιμος να το αγοράσω από τα sevenspot στη γειτονιά μου μέχρι τις πρώτες 10σελιδες του thread, τώρα λίγο προβληματιστηκα που τέλιωσα και τις 120. Σε άλλους έχει θέματα η οθόνη με σκιές και ροζ απόχρωση , σε άλλους δεν μπαίνει 4g σε άλλους ζεσταίνεται πολύ... Τελικά μετά όλες τις αναβαθμίσεις που πήρατε πως είναι συνολικά το κινητό αξίζει? Αυτή τη στιγμή έχω Asus zenfone 2 και Honor 7 και τα 2 με μέτριες ως κακές οθόνες και για να φτιάξω αυτονομία τα φλασαρα και τα 2. Το s6+ edge θα αντικαταστήσει το δεύτερο μάλλον και δεν θέλω να ασχοληθώ ξανά με φλασαριαμα κινητού . Απλά πείτε φίλοι πως σας είναι τώρα η όλη εμπειρία γιατί κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Συγγνώμη για το τεράστιο post.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. Κατάφερα διάβασα όλο το thread. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το 64αρι. Το κινητό κυρίως το χρησιμοποιώ για πολύ surfing, πολυ mailing, gps και αρκετές κλήσεις.Παιχνίδια όχι, ταινίες όχι, μουσική λίγο αν κάτσει. Βασικά ενώ ήμουν έτοιμος να το αγοράσω από τα sevenspot στη γειτονιά μου μέχρι τις πρώτες 10σελιδες του thread, τώρα λίγο προβληματιστηκα που τέλιωσα και τις 120. Σε άλλους έχει θέματα η οθόνη με σκιές και ροζ απόχρωση , σε άλλους δεν μπαίνει 4g σε άλλους ζεσταίνεται πολύ... Τελικά μετά όλες τις αναβαθμίσεις που πήρατε πως είναι συνολικά το κινητό αξίζει? Αυτή τη στιγμή έχω Asus zenfone 2 και Honor 7 και τα 2 με μέτριες ως κακές οθόνες και για να φτιάξω αυτονομία τα φλασαρα και τα 2. Το s6+ edge θα αντικαταστήσει το δεύτερο μάλλον και δεν θέλω να ασχοληθώ ξανά με φλασαριαμα κινητού . Απλά πείτε φίλοι πως σας είναι τώρα η όλη εμπειρία γιατί κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Συγγνώμη για το τεράστιο post.

 

απο αυτα που εχεις τωρα στα παντα ειναι καλυτερο,εκτος απο την αυτονομια.αν δουλευεις μονο wifi οπως εγω εισαι ενταξει.αν δουλευεις 3g-4g καλυτερα να κοιταξεις για καποια αλλη συσκευη.το μονο μειονεκτημα του s6

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που εχεις τωρα στα παντα ειναι καλυτερο,εκτος απο την αυτονομια.αν δουλευεις μονο wifi οπως εγω εισαι ενταξει.αν δουλευεις 3g-4g καλυτερα να κοιταξεις για καποια αλλη συσκευη.το μονο μειονεκτημα του s6

 

Φίλε μου είμαι μόνιμα ανοιχτό το 4G. σκέψου ότι έχω μηνιαίο πακέτο 5giga και μου φτάνει οριακά. WiFi λίγο στο σπίτι μόνο. Τι να κάνω δε ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. Κατάφερα διάβασα όλο το thread. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το 64αρι. Το κινητό κυρίως το χρησιμοποιώ για πολύ surfing, πολυ mailing, gps και αρκετές κλήσεις.Παιχνίδια όχι, ταινίες όχι, μουσική λίγο αν κάτσει. Βασικά ενώ ήμουν έτοιμος να το αγοράσω από τα sevenspot στη γειτονιά μου μέχρι τις πρώτες 10σελιδες του thread, τώρα λίγο προβληματιστηκα που τέλιωσα και τις 120. Σε άλλους έχει θέματα η οθόνη με σκιές και ροζ απόχρωση , σε άλλους δεν μπαίνει 4g σε άλλους ζεσταίνεται πολύ... Τελικά μετά όλες τις αναβαθμίσεις που πήρατε πως είναι συνολικά το κινητό αξίζει? Αυτή τη στιγμή έχω Asus zenfone 2 και Honor 7 και τα 2 με μέτριες ως κακές οθόνες και για να φτιάξω αυτονομία τα φλασαρα και τα 2. Το s6+ edge θα αντικαταστήσει το δεύτερο μάλλον και δεν θέλω να ασχοληθώ ξανά με φλασαριαμα κινητού . Απλά πείτε φίλοι πως σας είναι τώρα η όλη εμπειρία γιατί κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Συγγνώμη για το τεράστιο post.

Εγώ το πήρα μεταχειρισμενο και δεν έχω κανένα από αυτά τα θέματα. Δεν νομίζω ότι είναι γενικευμενα αυτά τα προβλήματα..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω προβλημα με τον ηχο στο κινητο οταν με παιρνουν η παιρνω τηλεφωνο δεν ακουγομαι καθολου.Ακουω κανονικα εγω τι μπορει να φταιει;Αν παει σερβις ξερει κανεις πως κανω back up τα δεδομενα πχ εφαρμογες φωτο κτλ;Μια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι μόνιμα ανοιχτό το 4G. σκέψου ότι έχω μηνιαίο πακέτο 5giga και μου φτάνει οριακά. WiFi λίγο στο σπίτι μόνο. Τι να κάνω δε ξέρω...

 

Τοτε δυστυχως το βραδυ θα εχεις ξεμεινει απο μπαταρια.εκτος και αν εχεις προσβαση σε πριζα γιατι εχει πολυ γρηγορη φορτιση και με μιση ωρα εισαι ετοιμος.πιστευω καλυτερα μαζεψε λιγα ακομα χρηματα και παρε το egde plus που εχει μεγαλυτερη μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας. Εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος του Samsung Galaxy S6 Edge με λογισμικό 6.0.1. Έκανα μεταφορά των δεδομένων του S Planner μέσω του Smart Switch από το S4 που είχα και παρατήρησα ότι κάποια συμβάντα υπάρχουν διπλά. Όσο το έψαξα δεν έχω βρει τρόπο να κάνω διαγραφή ΟΛΩΝ των συμβάντων από το κινητό. Επίσης το S Planner στο S4 είχε την επιλογή σε κάποιο συμβάν να προστεθούν εικόνες, είτε από την Συλλογή είτε από την κάμερα. Στο S6 απ'οτι βλέπω έχει επιλογές για επανάληψη, προσκεκλημένους, σημειώσεις, απόρρητο ζωνη ώρας. Είναι κάτι που μου διαφεύγει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...