Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια καλη λυση αδερφια για θηκη αλλα να μην χασω το ομορφο χρωματακι (χρυσο ) ????

Εγω αυτήν εχω,αλλα ουτε καν την δοκίμασα :p

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UCETHEO?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Προτιμώ γυμνό να το εχω όπως κάνω με όλα τα κινητά μου και απλά προσέχω λίγο παραπάνω.

Μονο skin θα του έβαζα αν έβαζα κατι.

Τίποτα αλλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω αυτήν εχω,αλλα ουτε καν την δοκίμασα :p

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UCETHEO?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Προτιμώ γυμνό να το εχω όπως κάνω με όλα τα κινητά μου και απλά προσέχω λίγο παραπάνω.

Μονο skin θα του έβαζα αν έβαζα κατι.

Τίποτα αλλο.

 

Πανεμορφη, skin εννοεις για την πλατη ? Εχεις καποιο site στα υποψιν;

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Έχω βάλει την πράσινη εδώ και περίπου ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πολλά τηλεφωνήματα (Arvato, Smartec, Omnitech, Ευελπίδων) το τι άκουσα δεν λέγεται! Οι μεν Arvato και Omnitech ΔΕΝ αναλαμβάνουν να μου βάλουν οθόνη+καπάκι μπαταρίας χρώματος Gold από τη στιγμή που η συσκευή είναι άσπρη. Το service στην Ευελπίδων και η Smartec μου είπαν ότι από τη στιγμή που εξουσιοδοτημένο service της Samsung κάνει την αλλαγή της οθόνης τους κανένα πρόβλημα για το χρώμα.

Από τιμή;;; ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.

Smartec: οθόνη 230€, καπάκι 73€

Arvato: οθόνη 3 διαφορετικές τιμές 140,160,190+φπα ανάλογα την τηλεφωνήτρια

Ευελπίδων: οθόνη 200€, καπάκι 20€

 

Φυσικά πήγα Ευελπίδων και άλλαξα οθόνη και καπάκι μπαταρίας με το χρώμα της αρεσκείας μου.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πολλά τηλεφωνήματα (Arvato, Smartec, Omnitech, Ευελπίδων) το τι άκουσα δεν λέγεται! Οι μεν Arvato και Omnitech ΔΕΝ αναλαμβάνουν να μου βάλουν οθόνη+καπάκι μπαταρίας χρώματος Gold από τη στιγμή που η συσκευή είναι άσπρη. Το service στην Ευελπίδων και η Smartec μου είπαν ότι από τη στιγμή που εξουσιοδοτημένο service της Samsung κάνει την αλλαγή της οθόνης τους κανένα πρόβλημα για το χρώμα.

Από τιμή;;; ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.

Smartec: οθόνη 230€, καπάκι 73€

Arvato: οθόνη 3 διαφορετικές τιμές 140,160,190+φπα ανάλογα την τηλεφωνήτρια

Ευελπίδων: οθόνη 200€, καπάκι 20€

 

Φυσικά πήγα Ευελπίδων και άλλαξα οθόνη και καπάκι μπαταρίας με το χρώμα της αρεσκείας μου.

 

Φιλαράκι το πουλαγες και θα έβαζες τα 230 να έπαιρνες καινούργιο με το χρώμα που ήθελες και δεν θα είχε ανοιχτεί χωρίς λόγο...

Και θα είχες και ρέστα...

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το πουλαγες και θα έβαζες τα 230 να έπαιρνες καινούργιο με το χρώμα που ήθελες και δεν θα είχε ανοιχτεί χωρίς λόγο...

Και θα είχες και ρέστα...

 

610 κάνει καινούριο-220 η επισκευή=390€

Δηλαδή μου λες ότι μπορώ να το πουλήσω μεταχειρισμένο και με σπασμένη οθόνη 390; Και γιατί αυτος που θα το πάρει 390+220 για επισκευή δεν πάει να το πάρει καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

610 κάνει καινούριο-220 η επισκευή=390€

Δηλαδή μου λες ότι μπορώ να το πουλήσω μεταχειρισμένο και με σπασμένη οθόνη 390; Και γιατί αυτος που θα το πάρει 390+220 για επισκευή δεν πάει να το πάρει καινούριο;

Δεν είχα καταλάβει ότι είχες σπασμένη οθόνη... Οπότε άκυρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μολις με χτυπησε και εμενα η ατυχια.Φορτιζα το edge μου τωρα και πηγα να το ανοιξω να δω ενα μηνυμα και ξαφνικα εμφανιστηκε αυτη η πρασινη γραμμη στην οθονη η οποια τρεμοπαιζει κιολας.Τι κανω τωρα;Λογικα το καλυπτει η εγγυηση;Να ελεγα οτι το εκανα εγω απο πτωση παι στο διαολο αλλα η συσκευη μου ειναι αθικτη χωρις ιχνος γρατζουνιας.http://postimg.org/image/hyh02vm9j/

http://s14.postimg.org/8qlnblst9/Picture_4.jpg' alt='Picture_4.jpg'>

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Με μια λεξη ΧΑΖΟΙ ανθρωποι, συγχωρεστε με για την εκφραση αλλα ποιος βγαζει ζελατινα για s6 edge καλυπτοντας μονο την οθονη χωρις καμπυλες;;Και εκτος αυτου δεν διευκρινηζουν ΑΝ η προστασια οθονης τους καλυπτει η οχι τις καμπυλες..
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μολις με χτυπησε και εμενα η ατυχια.Φορτιζα το edge μου τωρα και πηγα να το ανοιξω να δω ενα μηνυμα και ξαφνικα εμφανιστηκε αυτη η πρασινη γραμμη στην οθονη η οποια τρεμοπαιζει κιολας.Τι κανω τωρα;Λογικα το καλυπτει η εγγυηση;Να ελεγα οτι το εκανα εγω απο πτωση παι στο διαολο αλλα η συσκευη μου ειναι αθικτη χωρις ιχνος γρατζουνιας.http://postimg.org/image/hyh02vm9j/

http://s14.postimg.org/8qlnblst9/Picture_4.jpg' alt='Picture_4.jpg'>

Το πας στο service και την αντικαθιστά. Κανείς δε πρόκειται να πει τίποτα απολύτως.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το πας στο service και την αντικαθιστά. Κανείς δε πρόκειται να πει τίποτα απολύτως.

 

Το ελπιζω.Το θεμα ειναι οτι το κανει οποτε θελει.Τωρα ας πουμε ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα και εγώ το S6 Edge μου σε μαύρο χρώμα. Προέρχομαι από Iphone4 και από χαρακτηριστικά εντυπωσιάστηκα. Φοβερή οθόνη, κάμερα και όμορφο σχεδιασμό. Για το λειτουργικό ακόμη προσπαθώ να προσαρμοστώ και ελπίζω με τον καιρό να το εμπλουτίσω με 4-5 πραγματάκια που μου χρειάζονται. Το μόνο μειονέκτημα μέχρι στιγμής είναι η μπαταρία, αν και έχω κάνει μόνο μία πλήρης φόρτιση οπότε ελπίζω να βελτιωθεί ελαφρώς.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι. Αν αλλάξω launcher χάνω σε κάτι? Πχ μπαταρία. ..μνήμη η κάτι άλλο? Η είναι το ίδιο με του Samsung σε αυτά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι. Αν αλλάξω launcher χάνω σε κάτι? Πχ μπαταρία. ..μνήμη η κάτι άλλο? Η είναι το ίδιο με του Samsung σε αυτά?

Ευχαριστώ.

 

Με τον Nova που ειναι και απο τους καλυτερους, νομιζω οτι χειροτερευει λιγαααακι η μπαταρια.

Δεν το παιρνω πανω μου ομως... Ας μας πουν οι εμπειροτεροι.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον Nova που ειναι και απο τους καλυτερους, νομιζω οτι χειροτερευει λιγαααακι η μπαταρια.

Δεν το παιρνω πανω μου ομως... Ας μας πουν οι εμπειροτεροι.

 

Καμία διαφορά στην μπαταρία ,αλλα για να μην είμαστε off topic ας συνεχίσουμε στο σωστό θέμα .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα εχω ενα προβλημα ..... Κατεβασα την ρουμανικη ΡΟΜ κανω εγκατασταση και στο τελος μου βγαζει σφαλμα ..... Εχει συμβει σε κανεναν εδω μεσα ??????? Edited by billys_4
Link to comment
Share on other sites

φιλε τιν ρουμανικι τισ orange? και εμενα το ιδιο μου εκανε.. και οταν περναω τιν ρομ ρουμανιας unbranded και τιν διχνι tph/portogal δεν ξερω γιατη...
Link to comment
Share on other sites

φιλε τιν ρουμανικι τισ orange? και εμενα το ιδιο μου εκανε.. και οταν περναω τιν ρομ ρουμανιας unbranded και τιν διχνι tph/portogal δεν ξερω γιατη...

 

 

Και την Γαλλικη που ξανα εβαλα μου την δειχνει TPH........Αν γνωριζει κανεις κατι παραπανω ας βοηθησει.......

Και την γερμανικη μολις τωρα παλι σφαλμα μου βγαζει.....................

Edited by billys_4
Link to comment
Share on other sites

Το νυχτερινό ρολόι είναι φοβερό! Με έχει βολέψει πολύ.

Υπάρχει αραγε τρόπος να εμφανίζεται συνέχεια και κατά προτίμηση οριζόντια;

Link to comment
Share on other sites

Το νυχτερινό ρολόι είναι φοβερό! Με έχει βολέψει πολύ.

Υπάρχει αραγε τρόπος να εμφανίζεται συνέχεια και κατά προτίμηση οριζόντια;

Για πες ποιά εφαρμογή είναι αυτή, από που το κατεβάζουμε ??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά έχει ενας συνάφελφος το κινητό και έχει στο email τον λογαριασμό της εταιρίας. Εδω και κάποιες μέρες έχει σταματήσει να κάνει αυτόματα update και γίνεται μόνο manual ο συγχρονισμός. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ή τι μπορουμε να κάνουμε για να το ενεργοποιήσουμε;

 

ευχαριστώ.

 

edit: εντάξει βρέθηκε λύση είχε απενεργοποιήσει τον αυτόματο συγχρονισμό.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά έχει ενας συνάφελφος το κινητό και έχει στο email τον λογαριασμό της εταιρίας. Εδω και κάποιες μέρες έχει σταματήσει να κάνει αυτόματα update και γίνεται μόνο manual ο συγχρονισμός. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ή τι μπορουμε να κάνουμε για να το ενεργοποιήσουμε;

 

ευχαριστώ.

Να κάνει γι' αρχή εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του email και των google services. Reboot και δοκιμάζει
Link to comment
Share on other sites

Να κάνει γι' αρχή εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του email και των google services. Reboot και δοκιμάζει

Αν και βρήκαμε λύση γιατί ήταν πιο απλό τελικά, θα το κάνω μην τύχει κάτι στο μέλλον. Thanks

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πες ποιά εφαρμογή είναι αυτή, από που το κατεβάζουμε ??

 

Δεν ειναι εφαρμογή.

Ειναι μέσα στο μενού με τις ρυθμίσεις της edge οθόνης στα settings όπου το ενεργοποιείς ορίζοντας και συγκεκριμένες ώρες που θες να εμφανίζεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το edge 32 gb σε χρυσό. Φοράει την COH2 της cosmote. Επειδή έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι τα United Kingdom παίρνουν πρώτα αναβαθμίσεις, και επειδή δεν θέλω να έχω μέσα εφαρμογές τις cosmote, είδα στο sammobile και γράφει πάνω πάνω ότι έχει βγει για United Kingdom η OI9 αλλά σε παρένθεση γράφει H3G θα έχω κάποιο πρόβλημα, είναι branded; Επίσης η διαδικασία να περάσω firmware είναι η κλασσική όπως σε όλα τα σάμσουνγκ και με ποιο όντιν συγκεκριμένα μην με βγάλει κανά μήνυμα δεν θέλω.:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...