Jump to content

Sony Xperia E4


alexakos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δουλεψα λιγο στον ξαδερφο μου που του το συσησα και το πηρε απο τον γερμανο του ειπε ο πωλητης να του τελειωσει την μπαταρια και τα στο σβησει και να το βαλει για φωρτηση εγω του ειπα ασε να παει μεχρι το 15 κλειστο και βαλτο για φωρτηση αν και εγω παντα κανω το εξης το βαζω να φωρτησει για 5 ωρες και μετα το βαζω στο 15% για φωρτηση ετσι και το xperia z Που εχω γραφει οτι η μπαταρια κραταει 5 ημερες αυτονομια ακομα και τωρα σχεδον 2 ετων που το εχω ειναι σε αριστη κατασταση περιμενω να παρω το Ζ5 τωρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο λετε να "πιανει" στην αγορα ενα καινουριο Ε4 dual;

 

Πηρα χθες ενα απο Κοτσωβολο, μεσα στο κουτι του ειναι, Ασπρο

Link to comment
Share on other sites

109 κοστίζει πλέον καινούριο στο skroutz άρα κάπου 90 με 100 ευρώ πιστεύω θα ήταν μια καλή τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θελω να συνδεσω το Ε4 dual μου στο pc, αλλα μόνο για φορτιση και οχι οπως κανει με mtp. Πρακτικα δεν θελω να φαινονται τα αρχεια του κινητου μου σε δικτυακο pc. Σε αλλα android που ειχα υπηρχε η συγκεκριμενη επιλογη στις ρυθμισεις system προς το κατω μερος. Ξερει κανεις που ειναι κρυμενη αυτη η ρυθμιση στο Ε4d;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το Ε4 dual εδω και μια εβδομαδα, αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο και εχω δυο καρτες σιμ κοσμοτε. Παρατηρω ότι το επιπεδο του σηματος ειναι δiαφορετικο στις δυο σιμ. Στην πρωτη σιμ ειναι 2/4 μπαρες, -97dbm, 11 asu και στη δευτερη σιμ εναι 4/4 μπαρες, -77 dbm και 22 asu. Βεβαια συνηθως μιλαω με την πρωτη σιμ και δεν εχω παρατηρησει προβληματα. Επισης η πρωτη σιμ χρησιμοποιειται για data αλλα οι μετρησεις που αναφερω ειναι για απλο gsm. Ειναι φυσιολογικο αυτό; Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος dual sim;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το Ε4 dual εδω και μια εβδομαδα, αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο και εχω δυο καρτες σιμ κοσμοτε. Παρατηρω ότι το επιπεδο του σηματος ειναι δiαφορετικο στις δυο σιμ. Στην πρωτη σιμ ειναι 2/4 μπαρες, -97dbm, 11 asu και στη δευτερη σιμ εναι 4/4 μπαρες, -77 dbm και 22 asu. Βεβαια συνηθως μιλαω με την πρωτη σιμ και δεν εχω παρατηρησει προβληματα. Επισης η πρωτη σιμ χρησιμοποιειται για data αλλα οι μετρησεις που αναφερω ειναι για απλο gsm. Ειναι φυσιολογικο αυτό; Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος dual sim;

 

Οι κάρτες sI'm είναι στον ίδιο πάροχο (cosmote/Vodafone/wind) ?

Πάντως μίας και έχω αλλάξει πολλά κινέζικα δικαρτα τηλέφωνα (επώνυμα και μη) εχω δει ότι συμβαίνει σχεδόν σε όλα αυτό, με τον ίδιο πάροχο και οι δύο sim.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες sI'm είναι στον ίδιο πάροχο (cosmote/Vodafone/wind) ?

Πάντως μίας και έχω αλλάξει πολλά κινέζικα δικαρτα τηλέφωνα (επώνυμα και μη) εχω δει ότι συμβαίνει σχεδόν σε όλα αυτό, με τον ίδιο πάροχο και οι δύο sim.

Οι σιμ ειναι απο την ιδια εταιρια. Για εμενα ειναι ακατονοητο να εξυπηρετουμε απο την ιδια εταιρια και την ιδια στιγμη να υπαρχει μονιμα διαφορετικη εικονα στη ληψη σηματος.

Αλλος με εμπειρια απο δικαρτο;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα συμβαινει το ιδιο. Εναλλασοντος τη θεση των σιμ στα σλοτ ομως, καταλαβα ότι φταιει το δικτυο και οχι το τηλεφωνο. Δοκιμασε το και εσυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Το e4 dual του πεθερου μου δεν ανοίγει και κάνει συνέχεια ήχο ειδοποίησης μηνύματος... Κάποια πρόταση;
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Το e4 dual του πεθερου μου δεν ανοίγει και κάνει συνέχεια ήχο ειδοποίησης μηνύματος... Κάποια πρόταση;

Συνδεσε το με υπολογιστή στο Pc Companion της Sony και πάτησε επιδιόρθωση. Αν δεν στρώσει ούτε έτσι τότε καλύτερα να το πας στο μαγαζί που το πήρες για να το φτιαξουνε με την εγγύηση.

Γεια σας.θα ηθελα να ρωτησω,καποια αναβαθμιση σε lollipop θα παρουμε ή θα μεινουμε οπως ειμαστε;

Απ ότι έχω διαβάσει θα πάρει κάποια στιγμή, ακριβώς πότε όμως δεν έχουνε πει...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα ενημερωση για αναβαθμιση στη 24.0.Β.5.14

λολιποπ δηλαδή;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

λολιποπ δηλαδή;

 

Η παραπάνω έκδοση είναι η τελευταία του E4 Dual. Δε νομίζω ότι θα πάρει τη lollipop το συγκεκριμένο μοντέλο.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω έκδοση είναι η τελευταία του E4 Dual. Δε νομίζω ότι θα πάρει τη lollipop το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Μάλιστα...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα ενημερωση για αναβαθμιση στη 24.0.Β.5.14

 

Ξερει κανεις τι περιλαμβανει η αναβαθμιση; Εχω ξεμεινει με ενα γιγα ελευθερο χωρο και δεν θελω να μειωθει αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μερικες φορες οταν περνω τηλ και τερματιζω τημ κληση,μαυριζει ξ οθονη και για να επανελθει κανει απο 20 λεπτα εως 2 ωρες....

Το κινητο εντομεταξυ λειτουργει μια χαρα απλα ειναι η οθονη μαυρη.

Εχει καποιος αλλος κατι παρομοιο η εχει θεματακι η οθονη???

Ευχαρισ4ω

Link to comment
Share on other sites

για την φόρτιση , αν βάλω ένα άλλο usb καλώδιο πιο μεγάλο και το συνδέσω με την υποδοχή της sony για να φορτίσει θα έχω κάποιο πρόβλημα? (περισσότερο χρόνο για να φορτίσει ή κακή λειτουργία μπαταρίας)?
Link to comment
Share on other sites

Πιο μακρύ εννοείς φαντάζομαι. Ίσως έχει λίγη μεγαλύτερη αντίσταση οπότε θα αργεί λίγο παραπάνω η φόρτιση. Δεν ξέρω όμως αν αυτή η καθυστέρηση θα είναι αξιοσημείωτη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

για την φόρτιση , αν βάλω ένα άλλο usb καλώδιο πιο μεγάλο και το συνδέσω με την υποδοχή της sony για να φορτίσει θα έχω κάποιο πρόβλημα? (περισσότερο χρόνο για να φορτίσει ή κακή λειτουργία μπαταρίας)?

 

Καλησπέρα φίλε μου.Έχω δύο εμπειρίες δικές μου να σου πω.Πρώτον,είχα βάλει ένα καλώδιο φόρτισης απο Samsung S3 περίπου 60-80 εκατοστά.Το Ε4 μου φόρτιζε κανονικά σε 3,5 ώρες όπως με το μαμά κοντό καλώδιο της Sony.Δεύτερον τώρα έχω βάλει ένα καλώδιο 1,5 μέτρου universal και το κινητό μου κάνει 20 λεπτά περισσότερο να φορτίσει,περίπου 4 ώρες.Σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν παρατήρησα κάτι με την μπαταρία.Πχ πτώση απόδοσης ή μη σωστό φόρτισμα γενικά.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Έχω δύο εμπειρίες δικές μου να σου πω.Πρώτον,είχα βάλει ένα καλώδιο φόρτισης απο Samsung S3 περίπου 60-80 εκατοστά.Το Ε4 μου φόρτιζε κανονικά σε 3,5 ώρες όπως με το μαμά κοντό καλώδιο της Sony.Δεύτερον τώρα έχω βάλει ένα καλώδιο 1,5 μέτρου universal και το κινητό μου κάνει 20 λεπτά περισσότερο να φορτίσει,περίπου 4 ώρες.Σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν παρατήρησα κάτι με την μπαταρία.Πχ πτώση απόδοσης ή μη σωστό φόρτισμα γενικά.

 

ευχαριστώ

παρατηρώ "σκαλώματα" στης αλλαγές σελίδων έκανα soft reset αλλά τίποτα διορθώνεται με κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κολλήματα στις αλλαγές σελίδων εννοείς στον browser ή στο μενού κινητού;
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

στο μενού του κινητού

 

Για τσέκαρέ το,το κάνει σε safe mode?Για να μπείς σε safe mode,πάτησε το κουμπί απενεργοποίησης μέχρι να σου εμφανίσει το μενού επιλογών,και μετά πάτησε συνεχόμενα στο "απενεργοποίηση"μέχρι να σου εμφανίσει το μενού safe mode.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρέ το,το κάνει σε safe mode?Για να μπείς σε safe mode,πάτησε το κουμπί απενεργοποίησης μέχρι να σου εμφανίσει το μενού επιλογών,και μετά πάτησε συνεχόμενα στο "απενεργοποίηση"μέχρι να σου εμφανίσει το μενού safe mode.

 

το κάνει πάλι αλλά όχι τόσο έντονα, βλέπω ότι ρολάρει και καλύτερα στης σελίδες του ίντερνετ

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia E4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...