Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όχι μόνο είναι ελεεινές του ραδιοφώνου, αλλά είναι και απίστευτα πολλές.

Ισως επειδή είναι φτηνότερος ο χρόνος στο ραδιόφωνο, να γίνεται αυτός ο καταιγισμός.

Ιδιαίτερα αντιπαθητικές πάντως είναι του Jumbo με τον Ζαχαράτο να μιμείται διάφορες και διάφορους.

 

Πω πω τα Jumbo από τις πιο εκνευριστικές!

Των Jumbo δεν ήταν κι αυτή που απαγορεύτηκε γιατί απευθυνόταν σε παιδιά κι έλεγε για το ποιος έχει πιο μεγάλο χάρακα κλπ

KCB
Link to comment
Share on other sites

Να μη βλέπεις τηλεόραση. Γράφε αυτά που θέλεις και βλέπε τα μετά στο βίντεο, περνώντας στα γρήγορα τις διαφημίσεις.

 

ΔΕΝ ΘΕΛΩ να βλέπω ευτυχισμένους υπερήλικες να τρώνε γιαούρτι ΝΟΥΝΟΥ, να κλωτσάνε μπάλες και να χαριέζονται καταπίνοντας κουταλιές γιαουρτιού στον φακό.

Αλήθεια θυμόσαστε τη διαφήμιση, πάλι με γιαούρτι, που τρώγανε και ήταν τόσο νοστιμο, ώστε κυκλοφορούσανε μ' ένα κουτάλι στο στόμα?

Η την άλλη με τη Βίκη Καγιά, που η αδυναμία της είναι τα παπάκια και τι άλλο? Για μαντέψτε!!!!

 

Δεν έχω βίντεο :O :mad: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

:knife: η διαφήμιση της dirent

 

όταν την βλέπω μου θυμίζει τον μητσικώστα να κάνει τον μάνο με τα κουκλάκια :lol: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

H ραδιοφωνική διαφήμιση του Windows Messenger...

Μιλούσα στο Messenger κι άκουγα radio στο PC, όταν ξαφνικά άρχισαν τα μπλιπ μπλιπ και νόμιζα οτι τα παιξε ο Messenger! :wacko: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με τα γιαούρτια: εχετε δει αυτή που βλέπει ελιές και βγάζει την ομπρέλα και κοπανάει τα κλαδιά να πέσει η ελιά?

Ετσι μου ρχεται να της κοπανήσω την ομπρέλα στο κεφάλι, μπας και πέσει το μυαλό (αν υπάρχει).

Και φυσικά διαφημίζει γιαούρτι!!! :(

Link to comment
Share on other sites

αυτές με τις φρουτόκρεμες μου τι δίνουν...........

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγίνει τελευταία με την ΤΙΜ κι εκείνο το χαζοχαρούμενο το "μπορώ να μάθω" που λέει για τα πακέτα μηνυμάτων και καρφώνει όλως τυχαίως την αντίστοιχη διαφήμιση ανταγωνίστριας εταιρείας...
KCB
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση των KFC στο ραδιόφωνο... :knife:

 

Πέστα...Μ'αυτην την @%$^διαφήμιση :mad:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα μια καταπληκτική διαφήμιση είναι μια με ένα καθαριστικό τουυαλέτας που τελειώνει με το φοβερό σλόγκαν "ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΣΑΣ" XAXAXAX :p :p

΄

(Εμένα πάντωε δε μου μιλάει να το πάρω προσωπικά :cry: )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με τα γιαούρτια: εχετε δει αυτή που βλέπει ελιές και βγάζει την ομπρέλα και κοπανάει τα κλαδιά να πέσει η ελιά?

Ετσι μου ρχεται να της κοπανήσω την ομπρέλα στο κεφάλι, μπας και πέσει το μυαλό (αν υπάρχει).

Και φυσικά διαφημίζει γιαούρτι!!! :(

 

muahahhaha mhpws tha prepe oi psyxologoi n asxolh8un sovara me thn arnhtikh epidrash twn diafhmisewn stus anthrwpus?? :lol: :lol: :lol:

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

"Στον Γερμανο εχεις την δυναμη". Σαν thundercats δεν ακουγεται? :knife: :shoot: :mad: :blink: :geek: :kill: :stupid: KAI ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ, ΤΟ ΧΑΧΑ, ΤΟ ΣΟΥΡΓΕΛΟ, ΤΟΝ Super salesman!!!!!!!!!!!!!! [super goofy (παρεμβαση απο τον αδελφο μου) :shifty: ]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ τις διαφημίσεις σοκολάτας Παυλίδη και γενικά όλες τις ΑΠΑΙΣΙΕΣ διαφημίσεις που παρουσιάζουν τις ανθρώπινες σχέσεις με συγκινητικό και γελείο τρόπο για να συγκινηθεί ο κόσμος και να πα να πάρει τη σοκολάτα :shifty:

 

Άκους εκεί "Ο Δημήτρης κι ο Δημήτρης θα ανακαλύψουν το κόσμο" και δείχνει έναν 10χρονο μαζί με έναν 70χρονο να είναι στη θάλασσα και να κρατάνε τη σοκολάτα Παυλίδη και να παίζει συγκινητική μουσική από πίσω... ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕ!!!! Τέτοιες διαφημίσεις τις σιχαίνομαι! :mad:

Link to comment
Share on other sites

"Στον Γερμανο εχεις την δυναμη". Σαν thundercats δεν ακουγεται? :knife: :shoot: :mad: :blink: :geek: :kill: :stupid: KAI ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ, ΤΟ ΧΑΧΑ, ΤΟ ΣΟΥΡΓΕΛΟ, ΤΟΝ Super salesman!!!!!!!!!!!!!! [super goofy (παρεμβαση απο τον αδελφο μου) :shifty: ]

 

 

 

Α...Γιατί;Ο super Salesman είναι ο καλύτερος...... :p

 

(αίσχος είναι.... :mad: )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου τι δινει αφανταστα η διαφημιση της Αμστελ με το σκυλι που κουβαλαει βιβλια. Ποιος ηλιθιος τη σκεφτηκε? &§%@$#

 

Γαμάτη είναι αυτή... :p

 

Απαίσια και σπαστική η διαφήμιση που λέει κάποια "κοίτα το πιθηκάκι" σε ένα σκατό ενώ αυτή ξίνεται και μετά αυτό βλέπει μια να ξίνεται και λέει "πιθηκάκι!" :mad: :O

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε που είναι σκατό το μωρό. Μια χαρά είναι! Αυτή είναι ηλίθια που κάνει τον πίθηκο. Οπως και μια γριά που λέει το ματιάσανε το παιδί και το ξεματιάζει και χασμουριέται συνεχώς..
Link to comment
Share on other sites

...Οπως και μια γριά που λέει το ματιάσανε το παιδί και το ξεματιάζει και χασμουριέται συνεχώς..

 

 

 

Αυτήν εννοείς προφανώς..; :X :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Ισως η διαφήμιση να ήταν (για μένα πάντα) καλή άν έβαζαν μια συμπαθητική ηθοποιό στη θέση της συγκεκριμένης. Ισως εγώ να εκνευρίζομαι αφάνταστα με τη μουρμούρα οιουδήποτε τύπου γι' αυτό να μη μου αρέσει. :X

Πάντως, ναι, αυτήν εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο...δε βλεπω σχολιασμο(αρνητικο βεβαια)για τη νεα ΓΕΛΟΙΑ διαφημιση της βονταφον με τις 2 αντιπαλες εξεδρες στο γηπεδο που φωναζουν "δεκα το λεπτο,εκατο" ή κατι τετοιο(δεν ξερω ακριβως γιατι καθε φορα που τη βλεπω παταω mute) & κουνανε πανο σαν καθυστερημενα.Απλα αισχος... :mad: :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

"εκατό, εκατό sms δωσε φτηνό, με μια κάρτα των 5 ευρώωω..."

 

δε πάνε καλά οι διαφημιστές μου φαίνετε.υπάρχει πολύ μεγάλη ελειψη φαντασίας...

 

καλά η amstel εν τω μεταξύ αυτή κι αν έχει ξεφύγει, διαφημίσεις ειναι αυτές??? :worry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

αυτον τον καιρο μου την σπανε 3 διαφημισεις ή μαλλον 4...

η πρωτη ειναι αυτη με την "ελα κωστακη παλι ματιασμένος εισαι!"

η δευτερη αυτη με τον τυπο που φωναζει στο γηπεδο:" εκατο εκατο sms δωσε φτηνο με μια καρτα των 5 ευρω..."

η τριτη ειναι αυτη με τους τρεις χλιμιτζουρες που πανε να φωτογραφισουν τη ferrari και κανουν --"τι ειναι αυτο;"

--"ε ειναι λιγο παλιο...."

--"ε αλλαξε το!!!"

πολυ χλιμιτζουριά ομως...

και η τεταρτη ειναι αυτη που παει η τυπισσα στην τουαλετα στο σπιτι της φιλης της και βρωμαει και βαζει το αρωματικο στην λεκανη....η μουφα να πουμε...δηλαδη αυτη οπου παει εχει και το αρωματικο για τις λεκανες μαζι της;;; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τις ζελατίνες που τυλίγονται μήπως και λιώσουν τα λίπη τους? Τη θυμάστε? Ε βγήκε καινούρια. Εκεί να δείτε ομορφιά... Και άλλο χτενισμα αυτή που την παρουσιάζει "δείτε και θαυμάθτε πόθο αδύνατη θα γίνετε", εντελώς αηδία, όπως ακριβώς και οι προηγούμενες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το ρόφημα σοκολάτα Cadbury's, με τους μοναχούς που έχουν πάρει όρκο να μην φάνε σοκολάτα...

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...