Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαφημησεις Turbox :!:

Οταν τις βλεπω νιωθω πως υποτιμουν τη νουμοσυνη μας... 1 GB RAM για ανετο multitasking, και 8gb rom για να χωρουν ολα τα αρχεια σου και προεγκατεστημενος ιος και ελατωματικη οθονη και μπλα μπλα και φαντασου και φοβερη τιμη :rolleyes:

Και μετα αυτοχαρακτηριζονται και tech freaks http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/dash.gif

Κι οταν σκεφτομαι οτι υπαρχουν ανθρωποι που αγοραζουν αυτα τα πραγματα νευριαζω χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βρω τον διαφημιστή που σκέφτηκε το «ΤώραΏραΔώρα» του Media Markt, να τον δέσω σε μια καρέκλα και να τον αναγκάσω να βλέπει για 3 ώρες το δημιούργημά του.

Και μετά θέλω να βρω όλους όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της διαφήμισης και να τους ρωτήσω -παρουσία ψυχολόγου- γιατί το επέτρεψαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tωρα βγαλανε και καινουρια σε χριστουγεννιατικη βερσιον.Τραγικη οπως ολες του Υφαντη.

Την πετυχα σήμερα. Ευτυχώς προς το τέλος! Απαίσια απλά

Link to comment
Share on other sites

Την πετυχα σήμερα. Ευτυχώς προς το τέλος! Απαίσια απλά

 

Δεν σου αρεσουν τα κοριτσακια απο τους Xanazoo; Ειδικα το ξανθο.... :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα σπαστικη ειναι και η καινουρια του e-food με κατι βλακες που κανουν κοντρες με τα παπακια.Και ειναι και ντουμπλαρισμενη.Αφου το e-food ειναι ελληνικη εφαρμογη ,πως ειναι δυνατον να εβαλαν ξενη διαφημιση???Πολυ περιεργο!Κατι μου λεει οτι ειναι τοσο τσιπηδες που για να την βγαλουν τσαμπα και να μην πληρωνουν διαφημιστες,καμερες,ηθοποιους κτλ. για να γυρισουν δικη τους διαφημιση,τσιμπησαν απ'το internet την πρωτη αμερικανικη διαφημιση αντιστοιχης υπηρεσιας delivery(χωρις να εχει απολυτως καμμια σχεση με το δικο μας e-food),την ντουμπλαρισαν στα ελληνικα και βουαλα!Ετοιμη η καινουρια διαφημιση Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

του apotel.

ποιο αστερι σκεφτηκε πως η νασα εχει παραρτημα στην ελλάδα ή έστω πως απευθυνεται ο αστροναυτης σε ελληνικη φαρμακευτική για τον πονοκεφαλο του? Η οτι το χαπι φτανει στον αστροναυτη σε 1-2 λεπτα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την σπαει μια με κατι ισλανδους ψαραδες που μιλανε για μια ελληνικη ασφαλιστικη εταιρεια.Οτι και καλα απο τους παγους της Αρκτικης θα ερχονταν εδω να ασφαλιστουν....
Link to comment
Share on other sites

του apotel.

ποιο αστερι σκεφτηκε πως η νασα εχει παραρτημα στην ελλάδα ή έστω πως απευθυνεται ο αστροναυτης σε ελληνικη φαρμακευτική για τον πονοκεφαλο του? Η οτι το χαπι φτανει στον αστροναυτη σε 1-2 λεπτα...

 

μου αρέσει που το χάπι το βάζουν σε έναν σωλήνα που συνδέει την γη με το διαστημικό σταθμό. και ο άλλος πριν καλά καλά το καταπιεί δίνει σήμα να λήξει ο συναγερμός για την τρομαχτική, επικίνδυνη και γεμάτο αγωνία κατάσταση:p

 

Εμενα μου την σπαει μια με κατι ισλανδους ψαραδες που μιλανε για μια ελληνικη ασφαλιστικη εταιρεια.Οτι και καλα απο τους παγους της Αρκτικης θα ερχονταν εδω να ασφαλιστουν....

 

αυτό που θέλει να πει ο ποιητής είναι ότι η ασφάλεια με δόσεις είναι τόσο τεράστιο νέο που έφτασε μέχρι και στα αφτιά των ψαράδων.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Οι καινουριες του Γερμανου που δειχνουν τις σπαστικες αντιδρασεις κατι βλαμμενων μολις παρουν δωρο απ'τον γερμανο.Εκνευριστικοτατες και καθολου ρεαλιστικες,λες και στην σημερινη εποχη πολλοι ανω των 12 ετων θα παιρνανε για δωρο Ps4,τηλεοραση ή tablet Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι καινουριες του Γερμανου που δειχνουν τις σπαστικες αντιδρασεις κατι βλαμμενων μολις παρουν δωρο απ'τον γερμανο.Εκνευριστικοτατες και καθολου ρεαλιστικες,λες και στην σημερινη εποχη πολλοι ανω των 12 ετων θα παιρνανε για δωρο Ps4,τηλεοραση ή tablet

ΑΠΑΙΣΙΑ!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΠΑΙΣΙΑ!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiU8775oZHKAhUCthoKHd8fAGUQtwIIHjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DyDj9wXC2bl4&usg=AFQjCNH4Jbp5ucaFWU0B6L9buE67Jg-niQ

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν λιγο ειδα μια καινουρια γελοια της Q με εναν γαϊδαρο που τραγουδαει "θα ζησω ελευθερο πουλι"
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα μια καινουρια γελοια της Q με εναν γαϊδαρο που τραγουδαει "θα ζησω ελευθερο πουλι"

Ήμουν έτοιμη να ποσταρω το ίδιο. Με πρόλαβες. Χαζομαρα σκετη

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δει ακόμη αλλά ήμουν φαν των διαφημίσεων της Q.

 

Παλιά είχε πολύ ωραίες διαφημίσεις η q!!!

 

Πιο χαμηλά πάει η Q, πάνε οι παλιές καλές διαφημίσεις της. Συμφωνω.

 

Συγνωμη αλλα ποιες εννοειτε καλες διαφημισεις?Εκεινες τις παλιες με κατι στρογγυλα ανθρωπακια που μιλουσαν και "πανεξυπνες" ατακες τυπου"αντιλαλουν οι ρεματιες αντιλαλουν ραχουλες απ'τα πολλα τα sms που στελνω στις ομορφουλες","στην τσιτα ειμαστε,στην τσιτα?(που εκανε το ενα ανθρωπακι τον ταρζαν),"Που τα βαζεις τοσα λεφτα που κανεις οικονομια με την Q?Στο Κιου-πι""Ελα κοκκινοχωμα,καστανοχωμα-Τι να το κανω?-Θαψεις ακριβεια!","Κον sms σχεδον τσαμπα,δαχτυλερο κραμπα","Φιλος σου ηταν?-Καρδιακος!","Κιου σου λεβεντη μου","Τι πληρωνεις baby?-Τριχες baby,τριχες" που θυμιζαν αυτοσχεδιες ατακες που σκευτηκε ενα παιδι του δημοτικου?Οι μονες καπως εξυπνες διαφημισεις της συγκεκρειμενης εταιρειας κατα την γνωμη μου ηταν κατι πιο προσφατες με αστεια λογοπαιγνια οπως "Στα παπακια μας ρε","Σου κανε τετοια ποστια?"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οσοι σας αρεσαν οι διαφημισεις της Q δειτε αυτη την αναρτηση στο blog μου:

http://iptamenoplyntirio.blogspot.gr/2016/01/q.html

Τις εχω συγκεντρωσει σχεδον ολες

Link to comment
Share on other sites

Ρέστα το jumbo για τον άγιο Βαλεντίνο. Εμετός από τα μάτια και τα αυτιά.

Όχι για την κοπέλα που έχει λίγα κιλά παραπάνω αλλά για το όλο θέμα και όπως το παρουσίασαν. Κριμα. Έχω βαρεθεί να λεω ότι δεν έχει πάτο το βαρέλι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρέστα το jumbo για τον άγιο Βαλεντίνο. Εμετός από τα μάτια και τα αυτιά.

Όχι για την κοπέλα που έχει λίγα κιλά παραπάνω αλλά για το όλο θέμα και όπως το παρουσίασαν. Κριμα. Έχω βαρεθεί να λεω ότι δεν έχει πάτο το βαρέλι

 

Ισχυει ! Μόλις είδα την διαφημηση! Κ εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου η κοπέλα !!! Με το όλο κονσεπτ έχω πρόβλημα που είναι μια χαζομαρα σαν ιδέα !!

Θα μπορούσε να είναι η ίδια κοπέλα με άλλο κονσεπτ καλύτερο ισως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...