Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O Κουλης ο .... ηλεκτρονικουλης.Ποσο πιο ηλιθιες διαφημισεις θα βγαλουν πια???Νοσταλγω τις εποχες του "ελα Αλεκο"Επισεις με εκνευριζουν και κατι διαφημισεις απο οδοντοκρεμες(oral b νομιζω).Απο την δεκαετια του '80 μεχρι σημερα καμια απολυτως πρωτοτυπια.Συνεχιζουν ολοι να προσπαθουν να μας πεισουν οτι η δικη τους οδοντοκρεμα ειναι καλυτερη.Λες και δεν ξερουμε οτι ολες κανουν την ιδια δουλεια....

 

ολες δεν κανουν την ιδια δουλειά αλλα αυτο ειναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Το σπαστικό με αυτες τις διαφημίσεις για μένα, είναι οτι δεν ειναι καθόλου ρεαλιστικές.Εχεις προσεξει πως οσοι κάνουν πως βουρτσίζουν τα δόντια τους με τη διαφημιζόμενη οδοντόπαστα, τα βουρτσίζουν μόνο με οδοντόβουρτσα;ΚΑΜΙΑ διαφημιση δεν δειχνει βουρτσισμα δοντιων με οδοντοκρεμα(που ειναι και το διαφημιζομενο προιον). Κάτι τετοιο θα ήταν ασχημο θεαμα, οποτε όλοι κάνουν ξηρό βούρτσισμα!

Ενιγουει, στο θέμα μας.

Παρατηρησα βελτιωση στις διαφημισεις τζαμπο!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα βελτιωση στις διαφημισεις τζαμπο!

Τα Χριστουγεννα ειναι η μοναδικη περιοδος του χρονου που το τζαμπο βγαζει ωραιες διαφημισεις.Ολες τις υπολοιπες εποχες(Αποκριες,Πασχα,Καλοκαιρι,Φθηνοπορο-Σχολικα) ειναι να πυροβολησεις την τηλεοραση.

Εχεις προσεξει πως οσοι κάνουν πως βουρτσίζουν τα δόντια τους με τη διαφημιζόμενη οδοντόπαστα, τα βουρτσίζουν μόνο με οδοντόβουρτσα;ΚΑΜΙΑ διαφημιση δεν δειχνει βουρτσισμα δοντιων με οδοντοκρεμα(που ειναι και το διαφημιζομενο προιον). Κάτι τετοιο θα ήταν ασχημο θεαμα, οποτε όλοι κάνουν ξηρό βούρτσισμα!

Μολις τωρα το παρατηρησα αυτο με το στεγνο βουρτσισμα!Οντως πολυ βλακεια.Ας μην τις διαφημιζαν καθολου τοτε.Το νοημα μιας διαφημισης ειναι να προβαλλεται και η χρηση του διαφημιζομενου προϊοντος.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Στεγνό βούρτσισμα, τα ποτά που δεν πίνουν καν γουλιά, οι φρυγανιές που τις δαγκώνουν και δεν γίνονται χίλια κομμάτια, το κουταλάκι που βγαίνει από το γιαούρτι και δεν έχει λερωθεί από την κάτω μεριά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως οι χριστουγεννιάτικες του jumbo ειναι ένα ευχάριστο διάλειμμα μέσα σε όλες τις υπόλοιπες που φτιάχνουν.

Και αυτοί οι ίδιοι πρέπει να βλέπουν ποσό αισχρές ειναι που λένε ας κάνουμε κάτι καλό να ηρεμήσει λίγο ο κόσμος και μετα του ρίχνουμε και άλλη σαβούρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παριζακι Ferrano Υφαντης http://www.youtube.com/watch?v=g_TT2VmEDw8 τι γνώμη έχετε ;

 

Ο Υφαντης τα τελευταια χρονια παει να χτισει παραδοση στις κακογουστες διαφημισεις.Πρωτα ο καταιγισμος με το gummy bear,μετα η "κιτσα η κοτομπουκιτσα",τωρα ο "παρης" το παριζακι ferrano με γιαουρτι(απορω ποιο "λαμπρο" μυαλο ειχε την ιδεα της προσθηκης γιαουρτιου μεσα σε αλλαντικο!That's gross!:eek:).Νομιζω πως πανε να τις κανουν πιο ελκυστικες για τα μικρα παιδια,επιστρατευοντας πρωην "αστερια" του Alter,σπαζοντας ομως τα νευρα των ενηλικων.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την καινουρια του πλαισιο με κατι τριχωτα τερατακια την εχετε δει?Ελεοςςςςς!!!!!Τι αλλο θα σκευτουν???
Link to comment
Share on other sites

Ο Κουλης Ο ηλεκτρονικουλης με εκνευρίζει αλλά πολύ περισσότερο............ Το τρεϊλερ του Θέμου (ΟΛΑ) που έβαζε τωρα πριν αρχίσουν οι εκπομπές του !!!!!!!!!!!!!!!!! Η χειρότερη για μένα!!!!!!!!!!!! Φουλ εκνευριστικός μονόλογος!!!! Ίσως η χειρότερη που εχω δει
Link to comment
Share on other sites

Στο "Ε"... Όντως...... :/

 

Και στο Star τα απογευματα.Και το σπαστικο ειναι οτι η διαφημιση κραταει και παρα πολυ ωρα.Βλεπω την διαφημιση να ξεκιναει,αλλαζω καναλι και μετα απο αρκετη ωρα που επιστρεφω στο ιδιο καναλι για να δω αν τελειωσαν οι διαφημισεις,η Βεφα με τους ντολμαδες ειναι ακομα εκει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και στο Star τα απογευματα.Και το σπαστικο ειναι οτι η διαφημιση κραταει και παρα πολυ ωρα.Βλεπω την διαφημιση να ξεκιναει,αλλαζω καναλι και μετα απο αρκετη ωρα που επιστρεφω στο ιδιο καναλι για να δω αν τελειωσαν οι διαφημισεις,η Βεφα με τους ντολμαδες ειναι ακομα εκει :mad:

Χαχαχαχαχαχα. Την βάζει συνεχόμενα 2-3 φορες. Ο ντολμαδοπαραδκευαστης

Link to comment
Share on other sites

Στο "Ε"... Όντως...... :/

 

Το έψιλον νομίζω είναι μια κατηγορία μόνο του. Πέραν της κυρά Βέφας, είναι και το ασύλληπτο προμοτάρισμα του γιαλουρέν αλλά και του φίλτρου νερού σε κάθε εκπομπή, με άπειρες αναφορές στα εν λόγω προϊόντα ανά πάσα ώρα και στιγμή. Μόνο στο δελτίο ειδήσεων δεν τα έχουν προμοτάρει ακόμα, και γι αυτό δεν είμαι και σίγουρος. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Το έψιλον νομίζω είναι μια κατηγορία μόνο του. Πέραν της κυρά Βέφας, είναι και το ασύλληπτο προμοτάρισμα του γιαλουρέν αλλά και του φίλτρου νερού σε κάθε εκπομπή, με άπειρες αναφορές στα εν λόγω προϊόντα ανά πάσα ώρα και στιγμή. Μόνο στο δελτίο ειδήσεων δεν τα έχουν προμοτάρει ακόμα, και γι αυτό δεν είμαι και σίγουρος. :banghead:

Έχει Μόνο δίκες του διαφημίσεις αυτό. Δεν βάζει διαφημίσεις που παίζουνε στα αλλά κανάλια. Απ'οτι έχω καταλάβει παίζει μόνο τους χορηγούς του. Χαζομαρες είναι όλες του οι διαφημίσεις. Ολο τιλεμαρκετινκ

Link to comment
Share on other sites

Έχει Μόνο δίκες του διαφημίσεις αυτό. Δεν βάζει διαφημίσεις που παίζουνε στα αλλά κανάλια. Απ'οτι έχω καταλάβει παίζει μόνο τους χορηγούς του. Χαζομαρες είναι όλες του οι διαφημίσεις. Ολο τιλεμαρκετινκ

 

Και το πιο σπαστικο ειναι το οτι κανει διαφημιση των συγκεκρειμενων προϊοντων με χοντροκομμενο τροπο,ακομα και μεσα στις εκπομπες του,πετωντας κουλα προϊοντα σε ακυρες στιγμες.Γι παραδειγμα εβλεπα την προηγουμενη Πεμπτη το Hashtag με θεμα τα τροχαια ατυχηματα και εκει που καποιοι ταλαιπωροι μιλουσαν για το πως χασανε αγαπημενα τους προσωπα σε τροχαια,ξαφνικα βγαινει μια καρακαξα και αρχιζει να διαφημιζει κρεμες προσωπου.Και ολα αυτα ζωντανα μεσα στην ιδια εκπομπη,μεσα στο ιδιο πλατο,ουτε καν κανανε τον κοπο να το γυρισουν εστω ενα προχειρο διαφημιστικο.

Link to comment
Share on other sites

πετυχα χθες την διαφημιση κοτοπουλων αμβροσιαδη! ΜΗΝ την δειτε ΠΟΤΕ

 

Ειναι εκεινη που επαιζε και πριν κατι χρονια με κατι κοτοπουλα να τραγουδανε και να χορευουνε ή βγαλανε καινουρια?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη! α παλια ειναι?

 

Ναι την ειχα πρωτοδει πριν 2-3 χρονια και μπορω να πω οτι επαθα το ιδιο σοκ που επαθες κι εσυ οταν την ειδες για πρωτη φορα!Νομιζω οτι την ειχα σχολιασει κι εδω.

Παντως μου εχει κανει εντυπωση που ενω πλησιαζουν τα Χριστουγεννα δεν εχει αρχισει ακομα ο βομβαρδισμος με τις βραδινες διαφημισεις παιδικων παιχνιδιων.Αλλες χρονιες γινοταν χαμος τετοια εποχη.Φετος περα απ'τα Jumbo δεν εχω δει καμμια με παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει ανυποφορη η κατασταση με την Βεφα.Τι στο Star να γυρισω το καναλι,τι στο Ε τι στον Αντ1,ττι μεσημερι,τι απογευμα, τι βραδυ τσουπ μπροστα μου ο ντολμαδο-παρασκευαστης.Και πολλες φορες παιζει και σε 2 καναλια ταυτοχρονα.Αφου εχει γινει τοσο εξπερ στους ντολμαδες γιατι δεν της δινουν μια ντολμαδο-εκπομπη με σπονσορα το εν λογο προϊον που να παρουσιαζει τις ευφανταστες συνταγες της?Τουλαχιστον ετσι θα επαιζε μονο συγκεκρειμενες ωρες και σε συγκεκρειμενο καναλι και δεν θα πεφταμε συνεχως πανω της
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν μου αρέσουν και οι διαφημίσεις του οπαπ με τον θειουλη και το τζοκερ!!!!!! Ιδικά αυτή με το αυτοκίνητο που τρέχει ο παππούς και ο άλλος διπλα γκαριζει λες και του πατάς την ουρά!!!!

 

Τελικά είναι αρκετές που δεν μου αρεσουν!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Επισεις τωρα τελευταια παιζει πολυ συχνα μια διαφημιση για τα 25 χρονια ιδιωτικης τηλεορασης.Δεν με ενοχλει τοσο η ιδια η διαφημιση οσο το κραυγαλεο αριθμητικο λαθος που κανουν.Η ιδιωτικη τηλεοραση ξεκινησε τον Νοεμβριο του 1989.Τωρα διανυουμε τον Νοεμβριο του 2015.Με μαθηματικα επιπεδου Β' Δημοτικου αποδεικνιεται οτι φετος η ιδιωτικη τηλεοραση συμπληρωνει τα 26 χρονια(2015-1989=26,οχι 25,εξυπνοπουλια της ΕΙΤΗΣΕΕ;)).Ποσο δυσκολη και περιπλοκη μπορει να ειναι μια απλη αφαιρεση ρε παιδια?Με αυτους θα ξεχασουμε και την αριθμητικη που ξεραμε.Απορω πως δεν εχουν φαει κραξιμο ακομη.

Και βεβαια επειδη μαλλον το εφαγαν το κραξιμο τελικα,εβγαλαν καινουρια διαφημιση για να το μπαλωσουν

Link to comment
Share on other sites

Ο Υφαντης τα τελευταια χρονια παει να χτισει παραδοση στις κακογουστες διαφημισεις.Πρωτα ο καταιγισμος με το gummy bear,μετα η "κιτσα η κοτομπουκιτσα",τωρα ο "παρης" το παριζακι ferrano με γιαουρτι(απορω ποιο "λαμπρο" μυαλο ειχε την ιδεα της προσθηκης γιαουρτιου μεσα σε αλλαντικο!That's gross!:eek:).Νομιζω πως πανε να τις κανουν πιο ελκυστικες για τα μικρα παιδια,επιστρατευοντας πρωην "αστερια" του Alter,σπαζοντας ομως τα νευρα των ενηλικων.

 

Tωρα βγαλανε και καινουρια σε χριστουγεννιατικη βερσιον.Τραγικη οπως ολες του Υφαντη.

Link to comment
Share on other sites

Κούλης ο ηλεκτρονικούλης σπαστικιά και σιχαμενη!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...