Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος με τον Τέλη και την Tellas. Αναγούλα μου έρχεται. Και η μ@λ@κί@ έχει όριά της... :wacko:

Μόλις ήρθα για να τη γράψω αλλά με πρόλαβες:p

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά απορώ με το μυαλό που κουβαλάνε οι διαφημιστές μας όταν βλέπω διαφήμιση Τελλάς... :rolleyes: :down:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Είναι και οι διαφημιστές για τα μπάζα, αλλά διαλέγουν και κάτι "λουλούδια" να υποδυθούν τους ρόλους...

Αυτός στη διαφήμιση της Tellas τι φρούτο είναι?... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κ εγώ.. βαρετή και ο συνειρμός που κάνει λίγο άκυρος!:X:down:
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

"Η tellas συνδέθηκε πολύ σοβαρά με την Wind, μένουν μαζί πλέον..."

:oops: τι εννοεί ο ποιητής;;;

άντε και στα δικά μας οι ελεύθερες...

Link to comment
Share on other sites

"Η tellas συνδέθηκε πολύ σοβαρά με την Wind, μένουν μαζί πλέον..."

:oops: τι εννοεί ο ποιητής;;;

άντε και στα δικά μας οι ελεύθερες...

 

Κάθονται στον καναπέ του σαλονιού τους και ακούνε στο στέρεο την περσινή νικήτρια της Eurovision (Serbia). ;):lol::lol::lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτη με τον τυπο που εχει δυσανεξια στην λακτοζη και τωρα πια μπορει και πινει γαλα

 

επισης επανηλθε η διαφημιση του γιαουρτιου που οποιος το φαει ζευγαρωνει(αυτη με το ταβλι)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου τη σπάνε τον τελευταίο καιρό οι διαφημίσεις του vanish oxi action και γενικά όλες οι μεταγλωτισμένες διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές με το Λάλα και τα πακέτα της Microland. Αίσχος, κακογουστιά, το απόλυτο κιτς. :X
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

^ Σωστό, απίστευτα γελοίες!

 

Επίσης έχω φτάσει να αλλάζω κανάλι αμέσως μόλις καταλάβω ότι άρχισε διαφήμιση της Τελλας. Δεν μπορώ να ξαναδώ αυτή την εφιαλτική φάτσα να μου κλείνει και το μάτι λέγοντας "όχι Ελλάς, Τελλάς". Μπρρρρρ..... :ooch:

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές με το Λάλα και τα πακέτα της Microland. Αίσχος, κακογουστιά, το απόλυτο κιτς. :X

 

Πράγματι...Έλεοs είναι!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές με το Λάλα και τα πακέτα της Microland. Αίσχος, κακογουστιά, το απόλυτο κιτς. :X

 

Αυτή με το γρήγορο ίντερνετ που λέει ότι είναι υπέρβαρος μου φαίνεται αρκετά αστεία :p

Link to comment
Share on other sites

η ραδιο-φονικη των τζαμπο"και πλατσαααα και πλουτσααααα"

 

 

:down:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η καλοκαιρινή της τράπεζας Πειραιώς;(του ραδιοφώνου, αν και τα ίδια χάλια έχει και η τηλεοπτική)

 

Ο γλάρος που θα κουτσουλίσει τον καταχρεωμένο τσαντίλα στο καράβι επειδή δεν έχει τέντα το κατάστρωμα, και ο γιος του που θα πατήσει τις κουτσουλιές του γλάρου και θα πνιγεί... έλεος με τις υπερβολές.

 

Και μετά... μην μεταφέρετε τα άγχη σας στις διακοπές μεταφέρετε τα υπόλοιπά σας στην τράπεζα Πειραιώς.:mad:

 

Ναι σκάστε από άγχος με το που θα τελειώσουν οι διακοπές αφού θα έχετε μεγαλώσει και άλλο τα χρέη...και αν έχεις τόσο άγχος με τα χρέη μη πας διακοπές και κάτσε σπίτι σου από το να τα μαγαλώσεις :p

 

Μα που τις βρίσκουν όλες αυτές τις αηδίες;:wacko::blink:

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Έλα μαμά, πήρα κι' εγώ το Lower!

 

ακριβώς αυτό θα έγραφα!!!!OMG,για σκότωμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σταματήσουν επιτέλους οι γλυκανάλατες διαφημίσεις των χορηγών της Εθνικής (π.χ. Goody's, Nova κλπ). :X
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΒΒΑΣ :

 

"ΕΕΕΕΕ, ΑΑΑΑΑ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΩ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΦΕ VIENUA"!!!

 

Έπίσης, από τις πολύ αντιπαθητικές διαφημίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλες οι διαφημίσεις είναι για τον π....Παίζουν με τη νοημοσύνη μας...
Link to comment
Share on other sites

Δεν απευθυνονται ουτε στο γουστο ουτε στην νοημοσυνη μας. Στο υποσυνείδητο χτυπανε και στην παρορμηση της στιγμης, για να μας μεινει το προϊόν στην μνημη.

 

Να μου το θυμηθειτε, σε λιγο οι διαφημισεις θα ειναι μια σειρα πολύ γρηγορα ενναλασσομενων αλλα ακατασχετων εικονων, ωστε να μην προλαβαινει να τις επεξεργαστει ο εγκεφαλος (δεν θα καταλαβαινουμε καν για το τι ηταν) και να περνανε κατευθειαν στις σκοτεινες περιοχες της μνημης

 

Εμενα μου την σπανε αυτες με τους Οργανισμους Καταπολεμησης Ναρκωτικων/Φτωχειας/Διακρισεων, οι οικολογικες, οι φιλοζωϊκες. Ολες τους κλαψιαρικες, με ψυχοπλακωνουν βρε αδερφε. Λες και εμεις που τις βλεπουμε μπορουμε να κανουμε τιποτα, και ολοι αυτοι που ευθυνονται γι αυτα δινουν σημασια.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Να μου το θυμηθειτε, σε λιγο οι διαφημισεις θα ειναι μια σειρα πολύ γρηγορα ενναλασσομενων αλλα ακατασχετων εικονων, ωστε να μην προλαβαινει να τις επεξεργαστει ο εγκεφαλος (δεν θα καταλαβαινουμε καν για το τι ηταν) και να περνανε κατευθειαν στις σκοτεινες περιοχες της μνημης

Απο που προκύπτει αυτό? :shifty:

Και ποιες είναι οι "σκοτεινές" περιοχές της μνήμης? :shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο υποσυνείδητο εννοεί ο φίλος λέγοντας "σκοτεινές περιοχές της μνήμης", δηλαδή στη μνήμη που δεν ελέγχουμε άμεσα, και πιστεύω ότι έχει δίκιο.

Οι περισσότερες από τις διαφημίσεις που υπάρχουν σήμερα προσπαθούν να μεταδώσουν υποσυνείδητα μηνύματα, να παράγουν τεχνητές ανάγκες κλπ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο υποσυνείδητο εννοεί ο φίλος λέγοντας "σκοτεινές περιοχές της μνήμης", δηλαδή στη μνήμη που δεν ελέγχουμε άμεσα, και πιστεύω ότι έχει δίκιο.

Οι περισσότερες από τις διαφημίσεις που υπάρχουν σήμερα προσπαθούν να μεταδώσουν υποσυνείδητα μηνύματα, να παράγουν τεχνητές ανάγκες κλπ. ;)

 

Έτσι ακριβώς είναι. Ο τρόπος που θα διαφημιστεί ένα προϊόν είναι ολόκληρη επιστήμη. Επειδή κάποιες διαφημίσεις είναι χαζές, δεν σημαίνει ότι είναι και οι διαφημιστές χαζοί. Όλα έχουν το σκοπό τους. ;)

 

ΥΓ: μου τη σπάει η διαφήμιση της Ugly Betty με το "σωσία" του Μαντά. :mad:

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...