Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες διαφημισεις εννοεις οτι στα ηχεια επαιζαν αυτα τα τραγουδια που κανει το jumbo??

 

Και όχι μόνο. Παίζουν και κανονικές διαφημίσεις, δεν ξέρω αν είναι ραδιοφωνικές ή τηλεοπτικές αλλά πχ έλεγε σε κάποια φάση "Όλα αυτά τα τραγούδια που σας έκαναν να τα χορέψατε, να τα σιγοτραγουδήσατε, να τα μάθετε απ' έξω, να κλείσετε το ράδιο, τώρα κυκλοφορούν σε CD" :X

 

Απελπιστική η κατάσταση! Όλα τα σιχαμένα μέσα στ' αυτιά σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Παίζουν και κανονικές διαφημίσεις, δεν ξέρω αν είναι ραδιοφωνικές ή τηλεοπτικές αλλά πχ έλεγε σε κάποια φάση "Όλα αυτά τα τραγούδια που σας έκαναν να τα χορέψατε, να τα σιγοτραγουδήσατε, να τα μάθετε απ' έξω, να κλείσετε το ράδιο, τώρα κυκλοφορούν σε CD" :X

 

Απελπιστική η κατάσταση! Όλα τα σιχαμένα μέσα στ' αυτιά σου!

 

αν πω οτι καποια μου αρεσουν θα με βρισεις??:O

τα βρισκω χιουμοριστικα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφημίσεις τζαμπο είναι πολύ ευφάνταστες κάποιες είναι τραγικές.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφημίσεις τζαμπο είναι πολύ ευφάνταστες κάποιες είναι τραγικές.

 

ακριβως!καποιες ειναι αρκετα ωραιες!!

ειδα και τη διαφημιση του cd στη τηλεοραση!πιστευω οτι θα θελουν να το αγορασουν πολλα παιδακια!

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Παίζουν και κανονικές διαφημίσεις, δεν ξέρω αν είναι ραδιοφωνικές ή τηλεοπτικές αλλά πχ έλεγε σε κάποια φάση "Όλα αυτά τα τραγούδια που σας έκαναν να τα χορέψατε, να τα σιγοτραγουδήσατε, να τα μάθετε απ' έξω, να κλείσετε το ράδιο, τώρα κυκλοφορούν σε CD" :X

 

Απελπιστική η κατάσταση! Όλα τα σιχαμένα μέσα στ' αυτιά σου!

 

Για να καταλάβω, είσαι ΜΕΣΑ στα JUMBO και ακούς διαφημίσεις για να επισκεφτείς τα JUMBO??? :X

Link to comment
Share on other sites

H διαφημιση.Το φωσφοριζον προφυλακτικο ειναι πρωτοτυπο σαν ιδεα:p

 

Δυστυχως δεν την βρηκα στο youtube.Μπορει να την πετυχεις αργα την νυχτα στην tv.Θα σκασεις στα γελια.

:lol: την πέτυχα χθες βράδυ!

είναι τόσο ΓΕΛΟΙΑ που έμεινα :X

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, είσαι ΜΕΣΑ στα JUMBO και ακούς διαφημίσεις για να επισκεφτείς τα JUMBO??? :X

Ίσως να ήταν λίγο αλλαγμένες, δεν έχω ακούσει του ραδιοφώνου για να ξέρω αν είναι ίδιες. Αλλά γιατί σε παραξενεύει; Ένα ηχιτικό μήνυμα "Ο νονός και η νονά αγοράζουνε φτηνά τα δώρα του πιτσιρικά" μπορεί να θυμίσει σε κάποιον που πετάχτηκε να πάρει αρωματικά κεριά ότι πρέπει να πάρει δώρο στο ανηψάκι... ;)

 

"Κι εσύ λάμπεις Μπάμπη μου"; ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ; Ξεκινάνε τη διαφήμιση με ανέκδοτο; :tease:

Edited by anarxaki
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης....εκει που λεει "κι εσυ λαμπς μητσου μ..." ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ?

 

επισης στα τζαμπο οντως παιζει τα τραγουδακια τους.και σπανιοτερα τις διαφημισεις τους

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτή με το ξόανο που περιμένει σε ένα μπαρ και λέει: "σε 10 λεπτά αν δεν έρθει θα φύγω... και όμως ήρθε, είχε δίκιο το μέντιουμ", και δείχνει μετά τη συνομιλία με το μέντιουμ λίγες ώρες πριν: "απόψε θα γνωρίσεις στο μπαρ τον έρωτα της ζωής σου"...

 

Ότι πιο εμετικό στην τηλεόραση και συγχρόνως ότι πιο προσβλητικό για την ανθρώπινη νοημοσύνη έχω δει ποτέ μου. Και καλά να μπορεί να πιστέψει κάποιος ότι μπορεί κάποιος άλλος με μαντικές ικανότητες να του πει στο περίπου αν θα του πάει καλά η χρονιά, πάει στο διάλο, αλλά να πιστεύει ότι μπορεί κάποιος να του πει με ακρίβια το τι θα του συμβεί το ίδιο βράδυ, ε έλεος πια δλδ και η βλακεία έχει τα όριά της. Και την βάζει και συνέχεια ο Αντ1, από το πρωί ως το βράδυ και κοντά 1 χρόνο τώρα. Αναροτιέμαι ποιός είναι ο ρόλος του ΕΣΡ όταν επιτρέπει τέτοια προσβλητικά περιεχόμενα να προβάλονται από την τηλεόραση.

 

Από τη μια τα έχω με αυτούς, από την άλλη όμως λυπάμε γιατί για να προβάλεται τόσο καιρό και τόσο έντονα αυτό το πράγμα, μάλλον πουλάει, που σημαίνει ότι υπάρχουν αρκετοί που πιστεύουν! Ναι πραγματικά, υπάρχουν και ζούνε αναμεσά μας, και ψηφίζουν κι όλας (το λέω έτσι μπας και το πιστέψω...)!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που θα πω δεν ξερω αν θεωρειται σαν διαφημιση παντως ειναι διαφημιστικο σποτακι. Λεω γι αυτο το σποτακι που εχει το mega για τη νεα σειρα του Κοκλα(νομιζω βασιλιαδες λεγεται). Πραγματικα με αγχωνει πολυ οταν τη βλεπω. Ποσο ενοχλητικη..

 

Είδα την καινούργια του connx με τους κοπηλατες. Τραγική...

 

Sent from my E15i using Tapatalk

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

η διαφήμιση της nivea με τα τζιμάνια της εθνικής..εντάξει ρε Σηφακη τα είδαμε τα τατουαζ σου,φτάνει:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου αρεσει αυτη του 11880...που πεταγετε στο τελος η γιαγια και ο λαλος..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το ξόανο που περιμένει σε ένα μπαρ και λέει: "σε 10 λεπτά αν δεν έρθει θα φύγω... και όμως ήρθε, είχε δίκιο το μέντιουμ", και δείχνει μετά τη συνομιλία με το μέντιουμ λίγες ώρες πριν: "απόψε θα γνωρίσεις στο μπαρ τον έρωτα της ζωής σου"...

 

Ότι πιο εμετικό στην τηλεόραση και συγχρόνως ότι πιο προσβλητικό για την ανθρώπινη νοημοσύνη έχω δει ποτέ μου. Και καλά να μπορεί να πιστέψει κάποιος ότι μπορεί κάποιος άλλος με μαντικές ικανότητες να του πει στο περίπου αν θα του πάει καλά η χρονιά, πάει στο διάλο, αλλά να πιστεύει ότι μπορεί κάποιος να του πει με ακρίβια το τι θα του συμβεί το ίδιο βράδυ, ε έλεος πια δλδ και η βλακεία έχει τα όριά της. Και την βάζει και συνέχεια ο Αντ1, από το πρωί ως το βράδυ και κοντά 1 χρόνο τώρα. Αναροτιέμαι ποιός είναι ο ρόλος του ΕΣΡ όταν επιτρέπει τέτοια προσβλητικά περιεχόμενα να προβάλονται από την τηλεόραση.

 

Από τη μια τα έχω με αυτούς, από την άλλη όμως λυπάμε γιατί για να προβάλεται τόσο καιρό και τόσο έντονα αυτό το πράγμα, μάλλον πουλάει, που σημαίνει ότι υπάρχουν αρκετοί που πιστεύουν! Ναι πραγματικά, υπάρχουν και ζούνε αναμεσά μας, και ψηφίζουν κι όλας (το λέω έτσι μπας και το πιστέψω...)!!!

 

Αίσχος η διαφήμιση και όσοι πιστεύουν στα "μέντιουμ" και τους υπόλοιπους καραγκιόζηδες!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτή με δυο τύπους που διαφημίζουν μια ασφαλιστική εταιρεία και είναι στην έρημο..που λέει 'έχω σκάσει' φωναχτά..ε σκάσε επιτελούς!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

αυτή με δυο τύπους που διαφημίζουν μια ασφαλιστική εταιρεία και είναι στην έρημο..που λέει 'έχω σκάσει' φωναχτά..ε σκάσε επιτελούς!!:lol:

Στο μυαλό μου είσαι! Αυτό λέω κι εγώ όποτε την βλέπω!:p

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια του ConnX με τον προπονητή κωπηλασίας. Έλεος ρε παιδιά, κινητές και σταθερές τηλεφωνίες μακράν μπροστά στην κακογουστιά και το κιτς. :wacko: :knife:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια του ConnX με τον προπονητή κωπηλασίας. Έλεος ρε παιδιά, κινητές και σταθερές τηλεφωνίες μακράν μπροστά στην κακογουστιά και το κιτς. :wacko: :knife:

 

Πες τα ρε μεγαλε!

Προσπαθουν να βγαλουν αστειες διαφημισεις και τελικα βγαζουν γελοιες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια του ConnX με τον προπονητή κωπηλασίας. Έλεος ρε παιδιά, κινητές και σταθερές τηλεφωνίες μακράν μπροστά στην κακογουστιά και το κιτς. :wacko: :knife:

 

Γενικα την ConnX ειναι κακογουστες! Και εκεινη με το αεροπλανο ηταν χαλια....

Link to comment
Share on other sites

Μια ραδιοφωνική που παίζει γνωστός αθηναϊκός σταθμός που αναμεταδίδεται εδώ στο Βόλο.

Από τη φωνή κατάλαβα ότι είναι ο Μποσταντζόγλου ο ηθοποιός. Είναι έμπορος και ένας γνωστός του τον ρωτάει για κάτι ανταλλακτικά. Αυτός σε όλες τις ερωτήσεις απαντάει:

«Έλα αύριο στο μαγαζί να μπω στον υπολογιστή να δω στην αποθήκη»

 

Δεν ξέρω αν την έχετε πετύχει, άλλα είναι πολύ εκνευριστική... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

H διαφημιση απο κατι κορν φλεϊκς με την Μπουλε.Δηλαδη δεν μας εφτανε που πηρε ολοκληρο τηλεπαιχνιδι στον ant1, πρεπει να βλεπουμε την αντιπαθητικη μουτσουνα της και στις διαφημισεις????
Link to comment
Share on other sites

H διαφημιση απο κατι κορν φλεϊκς με την Μπουλε.Δηλαδη δεν μας εφτανε που πηρε ολοκληρο τηλεπαιχνιδι στον ant1, πρεπει να βλεπουμε την αντιπαθητικη μουτσουνα της και στις διαφημισεις????

 

και μια παρομοια αυτη της γερμανου με τα μαλλια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

και μια παρομοια αυτη της γερμανου με τα μαλλια

 

πιο τραγικη απο αυτη με τη βλαχο γαλλικη αξαντ της σκορδα δε νομιζω να ειναι...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...