Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου την σπάνε απίστευτα οι διαφημίσεις του αντ1 για τις σειρές του.τζορζ παπαδάκης μουστάκης και χαχιχεχοχα πόσα ήταν αυτά?10?και κάτι τέτοια.ά και το ποιο τραγικό με τις μαρμελάδες βερίκοκα και τέτοια.μα καλά πόσα εγκεφαλικά κύτταρα θα προσπαθήσουν να μας κάψουν ακόμα με αυτές τις αηδίες που βάζουν στην ελληνική τηλεόραση?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα να δεις πως μου τη σπανε.... Μαλλον νομιζουν οτι εχουμε νοητικο προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν την έχω αναφέρει, αλλά μου την σπάει η τρισάθλια διαφήμιση της vodafone με τα greeklish! :angry::whip::protest::spider:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες έχουν αρχίσει και μας βομβαρδίζουν με αυτή την τρισάθλια σειρά διαφημίσεων της Media Markt. Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να πυροβολήσει τον «Τζάμπα»;... :chair: :knife:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα τις αθλιες διαφημισεις των media markt με εναν ελεεινο τυπο που ρουφαει με ενα τεραστιο καλαμακι το κοκτειλ ενος ζευγαριου και παει στην παραλια και τριβεται πανω σε εναν body builder για να του παρει το αντηλιακο απ'το σωμα(τραγικο!!!:ninja::knife:),και μετα λενε "Ο τζαμπας ΖΕΙ".Ελεος....Ποιο μυαλο το σκευτηκε αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν την έχω αναφέρει, αλλά μου την σπάει η τρισάθλια διαφήμιση της vodafone με τα greeklish! :angry::whip::protest::spider:

 

Συμφωνω κι επαυξανω... Κραταμε που κραταμε με δυσκολια την ταυτοτητα μας ως Ελλαδα με οσα μας κανουν, εχουμε κι αυτη την ηλιθια διαφημιση, να προαγει σε ολα τα πιτσιρικια την ανορθογραφη greeklish εκφραση. Ελεος...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Όσους νέους ξέρω, από εφηβική ηλικία μέχρι φοιτητές κλπ, αλλά και μεγαλύτερες ηλικίες, έχουν σαν δικαιολογία την ευκολία του να γράφεις σε greeklish, συν το ότι ξοδεύεις λιγοτερα χρήματα κόβοντας τις λέξεις. Θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να επιδεικνύουν υπευθυνότητα σε τέτοια θέματα και να μην προβάλλουν τέτοιες διαφημίσεις, αλλά τι να περιμένεις από τα τυπάκια της Vodafone. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όσους νέους ξέρω, από εφηβική ηλικία μέχρι φοιτητές κλπ, αλλά και μεγαλύτερες ηλικίες, έχουν σαν δικαιολογία την ευκολία του να γράφεις σε greeklish, συν το ότι ξοδεύεις λιγοτερα χρήματα κόβοντας τις λέξεις. Θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να επιδεικνύουν υπευθυνότητα σε τέτοια θέματα και να μην προβάλλουν τέτοιες διαφημίσεις, αλλά τι να περιμένεις από τα τυπάκια της Vodafone. ;)

 

Δυστυχως ισχυει αυτο που λες.. Βεβαια με προσχημα το "μοδατο" και το "in" πολλοι κρυβουν την ανορθογραφια τους πισω απο τα greeklish.

 

Δεν ειναι κατακριτεο για καποιον να μην τα καταφερνει καλα στην ορθογραφια. Ειναι ομως κατακριτεο να ασπαζεται ενα χαζο τροπο γραφης με κινδυνο να ξεχασει κι αυτα που ξερει. Κι αντι να το συνειδητοποιησουμε ως Νεοελληνες, εχουμε ηλιθιες τετοιες διαφημισεις που το προαγουν (αληθεια Ελληνας διαφημιστης την εμπνευστηκε; )

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο ακουω μια<< ωραια διαφημιση>> στο ραδιο με κατι καλιτεχνες που μαζευτηκαν για να τραγουδησουν ενα τραγουδι για την ελπιδα κατι σαν usa for africa we are the world Καμια σχεση:p...και ειναι τοσο εντυπωσιακο που μιλανε στο τραγουδι για την παιδικη ηλικια και ποσο χρειαζονται τα παιδακια τα παιχνιδια στην ζωη τους .Και ολα τα λεφτα οταν το τραγουδι ραπαρει σε μια στιγμη και μας μιλαει ο ραπερ πως την ευτηχια το παιδακι θα τη βρει με ενα αρκουδακι λαλαλαλαλαλαλαλαλαλαλα και 25 χρονια ειμαστε μαζι σας στο ρεφρεν λαλαλαλλαλαλα

ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΑ JUMBO ΟΧΙ ΑΛΛΟ JUMBO:mad:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια που μου τη σπαει... Της vodafone παλι... "Αυτος ειναι ο Αλεξης. Του αρεσει να απαντα πρωτος στου διαγωνισμους του ραδιοφωνου...μπλα μπλα...ο ασπροκορακας του Νεπαλ...μπλα μπλα..το κικιρικου στ αγγλικα;"

 

Ε μολις ακουω το κικιρικου στ αγγλικα μου ερχεται να πεταξω ο,τι βρω στον Αλεξη αλλα λυπαμαι την τηλεοραση...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο ακουω μια<< ωραια διαφημιση>> στο ραδιο με κατι καλιτεχνες που μαζευτηκαν για να τραγουδησουν ενα τραγουδι για την ελπιδα κατι σαν usa for africa we are the world Καμια σχεση:p...και ειναι τοσο εντυπωσιακο που μιλανε στο τραγουδι για την παιδικη ηλικια και ποσο χρειαζονται τα παιδακια τα παιχνιδια στην ζωη τους .Και ολα τα λεφτα οταν το τραγουδι ραπαρει σε μια στιγμη και μας μιλαει ο ραπερ πως την ευτηχια το παιδακι θα τη βρει με ενα αρκουδακι λαλαλαλαλαλαλαλαλαλαλα και 25 χρονια ειμαστε μαζι σας στο ρεφρεν λαλαλαλλαλαλα

ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΑ JUMBO ΟΧΙ ΑΛΛΟ JUMBO:mad:[/quoteσε αυτην αναφερομουν πιο πανω!!!

δε ραπαρει για την ευτυχια αλλα λεει

"αν θελεις στροφες να παρει το μυαλουδακι,καλυτερη δουλεια κανει ενα αρκουδακι...."

και λιγο μετα "στην ευτυχια δεν εχει μπαι πας"....

 

:X:X:X

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο ακουω μια<< ωραια διαφημιση>> στο ραδιο με κατι καλιτεχνες που μαζευτηκαν για να τραγουδησουν ενα τραγουδι για την ελπιδα κατι σαν usa for africa we are the world Καμια σχεση:p...και ειναι τοσο εντυπωσιακο που μιλανε στο τραγουδι για την παιδικη ηλικια και ποσο χρειαζονται τα παιδακια τα παιχνιδια στην ζωη τους .Και ολα τα λεφτα οταν το τραγουδι ραπαρει σε μια στιγμη και μας μιλαει ο ραπερ πως την ευτηχια το παιδακι θα τη βρει με ενα αρκουδακι λαλαλαλαλαλαλαλαλαλαλα και 25 χρονια ειμαστε μαζι σας στο ρεφρεν λαλαλαλλαλαλα

ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΑ JUMBO ΟΧΙ ΑΛΛΟ JUMBO:mad:

 

 

Αυτή εδώ λες; :wacko:

http://www.youtube.com/watch?v=jAdZgbxN_-k

 

Τώρα την άκουσα πρώτη φορά.

Χάλια ως συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα τις αθλιες διαφημισεις των media markt με εναν ελεεινο τυπο που ρουφαει με ενα τεραστιο καλαμακι το κοκτειλ ενος ζευγαριου και παει στην παραλια και τριβεται πανω σε εναν body builder για να του παρει το αντηλιακο απ'το σωμα(τραγικο!!!:ninja::knife:),και μετα λενε "Ο τζαμπας ΖΕΙ".Ελεος....Ποιο μυαλο το σκευτηκε αυτο???

 

χαχα που να ακούσεις την αντίστοιχη ραδιοφωνική (σήμερα στο Νιτρο ή το Athens DJ), οπου ακούμε τον "τζαμπα" στην...τουαλέτα να.... όχι δεν θα σου χαλάσω την έκπληξη :X

 

Παίζει σοβαρά το ενδεχόμενο να τις έχουν κάνει τόσο γελείες και απαράδεκτες αυτές τισ διαφημίσεις μόνο και μόνο για να τις συζητήσουμε??? Γιατί αλλιώς πραγματικά δεν θα ξαναπεράσω ούτε απέξω!!!!

Link to comment
Share on other sites

οι καινουριες με τον τζαμπα...δεν μου φαινονται εξυπνες...ο τζαμπας ζει:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

χαχα που να ακούσεις την αντίστοιχη ραδιοφωνική (σήμερα στο Νιτρο ή το Athens DJ), οπου ακούμε τον "τζαμπα" στην...τουαλέτα να.... όχι δεν θα σου χαλάσω την έκπληξη :X

 

:lol:χαχα Νομιζω την ακουσα χτες στο ραδιο.Λες μια που ο τζαμπας παει να ... στην τουαλετα διαβαζοντας τον τηλεφωνικο καταλογο και ετοιμαζεται να σκουπιστει μ'αυτον γιατι τσιγκουνευεται να αγορασει χαρτι υγειας?:ninja:Ελεος,τι αλλο θα σκευτουν.Η τσιγκουνια και η γυφτια σε ολο της το μεγαλειο

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα τις αθλιες διαφημισεις των media markt με εναν ελεεινο τυπο που ρουφαει με ενα τεραστιο καλαμακι το κοκτειλ ενος ζευγαριου και παει στην παραλια και τριβεται πανω σε εναν body builder για να του παρει το αντηλιακο απ'το σωμα(τραγικο!!!:ninja::knife:),και μετα λενε "Ο τζαμπας ΖΕΙ".Ελεος....Ποιο μυαλο το σκευτηκε αυτο???

 

ειδικα αυτη με το body builder που τριβεται απανω του ειναι εμετος :ooch:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η διαφήμιση με τον "Τζάμπα" μου αρέσει πολύ! Ρίχνω τρελό γέλιο!:lol:

Μήπως πρέπει να ανησυχώ;:ninja::p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η διαφήμιση με τον "Τζάμπα" μου αρέσει πολύ! Ρίχνω τρελό γέλιο!:lol:

Μήπως πρέπει να ανησυχώ;:ninja::p

 

εισαι σε λαθος thread.

εδω λεμε για τα σποτ που δεν μας αρεσουν.

 

on topic τωρα... αυτη η κwl0 μουφα η ραδιοφωνικη hip hop του Jumbo που κραταει 2 λεπτα...

αθλια (οπως παντα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εισαι σε λαθος thread.

εδω λεμε για τα σποτ που δεν μας αρεσουν.

 

Δύο μηνύματα πιο πάνω συζητείται η διαφήμιση. Συνεχίζουμε επί του θέματος και μόνον.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον συνεχιζει να υποβαθμιζει την Ελληνικη κοινωνια συνεχιζοντας να προκαλει με τα greekglish στην οθονη.

Τοση βλακεια που ΠΟΛΛΟΙ δεν κατανοουν τι γραφει και τι πουλανε!:lol:

To τι κανουνε τα πιτσιρικια μεταξυ τους και τι γλωσσα γραφουν εχει να κανει με τους τραγικους εκπαιδευτικους και τους γονεις.

Αλλα οταν πουλας μεσω MME προσεχεις τι γραφεις,ειδικα αμα εισαι η πολακις αμαρτωλη βονταφονε(μπλεγμενη σε τεραστιο σκανδαλο παλιοτερα)

ειδικα οταν γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ με.....αγνωστο λεξικο-γραμματα...... το h δεν ειναι χ(xi) αεροκεφαλοι και "λιγοι" διαφημιστες........

Μαρκετινγκ της plakas....

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι γεγονός οτι στην Vodafone εχουν πεσει την παγίδα "προπαθω να το παιξω μοντερνος χωρις να ειμαι και καταληγω γελοιος".
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπόρεσα να βρω την ελληνική που είναι 1000 φορές πιο γελοία :p

Και μόνο που δείιχνει πατούσες...:eek:

 

Και αυτό εδώ το βιντεάκι επίσης...

Ποιες ιδιοφυίες τα σκέφτηκαν αυτά;; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπόρεσα να βρω την ελληνική που είναι 1000 φορές πιο γελοία :p

Και μόνο που δείιχνει πατούσες...:eek:

 

Και αυτό εδώ το βιντεάκι επίσης...

Ποιες ιδιοφυίες τα σκέφτηκαν αυτά;; :ninja:

 

 

Αυτά είναι χρήσιμα προιόντα. Ειδικά η κουβερτούλα με τα μανίκια... :p

Άλλη μία που μου έσπαγε τα νεύρα

 

http://www.youtube.com/watch?v=qdK9zSl2cgE :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...