Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επίσης η τελευταία διαφήμιση της NOVA με τον κινέζο στην βάρκα....ειναι εντελώς creepo-bizzaro ή μου φαίνεται??:fool:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

επίσης η τελευταία διαφήμιση της NOVA με τον κινέζο στην βάρκα....ειναι εντελώς creepo-bizzaro ή μου φαίνεται??:fool:

 

Μια χαρά είναι.Μορφή ο παππούς. :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τυχαίνει να την ακούνε και μεγαλύτεροι...

Ο σχολιασμός για την διαφήμιση είναι σωστός.Κι εγώ την κρίνω ως άθλια...

Στα μικρά παιδάκια ίσως αρέσει.. αλλά αν φέρουμε όλες τις διαγημίσεις τ jumbo, τότε θα φανεί πόσο γελοία διαφημιστική εταιρία έχουν επιλέξει...:X

 

Δλδ εσενα σου αρέσει που είσαι 14 ??

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησες κάτι στο οποίο είχα ήδη απαντήσει!

Κι εγώ την κρίνω ως άθλια...:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ισως δε το βρήκα αλλά απορώ που δεν κράζετε τον άλλο τον τυπάκο που "έχει καθυστέρηση....στο mobile internet" Cosmote διαφήμιση. ΑΙΣΧΟΣ.
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ισως δε το βρήκα αλλά απορώ που δεν κράζετε τον άλλο τον τυπάκο που "έχει καθυστέρηση....στο mobile internet" Cosmote διαφήμιση. ΑΙΣΧΟΣ.

Η λέξη αίσχος δεν φτάνει για να περιγράψω την απέχθειά μου γι' αυτή την διαφήμιση... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε και την παλαιότερη που πήγαινε κάπως έτσι:"Ένα χειροκρότημα για τον Μήτσο που αγοράζει εσώρουχα για την κοπέλα του" και άλλα τέτοια χαριτωμένα.Αυτή πραγματικά δεν μου άρεσε σε σημείο να αλλάζω και κανάλι:wacko:.

 

ελα ρε, εγω χειροκροτουσα :lol:

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε, εγω χειροκροτουσα :lol:

 

Ειδικά μέσα στα Βίλατζ όταν έπαιζε τη διαφήμιση πρίν την ταινία.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ισως δε το βρήκα αλλά απορώ που δεν κράζετε τον άλλο τον τυπάκο που "έχει καθυστέρηση....στο mobile internet" Cosmote διαφήμιση. ΑΙΣΧΟΣ.

 

Η διαφήμιση αυτή σατιρίζει μια πολύ παλιά διαφήμιση (1985 περίπου) για τέστ εγκυμοσύνης. Εκεί ήταν μια τύπισσα που έλεγε οτι έχει καθυστέρηση και ζωγράφιζε ένα ερωτηματικό στον αχνισμένο καθρέφτη. Οι 30+ θα το θυμούνται.

Εμένα προσωπικά με κάνει να κλαίω από τα γέλια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με νευριάζουν οι διαφημίσεις του ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΥ με αυτήν την ηλίθια κινέζικη μελωδία!
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση αυτή σατιρίζει μια πολύ παλιά διαφήμιση (1985 περίπου) για τέστ εγκυμοσύνης. Εκεί ήταν μια τύπισσα που έλεγε οτι έχει καθυστέρηση και ζωγράφιζε ένα ερωτηματικό στον αχνισμένο καθρέφτη. Οι 30+ θα το θυμούνται.

Εμένα προσωπικά με κάνει να κλαίω από τα γέλια

 

Έλα ρε, προσεγμένο αυτό τότε, αν κι όπως είπες δεν είναι για τους νεότερους. Πάντως κατά τα άλλα κι εγώ άθλια τη θεωρώ (ενώ γενικά πιστεύω ότι η Cosmote/ΟΤΕ έχουν βγάλει κάποιες τουλάχιστον εμπνευσμένες διαφημίσεις, αυτή όμως...)

 

Όταν πρωτοβγήκε ειδικά κάθε φορά που άκουγα τον ήχο του αστερίσκου (για το Download Complete) που παίζει στο τέλος της, νόμιζα ότι έγινε κάτι στο pc μου κι έτρεχα να το τσεκάρω, πολύ εκνευριστικό. :rolleyes: :p

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την σπαει σε σημειο να αλλαζω καναλι η διαφημηση του σταθερου της Cosmote με εναν τυπο που τον παιρνει τηλεφονο η μανα του.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την σπαει σε σημειο να αλλαζω καναλι η διαφημηση του σταθερου της Cosmote με εναν τυπο που τον παιρνει τηλεφονο η μανα του.
που να ακουσεις και την ραδιοφωνικη...με τον ροζ καναπε,την ροζ κουπα,τις ροζ κουρτινες......
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την σπαει σε σημειο να αλλαζω καναλι η διαφημηση του σταθερου της Cosmote με εναν τυπο που τον παιρνει τηλεφονο η μανα του.

 

Θα συμφωνήσω, πολύ εκνευριστική με το κωλοτηλέφωνο να χτυπάει συνέχεια μέχρι να καταλάβει το ζώον ο κανακάρης τι συνέβη και να το σηκώσει.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα παιδιά οι πιό ηλίθιες διαφημίσεις είναι αυτές του Milco. Μα καλά πληρώσαν για αυτές τις αηδίες ?? μη χειρότερα................
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, πολύ εκνευριστική με το κωλοτηλέφωνο να χτυπάει συνέχεια μέχρι να καταλάβει το ζώον ο κανακάρης τι συνέβη και να το σηκώσει.

 

Ε καλά εντάξει , δεν είναι και κάποιο αριστούργημα η διαφήμιση , αλλά την ισοπέδωσες .. δεν κατάλαβε ο κανακάρης τι παίζει μιας και του το έκανε δώρο η μαμάκα του το "πακέτο" - δεν είχε τηλέφωνο πριν!

 

Για μένα παιδιά οι πιό ηλίθιες διαφημίσεις είναι αυτές του Milco. Μα καλά πληρώσαν για αυτές τις αηδίες ?? μη χειρότερα................

 

Μήπως εννοείς Milko ?:rolleyes:

 

Για μένα ψιλοκοτσάνα είναι η διαφήμιση της Coca - cola που πίνουν και κάνουν "brrrrrrrrrr" ... που πάει κάποιος να βαρέσει βολή στο μπάσκετ και μετά δείχνει και έναν σε μια πισίνα!

Δείτε την εδώ .... http://www.coca-cola.gr/CokeBrrr/

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά εντάξει , δεν είναι και κάποιο αριστούργημα η διαφήμιση , αλλά την ισοπέδωσες .. δεν κατάλαβε ο κανακάρης τι παίζει μιας και του το έκανε δώρο η μαμάκα του το "πακέτο" - δεν είχε τηλέφωνο πριν!

 

Ok, το ξέρω αυτό, απλά έχει πολύ σπαστικό ήχο το τηλέφωνο και χτυπάει και ασταμάτητα οπότε αν δεν αλλάξω γρήγορα κανάλι, ακούει κάνα βρισίδι ο "κανακάρης" που αργεί να το σηκώσει. :p

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου τη σπάει απίστευτα η διαφήμιση jumbo με τις χαζοσακούλες..
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η κατασταση με το cosmote at home εχει γινει πλεον ανυποφορη.Σε οποιο καναλι και να το γυρισω βλεπω αυτην την ηλιθια διαφημηση.Την παιζουν καθε 3 και λιγο.Ελεος!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα την διαφήμιση για ένα ραδιοφωνικό σταθμό όπου 3 κοπέλες είναι στο αυτοκίνητο και όταν παίρνει ο καλός της μίας αυτή του λέει ψέμματα ότι πάει σπίτι για ύπνο και μετά ακούγεται το τραγούδι-ύμνος "θα βγαίνω θα πίνω και δεκάρα δεν θα δίνω"......:X

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα την διαφήμιση για ένα ραδιοφωνικό σταθμό όπου 3 κοπέλες είναι στο αυτοκίνητο και όταν παίρνει ο καλός της μίας αυτή του λέει ψέμματα ότι πάει σπίτι για ύπνο και μετά ακούγεται το τραγούδι-ύμνος "θα βγαίνω θα πίνω και δεκάρα δεν θα δίνω"......:X

χα χα,τωρα την ειδες???Εχει πολυ καιρο που παιζεται και οντως ειναι χαζομαρα.

Όντως βλακεία είναι η διαφήμιση, το μωρό όμως δεν παίζεται. :up:

 

Ο ραδιοφωνικός σταθμός που διαφημίζεται είναι αθηναϊκός? Μεγάλος ή μικρομεσαίος??? Δεν τον έχω ακουστά. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

^ Εγώ για την ακρίβεια δε θυμάμαι ποιος σταθμός διαφημίζεται καλά-καλά. Μερικές φορές παρασύρονται με το concept οι διαφημιστές και δεν εστιάζουν καν στο ίδιο το προϊόν που διαφημίζουν. Δεν το λες πετυχημένη διαφήμιση αυτό.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...