Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείτε να μπείτε στο site της Jiayu? εγώ προσπαθώ από χθες και τίποτα....

 

αυτό δεν έιναι? ejiayu.com/en

 

 

άκυρο...μπήκε :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τους έστειλα email και τους ρώτησα αν το club1941 είναι μεταπωλητής τους

τους έγραψα και στο ΦΒ

 

για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου έχω παραγγείλει το jiayu s3 3gram από το coolicool στις 25/2 και διαβάζω στο site όχι και τα καλύτερα. Πρώτη φορά κάνω παραγγελία και θέλω γνώμες γιατί έχω αγχωθεί λίγο.
Link to comment
Share on other sites

freemind11 αμα εχεις απαντηση απο την jiayu ποσταρε την αν και λογικα θα σου πουνε οτι δεν ειναι μεταπωλητης τους ποσταρε την ομως για να ξερουμε αν ειναι να στειλουμε στο paypal την απαντηση της jiayu...εγω εστειλα email στο club 1941 και τους ειπα εαν ειναι να μου στειλουν αδειο κουτι η ψευτικο τηλ. η κλωνο η αντι το 3 γιγα ραμ να μου στειλουν το 2 γιγα ραμ οτι θα τους κανω dispute αλλιως να μου το πουνε τωρα και να μου κανουν ful refund....περιμενω απαντηση τους..Και αν φυσικα δεν μου απαντησουν μεχρι αυριο τοτε θα κανω dispute στο paypal.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το coolicool ειναι αξιοπιστο σαιτ αγορων.εχω ψωνισει απο εκει.

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κάνω και εγώ τώρα φίλε. Δεν έχει παραγγείλει και κανένας άλλος από coolicool τουλάχιστον να μου πει τι ρόλο βαράν αυτοί

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

freemind11 αμα εχεις απαντηση απο την jiayu ποσταρε την αν και λογικα θα σου πουνε οτι δεν ειναι μεταπωλητης τους ποσταρε την ομως για να ξερουμε αν ειναι να στειλουμε στο paypal την απαντηση της jiayu...εγω εστειλα email στο club 1941 και τους ειπα εαν ειναι να μου στειλουν αδειο κουτι η ψευτικο τηλ. η κλωνο η αντι το 3 γιγα ραμ να μου στειλουν το 2 γιγα ραμ οτι θα τους κανω dispute αλλιως να μου το πουνε τωρα και να μου κανουν ful refund....περιμενω απαντηση τους..Και αν φυσικα δεν μου απαντησουν μεχρι αυριο τοτε θα κανω dispute στο paypal.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το coolicool ειναι αξιοπιστο σαιτ αγορων.εχω ψωνισει απο εκει.

 

Αργούν πάρα πολύ όπως διαβάζω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, επειδη σημερα παρελαβα το κινητο και ειμαι ο ασχετος των ασχετων μπορει καποιος που γνωριζει το κινητο να μου δωσει το οκ να επικοινωνησω μαζι του για 2 3 θεματα (ισως με καποιο skype να ειναι θεμα 10 λεπτων) θα με βοηθησει αφανταστα, ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Σκεφτομαι να το παρω και εγω το κινητο απο εδω ... Ειναι αξιοπιστο το σαιτ ή μπορουμε να το βρουμε σε κανενα πιο αξιοπιστο στα ιδια λεφτα;; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει απο εκει 2-3 παραγγελιες μικροπραγματα και μου ηρθαν κανονικα απλα αν θυμαμαι δεν δινουν τρακ ναμπερ σου δινουν τρακ αν πληρωσεις 1-2 δολλαρια παραπανω στην παραγγελια.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κουπονι -12% και σκεφτομαι αυτα που γλυτωνω να τα βαλω σε μεταφορικα να ερθει πιο γρηγορα γιατι αμα περιμενω 1 μηνα καηκα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου το πρότεινα. Όσα δέματα έρχονται με κούριερ κάνουν μια στάση στο τελωνείο.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ. Μια χαρα τωρα..

 

 

 

Τα εξωτερικα ηχεια οντως οπως ερχεται το κινητο στο τερμα αλλοιωνουν καπως τον ηχο, αλλα αν κατεβασεις το mobile uncle και το mtk engineer mode καπως ετσι λεγεται νομιζω η εφαρμογη, χαμηλωνεις απο εκει το max επιπεδο εντασης των εξωτερικων ηχειων κατα 20-25 μοναδες και διορθωνεται το προβλημα.. Εξ'αλλου η ενταση και οταν το χαμηλωσεις ειναι αρκετα υψηλη.. Τωρα αν εσενα ειναι εντελως χαλια ο ηχος, και μιας και λες πως και η ποιοτητα κλησης ειναι χαλια, πραγμα που σε μενα τουλαχιστον δεν συμβαινει, μπορει να εχεις πεσει σε κακο κομματι, οποτε επικοινωνησε καλου κακου και με το μαγαζι απο το οποιο το αγορασες να τους το αναφερεις..

 

Θελω επισης γενικα να αναφερω οτι μαζι με το κινητο παρηγγειλα και xiaomi pistons και οταν τα χρησιμοποιω καθομαι και ακουω ακομα και τραγουδια που δε μου αρεσουν γιατι ο ηχος ειναι πραγματικα μαγευτικος..

Αυτο που με ανησυχει με τα ακουστικα ειναι οτι δεν μου μυριζουν σοκολατα! Θα τους βαλω και μια μπανανα διπλα να ελεγξω αλλα δεν νομιζω, απο το Vickmall τα πηρα που ειναι απο τα πιο αξιοπιστα, να μου εχουν κανει κανα παραξενο?

 

Το volume rocker πάνω στα πιστόνια δουλεύει?? Είχα ρωτήσει τη Xiaomi και μου είχαν απαντήσει ότι στο δικό μας ίσως να μην δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρει κάποιος από τους κατόχους πως μπορώ να βάλω σας προεπιλογή την κάρτα μνήμης για την αποθήκευση των φωτογραφιών απο την stock εφαρμογή;

Δοκιμάσα το apk της dslr camera και εκεί μου δίνει κανονικά επιλογή.

Φοράω την ρομ απο το needrom S3W 20150205-141543.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει καποιος να με βοηθησει απο που αλλαζουμε τους ηχους κλησης?? ευχαριστω

Πήγαινε Settings -> Audio Profiles και στο General που έχει πάνω-πάνω (και είναι αυτό που χρησιμοποιείται κανονικά) κάνε κλικ στο εικονίδιο ρυθμίσεων στα δεξια.

Εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις για ήχο κλήσης, μηνυμάτων κλπ, καθώς και τις αντίστοιχες εντάσεις, για δόνηση κλπ.

 

Μπορείς επίσης να ορίσεις και για τα υπόλοιπα προφίλ (ή και να προσθέσεις κάποιο προφίλ της αρεσκείας σου) και εν συνεχεία να αλλάζεις προφίλ ανάλογα π.χ. με το πού βρίσκεσαι ή τι κάνεις εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πιασει κανενας 4G? Και αν ναι βγαζει κανονικα το 4G πανω στο σημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

Μπορεις αν θελεις να κατεβασεις απο playstore την εφαρμογη dual sim ringtone εχει πρασινο εικονιδιο και να βαλεις διαφορετικο ηχο κλησης και μηνυματος σε καθε σιμ

Link to comment
Share on other sites

Εχει πιασει κανενας 4G? Και αν ναι βγαζει κανονικα το 4G πανω στο σημα;

 

Με cosmote εμφανίζεται κανονικά.

Και ναι γράφει 4G.

Για vodafone δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Την S3W 20150205-141543.

Θα πρέπει να το έχεις δηλώσει στον πάροχο σου για 4G

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανες καποια παραπανω ρυθμιση ;πια ρομ φορας;

 

Την S3W 20150205-141543.

Θα πρέπει να το έχεις δηλώσει στον πάροχο σου όμως

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ δεν έχω αυτή. Μου είχαν βάλει την τρίτη από αυτές που έχει το needrom, που έχει και gapps. Όλα δουλευουν μια χαρά (μέχρι ώρας). Το root επίσης που το τσέκαρα δεν είχε θέμα. Τι εννοείς δεν μπορείς να κάνεις? Δεν είναι έτοιμο μέσα από τις ρυθμίσεις ασφαλείας??

 

ειναι απο τις ρυθμισεις αλλα οταν παω να φορτωσω καινουργια recovery απο το uncle η απο jiayu.es μου λεει οτι δεν ειναι root και οτι δεν μπορω να προχωρισω και αλλαξω την ρομ..οποτε δεν μπορω να κανω τπτ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου έχω παραγγείλει το jiayu s3 3gram από το coolicool στις 25/2 και διαβάζω στο site όχι και τα καλύτερα. Πρώτη φορά κάνω παραγγελία και θέλω γνώμες γιατί έχω αγχωθεί λίγο.

 

εχω παραγγειλει και εγω φιλε μου 26/2.

Απο οτι φαινεται θα ργησει αρκετα να μας ερθει.

υποστηριζουν οτι οσοι παραγγειλαν μεχρι 27/2 εχουν ξεκινησει να τους τα στελνουν απο δευτερα αλλα λεει με χρονολογικη σειρα που το παραγγειλε ο καθενας.

οποιος το παρηγγειλε μετα τις 27/2 θα ξεκινησουν να τα στελνουν απο 15 Μαρτιου.

οταν ρωτησα τι ενοοουν με χρονολογικη σειρα και ειπα δηλ αν καποιοε παρηγγειλε 26/2 θα του το στειλετε 14 ΜΑρτιου? και μου απαντησε ναι.

Εγω ειμαι σε φαση να το ακυρωσω μετα απο αυτα.Δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το κανω το βραδυ παραγγελια, απο εδω ποια ρομ να κατεβασω;; Θα παρω αυτο με τα 2gb ραμ..Θελω απλα την πιο προσφατη με playstore! Σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

freemind11 σου απαντησανε απο την jiayu?

 

ναι μόλις τώρα και μπήκα να γράψω....

 

μου απαντήσανε:

 

Hello Thanasis they are resellers.

 

και επειδή είχα ρωτήσει αν είναι "legit" μου απάντησαν

 

But we are not sure wether it is legit company or not

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ. Μια χαρα τωρα..

 

 

 

Τα εξωτερικα ηχεια οντως οπως ερχεται το κινητο στο τερμα αλλοιωνουν καπως τον ηχο, αλλα αν κατεβασεις το mobile uncle και το mtk engineer mode καπως ετσι λεγεται νομιζω η εφαρμογη, χαμηλωνεις απο εκει το max επιπεδο εντασης των εξωτερικων ηχειων κατα 20-25 μοναδες και διορθωνεται το προβλημα.. Εξ'αλλου η ενταση και οταν το χαμηλωσεις ειναι αρκετα υψηλη.. Τωρα αν εσενα ειναι εντελως χαλια ο ηχος, και μιας και λες πως και η ποιοτητα κλησης ειναι χαλια, πραγμα που σε μενα τουλαχιστον δεν συμβαινει, μπορει να εχεις πεσει σε κακο κομματι, οποτε επικοινωνησε καλου κακου και με το μαγαζι απο το οποιο το αγορασες να τους το αναφερεις..

 

Θελω επισης γενικα να αναφερω οτι μαζι με το κινητο παρηγγειλα και xiaomi pistons και οταν τα χρησιμοποιω καθομαι και ακουω ακομα και τραγουδια που δε μου αρεσουν γιατι ο ηχος ειναι πραγματικα μαγευτικος..

Αυτο που με ανησυχει με τα ακουστικα ειναι οτι δεν μου μυριζουν σοκολατα! Θα τους βαλω και μια μπανανα διπλα να ελεγξω αλλα δεν νομιζω, απο το Vickmall τα πηρα που ειναι απο τα πιο αξιοπιστα, να μου εχουν κανει κανα παραξενο?

 

 

Bilias, τα piston ειναι πληρως συμβατα με το s3; Τα κουμπια δουλευουν ολα κανονικα; Ψαχνω να βρω αν το s3 εχει βισμα ctia η omtp γι αυτο ρωταω. Δεν μυριζει σε ολους σοκολατα η πλαστικη θηκη των piston..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καμια αξιολογη δερματινη θηκη για το κινητο με PayPal εχει βρει κανεις; Αυτες που εχει το to2c.com δεν με ενθουσιασαν. Εχω δει και μια φοβερη δερματινη στα 50$ με το λογοτυπο της jiayu επανω αλλα ξεφευγει πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Bilias, τα piston ειναι πληρως συμβατα με το s3; Τα κουμπια δουλευουν ολα κανονικα; Ψαχνω να βρω αν το s3 εχει βισμα ctia η omtp γι αυτο ρωταω. Δεν μυριζει σε ολους σοκολατα η πλαστικη θηκη των piston..

 

τα ακουστικά και το μικρόφωνο μια χαρα δουλεύουν και το κουμπί για να σηκώσεις το τηλ. τα αλλα δεν δουλεύουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα που είχες με την μεγάλη διαρκεια φορτίσης τι έγινε τελικα?

 

κομπλέ φίλε μου

 

1. ίσως κατι έφταιγε με την πρίζα

ή

2. απλά έπρεπε να στρώσει

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...