Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάς πολλές φορές πάνω στον αριθμό έκδοσης.

 

Μετά από αυτό αν γυρίσεις στο προηγούμενο μενού θα σου εμφανίσει και το "Επιλογές για προγραμματιστές"

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΩ.......

Link to comment
Share on other sites

δες μήπως φταέει το tempered glass που έχεις...εάν έχεις το μαμίσιο τότε καλύπτει τον proximity sensor και έχεις πρόβλημα με την οθόνη κατά τις κλήσεις...η αγοράζεις άλλο tempered glass ή το αφαιρείς εντελώς.

 

οχι δεν το καλυπτει γιαυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Από που τις βλέπεις αυτές τις πληροφορίες;

 

για παράδειγμα με αυτή την εφαρμογή: System Info

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα έχουμε miui v7 5.1 lollipop

Για το Jiayu S3.

επιτελους!!!!!!!! απο το miui.gr?

 

υπαρχει προχειρο λινκ της γερμανικης ρομ?

Edited by lilika77
Link to comment
Share on other sites

http://s24.postimg.org/ah01c6qnl/Screenshot_2015_12_12_10_01_49.jpg

 

Το δικό μου Jiayu s3 advanced με ρομ γερμανική RC1

Αν και δεν έχει καμία σημασία για εμένα αυτό το score.

 

Στο δικό μου με 2g ρομ και την γερμανική RC1 , το antutu μου έβγαλε 50880 !!! Σε προηγούμενη μέτρηση στην ίδια γερμανική μου έβγαλε 44500 .!!!! Άντε τώρα πές μου τι να πιστέψω .!!!

Ούτε και σε μένα έχει σημασία αυτή η μέτρηση . Το τηλέφωνο παραμένει ένα από τα κορυφαία ( μπορώ να πω και το καλύτερο ) απο τα τηλέφωνα που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί σε πολλές μεριές ότι το καινούριο Antutu 6 είναι πολύ... γενναιόδωρο με τα σκορ του.

Οπότε αν κανείς θέλει αποτελέσματα συγκρίσιμα με τα όσα ξέραμε ως τώρα, θα πρέπει να το μετρήσει με το τελευταίο 5.x (5.6 ή 5.7 νομίζω είχε φτάσει - δεν είμαι οπαδός του είδους και δεν τα παρκολουθώ...)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η γερμανική ρομ RC2. Θα λέγεται RC2 lighting fast. Και από έχω δει είναι cyanogenmod rom

 

http://s2.postimg.org/idsps7d1x/154136uroq5mmq8i7pkku7.jpg

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες μου βγάζει συνέχεια σαν ειδοποίηση πάνω αριστερά το σηματάκι της Jiayu,

και γράφει η εφαρμογή Jiayu εκτελείται, και δεν φεύγει.

 

Ξέρει κανείς τι παίζεται με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες μου βγάζει συνέχεια σαν ειδοποίηση πάνω αριστερά το σηματάκι της Jiayu,

και γράφει η εφαρμογή Jiayu εκτελείται, και δεν φεύγει.

 

Ξέρει κανείς τι παίζεται με αυτό;

O Launcher είναι. το έβγαλε και στην γυναίκα μου και έκανα το λάθος και της το σταμάτησα και της έκανε reset τις ρυθμίσεις της επιφάνειας. Δεν είναι κάτι σοβαρό. Δοκίμασε να βάλεις νεότερη έκδοση λογισμικού ή/και άλλο launcher.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

O Launcher είναι. το έβγαλε και στην γυναίκα μου και έκανα το λάθος και της το σταμάτησα και της έκανε reset τις ρυθμίσεις της επιφάνειας. Δεν είναι κάτι σοβαρό. Δοκίμασε να βάλεις νεότερη έκδοση λογισμικού ή/και άλλο launcher.

 

Α έχει εμφανιστεί και σε άλλον λοιπόν.

Το περίεργο είναι ότι έχει εμφανιστεί ξαφνικά εδώ και 2 μέρες ενώ το κινητό το έχω 9 μήνες.

 

Δυστυχώς νεότερη έκδοση δεν μπορώ να βάλω (δεν ξέρω να το κάνω) και άλλοι launcher που δοκίμασα δεν με βόλεψαν

Τεσπα θα μείνω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Α έχει εμφανιστεί και σε άλλον λοιπόν.

Το περίεργο είναι ότι έχει εμφανιστεί ξαφνικά εδώ και 2 μέρες ενώ το κινητό το έχω 9 μήνες.

 

Δυστυχώς νεότερη έκδοση δεν μπορώ να βάλω (δεν ξέρω να το κάνω) και άλλοι launcher που δοκίμασα δεν με βόλεψαν

Τεσπα θα μείνω έτσι.

και στην γυναίκας μου εντελώς στο άσχετο και ξαφνικά. Δοκίμασε τον Nova Launcher. Είναι ο πιό γρήγορος και "καθαρός" που έχω δει. Fully customizable.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο είναι. Αλλά της γυναίκας μου έχει και παλιό λογισμικό. Δεν έχω αδειάσει να της βάλω την τελευταία KitKat.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Xtreme V1.3 SIM TOOLKIT δεν υπαρχει , απο τοτε που εβαλα ρομ δεν εχω προσβαση στο σιμ τοολκιτ !! μου βγαζει δεν εχει εγκατασταθει εφαρμαγη !! ?? τι κανω ?? εκανα ρεσετ μπαταρια τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο για τις διαφημίσεις βάλε την εφαρμογή ADAWAY. APK δεν την έχει το playstore.

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

 

 

 

Εδώ είναι η εφαρμογή.

 

 

ενα ευχαριστώ από μένα και ένα από τον ιδιοκτήτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν εχει περάσει στη συσκευή μας το nova go;

 

Παίζει μόνο η παλιά έκδοση του app. πρέπει να βρεις δηλ να βάλεις την παλιά

Link to comment
Share on other sites

Βαλανε χθες στο needrom την Γερμανικη RC2 http://www.needrom.com/download/rc2-16-12-2015-from-jiayu-de/#comments

την έβαλε κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την RC1 για να βαλω την RC2 χωρις να χασω κανενα δεδομενο τι πρεπει να κανω;;;

Αν γινεται μεσω flashtool , αλλιως πειτε μου καποιος που ξερει μεσω recovery.

Edited by Vland
Link to comment
Share on other sites

μεσω φλασ τοολς διαλεγεις τα παντα εκτος απο το τελευταιο userdata. Toυλαχιστον απο την 8 - 10 και rc1 τα περασα ετσι και κρατησα τα δεδομενα μου
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μόνο η παλιά έκδοση του app. πρέπει να βρεις δηλ να βάλεις την παλιά

Έβαλα την 1.0.0.3 Όπως λένε κάποιοι στο φόρουμ αλλά μου βγάζει service unavailable.Το Έχει κανείς για μου πει τον τρόπο παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.0.0.3 Όπως λένε κάποιοι στο φόρουμ αλλά μου βγάζει service unavailable.Το Έχει κανείς για μου πει τον τρόπο παρακαλώ;

 

εγώ έχω την 1.0 και παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα απο extreme 1.3 σε RC2 μέσω recovery.Δεν έχασα καμιά ρύθμιση και κανένα δεδομένο απο καμιά εφαρμογή.
Δούλεψέ το λίγο και αναμένουμε και εντυπώσεις.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...