Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα το στειλω πισω.θελω να ξερω αν με την οθονη ειναι και το touch η υπαρχει και αλλη απο κατω.μην παρω μονο το πανω μερος.ενα 15 μου ζητησαν για αλλαγη και ενα 60 η οθονη.

Η οθόνη πάει πακέτο με το digitizer οπότε είσαι κομπλέ.Και εμένα είχε σπάσει τον Αύγουστο και λόγω CC το έστειλα πίσω στην Κίνα με το σκεπτικό ότι μέχρι να φτάσει θα έχει βρεθεί άκρη και θα μπορέσω να πληρώσω όπως και έγινε.Την Δευτέρα με το καλό το ξαναπαίρνω στα χέρια μου.Κόστος 59$ η οθόνη μαζί με εγκατάσταση tempered glass από vickmall και περίπου 4€ τα έξοδα αποστολής στην Κίνα.

Πάντως εάν θές ρώτα στο vickmall μέσω mail ή chat για οθόνη,την δίνουν στα 55$.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ρε γμτ μου βγαλε μια κιτρινίλα που υποθέτω είναι καμένο pixel στην άκρη της οθόνης ευτυχώς.

επικοινώνησα μου είπαν να το στείλω να το φτιάξουν free καθώς δεν έχω χρόνο που το πήρα αλλά ρε γμτ

σκέφτομαι αυτό το δίμηνο ουσιαστικά μέχρι να το ξαναπάρω στα χέρια μου...ολόκληρη διαδικασία και δεν

έχω και κανα καλό εφεδρικό. μου φαίνετε θα το κρατήσω έτσι

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πάει πακέτο με το digitizer οπότε είσαι κομπλέ.Και εμένα είχε σπάσει τον Αύγουστο και λόγω CC το έστειλα πίσω στην Κίνα με το σκεπτικό ότι μέχρι να φτάσει θα έχει βρεθεί άκρη και θα μπορέσω να πληρώσω όπως και έγινε.Την Δευτέρα με το καλό το ξαναπαίρνω στα χέρια μου.Κόστος 59$ η οθόνη μαζί με εγκατάσταση tempered glass από vickmall και περίπου 4€ τα έξοδα αποστολής στην Κίνα.

Πάντως εάν θές ρώτα στο vickmall μέσω mail ή chat για οθόνη,την δίνουν στα 55$.

 

ευχαριστω.βλεπω να μην μπορω να αγορασω οθονη και να μενει ετσι το κινητο.δεν το στελνω πισω για να περιμενω 2 μηνες να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου παραπονιετε για δυνατο ηχο στο ακουστικο και παρασιτα. αλλαξα 3 ρομ μια κιτ κατ και 2 λολιποπ αλλα χωρις καποια βελτιωση. το mobiluencle tools δε ανοιγει η εφαρμογη που ρυθμιζει το ηχο.

εχετε καποια προταση η εφαρμογη που να ρυθμιζει τον ηχο στο ακουστικο του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου παραπονιετε για δυνατο ηχο στο ακουστικο και παρασιτα. αλλαξα 3 ρομ μια κιτ κατ και 2 λολιποπ αλλα χωρις καποια βελτιωση. το mobiluencle tools δε ανοιγει η εφαρμογη που ρυθμιζει το ηχο.

εχετε καποια προταση η εφαρμογη που να ρυθμιζει τον ηχο στο ακουστικο του τηλεφωνου?

 

Για να σου ανοίξει το engineering mode πάτα *#*#3646633#*#* εάν θες να ρυθμίσεις τον ήχο απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου ανοίξει το engineering mode πάτα *#*#3646633#*#* εάν θες να ρυθμίσεις τον ήχο απο εκεί.

ειμαι σε κιτκατ . εβαλα το κωδικο αλλα δε εγινε κατι

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε κιτκατ . εβαλα το κωδικο αλλα δε εγινε κατι

Βλακεια σου ειπα.Πατα τα πληκτρα που αντιστοιχουν στο JIAYUS3.(5429873)

Edited by lilikos
Link to comment
Share on other sites

Και λέγανε ότι στη γερμανική έχουν διορθώσει το... ροζουλί στην μπροστινή... :(

 

Δεν ξερω ποια κατεβασα το μονο σιγουρο ειναι η 5,1,1. εκτος και αν αυτη εχει και αλλες εκδοσεις

Παρατηρησα οτι τα 3 κατω κουμπια φωτιζονται καλυτερα, απο την κιτκατ, επισης το λεντακι ειναι λιιιγο ποιο φωτεινο απο τοτε που ειχα την κιτκατ. Που ειλικρινα ηταν για κλωτσιες, μαλλον καποια μα*****α παιχτηκε χωρις να περνω ορκο.

Οσο για Ιμει δεν εβαλα ακομη καρτες για να ξερω, αλλα πιστεω με τον Θειο, θα γινει δουλεια.

 

 

ΠΑΡΑΘΕΣΗ, η εκδοση ειναι 20150914 154327

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Περαστικαν και τα Ιμει χωρις τον Θειο, αλλα με την μεθοδο που ειπαν παραπανω *#4634#

 

Επισης δεν εγραψα μ******α, αλλα μ α μ ο υ ν ι ά,

Link to comment
Share on other sites

Βλακεια σου ειπα.Πατα τα πληκτρα που αντιστοιχουν στο JIAYUS3.(5429873)

το εκανα αλλα παλι δε εγινε κατι. θελει και τις παρενθεσεις;

πληκτρολογηση εκανα εκει που περνεις τηλ. πρεπει να το κανω καπου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα παλι δε εγινε κατι. θελει και τις παρενθεσεις;

πληκτρολογηση εκανα εκει που περνεις τηλ. πρεπει να το κανω καπου αλλου;

Ψάξε στο play store για mtk engineer. Θα σου βρει αρκετές επιλογές για εφαρμογούλες που κάνουν ακριβώς αυτό: σε βάζουν στο engineer menu σε τηλέφωνα με mtk SoCs.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα παλι δε εγινε κατι. θελει και τις παρενθεσεις;

πληκτρολογηση εκανα εκει που περνεις τηλ. πρεπει να το κανω καπου αλλου;

Περιεργο αυτο,μπαινει χωρις τις παρενθεσεις.

Κατεβασε απο το play store το jiayues.Εχει την επιλογη καπου μεσα στο μενου.Συγνωμη αδερφε που σε ταλαιπωρω...

Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσα την οτι να ναι κιτ κατ στο δικο μου και εβαλα την γερμανικη 5,1,1.

Σαφως παει καλυτερα, αλλα παρατηρησα η μπαταρια σαν να αργει να φορτισει, και η μπροστα καμερα με κανει αδελφη.....ροζ!!

απο κλησεις και μηνυματα δεν δοκιμασα ακομη καθως ακομα το δουλευω

 

Και λέγανε ότι στη γερμανική έχουν διορθώσει το... ροζουλί στην μπροστινή... :(

 

Στη τελευταία έκδοση της Jiayu.de (beta 5) έχει διορθωθεί το θέμα με την ροζ κάμερα μπροστά.

 

Επίσης, πράγματι ο ήχος είναι για τα μπάζα σε όλες τις εκδόσεις της Lollipop από την Jiayu.de.

 

Όμως υπάρχει λύση! Κατεβάζοντας αυτό το άρχειο .zip και βάζοντας το κάπου στην sd κάρτα σας, κάντε το install από το recovery και είστε έτοιμοι! Ο ήχος φτιάχνει απίστευτα! Τουλάχιστον σε 'μένα επανέφερε τα μπάσα και έριξε αρκετά τα πρίμα, κάνοντας το τηλέφωνο επιτέλους ανθρώπινο όσον αφορά τον ήχο.

 

Δοκιμάστε το και πείτε μου. Εγώ μάλλον δεν ξαναγυρνάω KK πια...

Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία έκδοση της Jiayu.de (beta 5) έχει διορθωθεί το θέμα με την ροζ κάμερα μπροστά.

 

Επίσης, πράγματι ο ήχος είναι για τα μπάζα σε όλες τις εκδόσεις της Lollipop από την Jiayu.de.

 

Όμως υπάρχει λύση! Κατεβάζοντας αυτό το άρχειο .zip και βάζοντας το κάπου στην sd κάρτα σας, κάντε το install από το recovery και είστε έτοιμοι! Ο ήχος φτιάχνει απίστευτα! Τουλάχιστον σε 'μένα επανέφερε τα μπάσα και έριξε αρκετά τα πρίμα, κάνοντας το τηλέφωνο επιτέλους ανθρώπινο όσον αφορά τον ήχο.

 

Δοκιμάστε το και πείτε μου. Εγώ μάλλον δεν ξαναγυρνάω KK πια...

 

...πισω καμερα στα 9.5mp?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουμε παραπονα απο αρκετους οτι δεν ακουγομαστε καθαρα, μηπως υπαρχει τροπος να αλλαξουμε ή να παραμετροποιησουμε το μικροφωνο του τηλεφωνου ωστε να ακουγεται καλυτερα? οποιος γνωριζει ας βοηθησει, χωρις το handfree ειναι ψιλοτραγικη η κατασταση... εχω κατεβασει το mtk engineering, αν ξερει καποιος ας δωσει τα φωτα του Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

επισης αν εχει καποιος να προτεινει ενα καλο handsfree σε κλασικο φορμα (ψειρακια, οχι in - ear) και με καλωδιο που να μην μπλεκεται
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεστε και παιδευεστε με την με την rom Jiayu.de beta

αφου η official 5.1 http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/

δουλεύει μια χαρα.Την έχω 1 βδομάδα και δεν βρήκα κάποιο ελλατωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεστε και παιδευεστε με την με την rom Jiayu.de beta

αφου η official 5.1 http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/

δουλεύει μια χαρα.Την έχω 1 βδομάδα και δεν βρήκα κάποιο ελλατωμα.

 

......συμφωνώ,κι εγω αυτην εχω !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεστε και παιδευεστε με την με την rom Jiayu.de beta

αφου η official 5.1 http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/

δουλεύει μια χαρα.Την έχω 1 βδομάδα και δεν βρήκα κάποιο ελλατωμα.

Δυστυχώς σε μένα η official 5.1 (17/09) είχε το γνωστό θέμα με τη μπαταρία που πέφτει από 15% στο 0% σε 1-2 λεπτά. Τι calibration έκανα τι το φόρτισα κλειστό, τίποτε. Με την 5.1.1 μέχρι στιγμής δεν έχει θέμα με τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Με την Beta 5 όλα καλά, αλλά μόλις άρχισε να μου κρασάρει το android.media.storage.apk και δεν μπορώ να συνδεθώ στους χώρους αποθήκευσης του κινητού. Οπότε γυρνάω στην 5.1 official...
Link to comment
Share on other sites

......συμφωνώ,κι εγω αυτην εχω !!!

 

Δοκίμασα να την δουλέψω δύο φορές και την απέρριψα για τους εξής λόγους

1) Δεν έχει gaps

2) Δέν είναι root

3) Δεν έχει ένα "κουμπί" για να διαγράφει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές . Πρέπει να τις διαγράψω μία-μία , και αυτό είναι αρκετά εκνευριστικό.

4) Η σύνδεση με μπλουτούθ είναι απαράδεκτη .

 

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει στην JiayuS3-5.1.1_jiayu.de_beta3_20150919 είναι το 4)

 

Επίσης στην JiayuS3-5.1.1_jiayu.de_beta3_20150919 δεν έχω κανένα πρόβλημα με ροζ κάμερα . Και οι δύο δουλεύουν πολύ καλά

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρουμε την β5 ρομ ??

 

 

 

Xmm.. απο οτι διαβαζω καλυτερα η επισημη ρομ απο το need rom ??

Kαι αν το φλασαρω, θα ξετικαρω μονο το Preloader?

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να την δουλέψω δύο φορές και την απέρριψα για τους εξής λόγους

1) Δεν έχει gaps

2) Δέν είναι root

3) Δεν έχει ένα "κουμπί" για να διαγράφει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές . Πρέπει να τις διαγράψω μία-μία , και αυτό είναι αρκετά εκνευριστικό.

4) Η σύνδεση με μπλουτούθ είναι απαράδεκτη .

 

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει στην JiayuS3-5.1.1_jiayu.de_beta3_20150919 είναι το 4)

 

Επίσης στην JiayuS3-5.1.1_jiayu.de_beta3_20150919 δεν έχω κανένα πρόβλημα με ροζ κάμερα . Και οι δύο δουλεύουν πολύ καλά

Gapps και root γινετε ευκολα αν κάνεις οτι λεει σε αυτην την rom:http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/

Αυτο με το κουμπι πρεπει να κλεινεις μια μια της εφαρμογες αλλα δεν με πειραζει.Αν θες βαζεις

κάποια αλλη εφαρμογη να τις κλεινει ολες μαζι.

Εμενα το bluetooth δουλευει μια χαρα με nokia BH-106

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρουμε την β5 ρομ ??

 

 

 

Xmm.. απο οτι διαβαζω καλυτερα η επισημη ρομ απο το need rom ??

Kαι αν το φλασαρω, θα ξετικαρω μονο το Preloader?

 

https://mega.nz/#!cY0mXb5C!UhEHOicG2WUSKN2lDWwaS7LVLKBuhC73y5a-NqiL4LA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...