Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικα..... ποτε δεν δουλευε;

 

Οταν περασα την 8 δεν δουλεψε το bluetooth μου!!!Ενω συνδεοταν κανονικα δεν ακουγα και δεν με ακουγαν οποτε επεστρεψα πισω στην 7.1.2 !!!Ειχα και θεμα με την καμερα στο βιντεο και μερικες εφαρμογες κρασαραν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια φιλοι.

Κανενα λινκ για την 8;

Καλή χρονιά

 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=23282#downloads

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ σοκολατάκι. Βοήθησες πάλι για την Ρομ;

Εγώ την μετάφραση κάνω στα ελληνικά τίποτα παραπάνω όλα τα κάνουν τα παιδιά της mad team και αυτός ο θεοκουζουλος superdragonpt απο xda

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 8.1. Να θες να πάρεις καινούργιο κινητό, και να μην σε αφήνουν...

Αν δεν το θες δώστο σε εμένα και πάρε κανένα Samsung LG Sony να τρέχεις android 6 η το πολύ πολύ 7.0

 

Υ.Γ θα δεις κάποια μικρόπροβλήματα αλλά μη φοβάσαι όλα θα φτιάξουν οι mad team έχει αποδειχθεί αστέρι

Link to comment
Share on other sites

Άμα με βρεις κάτι μέχρι 250-300€, που να είναι σοβαρά καλύτερο (κάμερα, ηχεία, ταχύτητα, σήμα), στο δίνω. Και να έχει και Β20.

 

Μόνο ο χαμηλός ήχος με χαλάει λίγο, από το ηχείο. Δεν μπορώ να ακούσω καλά σε Skype και Viber. Κλείνει και το FB σε κάτι άκυρες στιγμές και 1-2 άλλα ψιγοχαζά που αντέχονται...

Link to comment
Share on other sites

Άμα με βρεις κάτι μέχρι 250-300€, που να είναι σοβαρά καλύτερο (κάμερα, ηχεία, ταχύτητα, σήμα), στο δίνω. Και να έχει και Β20.

 

Μόνο ο χαμηλός ήχος με χαλάει λίγο, από το ηχείο. Δεν μπορώ να ακούσω καλά σε Skype και Viber. Κλείνει και το FB σε κάτι άκυρες στιγμές και 1-2 άλλα ψιγοχαζά που αντέχονται...

Με τα χρήματα που δίνεις υπάρχουν πολλά καλύτεα από το δικό μας. Μη ξεχνάς είναι και 3 4 ετών αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς (ή δυστυχώς για κάποιους) δεν έχει βγει αντίστοιχη πρόταση με τωρινά, εννοώ πιο σύγχρονα χαρακτηριστικά και εξηγώ : Για να μπορέσω να σκεφτώ αντικαταστάτη του, αυτό θα πρέπει να έχει τα παρακάτω :

 

Επεξεργαστή τουλάχιστον 8πυρηνο ή 10πύρηνο

4 GB RAM ή 6 GB RAM

Ανάλυση οθόνης τουλάχιστον 1080p

DUAL 4G LTE δηλαδή και στις 2 κάρτες

Να παίρνει ταυτόχρονα και κάρτα μνήμης (γιατί μη ξεχνάμε ότι η συσκευή μας έχει 3 θέσεις για Sim + micro sd)

Αποθηκευτικό χώρο τουλάχιστον 32 GB

Αποσπώμενη μπαταρία !!

Καλό ήχο και να μπορεί να δεχτεί dolby atmos, θύρα 3,5mm για ακουστικά

 

Να έχει ελληνικά σε όλο το φάσμα του menu , να έχει notification led, να έχει καλύτερη κάμερα και βίντεο από το S3 καθώς και ικανό flash.

 

Και όλα τα παραπάνω σε τιμή 250 άντε το πολύ 300€ (ενδεικτικά γράφω ότι το είχα αγοράσει από ελληνικό κατάστημα στα 260€ αν θυμάμαι καλά)

 

Πείτε μου ειλικρινά...υπάρχει κάτι αντίστοιχο ;;;;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχουμε καποια αποψη για τα LE ECO PRO 3;

Δειχνουν σχετικα οικονομικα για αυτα που προσφερουν.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς (ή δυστυχώς για κάποιους) δεν έχει βγει αντίστοιχη πρόταση με τωρινά, εννοώ πιο σύγχρονα χαρακτηριστικά και εξηγώ : Για να μπορέσω να σκεφτώ αντικαταστάτη του, αυτό θα πρέπει να έχει τα παρακάτω :

 

Επεξεργαστή τουλάχιστον 8πυρηνο ή 10πύρηνο

4 GB RAM ή 6 GB RAM

Ανάλυση οθόνης τουλάχιστον 1080p

DUAL 4G LTE δηλαδή και στις 2 κάρτες

Να παίρνει ταυτόχρονα και κάρτα μνήμης (γιατί μη ξεχνάμε ότι η συσκευή μας έχει 3 θέσεις για Sim + micro sd)

Αποθηκευτικό χώρο τουλάχιστον 32 GB

Αποσπώμενη μπαταρία !!

Καλό ήχο και να μπορεί να δεχτεί dolby atmos, θύρα 3,5mm για ακουστικά

 

Να έχει ελληνικά σε όλο το φάσμα του menu , να έχει notification led, να έχει καλύτερη κάμερα και βίντεο από το S3 καθώς και ικανό flash.

 

Και όλα τα παραπάνω σε τιμή 250 άντε το πολύ 300€ (ενδεικτικά γράφω ότι το είχα αγοράσει από ελληνικό κατάστημα στα 260€ αν θυμάμαι καλά)

 

Πείτε μου ειλικρινά...υπάρχει κάτι αντίστοιχο ;;;;;;:)

 

Νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει ΟΛΟ το πακετο του jiayu.

Προσωπικα εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι αποσπωμενη μπαταρια και ξεχωριστη θηκη SD... παπαλα.

Εγω θα ηθελα και τα πληκτρα να μην ειναι on screen αλλα και αυτο το χαρακτηριστικο εκλειπει πλεον.

Dual LTE δεν με ενδιαφερει, μια καρτα χρησιμοποιω για 4G.

Εγω ειμαι μεταξυ αυτων με μια υποσημειωση, την εμπειρια χρησεις του jiayu στην καθημερινοτητα δυσκολα θα την ξαναβρω :(

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leree-le-3,nubia-m2,oukitel-k6,ulefone-power-3

https://www.kimovil.com/en/compare/maze-alpha,oukitel-mix-2-6gb,vernee-mix-2,vernee-x

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κολλάει το σύμπαν με την 8.1.0. Ούτε SMS δεν μπορούσα να στείλω, κάθε 15 δευτερόλεπτα κάτι κρασάριζε σχεδόν όποια εφαρμογή είχα μπροστά εκείνη την ώρα. Πίσω στην 7.1.2 και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχω γίνει γραφικός, αλλά το Umidigi S2 pro, δε σας αρέσει; έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και είναι και πολύ όμορφο. Και water resistant.

 

http://www.umidigi.com/page-umidigi_s2pro_overview.html

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει ΟΛΟ το πακετο του jiayu.

Προσωπικα εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι αποσπωμενη μπαταρια και ξεχωριστη θηκη SD... παπαλα.

Εγω θα ηθελα και τα πληκτρα να μην ειναι on screen αλλα και αυτο το χαρακτηριστικο εκλειπει πλεον.

Dual LTE δεν με ενδιαφερει, μια καρτα χρησιμοποιω για 4G.

Εγω ειμαι μεταξυ αυτων με μια υποσημειωση, την εμπειρια χρησεις του jiayu στην καθημερινοτητα δυσκολα θα την ξαναβρω :(

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leree-le-3,nubia-m2,oukitel-k6,ulefone-power-3

https://www.kimovil.com/en/compare/maze-alpha,oukitel-mix-2-6gb,vernee-mix-2,vernee-x

Κι εγώ βάζω πολύ ψηλά τα... "παλιά" πλέον χαρακτηριστικά, αποσπώμενη μπαταρία, ανεξάρτητα πλήκτρα κάτω από την οθόνη και αναλογία οθόνης που να μη θυμίζει... λουκάνικο. Αλλά φαίνεται ότι αυτά τα χάσαμε πλέον, έπεσαν θύματα της νέας (και ηλίθιας, κατ' εμέ) μόδας στα κινητά.

Επίσης stock(-like) Android, οπότε για μένα Xiaomi και άλλα τέτοια με custom Android versions απορρίπτονται.

 

Τι είναι πάλι αυτό το LeRee...;;; Μοιάζει σαν ένα rebranded LeEco Cool1 (αυτό πρέπει να είναι βασικά!)

Το Cool1 (και ίσως κατ' επέκταση και το LeRee) είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση, καθώς έχει πολύ αξιόλογα specs, αρκετά από τα... παλιά καλά χαρακτηριστικά, βρίσκεται πλέον σε τιμή γύρω στα €100 μαζί με Priority Direct Mail για "ασφαλή" και γρήγορη παράδοση στην Ελλάδα και -το πιο ενδιαφέρον- φαίνεται να έχει γίνει port σε αυτό το JUI, το πιο πρόσφατο (και παρά το όνομα, απ' ό,τι λένε, σχεδόν stock) Android της Coolpad, οπότε έτσι έχει υποστήριξη και αναβαθμίσεις - Android 7.1.1 και φαντάζομαι κάποια στιγμή σύντομα και -γιατί όχι- 8.

 

Ξέρω ότι έχω γίνει γραφικός, αλλά το Umidigi S2 pro, δε σας αρέσει; έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και είναι και πολύ όμορφο. Και water resistant.

 

http://www.umidigi.com/page-umidigi_s2pro_overview.html

Αν αφήσουμε κατά μέρος τις επιφυλάξεις που έχουμε ακόμα πολλοί έχοντας κατά νου το αμαρτωλό παρελθόν της Umi, το τηλέφωνο είναι -ακόμα τουλάχιστον- απαγορευτικά ακριβό γι' αυτά που προσφέρει. Αν δεις π.χ. αυτά που παραθέτει ο johnsot-1 παραπάνω, έχουν πάνω κάτω συγκρίσιμα χαρακτηριστικά, αλλά πλέον βρίσκονται σε τιμές κάτω από τα €200. Αν πέσει και το S2 Pro εκεί, το συζητάμε. Για την ώρα είναι απλώς εκτός συναγωνισμού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτομαι να βάλω την 8.1!!

Εχω την 7.1.2 και σχεδον σε όλες τις εφαρμογές μετα απο λίγη ωρα μου βγάζει μυνημα "κλεισιμο εφαρμογής ή αποστολή σχολίων στην google".

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην εγκατάσταση??

σβήνω τα πάντα απο μέσα???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έκανε εμένα στην 8.1.0 και ξαναγύρισα στην 7.1.2 που είχα. Backup να πάρεις, και καθάρισε τα πάντα (wipe). Πρέπει να τσεκάρεις στο settings στην recovery ένα κουτάκι, για να μπορέσει να διαγράψει κάποια partitions. Αλλιώς βγάζει error. Βάζεις πρώτα την 8.1 recovery.

 

ROM και Gapps πρέπει να μπουν μαζί. Root στην επόμενη επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έκανε εμένα στην 8.1.0 και ξαναγύρισα στην 7.1.2 που είχα. Backup να πάρεις, και καθάρισε τα πάντα (wipe). Πρέπει να τσεκάρεις στο settings στην recovery ένα κουτάκι, για να μπορέσει να διαγράψει κάποια partitions. Αλλιώς βγάζει error. Βάζεις πρώτα την 8.1 recovery.

 

ROM και Gapps πρέπει να μπουν μαζί. Root στην επόμενη επανεκκίνηση...

 

Αξίζει να την βάλω ή οχι?? σε ρωτάω γτ την δοκίμασες!! ή να περιμένω να διορθωθούν κάποια πράγματα??

 

Υ.Γ. κάνω και το system wipe ή μόνο τα data?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνος σου να την δεις. Πέντε λεπτά δουλειά είναι. Και αν δεν σου αρέσει, πάλι 5 λεπτά να ξαναγυρίσεις πίσω. Σε εμένα κόλλαγε, δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έκανε εμένα στην 8.1.0 και ξαναγύρισα στην 7.1.2 που είχα. Backup να πάρεις, και καθάρισε τα πάντα (wipe). Πρέπει να τσεκάρεις στο settings στην recovery ένα κουτάκι, για να μπορέσει να διαγράψει κάποια partitions. Αλλιώς βγάζει error. Βάζεις πρώτα την 8.1 recovery.

 

ROM και Gapps πρέπει να μπουν μαζί. Root στην επόμενη επανεκκίνηση...

 

Να σε ρωτησω!! με ποιο τρόπο έκανες root??? δοκιμασα και το SuperSU και το Magisk αλλα δεν μου το κάνει!!!

 

Εβαλα την προηγουμενη εκδοση(magisk v14) και δουλεψε!! με την v15.3 δεν δουλευει!!!

Edited by kostasgtc13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Αν δεν έχουμε κάρτα sd που αποθηκεύουμε τα αρχεία στην διαδικασία από rc5 σε 7.1;Το ξέρω παιδιά έκανα λάθος με το ποσταρισμα δεν έβαλα και το ποστ της διαδικασίας...Συγγνώμη Edited by panagiotis81
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις, δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις, γιατί θέλει wipes.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...