Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως θα το κανω αυτο?Με twrp?

ξαναπερναω την ρομ?

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7138186#post7138186

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε Dolby atmos εφαρμογη σε zip μορφη (https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=13100) και περασε την με recovery...μετα πας στις ρυθμισεις της εφαρμογης και πραγματικα κουφαινεσαι...

 

Την κατεβασα και την εκανα εγκατασταση.Οι ρυθμισεις της εφαρμογης που ειναι ομως?

 

ΑΚΥΡΟ!!!Το βρηκα

 

Ευχαριστω πολυ

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και την εκανα εγκατασταση.Οι ρυθμισεις της εφαρμογης που ειναι ομως?

 

ΑΚΥΡΟ!!!Το βρηκα

 

Ευχαριστω πολυ

Έχω την εντύπωση πως Οι ρυθμίσεις είναι για το ηχείο και όχι για το ακουστικό του τηλεφώνου.

Στο τηλεφώνημα δεν έχω καμία διαφορά.Ο ήχος του συνομιλητή μου είναι το ίδιο χαμηλός.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να μου υποδειξει καποιος ενα τροπο ωστε να μπορεσω να δυναμωσω το ακουστικο του τηλ μου και να ακουω δυνατα τον συνομιλητη μου?Ειδικα οταν ειμαι εξω στο δρομο δεν ακουω σχεδον τπτ.Δοκιμασα με τις ρυθμισεις του engineer mode αλλα δεν αυξηθηκαν παρα πολυ.Ακολουθησα ολες τις ρυθμισεις απο το αρθρο "[HOW TO]Increase Speaker and Mic Volume"που ειναι δημοσιευμενο εδω αλλα παλι δεν ακουω και πολυ δυνατα.Λογικα θα υπαρχει και καποιος αλλος τροπος.Οποιος γνωριζει κατι απ αυτου ας βοηθησει παρακαλω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

ποια ρομ εχεις? θα σου προτεινω κατι απλο καθαρισε προσεκτικα το διχτακι που εχει στο ακουστικο

το εχω παθει και εγω σε ενα leeco καντο και πες μου προσεκτικα ομως

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις? θα σου προτεινω κατι απλο καθαρισε προσεκτικα το διχτακι που εχει στο ακουστικο

το εχω παθει και εγω σε ενα leeco καντο και πες μου προσεκτικα ομως

Την rc5 έχω.Έχω μεγάλο πρόβλημα ρε συ.Μόνο με ακουστικά μπορώ να ακούσω τον άλλον.Όσο για αυτό που λες για το διχτακι το έχω καθαρίσει με μπατονετα αλλά είναι λίγο καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την rc5 έχω.Έχω μεγάλο πρόβλημα ρε συ.Μόνο με ακουστικά μπορώ να ακούσω τον άλλον.Όσο για αυτό που λες για το διχτακι το έχω καθαρίσει με μπατονετα αλλά είναι λίγο καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αδερφε με την rc5 και το mados δεν υπαρχει κανενα θεμα ισα ισα που ειναι αρκετα δυνατο

νομιζω οτι ειναι το διχτακι με μπατονετα δεν θα βγαλεις ακρη δοκιμασε κατι πιο μυτερο και κανε σαν να ξυνεις το δυχτακι ελαφρια

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αρκετό καιρό σε rc5 και ως τώρα δε είχε θέμα. Τώρα τελευταία σβήνει ξαφνικά και μετά το άνοιγμα κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών. Όταν τελειώσει και πάει να ανοίξει ξανά ξανακάνει βελτιστοποίηση. Και αυτό συνεχίζεται συνέχεια. Έκανα factory reset και επανήλθε. Μετά από 1-2 μέρες όμως πάλι τα ίδια.

 

αυτο εχει συμβει σε κανενα; τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει συμβει σε κανενα; τι μπορει να φταιει;

 

Δεν κανεις μια προσπαθια να του ξαναπερασεις την ROM?

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει συμβει σε κανενα; τι μπορει να φταιει;

Χωρίς βέβαια να μπορώ να εγγυηθώ ότι πρόκειται για ίδια περίπτωση...

Έχω δει παρόμοια φαινόμενα (και χειρότερα, να γίνεται τελείως brick το τηλέφωνο στα καλά καθούμενα, ή να πέφτει σε bootloop) και σε δικό μου κινητό και σε φίλων.

Πρόκειται μάλλον για για corruption της εσωτερικής μνήμης (για άγνωστα αίτια). Factory resets και τέτοια βοήθησαν από λίγο ως καθόλου.

Αντίθετα, με ένα φλασάρισμα (είτε την ίδια ROM που είχε ήδη πάνω, είτε και καμιά νεώτερη, αν είχε βγει), όλες ανεξαιρέτως οι συσκευές έγιναν... περδίκια και οι πιο πολλές λειτουργούν κανονικότατα μέχρι σήμερα.

Συνιστώ ένα φλασάρισμα...

 

Edit: Μαζί με τον johnsot-1 τα γράφαμε...!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αρκετό καιρό σε rc5 και ως τώρα δε είχε θέμα. Τώρα τελευταία σβήνει ξαφνικά και μετά το άνοιγμα κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών. Όταν τελειώσει και πάει να ανοίξει ξανά ξανακάνει βελτιστοποίηση. Και αυτό συνεχίζεται συνέχεια. Έκανα factory reset και επανήλθε. Μετά από 1-2 μέρες όμως πάλι τα ίδια.

Σκέφτομαι να αλλάξω ΡΟΜ. Ποια προτείνετε; είδα κάποια καλά σχόλια για την mad os. Παίζει κάτι καλύτερο;[/quote=bandi650;7157973]

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα όπως έγραψα λίγο πριν από σένα. Έκανα flash ξανά την RC5 και ξανά τα ίδια. Οπότε και γω έβαλα την MadOs και μέχρι στιγμής όλα καλά. Προφανώς και υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.χτεσ στην προσπαθεια μου να αλλαξω ρομ(μεσω twrp aosp 7.1.1).τελικα καταφερα να τα σβησω ολα(ρομ και ρεκαβερυ).μηπωσ μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εμεινα χωρις κινητο?
Link to comment
Share on other sites

τώρα δηλ με τι ROM είσαι? με την μαμίσια? 4.4.4?

 

οχι φιλε freemind11.δεν εχω τιποτα (μαλλον)στο κινητο.αναβει μονο το λογοτυπο της jiayu και σβηνει παλι.αυτο το κανει οταν ειναι συνδεδεμενο στο ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, θα σε βοηθήσουν τα παλικάρια εδώ που ξέρουν πιο πολλά...

 

Υ.Γ. δοκίμασες να βγάλεις/βάλεις την μπαταρία και να το ξαναανοίξεις? μήπως για κάποιον λόγο δεν φορτίζει?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, θα σε βοηθήσουν τα παλικάρια εδώ που ξέρουν πιο πολλά...

 

Υ.Γ. δοκίμασες να βγάλεις/βάλεις την μπαταρία και να το ξαναανοίξεις? μήπως για κάποιον λόγο δεν φορτίζει?

 

ναι το εχω κανει.τζιφος!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.χτεσ στην προσπαθεια μου να αλλαξω ρομ(μεσω twrp aosp 7.1.1).τελικα καταφερα να τα σβησω ολα(ρομ και ρεκαβερυ).μηπωσ μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εμεινα χωρις κινητο?

 

Αυτό μπορεί να συμβεί για διάφορους λόγους , όπως π.χ. να ξεμείνει απο μπαταρία όταν προσπαθείς να περάσεις κάποια άλλη ρομ . Κοίταξε την μπαταρία σου αν είναι σωστά φορτισμένη . Άν δεν είναι φόρτισε την με κάποιο εξωτερικό φορτιστή και δοκίμασε να το ανοίξεις . Εφ όσον δεν μπορείς να μπείς σε recovery το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις με flash tools όποια ρομ θέλεις

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να συμβεί για διάφορους λόγους , όπως π.χ. να ξεμείνει απο μπαταρία όταν προσπαθείς να περάσεις κάποια άλλη ρομ . Κοίταξε την μπαταρία σου αν είναι σωστά φορτισμένη . Άν δεν είναι φόρτισε την με κάποιο εξωτερικό φορτιστή και δοκίμασε να το ανοίξεις . Εφ όσον δεν μπορείς να μπείς σε recovery το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις με flash tools όποια ρομ θέλεις

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.προσπαθησα να το κανω με αυτο τον τροπο αλλα δεν (βλεπει)ο υπολογιστης το κινητο.παλιοτερα μπορουσα να το συνδεσω αλλα τωρα οχι.δεν ξερω γιατι.ειχα απενεργοποιησει την ψηφιακη υπογραφη(εχω 10αρια)αλλα τωρα τιποτα.μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις οδηγίες του ποστ 7514 μήπως και καταφέρεις να το δει ο υπολογιστής σου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7093375#post7093375

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις οδηγίες του ποστ 7514 μήπως και καταφέρεις να το δει ο υπολογιστής σου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7093375#post7093375

 

ευχαριστω πολυ george26.θα το δοκιμασω.εχετε περασει τις nougat rom?ποια περασατε,με ποιον τροπο και ποια τα συμπερασματα σας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...