Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ που έβαλα μέχρι και την stable 7 της 7.1.1 δεν είχα πρόβλημα με τίποτα, ούτε με την φωτογραφική. Το μόνο που εμφανίστηκε είναι τα "σβησιματα" drops του ασύρματου δυκτίου :(

 

 

Gesendet von meinem S3 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει την stable 7?

 

εσύ δεν έχει πρόβλημα με την φωτογραφική?

 

εμένα όταν βάζω την 7 η φωτογραφική είναι μια χαρά, αλλά μόλις κάνω restore τα data, τότε δεν παίζει

το ίδιο και σε έναν φίλο

 

προφανως εχεις προβλημα με τα data σου ξανακτισε τα απο την αρχη εγω δεν εχω κανενα μα κανενα θεμα ωστοσο ερχετε το AICP 12.1

Link to comment
Share on other sites

ναι μάλλον κάποιο από τα data ή τις εφαρμογές που έχω κάνει conflict με την κάμερα και το φλας

 

διάβασα για την AICP 12.1

 

αυτό τι σημαίνει? είναι μια ROM που την φτιάχνουν οι ίδιοι και είναι σαν την 7.1.1 με έξτρα "καλούδια"?

Link to comment
Share on other sites

ναι μάλλον κάποιο από τα data ή τις εφαρμογές που έχω κάνει conflict με την κάμερα και το φλας

 

διάβασα για την AICP 12.1

 

αυτό τι σημαίνει? είναι μια ROM που την φτιάχνουν οι ίδιοι και είναι σαν την 7.1.1 με έξτρα "καλούδια"?

 

μπορεις να βαλεις στο google AICP 12.1 και να δεις τι ειναι και τι εξτρα εχει

Link to comment
Share on other sites

έχει άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις?

με την 7.1.1 δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές (πχ quizdom, 365 scores, κλπ)

 

κάτι μου λέει όταν είσαι σε WiFi ίσως, εκτός αν πείραξες άθελά σου τις ρυθμίσεις του επιπέδου ασφαλείας σχετικά με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

ποιες ρυθμίσεις? από που?

 

Έχω ένα λευκό JIASU S3 Basic 2/16 σε εξαιρετική κατάσταση με καινούργια μπαταριά KONPSON 3,800mah που όμως έχει κολλήσει σε BOOT LOOP και πότε μπαίνει πότε όχι στα Android RC5, δεν αναλαμβάνει κανείς να το φτιάξει οπότε το πουλάω …

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από το παρακάτω που παρήγγειλα ως αντικαταστάτη του Jiayu S3 που μου έσπασε?

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-blackview-r7

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα λευκό JIASU S3 Basic 2/16 σε εξαιρετική κατάσταση με καινούργια μπαταριά KONPSON 3,800mah που όμως έχει κολλήσει σε BOOT LOOP και πότε μπαίνει πότε όχι στα Android RC5, δεν αναλαμβάνει κανείς να το φτιάξει οπότε το πουλάω …

Στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τιμή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από το παρακάτω που παρήγγειλα ως αντικαταστάτη του Jiayu S3 που μου έσπασε?

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-blackview-r7

Ωραίο είναι αλλά η συγκεκριμένη μάρκα δεν έχει update.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα λευκό JIASU S3 Basic 2/16 σε εξαιρετική κατάσταση με καινούργια μπαταριά KONPSON 3,800mah που όμως έχει κολλήσει σε BOOT LOOP και πότε μπαίνει πότε όχι στα Android RC5, δεν αναλαμβάνει κανείς να το φτιάξει οπότε το πουλάω …

 

Στείλε μου τιμή σε πι-μι πλζ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες

εδω και μερικες μερες εχω ενα θεμα με το τηλεφωνακι μας.εχω την rc5 εδω και καιρο αλλα εχω προβλημα οσον αφορα το ιντερνετ.οριμενες φορες αργει πολυ να συνδεθει στο fb αργει να παραδωσει μνμ στο messenger και στο viber με αποτελεσμα να παραδιδονται μετα απο κανενα λεπτοκαι να μην υπαρχει συνεχεια στη συνομιλια.Επισης αργει να κανει ανανεωση στο fb αργει να φορτωσει σχολια κλπ κλπ.Δεν ειχα καποιο προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας.Ειναι θεμα hardware ή της rom?Τι μπορω να κανω να ερθει στα ισια του.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το Blackview R7 μετά το Jiayu μου. Ερώτηση εδώ γιατί κόσμο για το R7 δεν θα βρω και επειδή έχουμε πολύ καλούς γνώστες εδώ.

Μπήκα σε recovery αλλά μου βγάζει απλά το ρομποτάκι του Android ανάσκελα και λέει no command.

Πώς μπαίνω στο recovery που είχαμε και στο Jiayu?

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλη ερώτηση:

Θέλω να κάνω root μέσω KingRoot. Είναι safe? ή θα έχω κανένα πρόβλημα?

Γιατί δεν γράφεις εκεί για να σε βοηθήσει κάποιος κάτοχος;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431282

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν γράφεις εκεί για να σε βοηθήσει κάποιος κάτοχος;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431282

 

Είχα ψάξει αλλά δεν βρήκα thread! thanks!!!

 

Βέβαια πολλή ησυχία έχει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες

εδω και μερικες μερες εχω ενα θεμα με το τηλεφωνακι μας.εχω την rc5 εδω και καιρο αλλα εχω προβλημα οσον αφορα το ιντερνετ.οριμενες φορες αργει πολυ να συνδεθει στο fb αργει να παραδωσει μνμ στο messenger και στο viber με αποτελεσμα να παραδιδονται μετα απο κανενα λεπτοκαι να μην υπαρχει συνεχεια στη συνομιλια.Επισης αργει να κανει ανανεωση στο fb αργει να φορτωσει σχολια κλπ κλπ.Δεν ειχα καποιο προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας.Ειναι θεμα hardware ή της rom?Τι μπορω να κανω να ερθει στα ισια του.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Έχει συμβεί λέει σε κανέναν άλλον ρε παιδιά; Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί λέει σε κανέναν άλλον ρε παιδιά; Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια προχειρη εκτιμηση, καθαρισε την dalvik cache, μεσω εφαρμογης, που υπαρχουν πολλες στο γουγλοκαταστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77,7777777 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε άλλη ερώτηση:

Θέλω να κάνω root μέσω KingRoot. Είναι safe? ή θα έχω κανένα πρόβλημα?

 

Να μην κανεις.

Πολλοι ειχαν θεματα με malware και αλλα ομορφα πραγματα.

Γιατι να το κανεις με αυτο. Οι εκδοσεις rc ειναι ηδη ρουταρισμενες

 

ΥΓ μολις ειδα οτι μιλας γιατο blackview. Οποτε καλυτερα να περιμενεις να κανουν κατι οι αρμοδιοι.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες

εδω και μερικες μερες εχω ενα θεμα με το τηλεφωνακι μας.εχω την rc5 εδω και καιρο αλλα εχω προβλημα οσον αφορα το ιντερνετ.οριμενες φορες αργει πολυ να συνδεθει στο fb αργει να παραδωσει μνμ στο messenger και στο viber με αποτελεσμα να παραδιδονται μετα απο κανενα λεπτοκαι να μην υπαρχει συνεχεια στη συνομιλια.Επισης αργει να κανει ανανεωση στο fb αργει να φορτωσει σχολια κλπ κλπ.Δεν ειχα καποιο προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας.Ειναι θεμα hardware ή της rom?Τι μπορω να κανω να ερθει στα ισια του.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

δοκίμασε το sd maid :)

 

Gesendet von meinem s3 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ μου δεν το βλέπει το Laptop (Win 10) μέσω USB...

Έχω ψάξει πολύ, έχω τσεκάρει το USB debugging mode on, έχω βάλει να ανοίγει σε MTP protocol, έχω κάνει install ξανά τον wpdmtp.inf κλπ και ΤΙΠΟΤΑ!!! δεν το βλέπει καθόλου!

 

Τι να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ μου δεν το βλέπει το Laptop (Win 10) μέσω USB...

Έχω ψάξει πολύ, έχω τσεκάρει το USB debugging mode on, έχω βάλει να ανοίγει σε MTP protocol, έχω κάνει install ξανά τον wpdmtp.inf κλπ και ΤΙΠΟΤΑ!!! δεν το βλέπει καθόλου!

 

Τι να κάνω???

 

Το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλοί , μαζί κι εγώ . Έχω βάλει το πρόγραμμα AirDroid στον υπολογιστή και στο κινητό και μ αυτό κάνω την σύνδεση υπολογιστή - κινητού . Μπορείς βέβαια αν έχεις κάποιο υπολογιστή με Linux να κάνεις απο κει την δουλειά σου.

Ίσως αυτό το πρόβλημα επικοινωνίας στα παράθυρα να είναι εσκεμμένο και κάποια στιγμή να δούμε κάποια εφαρμογή ( επι πληρωμή ) της Microsoft :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ μου δεν το βλέπει το Laptop (Win 10) μέσω USB...

Έχω ψάξει πολύ, έχω τσεκάρει το USB debugging mode on, έχω βάλει να ανοίγει σε MTP protocol, έχω κάνει install ξανά τον wpdmtp.inf κλπ και ΤΙΠΟΤΑ!!! δεν το βλέπει καθόλου!

 

Τι να κάνω???

 

Απενεργοποιησε τις ψηφιακες υπογραφες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...