Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα την βγαλη πρέπει να την περάσεις μόνος σου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το 2ο ίδιο κινητό, μόνο που τώρα πήρα από το vickmall

Το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ : όταν κάνω κλήση δεν σβήνει η οθόνη όπως σε όλα τα κινητά ή αν σβήσει δεν φωτίζει ξανά η οθόνη μετά το τέλος της κλήσης!

Το είδα διαβάσει εδώ το πρόβλημα (αν δεν κάνω λάθος) αλλά δεν μπορώ φυσικά να το βρω σε τόσες σελίδες!

ΒΟΉΘΕΙΑ please

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να κάνω παράθεση από κινητό οπότε γράφω σε νέο μήνυμα

### το δοκιμάζω συνεχώς και τώρα βάζοντας το χέρι πίσω στην οθόνη σβήνει, ανοίγει όταν το πάρω, αλλά μερικές φορές μένει σβηστη!

Όλα αυτά τα προβλήματα μαζί! Μια δεν σβήνει, μια σβήνει και δεν ανοίγει κλπ!

Τι φταίει; επικοινωνώ με vickmall ή λύνεται το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε παιδιά, υποστηρίζει 4G στην Αθήνα με κάρτες Vodafone και Cosmote ; Ή έχει κάποιο θέμα με τις συχνότητες ;

 

Έχω κ τις δύο εταιρίες κ λειτουργεί κανονικά το 4G.

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Τι φταίει; επικοινωνώ με vickmall ή λύνεται το πρόβλημα;

Δε θυμάμαι να έχω ακούσει άλλη φορά το συγκεκριμένο πρόβλημα για το S3, αλλά σε άλλα είναι σχετικά συχνό - όταν τα παραλαμβάνεις καινούρια από το εργοστάσιο.

 

Ρίξε μια ματιά στο google για proximity sensor calibration - λογικά μετά από αυτό δε θα έχεις πρόβλημα

 

(τη στιγμή που τα γράφω αυτά βρίσκομαι πίσω από firwewall και μπορώ να ανοίξω πολύ λίγες σελίδες, οπότε δεν μπορώ να βρω κάποια να σου προτείνω απευθείας)

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το 2ο ίδιο κινητό, μόνο που τώρα πήρα από το vickmall

Το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ : όταν κάνω κλήση δεν σβήνει η οθόνη όπως σε όλα τα κινητά ή αν σβήσει δεν φωτίζει ξανά η οθόνη μετά το τέλος της κλήσης!

Το είδα διαβάσει εδώ το πρόβλημα (αν δεν κάνω λάθος) αλλά δεν μπορώ φυσικά να το βρω σε τόσες σελίδες!

ΒΟΉΘΕΙΑ please

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να κάνω παράθεση από κινητό οπότε γράφω σε νέο μήνυμα

### το δοκιμάζω συνεχώς και τώρα βάζοντας το χέρι πίσω στην οθόνη σβήνει, ανοίγει όταν το πάρω, αλλά μερικές φορές μένει σβηστη!

Όλα αυτά τα προβλήματα μαζί! Μια δεν σβήνει, μια σβήνει και δεν ανοίγει κλπ!

Τι φταίει; επικοινωνώ με vickmall ή λύνεται το πρόβλημα;

εβαλες το γυαλι που σου ηρθε σαν δωρο;;;

Αν ναι βγαλτο.!

Οι προηγουμενες εκδοσεις ηταν καλυτερες γιατι ειχαν μεγαλυτερη οπη για τον αισθητηρα αποσταστης που βρισκεται διπλα στο ακουστικο.

Πηρα tempered glass απο αλλου με ανοικτο το πανω μερος και απο τοτε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι σε προηγούμενες σελίδες είχε γίνει ερώτηση για το βάρος του S3 - καθώς ριζικά διαφορετικές τιμές εμφανίζονται σε διάφορες ιστοσελίδες.

 

Μιας και έπεσε στα χέρια μου μια ζυγαριά, έβαλα το S3 επάνω και μου έδειξε 158 γραμμάρια - πράγμα που επιβεβαιώνει την αίσθηση που αφήνει και στο χέρι, ότι είναι αρκετά ελαφρύ για 5.5άρι κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το γυαλί το γνήσιο της jiayu!

Το άλλο που έχω έχει κενό δίπλα στο ηχείο δεξιά! Να πάρω άλλο γυαλί και πιοποιο, αν όχι το γνήσιο;

Θα δω και το calibration που λες φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπω καλά (τα έχουν κάνει και... διακριτικά - θέλει καλό φως για να το δεις!) ο proximity sensor πρέπει να βρίσκεται στα δεξιά του ακουστικού.

Οπότε αν έχεις tempered glass με κενό εκεί (αν είναι της μαμάς του, τι στο καλό, θα πρέπει να το έχουν προβλέψει!), λογικά θα είσαι εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί είναι γνήσιο, τουλάχιστον η συσκευασία!

Άσε που από vickmall μου στείλανε μαϊμού φορτιστή και όχι τον γνήσιο! Έναν ψεύτικο

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το γυαλί το γνήσιο της jiayu!

Το άλλο που έχω έχει κενό δίπλα στο ηχείο δεξιά! Να πάρω άλλο γυαλί και πιοποιο, αν όχι το γνήσιο;

Θα δω και το calibration που λες φίλε!

 

το γυαλι ειναι γνησιο, αλλα βγηκαν δυο ειδη. Αυτο που εχεις δεν εχει την τρυπα που πιανει και τον αισθητηρα, αλλα μονο εχει μια τρυπα για το ακουστικο.

Ακουγεται παραξενο αλλα αυτο ειναι

Και στο Σαμσουνκ τα ιδια ειχα παθει.

Παρηγκειλα απο το ιντερνετ κατι universal

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Ελπίζω να είναι το γυαλί! Θα το αφήσω πάντως μέχρι να έρθει το άλλο που θα παραγγείλω!

Όσο για το proximity calibration ένα βρήκα και δεν δουλεύει!

Μου έκανε και μια επανεκκίνηση, αλλά και το άλλο έκανε στην αρχή και μετά έστρωσε! Για να δούμε, γιατί το άλλο που δούλευε μια χαρά το έδωσα στην γυναίκα μου και κράτησα το καινούργιο, ως πιο έξυπνος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα κι εγώ από ελληνικό κατάστημα. Είναι rooted και τρέχει το 5.1. Παραθέτω κάποια screenshots. Με βάση αυτά που βλέπετε το τηλέφωνο είναι έτοιμο για χρήση ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία ;

 

http://s1381.photobucket.com/user/sot20/library/?sort=3&page=1

Edited by sot20
edit
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως εχω tempered glass που εχει κενο ΜΟΝΟ για το ακουστικο και ο proximity sensor δουλευει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως εχω tempered glass που εχει κενο ΜΟΝΟ για το ακουστικο και ο proximity sensor δουλευει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

 

Μία από τα ίδια και σ'εμένα.

 

Άσχετο με το παραπάνω.

Σήμερα έκανε το εξής κουλό. Δεν μπορούσε να συνδεθεί wifi στο σπίτι μου. Ο Η/Υ κανονικά το κινητό τίποτα. Σε 3G ΟΚ. Σε άλλο δίκτυο wifi ΟΚ. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό πάλι τίποτα. Ξαφνικά μετά από πολύ ώρα όλα καλά.

 

 

 

Τώρα πάλι δεν συνδέεται!!!:(

Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο και θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε εάν υποστηρίζει και στις δύο θέσεις τις sim Lte

Τώρα έχω ένα δίκαρτο, το jiayu g2f, στο οποίο στην πρώτη υποδοχή έχω μια sim καρτοκινητού της cosmote για data 3G και στην δεύτερη μια sim καρτοκινητού της wind για τηλεφωνία.

Εάν μου τελειώσουν τα data στην cosmote και έχω στην wind προκειμένου να έχω 3G είμαι αναγκασμένος να αλλάζω θέση στις sim, καθώς η δεύτερη θέση δεν υποστηρίζει 3G.

 

Θέλω να μπορώ να ορίζω την κάρτα που επιθυμώ να έχει δεδομένα 4G από software ώστε να μην αναγκάζομαι να αλλάζω θέση ανοίγοντας το τηλέφωνο.

Εάν μπορεί κάποιος που έχει 4G data να τοποθετήσει την sim στην πρώτη θύρα και να δοκιμάσει εάν λειτουργεί και μετά να δοκιμάσει να βάλει την sim στην δεύτερη θύρα και να δει εάν έχει 4G data και από την δεύτερη θύρα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλη.

Σήμερα παρέλαβα κ εγώ το τουμπανακη (s3 3g)

το κινητό τα σπάει, τόσο σε εμφάνιση όσο κ στην λειτουργιά, δεν έχω βάλει sum μέσα ακόμη γιατί πρέπει να κοπεί. Wi-Fi απίστευτο, απόκριση σφερατη οθόνη πάρα πολύ καλή κ φαίνεται καλοφτιαγμένο γενικά, όχι φτηνιάρικο, η κάμερα με χάλασε λίγο :(άλλα πιστεύω ότι σε lolipop θα είναι καλύτερη, gps ακόμη δεν δοκίμασα γιατί με το που ήρθε άρχισαν τα πανηγύρια....:mad::mad: gmail κ τα σχετικά συγχρονίστηκαν άμεσος, ώμος το pley stor σε ότι προσπαθώ να κατεβάσω – εγκαταστήσω μου λέει πρόβλημα σύνδεσης με το διακομιστή....:O:!::O

κάποιος το ξανά είχε αναφέρει άλλα δεν θυμάμαι σε ποιο σημείο του νήματος κ αν το έφτιαξε. Θυμάται η ξέρει κάνης την λύση να μην ανατρέχω σε όλο το νήμα?

Θέλω σε λίγο καιρό να το αναβαθμίσω από 4.4.4 σε 5.1 έτσι ξέθαψα ένα laptop που έχω κ του πέρασα τα win xp και τους drivers (http://bit.ly/1Ik00S7) για να το σεταρο γενικά να είναι έτυμο για φλασαρισμα άλλα δεν μου ανοίγει το flastool. ( http://bit.ly/1HUgcuz ). Μου γράφει ότι δεν ανοίγει λόγο λάθους παραμετροποίησης της εφαρμογής..... κάτι τέτοιο.. βρήκα κ λίγο ποιο παλιά εκδοσή άλλα τίποτα... υπάρχει γιατριά η θα πρέπει να βρω pc με win 7?:cry::cry:

 

τρεχουσα rom S3SW 20150812-212343

 

σας ευχαριστω προκαταβοληκα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλη.

Σήμερα παρέλαβα κ εγώ το τουμπανακη (s3 3g)

το κινητό τα σπάει, τόσο σε εμφάνιση όσο κ στην λειτουργιά, δεν έχω βάλει sum μέσα ακόμη γιατί πρέπει να κοπεί. Wi-Fi απίστευτο, απόκριση σφερατη οθόνη πάρα πολύ καλή κ φαίνεται καλοφτιαγμένο γενικά, όχι φτηνιάρικο, η κάμερα με χάλασε λίγο :(άλλα πιστεύω ότι σε lolipop θα είναι καλύτερη, gps ακόμη δεν δοκίμασα γιατί με το που ήρθε άρχισαν τα πανηγύρια....:mad::mad: gmail κ τα σχετικά συγχρονίστηκαν άμεσος, ώμος το pley stor σε ότι προσπαθώ να κατεβάσω – εγκαταστήσω μου λέει πρόβλημα σύνδεσης με το διακομιστή....:O:!::O

κάποιος το ξανά είχε αναφέρει άλλα δεν θυμάμαι σε ποιο σημείο του νήματος κ αν το έφτιαξε. Θυμάται η ξέρει κάνης την λύση να μην ανατρέχω σε όλο το νήμα?

Θέλω σε λίγο καιρό να το αναβαθμίσω από 4.4.4 σε 5.1 έτσι ξέθαψα ένα laptop που έχω κ του πέρασα τα win xp και τους drivers (http://bit.ly/1Ik00S7) για να το σεταρο γενικά να είναι έτυμο για φλασαρισμα άλλα δεν μου ανοίγει το flastool. ( http://bit.ly/1HUgcuz ). Μου γράφει ότι δεν ανοίγει λόγο λάθους παραμετροποίησης της εφαρμογής..... κάτι τέτοιο.. βρήκα κ λίγο ποιο παλιά εκδοσή άλλα τίποτα... υπάρχει γιατριά η θα πρέπει να βρω pc με win 7?:cry::cry:

 

τρεχουσα rom S3SW 20150812-212343

 

σας ευχαριστω προκαταβοληκα..

 

Αυτην την ρομ ειχα και εφαγε ποδι, θα δεις με τις γερμανικες ρομ πηγαινει ακομα ποιο σφαιρα.

Αν τρεξεις το Αντουτου θα σου κοπει γυρω στο 55%, και αν εισαι τυχερος θα τελιωσει στα 33000, ενω με την 5,1 μου βγαζει 45000

Οσο για το φλασαρισμα χρησιμοοπιησα τα εργαλεια την εκδοση 5,13, οδηγους της medita tek και φυσικα την ρομ την γερμανικη, που θα τα βρεις μερικες σελιδες πισω, οπως και την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο και θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε εάν υποστηρίζει και στις δύο θέσεις τις sim Lte

Τώρα έχω ένα δίκαρτο, το jiayu g2f, στο οποίο στην πρώτη υποδοχή έχω μια sim καρτοκινητού της cosmote για data 3G και στην δεύτερη μια sim καρτοκινητού της wind για τηλεφωνία.

Εάν μου τελειώσουν τα data στην cosmote και έχω στην wind προκειμένου να έχω 3G είμαι αναγκασμένος να αλλάζω θέση στις sim, καθώς η δεύτερη θέση δεν υποστηρίζει 3G.

 

Θέλω να μπορώ να ορίζω την κάρτα που επιθυμώ να έχει δεδομένα 4G από software ώστε να μην αναγκάζομαι να αλλάζω θέση ανοίγοντας το τηλέφωνο.

Εάν μπορεί κάποιος που έχει 4G data να τοποθετήσει την sim στην πρώτη θύρα και να δοκιμάσει εάν λειτουργεί και μετά να δοκιμάσει να βάλει την sim στην δεύτερη θύρα και να δει εάν έχει 4G data και από την δεύτερη θύρα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κοίτα πρέπει να γίνεται και η δύο υποδοχές είναι 4g. Αν θες να το αλλάζεις από μέσα πατάς αλλαγή κάρτα σιμ στα δεδομένα και αμέσως η δεύτερη κάρτα γίνεται 4g

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πρέπει να γίνεται και η δύο υποδοχές είναι 4g. Αν θες να το αλλάζεις από μέσα πατάς αλλαγή κάρτα σιμ στα δεδομένα και αμέσως η δεύτερη κάρτα γίνεται 4g

 

Την επιλογή να ορίζω για δεδομένα την δεύτερη sim μου την δίνει και το jiayu g2f που έχω, αλλά εάν το κάνω τότε χάνω το 3G.

Προφανώς η υποδοχή της δεύτερης κάρτας δεν υποστηρίζει 3G.

Οπότε αναγκάζομαι να κλείσω το τηλέφωνο, να αλλάξω θέση στις κάρτες sim, να ορίσω για δεδομένα την sim που είναι στην πρώτη θέση για να έχω δεδομένα 3G.

 

Αυτό είναι λίγο σπαστικό, και θα ήταν καλό και βολικό να υποστηρίζουν και οι δύο υποδοχές sim 4G.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.Όταν θα έχεις στη μια 4g Στην άλλη θα έχεις αναγκαστικά g.Έτσι είναι σε όλα τα δικαρτα.Δεν υποστηρίζουν και οι δύο ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ 4g.Εγώ έχω ένα προγραμματάκι που το γυρίζω με δυο κλικ από σιμ1 σε συν 2 και του λέω να δώσει και 4g αντίστοιχα σε ποια από τις δύο θέλω.: άλλη όμως θα έχει υποχρεωτικά g.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, το 4g υποστηριζεται και στα 2 slots και αλλαζει κατα βουληση μεσα απο το software, ειναι απο τα λιγα τηλεφωνα που το κανουν. εσυ οριζεις πιο slot θα σου δωσει 4g, χωρις να το ανοιξεις, διαβασε λιγακι τα σχολια πιο πισω
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.Όταν θα έχεις στη μια 4g Στην άλλη θα έχεις αναγκαστικά g.Έτσι είναι σε όλα τα δικαρτα.Δεν υποστηρίζουν και οι δύο ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ 4g.Εγώ έχω ένα προγραμματάκι που το γυρίζω με δυο κλικ από σιμ1 σε συν 2 και του λέω να δώσει και 4g αντίστοιχα σε ποια από τις δύο θέλω.: άλλη όμως θα έχει υποχρεωτικά g.

 

Καλησπέρα. Αρχικά αν σου είναι εύκολο πες μας ποιό είναι τι πρόγραμμα για να το κατεβάσουμε. Το πήρα χτες και βλέπω ότι αργεί αν θέλω να γυρίσω τα δεδομένα από voda σε cosmo αλλά και το ανάποδο και ταυτόχρονα μου δείχνει ότι χάνει το σήμα και μετά το επαναφέρει. Έτσι δουλεύουν τα dual sim με τα δεδομένα ; Επίσης υπάρχει κάποιο software για pc για τις επαφές πχ ;

Link to comment
Share on other sites

Το Πρόγραμμα λέγεται dual SIM control (free) και μπορείς να επιλέξεις widgets τα οποία είναι ουσιαστικά οι διακοπές σου.Εμένα προσωπικά μου είναι πολύ χρήσιμη ή εν λόγω εφαρμογή γιατί γλύτωσα όλη τη διαδικασία μπαίνοντας στις ρυθμίσεις ενεργοποιώντας πρώτα την αλλαγή από τη Cosmote στη Vodafone και το ανάποδο και μετά από g σε 4g.ελπίζω να σε βολέψει και εσένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...