Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Παιδιά θα ήθελα γνώμες για το συγκεκριμένο κινητό από εκείνους που το έχουν παραλάβει (και όχι..., κάθε γνώμη δεκτή!) και το έχουν δοκιμάσει. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Elephone P7000. Ποιο πιστεύεται πως είναι η καλύτερη αγορά;

 

Ρωτάς στο νήμα του S3 ποια είναι η καλύτερη αγορά? Όσοι το έχουν έκαναν της έρευνα τους και εννοείται ότι το προτίμησαν από οποιαδήποτε άλλη επιλογή. Επίσης, για να σου απαντήσει κάποιος θα πρέπει να τα έχει και τα 2.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Εχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το κινητο μας στο skype?

Όταν κάνω κλήση έχω πρόβλημα με τον ήχο. Δε με ακούνε. Ο ήχος διακόπτεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω. οταν κανετε εγκατασταση νεου λογισμικου κανετε και φορματ η απλα download/firmware update?

 

Μην τυχόν και κανεις φορματ ποτέ. Όταν πας από 4.4.2 σε lolipop 5.1 κάνεις firmware update

Ενώ όταν όταν πας από 4.4.2 σε 4.4.2 η από lolipop 5.1 σε 5.1 κάνεις Download only. Το ίδιο και όταν κατεβαινουμε έκδοση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για ποιους λόγους δεν εξηγείς. Ποιότητα κατασκευής; Χαρακτηριστικά; Φήμες; Τι;

 

Υπαρχει ειδικο νημα οπου μπορεις να συζητησεις για την επιλογη μιας συσκευης. Αυτο το νημα εχει δημιουργηθει για μια συγκεκριμενη συσκευη οπου μπορεις να μαθεις σχετικα με αυτην κι οχι να την συγκρινεις με αλλες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,αν καποιοσ γνωριζει παρακαλω 1 βοηθεια

δεν αποθηκευει τα screenshoots ,στη συλλογη μου βγαζει μαυρες οθονες και παιρνω μηνυματα ,οτι δεν ηταν δυνατη η αποθηκετση του στιγμιοτυπου οθονης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,αν καποιοσ γνωριζει παρακαλω 1 βοηθεια

δεν αποθηκευει τα screenshoots ,στη συλλογη μου βγαζει μαυρες οθονες και παιρνω μηνυματα ,οτι δεν ηταν δυνατη η αποθηκετση του στιγμιοτυπου οθονης.

 

Εχεις την κανονικη ρομ ή μηπως ειναι καποιο προβλημα της beta? Δοκιμασε ισως να κανεις reboot. Πρεπει να αναφερθηκε ξανα σαν ερωτηση 1-2 σελιδες πιο πισω αλλα δεν θυμαμαι αν και τι απαντηση υπηρξε.

Link to comment
Share on other sites

Μην τυχόν και κανεις φορματ ποτέ. Όταν πας από 4.4.2 σε lolipop 5.1 κάνεις firmware update

Ενώ όταν όταν πας από 4.4.2 σε 4.4.2 η από lolipop 5.1 σε 5.1 κάνεις Download only. Το ίδιο και όταν κατεβαινουμε έκδοση.

 

Εμενα μου ηρθε περασμενο με την 4.4.4 και εχω φαει κολλημα με το πως θα παω στην 5.1 lollipop :wacko:

ΥΓ : Ισως εχω την 4.4.4 επειδη το παραγγειλα απο το Jiayu store και μπορει να εκαναν καποιο update..

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε περασμενο με την 4.4.4 και εχω φαει κολλημα με το πως θα παω στην 5.1 lollipop :wacko:

ΥΓ : Ισως εχω την 4.4.4 επειδη το παραγγειλα απο το Jiayu store και μπορει να εκαναν καποιο update..

 

Εγώ γενικά μίλησα για τις εκδόσεις. Μπορεί να κάνεις το ίδιο με την 4.4.4

 

Στην αρχή τον ποστ υπάρχουν αναλυτική οδηγοί που ανέβασαν τα παιδιά πας εκεί διαβάζεις προσεκτικά και εκτελείς. Και εγώ από έβαλα την Lollipop δεν είναι δύσκολο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά. Σκέφτομαι το advance παραγγελία μονο απο vickmall.μια μικρή ερώτηση.η official rom της jiayu υποστηριζει κανονικά ελληνικά η χρειάζεται να περάσουν κάποια αλλη multi?απο οτι κατάλαβα έξτρα μονο playstore ζητάω?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά. Σκέφτομαι το advance παραγγελία μονο απο vickmall.μια μικρή ερώτηση.η official rom της jiayu υποστηριζει κανονικά ελληνικά η χρειάζεται να περάσουν κάποια αλλη multi?απο οτι κατάλαβα έξτρα μονο playstore ζητάω?

 

Η rom ειναι η official και τα Ελληνικα ειναι κανονικα περασμενα μεσα. Το playstore ηταν κανονικα εγκατεστημενο μεσα. Εγω το παραγγειλα απο το Jiayu store. Επισης ξεχασα να σου πω οτι ειναι κινηταρα οποτε κανεις την σωστη επιλογη!!

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντηση. Έτσι είναι φίλε,αν εχεις γρήγορο τηλ γίνεσαι κ εσύ γρηγορότερος στις απαντήσεις!!!διαβάζοντας έχω κατασταλάξει οτι όντως αξίζει η αγορά. Το ζητάω μόνο με official λοιπον κ είμαστε οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντηση. Έτσι είναι φίλε,αν εχεις γρήγορο τηλ γίνεσαι κ εσύ γρηγορότερος στις απαντήσεις!!!διαβάζοντας έχω κατασταλάξει οτι όντως αξίζει η αγορά. Το ζητάω μόνο με official λοιπον κ είμαστε οκ.

 

Το κοιταζα μηνες φιλε μου και τελικα αποφασισα να το αγορασω και ειλικρινα δεν το εχω μετανιωσει λεπτο. Σου προτεινω να το παρεις απο το Jiayu store το εχει και σε καλη τιμη προσφορα .. ειναι στα 167.23 € !!!! Εχει μεσα οσα σου ειπα πριν...δωσε και 12 € παραπανω για να σου ερθει αεροπορικως, παρε και την θηκη σιλικονης και εισαι κομπλε! Ριξε μια ματια στο link ..

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

Edited by stavrosmp
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το jiayu store είναι το επίσημο της jiayu?έχει κ αυτό ενα χρονο εγγύηση κ αν πάθει κάτι η συσκευή την στέλνουμε εκεί?

 

Ναι ειναι το επισημο. Εχει κανονικα εγγυηση.. μπορεις να τους κανεις οτι ερωτηση θες και σου απαντανε την νυχτα λογω διαφορας της ωρας... Μου ηρθε μεσα σε 7 εργασιμες!!!

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου επίσημο δεν είναι και η τιμή του είναι ίδια και παραπάνω με του Vickmall. Οπότε...

 

Γιατι δεν ειναι επισημο?

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι? Επειδή γράφει jiayu στο όνομά του?

 

Founded in 2013, Jiayu Mobile Store is Jiayu's global distributor for international buyers, shipping all Jiayu products to smart phone fans all around the world, featuring Jiayu G2,Jiayu G2s, Jiayu G3, Jiayu G4, along with Jiayu branded accessories.

 

Ειναι το επισημο καταστημα ΓΙΑ την Jiayu ... Οποτε ειναι το ιδιο πραγμα.

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

http://www.jiayuofficial.com/about-us

 

http://www.jiayumobileshop.com/content/4-About

 

Και αυτά επίσημα είναι τότε.

 

Όλα αυτά τα τύπου xxx-store.com, συνήθως είναι ανεξάρτητα καταστήματα που απλά οικοιοποιούνται το όνομα.

 

Δες πχ ομοιότητα με το δικό σου, του pipo-store.com

 

http://www.pipo-store.com/

Link to comment
Share on other sites

http://www.jiayuofficial.com/about-us

 

http://www.jiayumobileshop.com/content/4-About

 

Και αυτά επίσημα είναι τότε.

 

Όλα αυτά τα τύπου xxx-store.com, συνήθως είναι ανεξάρτητα καταστήματα που απλά οικοιοποιούνται το όνομα.

 

Δες πχ ομοιότητα με το δικό σου, του pipo-store.com

 

http://www.pipo-store.com/

 

Δεν το ειχα ψαξει τοσο πολυ με ομοιοτητες στα site... οκ μαλλον εχεις ενα δικιο.. παντως το κινητο το εχει σε αρκετα

καλη τιμη και πραγματικα εμενα μου ηρθε συστημενο αεροπορικως σε 7 εργασιμες. Φυσικα το προτεινω γιατι και στις

ερωτησεις που τους εκανα απαντησαν αμεσως αλλα και γιατι οπως ειπα μου ηρθε ταχυτατα.:D

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ειδικο νημα οπου μπορεις να συζητησεις για την επιλογη μιας συσκευης. Αυτο το νημα εχει δημιουργηθει για μια συγκεκριμενη συσκευη οπου μπορεις να μαθεις σχετικα με αυτην κι οχι να την συγκρινεις με αλλες.

 

Ναι ισχύει... Τώρα το πρόσεξα! Συγνώμη για την ενόχληση.

Link to comment
Share on other sites

Aναβαθμιση Rom.

Όταν θέλουμε να αλλάξουμε rom ποτέ χρησιμοποιούμε flash tool και πότε απευθείας από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερά

βλέπω οτι οι περισσότεροι το πήρατε απο το vickmall. Επειδή εγώ συνήθως ψωνίζω απο pandawill γνωρίζεται αν υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά στα καταστήματα εκτος απο τα δώρα που δίνει το vickmall? Επίσης με τη μεταφορική στέλνει το vickmall? Το έχει αγοράσει κανείς απο pandawill?

περιμένω απάντηση ώστε να προχωρήσω στην αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερά

βλέπω οτι οι περισσότεροι το πήρατε απο το vickmall. Επειδή εγώ συνήθως ψωνίζω απο pandawill γνωρίζεται αν υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά στα καταστήματα εκτος απο τα δώρα που δίνει το vickmall? Επίσης με τη μεταφορική στέλνει το vickmall? Το έχει αγοράσει κανείς απο pandawill?

περιμένω απάντηση ώστε να προχωρήσω στην αγορά του.

δεν νομιζω να βρεις καποιον απο pandawill εδω....τουλαχιστον απο τα γραφομενα στο νημα,χωρις να το αποκλειω βεβαια...εγω προσωπικα το ειχα παρει την πρωτη φορα απο το spemall αλλα χρεωνει μεταφορικα και μου ειχε ερθει σωστα συσκευασμενο εκανε να ερθει 1 μηνα περιπου,,μετα το πουλησα...τωρα που το ξαναπαραγγειλα το περιμενω απο το to2c με ολλανδικο ταχυδρομειο freeshipping να ερθει μεχρι τελος βδομαδος..υπολογισε με ολλανδικο ταχυδρομειο οτι θελει περιπου 8 με 10 μερες αναλογως την κινηση στις αποστολες...απο την ημερα που θα παρεις track number και θα σου ερθει απο το καταστημα email οτι το στειλανε.το spemall εχει μεταφορικα αλλα τι γινεται στην ουσια στο δινει πιο χαμηλη τιμη και με τα μεταφορικα βγαινει ιδια τιμη σχεδον με τους αλλους που το εχουν freeshipping.. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερά

βλέπω οτι οι περισσότεροι το πήρατε απο το vickmall. Επειδή εγώ συνήθως ψωνίζω απο pandawill γνωρίζεται αν υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά στα καταστήματα εκτος απο τα δώρα που δίνει το vickmall? Επίσης με τη μεταφορική στέλνει το vickmall? Το έχει αγοράσει κανείς απο pandawill?

περιμένω απάντηση ώστε να προχωρήσω στην αγορά του.

Η βασική (βασικότατη) διαφορά του Vickmall (από τα καλύτερα του είδους, πιστεύω) με το Pandawill (νομίζω έχει μιά καλή θέση... ανάμεσα στα χειρότερα) είναι τι θα γίνει σε περίπτωση 'στραβής' μετά την πώληση - είτε αμέσως (π.χ. να μη σου έρθει καθόλου το κινητό, να σου έρθει χαλασμένο/σπασμένο, να έρθει λάθος κινητό), είτε και αργότερα (περίπτωση βλάβης, όπου απαιτείται επιστροφή για επισκευή ή αντικατάσταση).

Σύμφωνα με τις μαρτυρίες πολλού κόσμου από εδώ, στο Vickmall θα βρεις υπεύθυνη αντιμετώπιση και έχεις καλές πιθανότητες το πρόβλημα να διευθετηθεί, ενώ με το Pandawill καλύτερα να... ανάψεις κανένα κερί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...