Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν νομιζω να βρεις καποιον απο pandawill εδω....τουλαχιστον απο τα γραφομενα στο νημα,χωρις να το αποκλειω βεβαια...εγω προσωπικα το ειχα παρει την πρωτη φορα απο το spemall αλλα χρεωνει μεταφορικα και μου ειχε ερθει σωστα συσκευασμενο εκανε να ερθει 1 μηνα περιπου,,μετα το πουλησα...τωρα που το ξαναπαραγγειλα το περιμενω απο το to2c με ολλανδικο ταχυδρομειο freeshipping να ερθει μεχρι τελος βδομαδος..υπολογισε με ολλανδικο ταχυδρομειο οτι θελει περιπου 8 με 10 μερες αναλογως την κινηση στις αποστολες...απο την ημερα που θα παρεις track number και θα σου ερθει απο το καταστημα email οτι το στειλανε.το spemall εχει μεταφορικα αλλα τι γινεται στην ουσια στο δινει πιο χαμηλη τιμη και με τα μεταφορικα βγαινει ιδια τιμη σχεδον με τους αλλους που το εχουν freeshipping..

Και εγώ το παρήγγειλα από το to2c με postnl στις 8/6 πήρα track number στις 11/6 στις 19/6 έφτασε αεροδρόμιο και από τότε τπτ.Ούτε φωνή ούτε ακρόαση.έκλεισα δλδ 11 μέρες από την αποστολή και 14 από την παραγγελία και...ακόμη περιμένω.ειδομεν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,το πηρα απο το vickmall πριν απο 2 μηνες και ειμαι ευχαριστημενος για το jiayu! Αλλα το προβλημα ειναι ο κινεζικος AC αναπτορας. Οταν φορτιζεται το κινητο,ο αναπτορας ζεσταινεται πολυ. Θα χαλασει? Εψαχνα και βρηκα εναν AC αναπτορα (http://www.banggood.com/NILLKIN-EU-AC-5V-2A-USB-Charger-Adapter-For-Mobile-Phone-p-926190.html). Αυτο το κανει?
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει συνολικα 3 αγορες απο pandawill. οταν το κινητο το παλιο μου ειχε χαλασει μου το ειχαν επισκευασει και το ειχαν στειλει πισω κανονικοτατα. απλα εκανα περιπου ενα μηνα

εγω αγορασα το jiayu απο pandawill και εκανε περιπου 8 μερες απο κινα σπιτι μου

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται βρε παιδιά και κάνει τόσο λίγο σε εσάς και σε εμένα ότι κι αν έχω παραγγείλει από Κίνα από όποιο μαγαζί κι αν είναι δεν κάνει λιγότερο από μήνα; Μήπως μιλάτε για ems ή dhl και όχι απλό ταχυδρομείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήδη είμαι στις 14 μέρες και ακόμη είναι Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει 4G στην Lolipop beta3? Γιατί εγώ δεν βλέπω, αλλά είμαι και με Wind και δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ποιός φταίει...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει 4G στην Lolipop beta3? Γιατί εγώ δεν βλέπω, αλλά είμαι και με Wind και δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ποιός φταίει...

 

Η wind φταιει αδερφε εγω εχω COSMOTE on the go 10gb και το 4g παει σφαιρα με την beta3 lollipop

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται βρε παιδιά και κάνει τόσο λίγο σε εσάς και σε εμένα ότι κι αν έχω παραγγείλει από Κίνα από όποιο μαγαζί κι αν είναι δεν κάνει λιγότερο από μήνα; Μήπως μιλάτε για ems ή dhl και όχι απλό ταχυδρομείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήδη είμαι στις 14 μέρες και ακόμη είναι Ολλανδία.

μια απο τα ιδια και εγω 11 του μηνα ειχα track number και email οτι εγινε shipped και το track number λεει εδω και 4 μερες:the item is on transport to the country of destination....αυτο οφειλεται τωρα σε αυξημενη κινηση....ιδωμεν...παντως αν δεν ξεκολλησει και αυριο και ειναι στην ιδια κατασταση τοτε παμε για αρχες της αλλης βδομαδας....και το λεω γιατι βαλε και την καθυστερηση που ισως μεινει στο βενιζελος 2 μερες...Παντως ειναι η δευτερη φορα που υπαρχει καθυστερηση με ολλανδικο ταχυδρομειο σε εμενα.....η πρωτη φορα ητανε μεσα στο πασχα που ειχε ερθει το τηλ...και εκατσε μια βδομαδα στο βενιζελος και εφταιγαν τα ελτα και οχι οι ολλανδοι,γιατι απο κινα σε ολλανδια πηγε κανονικα και εφυγε για ελλαδα σε δυο μερες,απλα ετυχαν βλεπεις και οι αργιες του πασχα εδω και χαιρετισματα........ενω τις υπολοιπες φορες με ολλανδικο ταχυδρομειο το ειχα σε 8 μερες αλλιως με σ/κ 10 μερες.. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται πάντα στο δικό μου δέμα (και κατά συνέπεια και σε άλλων) να κολλάει λόγω κίνησης δε μπορώ να καταλάβω.πάντων στην Κίνα είχαν και ένα τριήμερο Dragon festival.Δεν ξέρω αν φταίει και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται πάντα στο δικό μου δέμα (και κατά συνέπεια και σε άλλων) να κολλάει λόγω κίνησης δε μπορώ να καταλάβω.πάντων στην Κίνα είχαν και ένα τριήμερο Dragon festival.Δεν ξέρω αν φταίει και αυτό.
δεν φταιει το 3ημερο που λες...αυτο ηταν προχθες π/σ/κ κανα σκαλωμα εχει φαει στην ολλανδια....τι σου λεει το track number?μπες εδω και τσεκαρετο:http://www.postnl.post/tracktrace
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι παμε καλα με την lollipop beta 3 η μπαταρια χαλαρα κραταει 2 με 3 μερες κανονικη χρηση δηλαδη σερφαρισμα email κλησεις και 1.5 με 2 μερες βαρια χρηση.τα υπολοιπα ειναι τελεια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62360[/ATTACH]

Να τι λέει η postnl

αρα ειμαστε στα ιδια δεδομενα αναμονης οποτε ειναι καθοδον,,,απλα δεν ξερω οταν γραφουν ετσι αν εννοουν οτι ναι πραγματικα ταξιδευει στην πτηση και ερχεται ,,οπως επισης αν κανει ενδιαμεσες στασεις το αεροπλανο για να αφησει και αλλου δεματα και μετα ερθει εδω...που το θεωρω και το λογικοτερο να σταματαει πρωτα αλλου να αφησει δεματα,,,μην ξεχνας οτι ειναι πτησεις cargo αυτες και δεν μεταφερουν επιβατες παρα μονο δεματα,,και φυσικα δεν νομιζω οτι βαζουν πτησεις απευθειας για την καθε χωρα ξεχωριστα...εκτος αν περιμενει το δεμα στην ολλανδια για να φορτωθει εκει που τα εχουν στιβες σε σακους και γραφει αυτην την ενδειξη.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι παμε καλα με την lollipop beta 3 η μπαταρια χαλαρα κραταει 2 με 3 μερες κανονικη χρηση δηλαδη σερφαρισμα email κλησεις και 1.5 με 2 μερες βαρια χρηση.τα υπολοιπα ειναι τελεια.

 

 

εχω την αισθηση οτι εχει μια μικρη πτωση το σημα σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση. παρατηρω οτι σε σημεια που ειχα πριν 2 γραμμες σημα τωρα πεφτει. και μιλαω για το gsm kai oxi 4g

Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι εχει μια μικρη πτωση το σημα σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση. παρατηρω οτι σε σημεια που ειχα πριν 2 γραμμες σημα τωρα πεφτει. και μιλαω για το gsm kai oxi 4g[/QUOT]

 

Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα εχω Q και COSMOTE στο σπιτι στο δωματιο εχω το ιδιο σημα και με πριν δηλαδη φουλ σημα Q και 1 γραμμη κατω η COSMOTE και παντα γραφη 3g ειναι οπως ηταν και πριν.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση η lollipop η τελευταια που κυκλοφορει τωρα ειναι η γνησια και εχει ελληνικα??

 

Η beta 3 εισαι η official rom και ειναι η τελευταια beta μετα θα βγει stable.και ναι εχει και ελληνικα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ το Jiayu s3 3GB, αλλά προβληματίζομαι στο ότι έχει android 4.4.

Έχει βγεί αναβάθμιση στο android 5 ή 5.1 από την εταιρεία?

Δηλαδή το παίρνω και πατάω αναβάθμιση και μου περνάει αυτόματα την καινούργια έκδοση ή πρέπει να το πάω σε κάποιο μαγαζί?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η beta 3 εισαι η official rom και ειναι η τελευταια beta μετα θα βγει stable.και ναι εχει και ελληνικα.
ωραιος σε ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ το Jiayu s3 3GB, αλλά προβληματίζομαι στο ότι έχει android 4.4.

Έχει βγεί αναβάθμιση στο android 5 ή 5.1 από την εταιρεία?

Δηλαδή το παίρνω και πατάω αναβάθμιση και μου περνάει αυτόματα την καινούργια έκδοση ή πρέπει να το πάω σε κάποιο μαγαζί?

Ευχαριστώ

 

Παλικαρι διαβασε και μερικα ποστ ποιο πισω δεν κανει κακο μην λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]62360[/ATTACH]

Να τι λέει η postnl

 

Παιδια για θεματα tracking number δεν πρεπει να μιλαμε εδω?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Η κανω λαθος? Εδω ειναι νημα για το κινητο jiayu s3.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σημερα,ενω ειχα εγκατεστημενη την 4.4.4. και την τελευταια TWRP RECOVERY,προσπαθησα να εγκαταστησω την και νουρια recovery για lolipop.Εκανα τα εξης βηματα ξεζιπαρα το αρχειο της recovery που κατεβασα,και εκανα flash img μεσω της recovery.Απο εκεινη τη στιγμη νεκρωσαν ολα.ειχα ηδη κανει ολα τα φορματ και ετσι δεν ειχα ουτε rom ουτε recovery ποια στο τηλεφωνο μου.Μετα απο αυτο προσπαθησα να κανω την αναβαθμιση μεσω flashtool αλλα δεν ξεκιναει η διαδικασια.Να τονισω οτι την εχω ξανακανει και ολα ειχαν παει καλα.τωρα το μονο που γινεται ειναι να μπαινω στην οθονη που επιλεγω πως θελω να ξεκινησει το τηλεφωνο και οτι και να επιλεξω(recovery η normal)μου γαζει το σημα της εταιρειας και αυτο ειναι ολο.Υπαρχει καποιος τροπος για να το επαναφερω?Ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Η βασική (βασικότατη) διαφορά του Vickmall (από τα καλύτερα του είδους, πιστεύω) με το Pandawill (νομίζω έχει μιά καλή θέση... ανάμεσα στα χειρότερα) είναι τι θα γίνει σε περίπτωση 'στραβής' μετά την πώληση - είτε αμέσως (π.χ. να μη σου έρθει καθόλου το κινητό, να σου έρθει χαλασμένο/σπασμένο, να έρθει λάθος κινητό), είτε και αργότερα (περίπτωση βλάβης, όπου απαιτείται επιστροφή για επισκευή ή αντικατάσταση).

Σύμφωνα με τις μαρτυρίες πολλού κόσμου από εδώ, στο Vickmall θα βρεις υπεύθυνη αντιμετώπιση και έχεις καλές πιθανότητες το πρόβλημα να διευθετηθεί, ενώ με το Pandawill καλύτερα να... ανάψεις κανένα κερί...

 

Μετά απο chat με το pandawill κατέληξα οτι δεν πρέπει να ψωνίσω πάλι. Οπότε είμαι μεταξύ vickmall και to2c. Η γνώμη σας για τα δύο παραπάνω καταστήματα ποια είναι? στέλνουν και τα δύο με NLpost? Ποια τα θετικά και αρνητικά του καθενός?

Επίσης κάτι που δεν έχω καταλάβει. Για να έχω υποστήριξη NFC πρέπει να το παραγγείλω με extra καπάκι? Το advance είναι αυτό με τα 3GB ram?

Ευχαριστώ

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την κανονικη ρομ ή μηπως ειναι καποιο προβλημα της beta? Δοκιμασε ισως να κανεις reboot. Πρεπει να αναφερθηκε ξανα σαν ερωτηση 1-2 σελιδες πιο πισω αλλα δεν θυμαμαι αν και τι απαντηση υπηρξε.

οκ με reboot λυθηκε το προβλημα ,ευχαριστώ xantzi ωραιος,

πες μου κατι αλλο ...(μαλλον ξερεις,καθοτι εγω ψιλοασχετος)

το κινητο μου ειναι το απλο(2g ram) και αν καταλαβαινω η ρομ που φοραω ειναι η :s3 20150430-131240

δν βλεπω καποιο επισημο update????(μηπως επειδη εχω wind????-καπου το ξαναειδα για τη wind)

εχει κυκλοφορησει lolipop για την απλη εκδοση???(οχι δοκιμαστικα με τυχον προβληματα)παντωσ με την 4.4.4 μια χαρα ειναι το κινητακι τουλαχιστον για την χρηση που του κανω.

Και παλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

οκ με reboot λυθηκε το προβλημα ,ευχαριστώ xantzi ωραιος,

πες μου κατι αλλο ...(μαλλον ξερεις,καθοτι εγω ψιλοασχετος)

το κινητο μου ειναι το απλο(2g ram) και αν καταλαβαινω η ρομ που φοραω ειναι η :s3 20150430-131240

δν βλεπω καποιο επισημο update????(μηπως επειδη εχω wind????-καπου το ξαναειδα για τη wind)

εχει κυκλοφορησει lolipop για την απλη εκδοση???(οχι δοκιμαστικα με τυχον προβληματα)παντωσ με την 4.4.4 μια χαρα ειναι το κινητακι τουλαχιστον για την χρηση που του κανω.

Και παλι ευχαριστώ.

 

Δεν εχει καμια σχεση το δικτυο κινητης τηλεφωνιας με την εκδοση lollipop εχει βγει και για της δυο εκδοσεις.ακομα ειναι δοκιμαστικες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...