Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περισσότερο με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και η ταχύτητα αποστολής απο το κάθε κατάστημα , παρά τα "δωράκια" που δίνει ! :)

 

Εγώ το Jiayu S3 advanced 3gb ram το πήρα απο το Vickmall είναι από τα καλύτερα site ήρθε σε 12 μέρες το κινητο είχε μέσα την θήκη σιλικόνης την ζελατινα τον φορτιστη μπαταρίας μια επιπλέον μπαταρία ήρθε με playstore και συγχρονιζαν όλα κανονικά. Το πακέτο ήρθε πολύ καλά κλεισμενο . Ότι τους είπα το κάνανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

????????????

 

Όχι όταν πάρουμε θα πάρουμε σίγουρα εγώ φοραω την Official beta v3 lollipop και είναι η τελευταία δοκιμή μετά θα βγει Stable με όλες τις διορθώσεις. Εντάξει θα εχει μερικά. Bugs. Που σιγά σιγά θα τα διορθώσουνε. Να πάρεις backup επαφες φώτο κλπ. Αλλα άμα έχεις Micro sd και είναι αποθηκευμένα εκεί δεν υπάρχει θέμα. Εφαρμογές μην περνεις αντίγραφο ασφαλείας γιατί αλλάζουμε έκδοση από κιτ κατ σε λολιποπ. Και μπορεί να μην είναι συμβατές

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Απο το jiayu-store έχει κάνει κανείς παραγγελία ; Γιατί το βλέπω σε πολύ καλή τιμή .

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

 

Εγω το παραγγειλα απο εκει και μου ηρθε μεσα σε 8 εργασιμες!!!:D:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση ... πως μπορω να κανω εγκατασταση τις εφαρμογες μου απο την καρτα στο κινητο...:blink:

Εχετε περασει την lollipop? Γιατι εμενα εχει την 4.4 και την εκδοση S3SW 20150314-141844 .. κοιταω για ενημερωσεις και μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο...

Tελος τι παιζει με τα μηνυματα και το καθε μηνυμα εχει μονο μεχρι 64 χαρακτηρες????

Edited by stavrosmp
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall είναι το μόνο κατάστημα που και καλύπτει τις εγγυήσεις του ενός έτους αγόγγυστα και επισκευάζουν μέσα σε 2-3 μέρες από την μέρα που παραλαμβάνουν το κινητό. Το Minideal πχ, έχει ένα coolpad μου για αλλαγή module κάμερας, περίπου 30 μέρες στα χέρια τους. Τον προηγούμενο μήνα το Vickmall μου άλλαξε πλακέτα σε Coolpad σε 3 ημέρες και το ξανάστειλε πίσω. Αυτά να τα σκεφτείτε πριν δώσετε τα 4-5 λιγότερα δολλάριά σας σε άλλο μαγαζί. Εκτός αν δεν σας πειράζει να γκρινιάζετε και να σκάτε όταν θα υποστείτε αυτές τις καταστάσεις και θα κλαίτε ότι δεν έχετε το κινητό σας για κάνα τρίμηνο...
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall είναι το μόνο κατάστημα που και καλύπτει τις εγγυήσεις του ενός έτους αγόγγυστα και επισκευάζουν μέσα σε 2-3 μέρες από την μέρα που παραλαμβάνουν το κινητό. Το Minideal πχ, έχει ένα coolpad μου για αλλαγή module κάμερας, περίπου 30 μέρες στα χέρια τους. Τον προηγούμενο μήνα το Vickmall μου άλλαξε πλακέτα σε Coolpad σε 3 ημέρες και το ξανάστειλε πίσω. Αυτά να τα σκεφτείτε πριν δώσετε τα 4-5 λιγότερα δολλάριά σας σε άλλο μαγαζί. Εκτός αν δεν σας πειράζει να γκρινιάζετε και να σκάτε όταν θα υποστείτε αυτές τις καταστάσεις και θα κλαίτε ότι δεν έχετε το κινητό σας για κάνα τρίμηνο...

 

Βασικα ο καθενας ελπιζει να μην του βγαλει κανενα προβλημα και να μην το στειλει ουτε για 3 μερες πισω στο καταστημα. :-P

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου μέχρι τώρα, ένα στα δέκα θα χρειαστεί να πάει πίσω για επισκευή. Αν μιλάμε για κινητό 50€, πάει και έρχεται να το ρισκάρεις. Σε κινητό των 200€, είναι χαζομάρα να πας να γλυτώσεις 5 ευρώ και να χτυπιέσαι όταν σου τύχει η στραφή...

 

Και μόλις παρέλαβα το δικό μου από την επισκευή. 16 μέρες να πάει, 3 μέρες στο εργοστάσιο, 3 μέρες το τέσταρε η vivian και το μοστράριζε στις φίλες της και 7 μέρες να γυρίσει πίσω. Σύνολο 29 μέρες όλο μαζί, όταν το minideal έχει το κινητό μου 35 μέρες στα χέρια του, χώρια τα ταξίδια...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall είναι το μόνο κατάστημα που και καλύπτει τις εγγυήσεις του ενός έτους αγόγγυστα και επισκευάζουν μέσα σε 2-3 μέρες από την μέρα που παραλαμβάνουν το κινητό. Το Minideal πχ, έχει ένα coolpad μου για αλλαγή module κάμερας, περίπου 30 μέρες στα χέρια τους. Τον προηγούμενο μήνα το Vickmall μου άλλαξε πλακέτα σε Coolpad σε 3 ημέρες και το ξανάστειλε πίσω. Αυτά να τα σκεφτείτε πριν δώσετε τα 4-5 λιγότερα δολλάριά σας σε άλλο μαγαζί. Εκτός αν δεν σας πειράζει να γκρινιάζετε και να σκάτε όταν θα υποστείτε αυτές τις καταστάσεις και θα κλαίτε ότι δεν έχετε το κινητό σας για κάνα τρίμηνο...

 

 

Δεν είναι το μοναδικό κατάστημα που τιμαει την εγγύηση εγώ όταν πήρα το zopo zp998 στους 6 μήνες νομίζω είχε ένα πρόβλημα με το σήμα κινητής τηλεφωνίας το έστειλα στο zopomobileshop.com. Άψογη η παίκτες το έφτιαξαν μου έδωσαν οδηγίες πώς να το στείλω τα πάντα αψογη.αρα υπάρχουν και άλλα καταστήματα που είναι σωστά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

...το εχω περασει και δουλευει κανονικα

 

Μέσα από το play store μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου. Αν κατεβασω από άλλο site το apk και του κάνω install μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το play store μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου. Αν κατεβασω από άλλο site το apk και του κάνω install μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.

Πρεπει να εχει αναφερθει τουλαχιστον 10 φορες τις τελευταιες 3-4 μερες ποιες ειναι οι εναλλακτικες επιλογες που εχει καποιος και οι διαδικασιες που χρειαζονται ωστε να ειναι ολες οι εφαρμογες συμβατες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει θήκη σιλικόνης και το tempered glass αντί για ζελατίνα (που για μένα είναι must), τότε το vickmall έχει καλύτερη τιμή γιατί δίνει αυτά τα δύο ως δώρα με τελική τιμή 195 δολ. (αντί για 190 του jiayu-store). Αν υπολογίσεις χαλαρά ένα 10άρικο για τα δύο δώρα που δεν σου χρεώνει, τότε έρχεται φθηνότερο το vickmall.

 

Που είναι;;; Γιατί εγώ το βλέπω 210 δολ

 

http://www.vickmall.com/promotion-jiayu-s3-ram-3gb-rom-16gb-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-with-second-battery-wall-charger-as-gift.html

Link to comment
Share on other sites

 

Διότι κοιτάς αυτό που έχει την extra μπαταρία+ επίτραπεζιο φορτιστή...

Εσύ δες εδώ

http://www.vickmall.com/jiayu-s3-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-4g-fdd-lte-ram-3gb-rom-16gb-13mp-camera-3000ma-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

8/6 έκανα και εγώ παραγγελία το τηλέφωνο 11/6 έγινε shipped 18/6 έφτασε Ελλάδα.άντε να δούμε τώρα Πόσο θα κάνει μέσα στην Ελλάδα να έρθει Θεσσαλονίκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά να παραγγείλω tempered glass ή όχι; για πείτε τη γνώμη σας εσείς που το δουλεύετε καιρό με ή χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Lolipop 5.1 beta 3, πάει σφεντόνα στο Advanced και παίζει και το NFC κανονικά. Λείπουν κάποια πραματάκια, όπως gestures και τέτοια, αλλά όλα τα υπόλοιπα κανονικά. Το αφήνω έτσι, μου κάνει. Και η φωτογραφική, μεγάλη βελτίωση στο σκοτάδι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

8/6 έκανα και εγώ παραγγελία το τηλέφωνο 11/6 έγινε shipped 18/6 έφτασε Ελλάδα.άντε να δούμε τώρα Πόσο θα κάνει μέσα στην Ελλάδα να έρθει Θεσσαλονίκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά να παραγγείλω tempered glass ή όχι; για πείτε τη γνώμη σας εσείς που το δουλεύετε καιρό με ή χωρίς.

 

Tempered glass με κλειστά μάτια!

Link to comment
Share on other sites

Lolipop 5.1 beta 3, πάει σφεντόνα στο Advanced και παίζει και το NFC κανονικά. Λείπουν κάποια πραματάκια, όπως gestures και τέτοια, αλλά όλα τα υπόλοιπα κανονικά. Το αφήνω έτσι, μου κάνει. Και η φωτογραφική, μεγάλη βελτίωση στο σκοτάδι.

 

To έχεις δοκιμάσει το nfc.? Γιατί και εγώ την ίδια εχω και δεν λειτουργεί διάβασε και τα προηγούμενα ποστ μου. Ανοίγει όμως κανονικά.

 

 

Compared to June 4 release trial version, this version of software updates main points are as follows:

1, increasing the system bell.

2, modified front camera red hair problem.

3, to improve the sound quality loud speaker.

4, Hugh positive models displayed incorrectly issues.

5, modified high version NFC function does not work in question.

6, other known small bug.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

To έχεις δοκιμάσει το nfc.? Γιατί και εγώ την ίδια εχω και δεν λειτουργεί διάβασε και τα προηγούμενα ποστ μου. Ανοίγει όμως κανονικά.

 

 

Compared to June 4 release trial version, this version of software updates main points are as follows:

1, increasing the system bell.

2, modified front camera red hair problem.

3, to improve the sound quality loud speaker.

4, Hugh positive models displayed incorrectly issues.

5, modified high version NFC function does not work in question.

6, other known small bug.

 

 

δεν δουλευει το nfc τουλαχιστον με κατι καρτες που εχω. πανο να σε ρωτησω ρε φιλε τη μεμβρανη εχεις βαλει στο κινητο και αν εισαι ευχαριστημενος με αυτη

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει το nfc τουλαχιστον με κατι καρτες που εχω. πανο να σε ρωτησω ρε φιλε τη μεμβρανη εχεις βαλει στο κινητο και αν εισαι ευχαριστημενος με αυτη

 

Εγώ είχα μια καλή από το άλλο μου κινητο το zopo zp998 και εκείνη έβαλα αλλα πάλι προσέχω πάρα πολύ αν και έχει Gorilla glass. Εχθές πάντως έκει που απλωνα ρούχα μου έπεσε επάνω στο πόδι και ευτυχως έκοψε.Την φορα είχα την θήκη σιλικόνης επάνω. Αλλα τιποτα ουτε γρατζουνια

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μιά ετικέτα NFC δούλεψε κανονικά, την έγραψε και την ξαναδιάβασε. Ίδιου τύπου ετικέτα στο γραφείο, όχι. Ασταθές μάλλον ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Και στο στείλανε ή ακόμη περιμένεις να το παραλάβουν από Jiayu?

Θα είναι φαίνεται πιο δύσκολη η παραγωγή του!!

 

το πακέτο είναι ήδη στον αέρα...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Η beta v3 lollipop 5.1 benchmark antutu

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

official ota ή φλασάρισμα?

 

Πάντα φλασιρισμα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πάντα φλασιρισμα

 

επειδή δεν ξέρω, ota αναβαθμίσεις κάνει η jiayu? και αν ναι, σε ποια έκδοση android είναι το τελευταίο update? ρωτάω γιατι το περιμένω σε λίγο καιρό και τα φλασαρισματα τα φοβαμαι, μη μου τουβλιασει...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ ένα λευκό S3 advanced. Πολύ όμορφο!!!

Προς ενημέρωση για όσους ενδιαφέρονται, το είχα παραγγείλει από To2c στις 8 Ιουνίου μέσω PostNL. Συνολικά δηλαδή, ταξίδευε 10 εργάσιμες.

Ήρθε καλά συσκευασμένο και με όλα όσα έπρεπε να έχει μέσα. Τα δωράκια, ήταν μια silicon case στο χρώμα που είχα ζητήσει, και ένα Screen Protector ενώ είχα παραγγείλει και ένα tempered glass και μια SD 32G.

Έχει εγκατεστημένο Google Play αλλά ακόμη δεν έχω δοκιμάσει πως παίζει.

Αυτά τα λίγα για τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 8 Ιουνίου το παρήγγειλα από to2c και Μόλις χθες φάνηκε στην Ελλάδα από ΕΛΤΑ.Αθήνα είσαι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...