Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να μου πεις σε πια σελιδα ? θα με διευκόλυνες απο κόπο :wacko:

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-6-8-android-apk-download/

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα πιο παλια βιντεο τα πληκτρα αφης κατω φαινοντουσαν με ποοολυ χαμηλο φωτισμο.... τωρα παρατηρω σε κατι προσφατα βιντεο που το δειχνουν με τα lollipop 5.1 και ειναι σαφως πιο φωτισμενα πληκτρα.... τι συμβαινει? :confused:

Ισχύει. Με 5.1 είναι πιο δυνατά φωτισμένα.

Φαίνονται και σε εξωτερικό χώρο!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα ειμαι και εγω κατοχος ενος S3S.

Το παραγγειλα απο vickmall και σε 18 μερες ηταν στα χερια μου.

Εντυπωσεις μεχρι στιγμης αρκετα καλες. Αλλα πολυ νωρις για να πω περισσοτερα.

Η μπαταρια μου κραταει μια μερα αλλα το χρησιμο στην δουλεια και για τηλεφωνα και για ιντερνετ.

Εχει πανω την S3SW 20150314-141844 και δεν βρισκει αναβαθμισεις!

Να περασω καμια πιο νεα ή να περιμενω την lollipop??

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο εβδομαδες πλεον το μικροφωνο ειναι νεκρο δεν με ακουει κανεις οσο και να εψαξα στο διαδικτυο αλλα και στο youtube δεν υπαρχουν αναφορες για τετοια βλαβη, γνωριζει καποιος να πει πως μπορω να διορθωσω το προβλημα? (Η διαδικασια να το στειλω πισω ειναι χρονοβορα καθως και επιστρεψει.) ευχαριστω εκ των προτερων.:O
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο εβδομαδες πλεον το μικροφωνο ειναι νεκρο δεν με ακουει κανεις οσο και να εψαξα στο διαδικτυο αλλα και στο youtube δεν υπαρχουν αναφορες για τετοια βλαβη, γνωριζει καποιος να πει πως μπορω να διορθωσω το προβλημα? (Η διαδικασια να το στειλω πισω ειναι χρονοβορα καθως και επιστρεψει.) ευχαριστω εκ των προτερων.:O

Δοκίμασες καμία εγγραφή βίντεο για να ελέγξεις αν το κάνει μόνο στις κλήσεις?

 

Στην ερώτηση του φίλου για την φωτεινότητα των πλήκτρων, από ότι δείχνει είναι θέμα software. Μπορεί στην λολιποπ να δίνει μεγαλύτερη τάση στα led.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες καμία εγγραφή βίντεο για να ελέγξεις αν το κάνει μόνο στις κλήσεις?

 

Στην ερώτηση του φίλου για την φωτεινότητα των πλήκτρων, από ότι δείχνει είναι θέμα software. Μπορεί στην λολιποπ να δίνει μεγαλύτερη τάση στα led.

 

Μολις τωρα το δοκιμασα με βιντεο υπαρχουν πολλα παρασιτα και εγω ακουγομαι πολυ σιγα.:O

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ χθες (vickmall) και σε γενικές γραμμές (όσο πρόλαβα να το επεξεργαστώ) είμαι ικανοποιημένος. Κινέζικο το κινητό και κινέζικα μου φαίνονται και τα περισσότερα σχόλια εδώ... (δε φταίτε φυσικά εσείς, εγώ έχω μείνει κάπως πίσω στην τεχνολογία)

Δεν έχω ιδέα πώς (και γιατί) αλλάζει μία ROM, τί είναι τα flash tools κλπ κλπ... Εντάξει, δε ζητώ να μου κάνει κάποιος ιδιαίτερα, κουράγιο (και χρόνο) να έχω και υπάρχει μπόλικο υλικό εδώ, υπάρχει και το google, κάτι θα κάνω... Να ρωτήσω μόνο τα εξής (που σίγουρα θα έχουν ειπωθεί ξανά):

Το ότι δε συνδέεται με τα δεδομένα της δεύτερης sim είναι θέμα ROM ή καμία σχέση; Διορθώνεται κάπως; Το ότι ελαφρώς ζεστάθηκε σε σχετικά απλή χρήση είναι φυσιολογικό ή όχι ; Έχω την έκδοση 3Gb και υπάρχει κανονικά και το google play μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ χθες (vickmall) και σε γενικές γραμμές (όσο πρόλαβα να το επεξεργαστώ) είμαι ικανοποιημένος. Κινέζικο το κινητό και κινέζικα μου φαίνονται και τα περισσότερα σχόλια εδώ... (δε φταίτε φυσικά εσείς, εγώ έχω μείνει κάπως πίσω στην τεχνολογία)

Δεν έχω ιδέα πώς (και γιατί) αλλάζει μία ROM, τί είναι τα flash tools κλπ κλπ... Εντάξει, δε ζητώ να μου κάνει κάποιος ιδιαίτερα, κουράγιο (και χρόνο) να έχω και υπάρχει μπόλικο υλικό εδώ, υπάρχει και το google, κάτι θα κάνω... Να ρωτήσω μόνο τα εξής (που σίγουρα θα έχουν ειπωθεί ξανά):

Το ότι δε συνδέεται με τα δεδομένα της δεύτερης sim είναι θέμα ROM ή καμία σχέση; Διορθώνεται κάπως; Το ότι ελαφρώς ζεστάθηκε σε σχετικά απλή χρήση είναι φυσιολογικό ή όχι ; Έχω την έκδοση 3Gb και υπάρχει κανονικά και το google play μέσα.

Τί εννοείς οτι δεν συνδεεται ?? Ταυτόχρονα η μια και η αλλη ? Για να συνδεθεί με τα δεδομένα της 2ης σιμ απλά θα το επιλέξεις απο το μενού ρυθμισεις-περισότερα-δίκτυα κινητης-σύνδεση δεδομένων και επιλέγεις κάρτα. Ή πιο εύκολα κανεις slide down την notification bar και πατάς παρατεταμένα το κουμπι " Σύνδεση Δεδομένων" και επιλέγεις πάλι ποια καρτα θες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

(ίσως και να χρειάζεται να γίνει επισύναψη στο 1ο νήμα, ευχαριστώ)

 

επειδή βλέπω υπάρχουν αρκετές απορίες για το πως διαχειριζόμαστε τις κάρτες ΣΙΜ μας, ειδικά με την έκδοση 4.4.4 του android,

αποφάσισα να παραθέσω κάποια στιγμιότυπα των ρυθμίσεων για βοήθεια.

Οι εικόνες είναι με κάποια λογική σειρά...

  • 1) Ρυθμίσεις -> (Ασύρματο και Δικτυα) Περισσότερα... >>
  • 2) Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας >>
  • 3) α' επιλογή ως προς την κάρτα σύνδεσης δεδομένων, β' επιλογή: Ονόματα σημείου πρόσβασης
  • 4) επιλογή υπηρεσίας λειτουργίας κινητού σε 4G ή 3G
  • 5) Ονόματα σημείου πρόσβασης (ειδικότερα για χρήστες καρτών Vodafon, θα χρειαστεί να επιλέξετε χειροκίνητα το "internet.vodafone.gr"

Edited by gorillaz_gr
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα το δοκιμασα με βιντεο υπαρχουν πολλα παρασιτα και εγω ακουγομαι πολυ σιγα.:O

Βγάλε το καπάκι της μπαταρίας και δες αν έχει πιάσει χνούδι στην τρύπα του μικροφώνου. Κάποιες φορές γεμίζει από τις τσέπες και "κόβει" τον ήχο.

Αν δεν είναι αυτό τότε εγώ θα τραβούσα ένα backup και μετά θα έκανα factory reset.

Αν ούτε αυτό λειτουργήσει τότε θα περνούσα νέα ROM από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με την λολιποπ μιλάμε από επιδόσεις σκίζει benchmark 45000+ εντάξει μόλις βγει η Official πιστεύω να την βγάλουν με όσο λιγοτερα bug.η δοκιμή πάει καλά έχει ακόμη δουλειά.απο τον ήχο, wifi,ringtones,

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με την λολιποπ μιλάμε από επιδόσεις σκίζει benchmark 45000+ εντάξει μόλις βγει η Official πιστεύω να την βγάλουν με όσο λιγοτερα bug.η δοκιμή πάει καλά έχει ακόμη δουλειά.απο τον ήχο, wifi,ringtones,

 

Πως το κοβεις? Θε ερθει μεσα στον ιουνιο οπως ελεγαν ή ιουλιο και μετα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η κινεζικη ρομ που εχει το τηλεφωνο εχει ελληνικα??και playstore??απο οτι λενε στο xda ειναι καλυτερη η κινεζικη απο την ευρωπαικη..ρωταω γιατι αμα ειναι να το παραγγειλω με την κινεζικη ρομ απο το to2c να αλλαξω την παραγγελια απο elephone σε jiayu.
Link to comment
Share on other sites

Η μπορεί να κατεβάσει την τελευταία έκδοση playstore δεν είναι δύσκολο

 

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το app της Vodafone, ενώ έχω (θέλω να πιστεύω) και το τελευταίο play store (version 5.5.12) το οποίο ήταν προεγκατεστημένο.

 

Επίσης το ίδιο ακριβώς μου κάνει και το app racechrono https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racechrono.app που δούλευε άψογα στο Samsung S2. Στα email η εταιρία μου είπε ότι εμφανίζουν αυτή την ασυμβατότητα αρκετά κινέζικα που δεν έχουν play store και όταν τους είπα ότι έχω κανονικά καταλήξανε ότι λείπουν τα Google Maps API v1 παρόλο που έχω το Google Maps κανονικά.

Αδιέξοδο.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το app της Vodafone, ενώ έχω (θέλω να πιστεύω) και το τελευταίο play store (version 5.5.12) το οποίο ήταν προεγκατεστημένο.

 

Επίσης το ίδιο ακριβώς μου κάνει και το app racechrono https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racechrono.app που δούλευε άψογα στο Samsung S2. Στα email η εταιρία μου είπε ότι εμφανίζουν αυτή την ασυμβατότητα αρκετά κινέζικα που δεν έχουν play store και όταν τους είπα ότι έχω κανονικά καταλήξανε ότι λείπουν τα Google Maps API v1 παρόλο που έχω το Google Maps κανονικά.

Αδιέξοδο.......

 

Μόλις είδα ότι ασύμβατο εμφανίζεται και το taxibeat. Ισως γιατί έχει να κάνει επίσης με χάρτες ?

Link to comment
Share on other sites

Πως το κοβεις? Θε ερθει μεσα στον ιουνιο οπως ελεγαν ή ιουλιο και μετα?

 

Εκεί στο jiayu στο κινέζικο site που μπαίνω λέει ότι αύριο θα βγει μια ποιο σταθερή ρομ Official αλλά δεν είναι σίγουρο. Και δεν έχει γίνει Καμία ενημέρωση το πότε θα δοθεί για εγκατάσταση στα jiayu s3 και s3 advanced καθώς και πως θα γίνει. Δηλαδή μέσω ΟΤΑ H με flash Tools. Ακομα σκοτάδι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το app της Vodafone, ενώ έχω (θέλω να πιστεύω) και το τελευταίο play store (version 5.5.12) το οποίο ήταν προεγκατεστημένο.

 

Επίσης το ίδιο ακριβώς μου κάνει και το app racechrono https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racechrono.app που δούλευε άψογα στο Samsung S2. Στα email η εταιρία μου είπε ότι εμφανίζουν αυτή την ασυμβατότητα αρκετά κινέζικα που δεν έχουν play store και όταν τους είπα ότι έχω κανονικά καταλήξανε ότι λείπουν τα Google Maps API v1 παρόλο που έχω το Google Maps κανονικά.

Αδιέξοδο.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μόλις είδα ότι ασύμβατο εμφανίζεται και το taxibeat. Ισως γιατί έχει να κάνει επίσης με χάρτες ?

 

Ποια ρομ έχετε? Εγώ πριν βάλω λολιποπ είχα την τελευταία κινέζικη. Που είναι αυτή S3S-20150507-083407 και όλα παίζανε μια χαρά.

 

Και τώρα και στην λολιποπ παίζουν όλες η εφαρμογές και η Vodafone και whatsup και το myaccount cosmote και το e-bank. Της εθνικής τράπεζας της alphabank της eurobank όλα. Πως γίνεται να μην παίζουν.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με playstore.Δεν γινεται συνχρονισμος του email.Το playstore ηταν εγκατεστημενο.Εχει την τελευταια rom.Μολις το ανοιξα εκανε update.Ειναι το Jiayu s3 με 3gb ram.Μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να συνδεθω στο playstore?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλεφωνο μου ηρθε προχθες και δεν συνδεεται με τίοτα

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το καπάκι της μπαταρίας και δες αν έχει πιάσει χνούδι στην τρύπα του μικροφώνου. Κάποιες φορές γεμίζει από τις τσέπες και "κόβει" τον ήχο.

Αν δεν είναι αυτό τότε εγώ θα τραβούσα ένα backup και μετά θα έκανα factory reset.

Αν ούτε αυτό λειτουργήσει τότε θα περνούσα νέα ROM από την αρχή.

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου να βοηθησεις, το καπακι το εχω ανοιξει δεν εχει καποιο χνουδι,factory reset ειχα ηδη κανει οταν εγραψα το προβλημα και δε διορθωθηκε, εχεις να προτεινεις καποια rom να βαλω? Φοραει rom s3w20150325 - 102656 και εχει γινει απο αναβαθμιση αυτοματα που ζητηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και δυο μηνες S3 2GB με ρομ την δικια του με τελευταιο update την S3 20150430-131240

στην αρχη ειχα προβλημα με τον συχρονισμο επαφων και ημερολογιου τα οποια λυθηκαν με την εγκατασταση των 2 apk που ανεβασαν τα παιδια εδω στο φορουμ

Ολα δουλευουν μια χαρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο φτου-φτου μην το ματιασω ακομα και στο ηχο και της φωτο (θα μπορουσαν βεβαια να ειναι και καλυτερα)

Η μπαταρια του με μετρια χρηση κρατα 2 μερες ,με παραπανω 1 μερα

Μηπως ξερει καποιος σας γιατι εχει τοση καταναλωση μπαταριας η ετοιμοτητα κυψελης στο τηλεφωνο μας ενω στης γυναικας μου που ειναι ενα vodafon smart εχει πολυ λιγοτερη καταναλωση ??δειτε και στης φωτο

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και δυο μηνες S3 2GB με ρομ την δικια του με τελευταιο update την S3 20150430-131240

στην αρχη ειχα προβλημα με τον συχρονισμο επαφων και ημερολογιου τα οποια λυθηκαν με την εγκατασταση των 2 apk που ανεβασαν τα παιδια εδω στο φορουμ

Ολα δουλευουν μια χαρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο φτου-φτου μην το ματιασω ακομα και στο ηχο και της φωτο (θα μπορουσαν βεβαια να ειναι και καλυτερα)

Η μπαταρια του με μετρια χρηση κρατα 2 μερες ,με παραπανω 1 μερα

Μηπως ξερει καποιος σας γιατι εχει τοση καταναλωση μπαταριας η ετοιμοτητα κυψελης στο τηλεφωνο μας ενω στης γυναικας μου που ειναι ενα vodafon smart εχει πολυ λιγοτερη καταναλωση ??δειτε και στης φωτο

 

Γιατι προφανως η γυναικα σου χρησιμοποιει πολυ περισσοτερο το κινητο απο εσενα! Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Αν αρχισες να χρησιμοποιες περισσοτερο το κινητο, θα πεσουν τα ποσοστα της κυψελης.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με playstore.Δεν γινεται συνχρονισμος του email.Το playstore ηταν εγκατεστημενο.Εχει την τελευταια rom.Μολις το ανοιξα εκανε update.Ειναι το Jiayu s3 με 3gb ram.Μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να συνδεθω στο playstore?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλεφωνο μου ηρθε προχθες και δεν συνδεεται με τίοτα

 

για τον συχρονισμο του email μαλλον θα θελει να βαλεις το 2 apk απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59512822&postcount=649

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι προφανως η γυναικα σου χρησιμοποιει πολυ περισσοτερο το κινητο απο εσενα! Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Αν αρχισες να χρησιμοποιες περισσοτερο το κινητο, θα πεσουν τα ποσοστα της κυψελης.

 

οκ ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το super user άμα το κάνω ενεργό θα αλλάξει κάτι στο κινητό ? επειδή δεν έχω ιδέα πως περνάς ρομ και τέτοια λέω μην κάνω καμιά βλακεία και μετά τρέχω να το φτιάχνω...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το app της Vodafone, ενώ έχω (θέλω να πιστεύω) και το τελευταίο play store (version 5.5.12) το οποίο ήταν προεγκατεστημένο.

 

Επίσης το ίδιο ακριβώς μου κάνει και το app racechrono https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racechrono.app που δούλευε άψογα στο Samsung S2. Στα email η εταιρία μου είπε ότι εμφανίζουν αυτή την ασυμβατότητα αρκετά κινέζικα που δεν έχουν play store και όταν τους είπα ότι έχω κανονικά καταλήξανε ότι λείπουν τα Google Maps API v1 παρόλο που έχω το Google Maps κανονικά.

Αδιέξοδο.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μόλις είδα ότι ασύμβατο εμφανίζεται και το taxibeat. Ισως γιατί έχει να κάνει επίσης με χάρτες ?

 

Όπως έγραψα και πιο πριν, οι εφαρμογές αυτές δεν υποστηρίζονται από το play store που έχεις εγκατεστημένο, ασχέτως αν είναι η τελευταία εκδοση. Φαντάζομαι ούτε η εφαρμογή του PayPal είναι συμβατή. Μπορείς να φλασαρεις τα gapps μεσω twrp recovery σύμφωνα με τις οδηγίες στο πρώτο ποστ και οι εφαρμογές θα είναι συμβατές. Εναλλακτικά, βάζεις κάποια άλλη ρομ όπου οι εφαρμογές είναι συμβατες ή περιμένεις κάποιο update της ρομ μήπως διορθωθεί η ασυμβατότητα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...