Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια. Εχω 2 καρτες κοσμοτε στο κινητο μου. Η μια ειναι what's up κι οποτε την επιλεγω για περιηγηση δεδομενων λειτουργει κανονικα. Οταν επιλεγω την αλλη καρτα(συνδεση) δεν συνδεεται. Εστειλα μηνυμα με την λεξη internet στο 1333 και μου απαντησαν: "ΔEN EΓINE AΠOΣTOΛH PYΘMIΣEΩN INTERNET ΣTO KINHTO ΣAΣ. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY ΔEN EXETE ΠPOΣBAΣH ΣTO INTERNET, ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣTE THN EΞYΠ.ΠEΛATΩN (IΔIΩTEΣ 13838, EΠAΓΓEΛMATIEΣ 13839, FROG 1299)". Πως μπορω να το ρυθμισω για να εκμεταλευτω τα δωρεαν mb που μας εδωσε για το σαββατοκυριακο η κοσμοτε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Οι δύο κάρτες δεν μπορούν να δουλέψουν ταυτόχρονα σε 4G/3G, και η δύο υποδοχές SIM υποστηρίζουν 4G/ 3G αλλά μόνο η μία θα λειτουργεί σε δεδομένα και κλήσεις και η άλλη μόνο για κλήσεις. Την πρώτη φορά που ενεργοποίησες την συσκευή με τις 2 κάρτες μέσα επέλεξες τι θα κάνει η κάθε κάρτα. Αν θέλεις να αλλάξεις ποια κάρτα θα είναι για δεδομένα, πηγαίνεις Ρυθμίσεις>Quick(η επιλογή quick είναι tab πάνω πάνω)>Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας>Υπηρεσία 4G/3G>Ενεργοποίηση 4G/3G και επιλέγεις την κάρτα που θέλεις περιμένεις μερικά δευτερόλεπτα να κάνει την αλλαγή και είσαι έτοιμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λιγο το πηρα... απορειες..

 

1) Το ακουστικο ειναι λιγο σαν διαστημικο ? χαλια ποιοτητα.. με χαλασε πολυ

 

2) το κινητακι ειναι ΠΥΡΚΑΥΛΟΣ... τι να λεμε τωρα..

 

3) με ακουγαν στις κλησεις με ΘΟΡΥΒΟ... εκλεισα το BesSurround... το BesLoudness & BesAudEnh ειναι ανοιχτα... σωστο αυτο ? το BesSurround ηταν ανοιχτο & οταν το εκλεισα μου ειπαν με ακουγαν ΠΟΛΥ καλυτερα... μπορω να διορθωσω κατι αλλο ?

 

4) καποια αλλη ρυθμιση που ΠΡΕΠΕΙ να κανω ?

 

Σας ευχαριστω

 

για να σε ακούνε καλύτερα στις κλήσεις πάτησε το εικονίδιο των κλήσεων μετα το αριστερό capacitive button για να μπείς στις ρυθμίσεις >άλλες ρυθμίσεις>>μείωση θορύβου μέσω διπλού μικροφώνου(ή noise reduction) και το ξε-τσεκάρεις. Σε εμένα δούλεψε και πλέον με ακούνε πολυ καλά. Τις άλλες τρεις επιλογές που αναφέρεις (BesSurround... το BesLoudness & BesAudEnh) τις έχω και τις τρεις ενεργοποιημένες και δεν έχω κανένα πρόβλημα στον ήχο ίσα ίσα που το ηχείο είναι και πάρα πολύ δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό έχει 200 ευρώ από Κίνα. Αν ενδιαφέρεται κανένας το πουλάω 180 Αθήνα μόνο.

 

Το τηλέφωνο είναι με tempered glass 4 ημερών. Πριν 4 ημέρες μου ήρθε. Δε με βολεύει το μέγεθος και γενικά εγώ τα πουλάω κάθε βδομάδα.

 

Δεκτός κάθε έλεγχος. Αν ενδιαφέρεται κανείς με προσωπικό μήνυμα να δώσω κινητό για επικοινωνία

 

Φίλε μου το κινητό δεν έχει 200 ευρώ απο Κίνα μαζί με το κουπόνι της έκπτωσης 181 ευρώ το παραλαμβάνω καινούριο απο geekbuying σε 10 15 ημέρες οπότε μάλλον θα πρέπει να ρίξεις λίγο ακόμη την τιμή αν θέλεις να το δώσεις τουλάχιστον σ'αυτούς που το ψάχνουν λίγο το πράμα πάντα φιλικά :D

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα τύπου touch screen test όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cp.stest

 

Αν δεν ανταποκρίνεται παντού με ευκολία, τότε ναι, ίσως έχεις πρόβλημα! χωρίς να φορτίζει εκείνη την ώρα!

το touch δουλευει παντου δεν εχει σχεση με καποιο σημειο. αυτο το bug μπορει να το κανει παντου σε οποιαδηποτε σημειο. δεν ξερω τι να πω. το κανει ειτε φορτιζω το κινητο ειτε οχι.. δεν ξερω τι φταιει δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου το κανει στο clash of clans αλλα δεν το θεωρω και τοσο σημαντικο. Απλα το προσπερναω γιατι μου συμβαινει μονο σ' αυτο το παιχνιδι και να σου πω την αληθεια δεν με ενοχλει.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου το κανει στο clash of clans αλλα δεν το θεωρω και τοσο σημαντικο. Απλα το προσπερναω γιατι μου συμβαινει μονο σ' αυτο το παιχνιδι και να σου πω την αληθεια δεν με ενοχλει.

απλα ξερεις τι θελω να επιβεβαιωσω οτι δεν ειναι hardware το προβλημα που το εχω μονο εγω αλλιως να το στειλω πισω μιας που εχω ακομα τις 45 μερες του paypal

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ επεσε νερο στο κινητο , το εσβησα εβγαλα μπαταρια το στεγνωσα με πιστολακι και μετα απο 2 ωρες που το ανοιξα δουλεψε . Το ειχα ολο το βραδυ ανοιχτο να στεγνωσει καλα και απο το πρωι δεν δουλευει .

Συνδεεται κανονικα στο pc ,βαζω ρομ με flash tools με επιτυχια, αλλα παντα κολλαει στο ασπρο logo jiayu μετα τα πρασινα σχεδια οταν ξεκιναει.

Το δοκιμασα και format all & download me spflash αλλα κολλαει συνεχεια .

Μπηκα στο μενου μηπως εχει εχει fastboot το εβαλα normal αλλα παλι τα ιδια.

Καμια ιδεα να το ξεμπλοκαρω ?

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!Δεν μπορω να απενεργοποιησω την δονηση σε εισερχόμενες ειδοπιησεις.Εχω προσπαθησει αρκετα χωρις αποτελεσμα:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!Δεν μπορω να απενεργοποιησω την δονηση σε εισερχόμενες ειδοπιησεις.Εχω προσπαθησει αρκετα χωρις αποτελεσμα:(

 

Θα πας ρυθμίσεις και μετά προφίλ ήχου και θα κλείσεις τι πρώτο κουμπάκι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις και μετά προφίλ ήχου και θα κλείσεις τι πρώτο κουμπάκι.

 

...το εκανα αλλα δυστυχώς τιποτα.Παλι οταν ερχετε ειδοποίηση κανει δόνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...το εκανα αλλα δυστυχώς τιποτα.Παλι οταν ερχετε ειδοποίηση κανει δόνηση.

 

Απόκλειεται τώρα το δοκίμασα μια χαρά λειτουργεί σε εμενα. Τότε έχεις πρόβλημα. Κανε επαναφορά η περνά την τελευταία ρομ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Απόκλειεται τώρα το δοκίμασα μια χαρά λειτουργεί σε εμενα. Τότε έχεις πρόβλημα. Κανε επαναφορά η περνά την τελευταία ρομ.

 

...μπορεις να βοηθήσεις ? ποια ειναι η τελευταια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή τη στιγμή από ποιο "μαγαζί" θα μου λέγατε να το παραγγείλω? Το vickmall το έχει λίγο πιο ακριβά αλλά λέει κάτι για mystery gift επειδή έχουν μείνει 40 κομμάτια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή τη στιγμή από ποιο "μαγαζί" θα μου λέγατε να το παραγγείλω? Το vickmall το έχει λίγο πιο ακριβά αλλά λέει κάτι για mystery gift επειδή έχουν μείνει 40 κομμάτια...

Νομίζω εννοεί την εξτρα μπαταρια και φορτιστη

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

...μπορεις να βοηθήσεις ? ποια ειναι η τελευταια?

 

Πας πρώτη σελίδα εδώ και διαβάζεις τους οδηγούς

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πας πρώτη σελίδα εδώ και διαβάζεις τους οδηγούς

 

...ευχαριστω!!!!Να σημειώσω μου το κάνει μόνο στο clash of clan(παιχνίδι).Σε εισερχόμενα emails δεν κάνει δόνηση.Αν εχει κανείς το παιχνίδι και μπορει να

βοηθήσει!Το κάνει και σε εσας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητό δεν έχει 200 ευρώ απο Κίνα μαζί με το κουπόνι της έκπτωσης 181 ευρώ το παραλαμβάνω καινούριο απο geekbuying σε 10 15 ημέρες οπότε μάλλον θα πρέπει να ρίξεις λίγο ακόμη την τιμή αν θέλεις να το δώσεις τουλάχιστον σ'αυτούς που το ψάχνουν λίγο το πράμα πάντα φιλικά :D

 

Εγώ από το Vick mall το είδα ότι κάνει τόσο. Δεν προσπαθώ να κερδίσω 10€ παραπάνω προς θεού

Link to comment
Share on other sites

σήμερα νόμιζα ότι χάλασε το κινητό... με polarized γυαλιά σε landscape δεν φαίνεται καθόλου η οθόνη!!! σε portrait φαίνεται κανονικά, δεν ξέρω τί άλλο αλλάζει στην οθόνη εκτός από την φορά, αλλά είναι ενδιαφέρον φαινόμενο!
Link to comment
Share on other sites

σήμερα νόμιζα ότι χάλασε το κινητό... με polarized γυαλιά σε landscape δεν φαίνεται καθόλου η οθόνη!!! σε portrait φαίνεται κανονικά, δεν ξέρω τί άλλο αλλάζει στην οθόνη εκτός από την φορά, αλλά είναι ενδιαφέρον φαινόμενο!

 

Δεν είναι θέμα κινητού...είναι θέμα του πως λειτουργούν τα polarized γυαλιά, κόβοντας το οριζόντιο ή το κάθετο οπτικό φάσμα...

Δοκίμασε το και στην τηλεόραση του σπιτιού σου να δεις....

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το παρηγγειλα απο minideal,κ επειδη βιαζομουν να το χω,ειπα να δωσω κατι παραπανω για να το παρω απο την ευρωπαικη αποθηκη(που ειναι στην ελλαδα),μαζι κ με ενα κουπουνι 5 δολ που μου εδωσαν αυτοι.Τι να πω,στις 13:00 εκανα τη παραγγελια κ στις 14:30 το ειχα στα χερια μου!:p Αυτο επειδη μου εδωσαν τον αριθμο του ανθρωπου που δουλευει στην αποθηκη,κ επειδη τελικα βρισκοταν 10 λεπτα απο το σπιτι μου,συννεοηθηκα κ βρεθηκαμε και μου το εδωσε στα χερια!:D

Τωρα το εχω στη φορτιση,οποτε οταν το λειτουργησω θα πω κ τις δικες μου εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ επεσε νερο στο κινητο , το εσβησα εβγαλα μπαταρια το στεγνωσα με πιστολακι και μετα απο 2 ωρες που το ανοιξα δουλεψε . Το ειχα ολο το βραδυ ανοιχτο να στεγνωσει καλα και απο το πρωι δεν δουλευει .

Συνδεεται κανονικα στο pc ,βαζω ρομ με flash tools με επιτυχια, αλλα παντα κολλαει στο ασπρο logo jiayu μετα τα πρασινα σχεδια οταν ξεκιναει.

Το δοκιμασα και format all & download me spflash αλλα κολλαει συνεχεια .

Μπηκα στο μενου μηπως εχει εχει fastboot το εβαλα normal αλλα παλι τα ιδια.

Καμια ιδεα να το ξεμπλοκαρω ?

 

Ταπεράκι γεμάτο με ρύζι και θάψε το μέσα για μερικές μέρες (βγαλε καρτες sd/sim μπαταρια κάλυμμα). Αυτές τις μέρες μη προσπαθείς να το ανοίγεις μόνο ζημιά μπορέις να κάνεις. Γενικά, κακώς προσπάθησες να το ανοίξεις στο δίωρο.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ηδη εχω βγαλει το προστατευτικο καλυμα και δεν θελω να βαλω αλλο (παρηγγειλα απο γερμανια) και μου ηρθαν για αλλο κινητο!!!! πιστευεται οτι αν το αφησω ετσι θα εχω θεμα με γρατζουνιες? (γενικα το προσεχω στην χρηση)
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το παρηγγειλα απο minideal,κ επειδη βιαζομουν να το χω,ειπα να δωσω κατι παραπανω για να το παρω απο την ευρωπαικη αποθηκη(που ειναι στην ελλαδα),μαζι κ με ενα κουπουνι 5 δολ που μου εδωσαν αυτοι.Τι να πω,στις 13:00 εκανα τη παραγγελια κ στις 14:30 το ειχα στα χερια μου!:p Αυτο επειδη μου εδωσαν τον αριθμο του ανθρωπου που δουλευει στην αποθηκη,κ επειδη τελικα βρισκοταν 10 λεπτα απο το σπιτι μου,συννεοηθηκα κ βρεθηκαμε και μου το εδωσε στα χερια!:D

Τωρα το εχω στη φορτιση,οποτε οταν το λειτουργησω θα πω κ τις δικες μου εντυπωσεις!

 

ξαδερφε χαιρετω :-)

μπορεις να ρωτησεις αν γινεται να μου δωσεις τον αριθμο τηλ (με pm) για να επικοινωνησω μαζι τους στην αποθηκη; Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω απο Κινα, αλλα αμα παιζει κατι τετοιο δε θα σκεφτω τα +30$ και να ξερω οτι υπαρχει εστω τυπικα συνεργατης στην Ελλαδα.

Θελω να ξερω γιατι την πατησα με το coolicool που και καλα με επιβεβαιωσαν οτι υπαρχει σε stock στο eu warehouse και οταν εβαλα παραγγελια παραδεχτηκαν οτι δεν υπηρχε και το περιμενουν (εννοειται πηρα τα χρηματα πισω)

Link to comment
Share on other sites

ξαδερφε χαιρετω :-)

μπορεις να ρωτησεις αν γινεται να μου δωσεις τον αριθμο τηλ (με pm) για να επικοινωνησω μαζι τους στην αποθηκη; Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω απο Κινα, αλλα αμα παιζει κατι τετοιο δε θα σκεφτω τα +30$ και να ξερω οτι υπαρχει εστω τυπικα συνεργατης στην Ελλαδα.

Θελω να ξερω γιατι την πατησα με το coolicool που και καλα με επιβεβαιωσαν οτι υπαρχει σε stock στο eu warehouse και οταν εβαλα παραγγελια παραδεχτηκαν οτι δεν υπηρχε και το περιμενουν (εννοειται πηρα τα χρηματα πισω)

 

Καλησπερα.Πιστεψε με,αξιζει με το παραπανω το +30$ επειδη μου ειπαν κιολας,οτι δεν χρειαζεται να το στειλω καν στην Κινα αν παθει κατι,μπορουν να το φροντισουν εδω αυτοι.;) Εγω ημουν σε επαφη μαζι τους μεσω fb και μου τα ειπαν ολα αυτα,αλλα θα κανω την εξυπηρετηση να το ρωτησω αυτο!Απλα πρεπει να ξερεις οτι οπως κ γω,πρωτα εκανα την αγορα κ μετα μου εδωσαν το τηλεφωνο να συνεννοηθω!Επισης,εγω βρισκομαι Αθηνα-Περιστερι και η αποθηκη τους ειναι εδω κοντα,κ γι αυτο καταφερα να το εχω αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πιστεψε με,αξιζει με το παραπανω το +30$ επειδη μου ειπαν κιολας,οτι δεν χρειαζεται να το στειλω καν στην Κινα αν παθει κατι,μπορουν να το φροντισουν εδω αυτοι.;) Εγω ημουν σε επαφη μαζι τους μεσω fb και μου τα ειπαν ολα αυτα,αλλα θα κανω την εξυπηρετηση να το ρωτησω αυτο!Απλα πρεπει να ξερεις οτι οπως κ γω,πρωτα εκανα την αγορα κ μετα μου εδωσαν το τηλεφωνο να συνεννοηθω!Επισης,εγω βρισκομαι Αθηνα-Περιστερι και η αποθηκη τους ειναι εδω κοντα,κ γι αυτο καταφερα να το εχω αμεσως!

 

πολυ καλο αυτο. Καλυτερα Αθηνα - Θεσσαλονικη παρα Κινα.

ΟΚ σ ευχαριστω για την εξυπηρετηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου το κινητό δεν έχει 200 ευρώ απο Κίνα μαζί με το κουπόνι της έκπτωσης 181 ευρώ το παραλαμβάνω καινούριο απο geekbuying σε 10 15 ημέρες οπότε μάλλον θα πρέπει να ρίξεις λίγο ακόμη την τιμή αν θέλεις να το δώσεις τουλάχιστον σ'αυτούς που το ψάχνουν λίγο το πράμα πάντα φιλικά :D

 

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις το κουπονι εκπτωσης; ισχυει ακομα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...