Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Recovery... Κάνεις install το zip ...

 

Δεν γίνεται σε εμενα λέει failed

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα ξανά καθαρή εγκατάσταση την RC4 και μετά πέρασα το Update ota RC5 και το έκανε μια χαρά. Ευχαριστώ πολύ παιδια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Είναι η RC5...OTA update

 

Την περνάς μέσω recovery? Η Flashtool tools? Και μετά Πως γίνεται αναβάθμιση?

 

Τελικά έκανα ξανά καθαρή εγκατάσταση την RC4 και μετά πέρασα το Update ota RC5 και το έκανε μια χαρά. Ευχαριστώ πολύ παιδια.

 

εγώ σήμερα είχα λίγο χρόνο και ασχολήθηκα, έχω ήδη βάλει βέβαια στο κινητο την TWRP 3.0.2.

δεν γνωρίζω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό , ήμουν ήδη σε RC4 και η εγκατάσταση (μέσω Recovery) πήγε κανονικά.

Τώρα αναμένω τα αποτελέσματα και τις διαφοροποιήσεις κατά την χρήση της νέας έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας εντυπώσεις αν αξίζει τον κόπο και έχει μεγάλες διαφορές από την rc4 να την περάσουμε Και εμείς αλλιώς κρατάμε την rc4.
Link to comment
Share on other sites

εγώ σήμερα είχα λίγο χρόνο και ασχολήθηκα, έχω ήδη βάλει βέβαια στο κινητο την TWRP 3.0.2.

δεν γνωρίζω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό , ήμουν ήδη σε RC4 και η εγκατάσταση (μέσω Recovery) πήγε κανονικά.

Τώρα αναμένω τα αποτελέσματα και τις διαφοροποιήσεις κατά την χρήση της νέας έκδοσης.

 

Εμένα μου βγαζει σφαλμα!!! δεν την περνάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγαζει σφαλμα!!! δεν την περνάει!!!

 

Κατέβασε από το site jiayu.de την RC4 ξανακανε εγκατάσταση από την αρχή. Και μετά βάλε την RC5. και εμένα δεν την επερνε και έκανα αυτό και την πήρε κανονικά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερη. Εξάλλου ενα update κάνεις. Μονο και μονο το fastcharge....

 

σε ποιες ρυθμίσεις το έχεις εσύ;

έχεις ενεργοποιήσει και το "set on boot"?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να παίξεις με τη ρύθμιση για ακύρωση θορύβου, μήπως βελτιωθεί

(dialer -> ρυθμίσεις (εικονίδιο με 3 τελείες πάνω δεξιά) -> Calling accounts (ξεκάρφωτο!!!) -> Noise suppression)

 

Τελικά το πρόβλημα ήταν στη ρύθμιση ακύρωσης θορύβου. Από την ημέρα που το ξετσεκάρισα δεν παραπονέθηκε κανένας συνομιλητής μου.. Ευχαριστώ w2ots

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Γιατί δεν αποθηκεύει πλέον τους κωδικούς από το Wi-fi ?

Εσβησα μερικά γιατί είχε γεμίσει και ενώ παλιά τους κρατούσε τώρα μόλις κάνω αποσύνδεση μετά μου ζητάει πάλι κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κάνω όταν το τηλέφωνο απαντάτε απο μόνο του χώρις να το αγγίξω. Συγκεκριμένα μέτα απο 3-4 δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κάνω όταν το τηλέφωνο απαντάτε απο μόνο του χώρις να το αγγίξω. Συγκεκριμένα μέτα απο 3-4 δευτερόλεπτα[/quote

Πας επιλογές για προγραμματιστές/Engineer mode /telephony/auto answer και το απενεργοποιείς. Λογικά :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια μικρή βοήθεια . Παρήγγειλα απο ebay 3d γυαλιά ( για δοκιμή ) για να βλέπω πανοραμικά βίντεο .

http://www.ebay.com/itm/121841050545?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Σήμερα μου ήρθαν αλλά δεν μπορώ να τα ρυθμίσω . Όταν πάω να δω ένα πανοραμικό βίντεο βλέπω την εικόνα εις διπλούν . Δηλαδή π.χ. ... μία κολόνα της ΔΕΗ την βλέπω δύο φορές , την μία δίπλα στην άλλη . Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να διορθώσω αυτό το πρόβλημα ; Επίσης στήν κάτω αριστερή μεριά οπο τα γυαλιά υπάρχει απο την έξω μεριά μια μεταλλική ροδέλα και απο την μέσα μεριά ένας μαγνήτης ... σε τι χρειάζεται ;

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια μικρή βοήθεια . Παρήγγειλα απο ebay 3d γυαλιά ( για δοκιμή ) για να βλέπω πανοραμικά βίντεο .

http://www.ebay.com/itm/121841050545?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Σήμερα μου ήρθαν αλλά δεν μπορώ να τα ρυθμίσω . Όταν πάω να δω ένα πανοραμικό βίντεο βλέπω την εικόνα εις διπλούν . Δηλαδή π.χ. ... μία κολόνα της ΔΕΗ την βλέπω δύο φορές , την μία δίπλα στην άλλη . Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να διορθώσω αυτό το πρόβλημα ; Επίσης στήν κάτω αριστερή μεριά οπο τα γυαλιά υπάρχει απο την έξω μεριά μια μεταλλική ροδέλα και απο την μέσα μεριά ένας μαγνήτης ... σε τι χρειάζεται ;

 

Υπάρχει μέσω του google cardboard διαδικασία καλιμπραρίσματος....ψάξε το

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να αναβάθμισω τηνrc4 σε rc5 και απέτυχε. υπάρχει τρόπος να κάνω clean install την rc5 και να μην χάσω τα δεδομένα μου;
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να αναβάθμισω τηνrc4 σε rc5 και απέτυχε. υπάρχει τρόπος να κάνω clean install την rc5 και να μην χάσω τα δεδομένα μου;

 

μόνο αν πάρεις αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών σου. Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές γι αυτό: Titanium Backup, Online Nandroid Backup, My Backup, κλπ...

Επειδή έχει ξανα αναφερθεί , δεν ξέρω, αν θα βοηθήσει, εφόσον ολοκληρώσεις τα αντίγραφα ασφαλείας, να κάνεις μέσω της TWRP ένα Factory Reset και να ξαναδοκιμάσεις καπάκι να περάσεις την RC5.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τις φωτο που αποθηκεύονται στη μνήμη του κινητού και να τις μεταφέρουμε στο pc, μέσω USB, χωρίς να βγάζουμε την SD κάρτα;

(μόνον έτσι καταφέρνω να τις μεταφέρω, εκτός αν κάνω κάτι λάθος)

βάλε την εφαρμογή airdroid. Θα κάνεις πολλά περισσότερα και χωρίς καλώδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσπάθησα να αναβάθμισω τηνrc4 σε rc5 και απέτυχε. υπάρχει τρόπος να κάνω clean install την rc5 και να μην χάσω τα δεδομένα μου;

η rc5 είναι απλή αναβάθμιση και όχι πλήρη ρομ. δε γίνεται να βάλεις τη 5 αν δεν έχεις τη 4 περασμένη. φαίνεται και από το μέγεθος του αρχείου άλλωστε

κανε φλας ξανα την 4 και καπάκι τη 5

απο ρεκοβερυ. δε χάνεις τα δεδομένα σου με το τρόπο αυτό

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

βάλε την εφαρμογή airdroid. Θα κάνεις πολλά περισσότερα και χωρίς καλώδιο

 

 

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Αν και λύθηκε το πρόβλημα που είχα, θα δοκιμάσω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Αν και λύθηκε το πρόβλημα που είχα, θα δοκιμάσω την εφαρμογή.

πρεπει να βαλεις και στο πισι τη εφαρμογη και να συνδεεσε και με τα δυο στο ιδιο δiκτυο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το fast charge δουλεύει σε κανένα;

Δεν είδα διαφορά στις ώρες που τελειώνει η φόρτιση.

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Το fast charge δουλεύει σε κανένα;

Δεν είδα διαφορά στις ώρες που τελειώνει η φόρτιση.

Κάνω κάτι λάθος;

 

Τελικά με ένα καλώδιο συγκεκριμένο που έχω φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα. Περίπου με διπλάσια ταχύτητα...Εκτός από τον φορτιστή παίζει και αυτό ρόλο

Link to comment
Share on other sites

η rc5 είναι απλή αναβάθμιση και όχι πλήρη ρομ. δε γίνεται να βάλεις τη 5 αν δεν έχεις τη 4 περασμένη. φαίνεται και από το μέγεθος του αρχείου άλλωστε

κανε φλας ξανα την 4 και καπάκι τη 5

απο ρεκοβερυ. δε χάνεις τα δεδομένα σου με το τρόπο αυτό

 

Update εκανα και απετυχε. Αν φλασαρω μονο συστεμ και μπουτ την rc4 και κανω μετα update θα γινει τπτ ή πρεπει να κανω clean install την rc4 οποτε θα χαθουν πολλα απο τα δεδομένα μου;

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα την RC4 έβαλα την RC5 το μικρό αρχείο στην κάρτα sd μπήκα σε recovery

με το twrp manager και εκανα install την rc5 .Την πήρε κανονικά χωρίς να χάσω τίποτα

απο αρχεία εφαρμογές και ρυθμίσεις.Εκτος απο το fast charge δεν είδα κάποια αλλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...