Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα ενθουσιώδη σχόλια που -όπως έγραφα και 2 σελίδες πίσω- έχω διαβάσει στο xda-developers, θα συνιστούσα να βάλεις την αντίστοιχη της jiayu.de. Beta3 την έλεγε, τελευταία φορά που είχα δει (το λέω γιατί με το ρυθμό που τη δουλεύουν, μπορεί να έχουν βγάλει και νεώτερη!)

Βασίζεται στην τελευταία official της Jiayu, στην οποία όμως έχουν διορθώσει και τα τελευταία (γνωστά) bugs που είχαν μείνει (κάμερα, μπαταρία κλπ κλπ), έχουν patchάρει και τα διάφορα κενά ασφαλείας (stagefright κλπ), έχουν προσθέσει gapps και root (της 'μαμάς' παραδόξως δεν είναι rooted) και όσοι την έβαλαν φαίνονται εξαιρετικά χαρούμενοι!

 

Link για κατέβασμά της έχει δώσει, απ' ό,τι είδα, ο Z3RatuL 2 σελίδες πριν.

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα του stagefright. Έχω κάνει τεστ με 3 εφαρμογές όλες μου δειξανε όλα καλά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα του stagefright. Έχω κάνει τεστ με 3 εφαρμογές όλες μου δειξανε όλα καλά.

 

Επίσης άκουσα 2 σελίδες πριν ότι το πρόβλημα με τη κάμερα στα 9.5 και όχι στα 13 mp δε λύθηκε στης jiayu.de οπότε μέχρι να το διορθώσουν μένουμε στην επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν ότι έχει βγει και beta 4 αλλά δεν την βρίσκω για κατέβασμα καμία βοήθεια κανείς

 

μακάρι για να τη περάσουμε αλλά ας περιμένουμε να γίνει τελική.

αφού βγάζουν κάθε beta κάθε 2 μέρες ε ας περιμένουμε λιγάκι για τη τελική.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα βγήκε η beta 5 jiayu de δοκιμάζω και γράφω τι καλό υπάρχει

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα βγήκε η beta 5 jiayu de δοκιμάζω και γράφω τι καλό υπάρχει

link? sptools θελει για εγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

link? sptools θελει για εγκατασταση;
link:https://mega.nz/#!cY0mXb5C!UhEHOicG2WUSKN2lDWwaS7LVLKBuhC73y5a-NqiL4LA

ναι με sp tools αν εισαι με κιτκατ κανεις firmware upgrade αν εισαι με λολιποπ θα προτεινα να κανεις καθαρη εγκατασταση download ωστε να φυγουν τυχον σκουπιδια.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα βγήκε η beta 5 jiayu de δοκιμάζω και γράφω τι καλό υπάρχει

...κανένα νέο απο εδω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το μικρο πυραλαυκι απο το βικμαλλ.

Αλλα βλεπω, ενω μπορεις να γινεις superuser καποιες εφαμρογες λενε οτι δεν ειμαι ρουτ και ετσι δεν προχωραν παρακατω σαν ρουτ εφαρμογη.

Το παραλογο ηταν ενω εγκατεστησα το Τιτανιουμ ρουτ, το δεχτηκε, μετα ομως εβγαλε οτι δεν εγινε σωστα το ρουτ. Ξαναδοκιμασα την διαδικασια αλλα δυστυχως...Αρουταριστος

φοραει την Κιτκατ . και την 212343

Link to comment
Share on other sites

...κανένα νέο απο εδω?

 

Δεν μου άρεσε η ρομ κάμερα 9.5 mp η ένταση ήταν υπερβολική το ακουστικό χάλια στις κλήσεις γενικά δεν μου άρεσε έβαλα την μαμά όπου όλα λειτουργούν αψογσ

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρελαβα και εγω το μικρο πυραλαυκι απο το βικμαλλ.

Αλλα βλεπω, ενω μπορεις να γινεις superuser καποιες εφαμρογες λενε οτι δεν ειμαι ρουτ και ετσι δεν προχωραν παρακατω σαν ρουτ εφαρμογη.

Το παραλογο ηταν ενω εγκατεστησα το Τιτανιουμ ρουτ, το δεχτηκε, μετα ομως εβγαλε οτι δεν εγινε σωστα το ρουτ. Ξαναδοκιμασα την διαδικασια αλλα δυστυχως...Αρουταριστος

φοραει την Κιτκατ . και την 212343

 

Όταν καμία φορά κάποιες εφαρμογές δεν δέχονται το ροοτ θα πηγαίνεις εκεί που άνοιξες το ροοτ και θα το ρυθμίζεις manual

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε η ρομ κάμερα 9.5 mp η ένταση ήταν υπερβολική το ακουστικό χάλια στις κλήσεις γενικά δεν μου άρεσε έβαλα την μαμά όπου όλα λειτουργούν αψογσ

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν καμία φορά κάποιες εφαρμογές δεν δέχονται το ροοτ θα πηγαίνεις εκεί που άνοιξες το ροοτ και θα το ρυθμίζεις manual

kαι πως το κανω;;

παω στης ρυθμισεις, ασφαλεια, και ανοιγω το superuser..πρεπει να κανω κατι αλλο; διαφωτιστε με:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε η ρομ κάμερα 9.5 mp η ένταση ήταν υπερβολική το ακουστικό χάλια στις κλήσεις γενικά δεν μου άρεσε έβαλα την μαμά όπου όλα λειτουργούν αψογσ

 

l

 

Ποια ακριβώς είναι αυτή. Θέλω να τη βάλω στο κινητό της γυναίκας μου και να μη ασχοληθώ αλλο. Στο needrom Έχει πολλές.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς είναι αυτή. Θέλω να τη βάλω στο κινητό της γυναίκας μου και να μη ασχοληθώ αλλο. Στο needrom Έχει πολλές.

 

http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kαι πως το κανω;;

παω στης ρυθμισεις, ασφαλεια, και ανοιγω το superuser..πρεπει να κανω κατι αλλο; διαφωτιστε με:(

 

Από ότι θυμάμαι πατάς πάνω στο superuser. Και σου βγάζει όλα τα προγράμματα που έχουν πρόσβαση στο ροοτ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εκανα τη εγκατασταση αλλα δε εχει gaps βρηκα καποιο αρχειο στη κιτκατ αλλα δε το κανει εγκατασταση. εχεις καπου προχειρο το λινκ απο τα gaps?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το δικο μου εχει προβλημα

κανω μεσα απο το μενου superuser και οταν εγκαθιστω οποιαδηποτε εφαρμογη που χρειαζεται ρουτ, μου λεει οτι δεν υπαρχει ρουτ. Ενω νωριτερα το ενεργοποιησα.

Λογικα και να θελω να περασω οποιαδηποτε αλλη ρομ δεν γινεται για τον παραπανο λογο.

Πως το διορθωνω; υπαρχει αλλος τροπος να περασω τον SUper user αλλιως;

Link to comment
Share on other sites

εκανα τη εγκατασταση αλλα δε εχει gaps βρηκα καποιο αρχειο στη κιτκατ αλλα δε το κανει εγκατασταση. εχεις καπου προχειρο το λινκ απο τα gaps?

 

η συγκεκριμένη δεν ειναι root και δεν εχει gaps. Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6295676#post6295676

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσα την οτι να ναι κιτ κατ στο δικο μου και εβαλα την γερμανικη 5,1,1.

Σαφως παει καλυτερα, αλλα παρατηρησα η μπαταρια σαν να αργει να φορτισει, και η μπροστα καμερα με κανει αδελφη.....ροζ!!

απο κλησεις και μηνυματα δεν δοκιμασα ακομη καθως ακομα το δουλευω

Link to comment
Share on other sites

εσπασε η οθονη απο την μια ακρη στην αλλη.δεν δουλευει απο την μεση και κατω το touch.αγοραζω αλλη οθονη και παω να την περασουν η εχει και αλλο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

εσπασε η οθονη απο την μια ακρη στην αλλη.δεν δουλευει απο την μεση και κατω το touch.αγοραζω αλλη οθονη και παω να την περασουν η εχει και αλλο θεμα;

 

εγω στο iphone τις γυναίκας μου την παρήγγειλα απο το ebay και την άλλαξα μονος μου εννοείτε με την βοήθεια απο το youtube.

Δεν ξερω αν σε συμφέρει να την στείλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω στο iphone τις γυναίκας μου την παρήγγειλα απο το ebay και την άλλαξα μονος μου εννοείτε με την βοήθεια απο το youtube.

Δεν ξερω αν σε συμφέρει να την στείλεις.

 

δεν θα το στειλω πισω.θελω να ξερω αν με την οθονη ειναι και το touch η υπαρχει και αλλη απο κατω.μην παρω μονο το πανω μερος.ενα 15 μου ζητησαν για αλλαγη και ενα 60 η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...