Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε μενα μια χαρα ακουγετε το ακουστικο ,και με ακουν καλα. Κανενας δεν μου εχει πει κατι, μαλιστα το εχω δωσει και σε αλλους να μιλησουν απο το τηλ μου για να βρουν καποια διαφορα οπως λενε εδω μερικα παιδια ,αλλα δεν καταλαβαν τιποτα
Link to comment
Share on other sites

kostas και εγω απο 26/3 που το παραγγειλα απο vickmail μεσω sg μου λεει 1/4/15 σιγκαπουρη και 4/4/15 despatched to overseas και απο τοτε τιποτε.μολισ παραλαβεισ σφυρα να την στησω την αλλη μερα στον ταχυδρομο(παντως μεσω ολλανδιας εχω την εντυπωση θα ειχε ερθει ηδη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου εγω περιμένω απο 25/03/15!!! επικοινώνησα σημερα και με το τελωνειο και με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν οτι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση σε ενδιάμεσες χώρες!!! και οτι πιστευει οτι μεχρι την παρασκευή θα έρθει η παραγγελία!!! Αντε να δουμε!!!

 

kostas και εγω απο 26/3 που το παραγγειλα απο vickmail μεσω sg μου λεει 1/4/15 σιγκαπουρη και 4/4/15 despatched to overseas και απο τοτε τιποτε.μολισ παραλαβεισ σφυρα να την στησω την αλλη μερα στον ταχυδρομο(παντως μεσω ολλανδιας εχω την εντυπωση θα ειχε ερθει ηδη)

Link to comment
Share on other sites

Pegy Pegy δες τι φώτο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

kostas και εγω απο 26/3 που το παραγγειλα απο vickmail μεσω sg μου λεει 1/4/15 σιγκαπουρη και 4/4/15 despatched to overseas και απο τοτε τιποτε.μολισ παραλαβεισ σφυρα να την στησω την αλλη μερα στον ταχυδρομο(παντως μεσω ολλανδιας εχω την εντυπωση θα ειχε ερθει ηδη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

kostas και εγω απο 26/3 που το παραγγειλα απο vickmail μεσω sg μου λεει 1/4/15 σιγκαπουρη και 4/4/15 despatched to overseas και απο τοτε τιποτε.μολισ παραλαβεισ σφυρα να την στησω την αλλη μερα στον ταχυδρομο(παντως μεσω ολλανδιας εχω την εντυπωση θα ειχε ερθει ηδη)

και εγω στην ιδια κατασταση με σενα ειμαι αδερφε περιμενω το ιδιο κινητο απο το ιδιο μαγαζι με despatched

την ιδια μερα.

λογικα μαζι ειμαστε!στειλε μου πμ αν θες αν εχεις κανει καμια ενεργεια να μαθεις τι γινεται η αν θα στειλεις για dispute;

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην ιδια κατασταση με σενα ειμαι αδερφε περιμενω το ιδιο κινητο απο το ιδιο μαγαζι με despatched

την ιδια μερα.

λογικα μαζι ειμαστε!στειλε μου πμ αν θες αν εχεις κανει καμια ενεργεια να μαθεις τι γινεται η αν θα στειλεις για dispute;

 

Μία Από Τα Ίδια...21/4 και 22/4, 2 παραγγελιες .περασε σημερα ο ταχυδρομος αλλα τιποτα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

(Έχω κάνει την ίδια ερώτηση και σε άλλο topic κινητού λίγο πριν. )

Αν θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να ποστάρει καμιά φωτό σε εσωτερικό και εξωτερικό χώρο, θα ήταν πολύ καλή καλή βοήθεια στο ψάξιμό μας για το επόμενο κινητό.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ρε παιδια εχω τρελαθει,

το αρχειο fastcarteck google servise.apk δεν υπαρχει πλεων και δεν μπωρο να το κατεβασω,

ξερει κανενας απο που?

εχω τρελαθει να ψαχνω 2 ωρες τωρα!!!!!

:mad::mad::mad::mad:

 

το εχει κανενας?

δοκιμασα και μα την αλλη εφαρμογη μεσα απο sd card αλλα και απο εκει μου βγαζει ερορ

γαμοτο

θελω να το κανω συνχρονισμο και δεν μπωρο θελω να αρχισω να το δουλευω!!!!!!!

 

υπαρχει καπια ρομ απο needrom που να εχει εγκατεστημενα τα google apk?

δεν θελω να πεδευομαι και πολυ!!!

Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

και εγω στην ιδια κατασταση με σενα ειμαι αδερφε περιμενω το ιδιο κινητο απο το ιδιο μαγαζι με despatched

την ιδια μερα.

λογικα μαζι ειμαστε!στειλε μου πμ αν θες αν εχεις κανει καμια ενεργεια να μαθεις τι γινεται η αν θα στειλεις για dispute;

με τα ελτα που μιλησα προχθες μου ειπαν οτι ιμαι στις 39 μερες αναμονη και οτι στισ 45 μερες θατο αναζητησει το κινεζομαγαζο(vickmail) και οτι εγω δεν μπορω να κανω τιποτε.....(?????)

λεω να περιμενω λιγο ακομη και μεταδεν ξρω ακριβωσ τι κανουμε???

εχω πληρωσει με paypal οποτ λογικα καποια λυση θα βρουμε(?)

τι ειναι το dispute???

μηπως να μιλησουμε με vickmail να μασ στειλει αλλο?(απο οτι γραφεται ειναι σχετικα αξιοπιστο)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ρε παιδια εχω τρελαθει,

το αρχειο fastcarteck google servise.apk δεν υπαρχει πλεων και δεν μπωρο να το κατεβασω,

ξερει κανενας απο που?

εχω τρελαθει να ψαχνω 2 ωρες τωρα!!!!!

:mad::mad::mad::mad:

 

το εχει κανενας?

δοκιμασα και μα την αλλη εφαρμογη μεσα απο sd card αλλα και απο εκει μου βγαζει ερορ

γαμοτο

θελω να το κανω συνχρονισμο και δεν μπωρο θελω να αρχισω να το δουλευω!!!!!!!

 

υπαρχει καπια ρομ απο needrom που να εχει εγκατεστημενα τα google apk?

δεν θελω να πεδευομαι και πολυ!!!

 

Δες στην πρώτη σελίδα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δες στην πρώτη σελίδα

 

σοοοοοοοοοπα :D:D:D

την ειδα φιλε μου απο της 3 η ωρα πσαχνω και ακρη δεν εβγαλα!!!

μπαινω σε recovery mode παω sd card update και μου λεει error abort instalation!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ρε παιδια εχω τρελαθει,

το αρχειο fastcarteck google servise.apk δεν υπαρχει πλεων και δεν μπωρο να το κατεβασω,

ξερει κανενας απο που?

εχω τρελαθει να ψαχνω 2 ωρες τωρα!!!!!

:mad::mad::mad::mad:

 

το εχει κανενας?

δοκιμασα και μα την αλλη εφαρμογη μεσα απο sd card αλλα και απο εκει μου βγαζει ερορ

γαμοτο

θελω να το κανω συνχρονισμο και δεν μπωρο θελω να αρχισω να το δουλευω!!!!!!!

 

υπαρχει καπια ρομ απο needrom που να εχει εγκατεστημενα τα google apk?

δεν θελω να πεδευομαι και πολυ!!!

http://www.megafileupload.com/1W0p/Fastcardtech-Google-Service-Installer.rar

 

 

Εδώ είναι οποίος θέλει ας το κατεβάσει παιδιά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτούς ρωτάω κατά κύριο λόγο, όχι εσένα. Κι εγώ όταν πρωτοάκουσα clearvoice, νόμιζα ότι κάτι έπαθε το τηλέφωνο. Αυτό ακούσανε και δεν το είχανε ξανακούσει και κάνουν έτσι, ή μιλάνε για κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω καλά τι είναι? Κάνει γαργάρες σαν να μην έχει σήμα πχ, μπουκώνει, τι κάνει?

Για μένα η ποιότητα του ηχείου δεν είναι ιδιαίτερα καλή.

Ο ήχος είναι σαν να βγαίνει από χωνί. Καθόλου υψηλές, πολλές μεσαίες, πολύ περισσότερες χαμηλομεσαίες και λίγες χαμηλές (συχνότητες).

Επίσης το μικρόφωνο (όπως με ακούν οι άλλοι) είναι σαν να είναι καλυμμένο με ένα πανί και έχει χάσει την ευκρίνειά του. (Στις χαμηλομεσαίες παίζει).

Είχα συνηθίσει με πολύ καθαρό ήχο στο προηγούμενο (πολύ παλιότερο και φτηνότερο) τηλέφωνό μου και χαλάστηκα.

Αν εξαιρέσουμε όμως αυτό δεν έχω βρει άλλο ψεγάδι.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η ποιότητα του ηχείου δεν είναι ιδιαίτερα καλή.

Ο ήχος είναι σαν να βγαίνει από χωνί. Καθόλου υψηλές, πολλές μεσαίες, πολύ περισσότερες χαμηλομεσαίες και λίγες χαμηλές (συχνότητες).

Επίσης το μικρόφωνο (όπως με ακούν οι άλλοι) είναι σαν να είναι καλυμμένο με ένα πανί και έχει χάσει την ευκρίνειά του. (Στις χαμηλομεσαίες παίζει).

Είχα συνηθίσει με πολύ καθαρό ήχο στο προηγούμενο (πολύ παλιότερο και φτηνότερο) τηλέφωνό μου και χαλάστηκα.

Αν εξαιρέσουμε όμως αυτό δεν έχω βρει άλλο ψεγάδι.

 

Μια που αναφέρθηκες για ήχο αυτό το δοκίμασε κανείς?

http://www.needrom.com/download/patch-audio-optimizer/

και πως το περνάμε?

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκες για ήχο αυτό το δοκίμασε κανείς?

http://www.needrom.com/download/patch-audio-optimizer/

και πως το περνάμε?

 

Από ότι είδα το κάνεις Install μέσω του recovery χωρίς κανένα wipe.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.αντιμετωπιζω ενα προβλημα και θελω τη βοηθεια σας.προσπαθω να ανοιξω το play store και οταν βαζω τον λογαριασμο μου μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η συνδεση,προεκυψε προβλημα επικοινωνιας με τους διακομιστες google.ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχει δοκιμασει καποιος τα earpods της apple αν δουλευουν με το s3? Στο δικο μου δουλευουν τα ακουστικα αλλα δεν δουλευει το μικροφωνο. Το περιεργο δε ειναι πως σε sony xperia που δοκιμασα, δουλευουν κανονικοτατα και ακουστικα και mic.

 

Any thoughts?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.αντιμετωπιζω ενα προβλημα και θελω τη βοηθεια σας.προσπαθω να ανοιξω το play store και οταν βαζω τον λογαριασμο μου μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η συνδεση,προεκυψε προβλημα επικοινωνιας με τους διακομιστες google.ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?
Τσέκαρε αν είναι σωστή η ώρα και η ημερομηνία του τηλεφώνου. Αν είναι, δοκόμασε να κάνεις clear data από το Google Play Store & Play Store service.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα αυτα που λες και παλι τιποτα.αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γινουν ολα κινεζικα;

 

Ναι θα γίνουν κινέζικα αλλά τι πειράζει πάνε άλλαξε τη γλώσσα. Ειναι πολυ εύκολο έχει τα εικονίδια στις ρυθμίσεις και δεν μπερδεύσε καθόλου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα έχω παραγγείλει κ εγώ το συγκεκριμένο κινητό από vichmall και περιμένω...

δεν είναι κ πολεσ μέρες πού έχω παραγγείλει αλά αυτό ειναι το τελεφτεο μήνυμα απο τισ 13 τού μηνά

2015-05-13 04:23 The item is pre-advised @ GREECE

μήπως κσερει καπιοσ τι σημαίνει και αν θα μου έρθει αλο μήνυμα η οχι ? και πόσες μέρες θελει ακόμα περίπου για να ερθει ?

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι γίνετε με το θέμα τον κλήσεων ο ήχος όντως εχει θέμα? έχω αγχωθει λιγο με το σιγεκριμενο θέμα μιας κ απο οτι καταλαβαίνω ειναι κ το μοναδικό θεμα το οπιο ειναι ουσιαστικο
Link to comment
Share on other sites

μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το play store παραμενει και επισης εχει το ιδιο προβλημα.προεκυψε προβλημα επικοινωνιας με διακομιστες google.καμια ιδεα τι να κανω ρε παιδια;μονο εγω εχω αυτο το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το play store παραμενει και επισης εχει το ιδιο προβλημα.προεκυψε προβλημα επικοινωνιας με διακομιστες google.καμια ιδεα τι να κανω ρε παιδια;μονο εγω εχω αυτο το προβλημα;

 

Κατεβασε από το needrom την τελευταία ρομ φλασαρετην, βάλε ξανά το playstore και θα στρωσει. Μπορει επίσης., στο needrom.com έχει και OTA Update καυεβαζεις την ρομ, την βάζεις στην καρτα sd την φλασαρης και στρώνει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει 5 μερες που ηρθε το κινητο εχοντας την S3SW20150314 και ακομη δεν μου εχει βγαλει ota update. Να φλασαρω μονος μου ή να περιμενω; Αν φλασαρω μεσω needrom μετα θα μου βγαζει ota;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...