Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστωτικη. Paypal εχει διαδικασια..

Σκεφτομαι να ακυρωσω και να παρω απο ali

 

Προσωπική μου άποψη πάντα paypal από αυτά τα καταστήματα.. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

+1 πάντα PayPal σε τέτοιες αγορές

 

Τα specs τα έχω υπόψη μου, αλλά δεν μπορούν να υποδείξουν το real life performance. Ρωτάω γιατί είχα για ένα μήνα το OPO ( OnePlus One btw). Κάποιος που να το είχε επίσης;

Ευχαριστώ πάντως

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,

 

 

εβαλα τη custom rom σε εξωτερικη sd card,

στην ιδια εβαλα και το twrp,

Κατεβασα το flashify φορτωσα απο εκει το twrp,

εκανε reboot, εκανα το delete wipe data,

επειτα install επελεξα τη ρομ.,

 

Μου πεταξε error, ειχε 2 επιλογες, ειτε reset ειτε reboot,

πατησα πρωτα το πρωτο ξανα ινστολ παλι error,

οποτε reboot, τωρα μαυρη οθονη, δεν αποκρινεται.. Μονο το σημα της Τζιαγιου

 

Χαλασε; Να το πεταξω;

 

Error executing updater binary in zip

error flashing zip, /external_sd/ROM/JiayuS3_PureAOSP

 

updating partition details done

Edited by undeadpunk
Link to comment
Share on other sites

Εχεις παρει backup τη μαμισια ρομ?

Εαν ναι τοτε μπες σε recovery mode και κανε restore....

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα βλεπω υπαρχουν οι μαμισιες στο needrom,

κατεβαζω 2-3 rom τωρα παραλληλα να ριξω στην sd_card,

μπαινω twrp με Power button + volume και απο εκει μου δινει επιλογη install,

Οποτε θα δοκιμασω μια μια και οποια παιξει πρωτη.

 

Υπαρχει περιπτωση να μπρικαρε; χρειαζεται κατι αλλο;

 

Μαμω το GeekBuying, τους ζητησα google store Και με γραψαν κανονικα

και εχω μπλεξει τωρα με αυτες τις αηδιες..:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,

 

 

εβαλα τη custom rom σε εξωτερικη sd card,

στην ιδια εβαλα και το twrp,

Κατεβασα το flashify φορτωσα απο εκει το twrp,

εκανε reboot, εκανα το delete wipe data,

επειτα install επελεξα τη ρομ.,

 

Μου πεταξε error, ειχε 2 επιλογες, ειτε reset ειτε reboot,

πατησα πρωτα το πρωτο ξανα ινστολ παλι error,

οποτε reboot, τωρα μαυρη οθονη, δεν αποκρινεται.. Μονο το σημα της Τζιαγιου

 

Χαλασε; Να το πεταξω;

 

Error executing updater binary in zip

error flashing zip, /external_sd/ROM/JiayuS3_PureAOSP

 

updating partition details done

 

Σε recovery μπορεις να μπεις ? Κλεισε το κινητο και πατα ταυτοχρονα το power button με το + του ηχου (ή το -) μεχρι να μπει recovery . Αφου δεν καταφερει να εγκαταστησει αυτη τη ρομ κατεβασε και αντεγραψε στην καρτα μια άλλη απο needrom για να ξαναδοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήρθε η παραγγελία μου

http://www.minideal.net/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-64-bit-octa-core-smartphone-android-4-4-5-5-inch-1080p-ips-fhd-screen-13mp-camera-3000mah-2gb-16gb.html

Έκανα όμως το λάθος και δεν ζήτησα να μου εγκαταστήσουν το google play store . Έχω δύο μέρες που παλεύω να το εγκαταστήσω αλλά δεν γίνεται τίποτε.

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός εγκατάστασης ;

Δοκίμασα και τον παρακάτω οδηγό αλλά όταν πάω να ανοίξω το αρχείο “Fastcard Google Play Installer“ , μου λέει ότι είναι αδύνατο να ανοιχθεί

http://www.allmytech.pk/blog/how-to-install-google-play-services-on-jiayu-s3/

Με το aptoide το εγκατέστησα ( το store ) αλλά δεν ανοίγει με τίποτε .

Edited by geo40
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο βίντεο (youtube) η έκδοση του android ήταν 4.4.4 (32 bit) !!! :confused:

Ας μας πει κάποιος φίλος είναι 64bit το δικό του λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

Ολα πηγαν καλα, σας ευχαριστω,

 

τρομαξα λιγο γιατι ηταν φιλου το κινητο,

εβαλα μια αλλη καστομ ρομ και τρεχει τζιτζι, εβαλα και εναν Apex Launcher και ειναι σφαιρατο.

Επαθα ταρακουλο..

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο βίντεο (youtube) η έκδοση του android ήταν 4.4.4 (32 bit) !!! :confused:

Ας μας πει κάποιος φίλος είναι 64bit το δικό του λειτουργικό;

Όλες οι εκδόσεις του Android μέχρι 4.x είναι 32 bit (και για όλα τα τηλέφωνα). Για 64 περιμένουμε Android 5.x

(κοινώς οι... ωραίοι 64bitοι επεξεργαστές που έχουμε βαλθεί να αγοράζουμε τώρα όλοι -είναι η νέα μόδα- για την ώρα είναι για... διακόσμηση! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το θεμα και δεν εχουμε ακομα Λολιποπ στο s3,

ειναι θεμα Mediatek και κλειστου κωδικα;

Εδώ ολόκληρη Google και βγάζει updates το ένα μετά το άλλο.

Και εσύ ανησυχείς για τους κινέζους;

Ή θα προτιμούσες να βάλεις το LP και μετά να παραπονείται ο κόσμος ότι τελειώνει η Ram αμέσως;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ενημέρωση σχετικά με την Pure Aosp V1 από αυτούς που την έβαλαν?

Διάβασα στα σχόλια της rom ότι διορθωσανε το bug στις επαφές.

Αλλά δεν έχει γράψει κανένας σχετικά με xposed και gravity box.....

Δουλεύει σωστά? Ή έχει περιορισμένες λειτουργίες?

Link to comment
Share on other sites

και ναι σήμερα από gearbest από 12 του μηνός σταλμένο με αεροπλάνο σήμερα έφτασε στα κεντρικά του ΕΛΤΑ Αθήνα.

1 βδομάδα. για αυτό ακριβώς προτιμώ singapore. άρα δευτέρα-τρίτη θα το έχω στα χέρια μου.

παιδιά μόνο με φοβίσατε γιατί αν δεν έχει google play store πρέπει να περάσω άλλη rom που να έχει και επειδή έχω μπρικάρει μία συσκευή το έχω πάρει σε φόβο. αν δεν έχει απλά θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια ρομ προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Ολα πηγαν καλα, σας ευχαριστω,

 

τρομαξα λιγο γιατι ηταν φιλου το κινητο,

εβαλα μια αλλη καστομ ρομ και τρεχει τζιτζι, εβαλα και εναν Apex Launcher και ειναι σφαιρατο.

Επαθα ταρακουλο..

 

επειδή σκοπεύω να κάνω τη διαδικασία αν δεν έχει play store ποια rom έκανες install και εάν θέλεις μπορείς με pm να στείλεις αναλυτικές οδηγίες? χίλια ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι το 1ο τηλεφωνο που παει να με τρελλανει τελειως ομως λεμε:mad:

Σημερα το πρωι και ενω ηταν στον φορτιστη παω να το βγαλω και ωπα ωπα να τα πρωτα προβληματα, το τηλεφωνο ηταν σε μια οθονη που 1η φορα την βλεπω >>> ολομαυρη με 3 σειρες λευκα τελειως γραμματα καπου στην μεση και αριστερα της οθονης με κατι σαν ενα κρασαρισμενο recovery που εγραφε τις επιλογες για boot και 2>> που ανεβοκατεβαιναν πανω κατω και στις 3 επιλογες χωρις να αποκριναται σε κανενα πατημα οποιουδηποτε κουμπιου volume + - και του power button.....

Ασχημο αυτο σκεφτηκα και το μονο που μπορεσα να κανω ηταν να κρατησω το power button πατημενο εως οτου σβησει για να το ξαναξεκινησω. Ετσι και εκανα αλλα παπαλαααα, παντα ξεκιναει με την παραπανω τρελλη οθονη.

Επισης δεν μπαινει μπαινει καν στο custom recovery που του ειχα περασμενο:O

 

Ε ενταξει λεω backup εχω ακομα και στο PC οποτε ας φλασσαρω την μαμα παλι με flashtools.

Και εδω ειναι που εφυγα τελειως ενω κανει ολη την διαδικασια κανονικα και βλεπω και V στο τελος με επιτυχια αυτο δεν λεει να μπουταρει κανονικα με τιποτα, παλι στην ιδια κουλη οθονη ξεκιναει.....

Πειτε μου εσεις σας εχει ξανατυχει να περνιεται rom και να μην μπουταρει?

Και το εκανα 2 φορες και οχι μια, τι να πω μαλλον θα το στειλλω πισω εκτος και αν γινει κατι μαγικο......

Δεν εχω-μπορω να βρω καμια λυση για 1η φορα, αν καποιος εχει να προτεινει κατι ευπροσδεκτο και καλοδεχουμενο.:)

 

 

 

 

ps ετσι για να την δειτε και εσεις θα φωτογραφισω την παραπανω κουλη οθονη για να την δειτε και εσεις να ξερετε

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Eδω δειτε τις φωτο

Δεν ειναι κουλη η οθονη αυτη, την βγαζουν και το xiaomi red rice και το thl t6 pro, ειναι ο bootloader καλε μου φιλε, προφανως το recovery που περασες κατι εκανε, λεω τωρα εγω. Απορω παντως γιατι περνατε recovery αλλων και δεν φτιαχνετε το δικο σας( cwm) με το mtkdroidtools που ειναι και το πιο ασφαλες διοτι παιρνει back up για χρηση με τα flash tools, οποτε σε καθε περιπτωση εισαι καλυμενος και δεν ψαχνεις για αλλες rom και custoμιες, δυστυχως δεν μπορω να σε βοθηθησω να ξεπερασεις την οθονη αυτη. :(

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κουλη η οθονη αυτη, την βγαζουν και το xiaomi red rice και το thl t6 pro, ειναι ο bootloader καλε μου φιλε, προφανως το recovery που περασες κατι εκανε, λεω τωρα εγω. Απορω παντως γιατι περνατε recovery αλλων και δεν φτιαχνετε το δικο σας( cwm) με το mtkdroidtools που ειναι και το πιο ασφαλες διοτι παιρνει back up για χρηση με τα flash tools, οποτε σε καθε περιπτωση εισαι καλυμενος και δεν ψαχνεις για αλλες rom και custoμιες, δυστυχως δεν μπορω να σε βοθηθησω να ξεπερασεις την οθονη αυτη. :(

Καλα δεν ειναι και το 1ο custom recovery που εβαλα....και ποτε δεν ειχα προβλημα απο αυτο.

Αλλα παρα ταυτα οτιδηποτε και να εγινε ενω την περναει την rom χωρις κανενα σφαλμα γιατι δεν μπουταρει?

Εκει με τρελαινει εμενα και εινα η 1η φορα που το βλεπω και εξηγουμαι>>>>οταν περνας rom με flash tools και τα αφηνεις ολα φορτωμενα απο το scatter εννοειται οτι τα ξαναπερναει ολα απο την αρχη σε stock ακομη και τον bootloader αν ειναι εκει το προβλημα!

Τωρα τι γινεται εδω σε εμενα σημερα δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα....

Πρεπει να εχω κανει την διαδικασια πανω απο 5 φορες και τις 2 τελευταιες εκανα και full format + download απο το flashtools και ενω τελειωνει ολες τις φορες κανονικα και χωρις σφαλμα παντα τα ιδια!

Κανω ενα dispute και τελειωνω στελνοντας το πισω και παμε για αλλα:mad:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι και το 1ο custom recovery που εβαλα....και ποτε δεν ειχα προβλημα απο αυτο.

Αλλα παρα ταυτα οτιδηποτε και να εγινε ενω την περναει την rom χωρις κανενα σφαλμα γιατι δεν μπουταρει?

Εκει με τρελαινει εμενα και εινα η 1η φορα που το βλεπω και εξηγουμαι>>>>οταν περνας rom με flash tools και τα αφηνεις ολα φορτωμενα απο το scatter εννοειται οτι τα ξαναπερναει ολα απο την αρχη σε stock ακομη και τον bootloader αν ειναι εκει το προβλημα!

Τωρα τι γινεται εδω σε εμενα σημερα δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα....

Πρεπει να εχω κανει την διαδικασια πανω απο 5 φορες και τις 2 τελευταιες εκανα και full format + download απο το flashtools και ενω τελειωνει ολες τις φορες κανονικα και χωρις σφαλμα παντα τα ιδια!

Κανω ενα dispute και τελειωνω στελνοντας το πισω και παμε για αλλα:mad:

Σωστες οι κινησεις που εκανες με τα flash tools, προφανως εχει καποιο θεματακι το δικο σου, κριμα παντως γτ ειναι πολυ καλο κινητο αν εξαιρεσεις φυσικα το λουκι που περνας για να βαλεις play store και services, και παλι δεν λειτουργουν ολα καλα. Πισω φιλε μου λοιπον,στειλτο απο κει που ηρθε και ευχομαι να μην περασεις αλλη ταλαιπωρια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι και το 1ο custom recovery που εβαλα....και ποτε δεν ειχα προβλημα απο αυτο.

Αλλα παρα ταυτα οτιδηποτε και να εγινε ενω την περναει την rom χωρις κανενα σφαλμα γιατι δεν μπουταρει?

Εκει με τρελαινει εμενα και εινα η 1η φορα που το βλεπω και εξηγουμαι>>>>οταν περνας rom με flash tools και τα αφηνεις ολα φορτωμενα απο το scatter εννοειται οτι τα ξαναπερναει ολα απο την αρχη σε stock ακομη και τον bootloader αν ειναι εκει το προβλημα!

Τωρα τι γινεται εδω σε εμενα σημερα δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα....

Πρεπει να εχω κανει την διαδικασια πανω απο 5 φορες και τις 2 τελευταιες εκανα και full format + download απο το flashtools και ενω τελειωνει ολες τις φορες κανονικα και χωρις σφαλμα παντα τα ιδια!

Κανω ενα dispute και τελειωνω στελνοντας το πισω και παμε για αλλα:mad:

 

Επειδή αν δεν κάνω λάθος μπαίνει σε fastboot mode με vol down και power δοκίμασες μήπως έχει μπλοκάρει το vol. down button του κινητού σου και σε πετάει σε bootloader οτι και αν κάνεις;

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Θα περασω σημερα την PURE AOSP..Σε περιπτωση που μετα θελω να περασω την official κανω την διαδικασια με το FlashTools και ειμαι οκ ή πρεπει να κανω και κατι αλλο;;
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά θες σοβαρή απάντηση, πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις τις 80 σελίδες. Μόνο έτσι θα έχεις συνολική άποψη. Αλλιώς θα πάρεις 2-3 απαντήσεις του τύπου "είναι σούπερ, πάρτο", "δεν κρατάει η μπαταρία, δεν λέει", ή "πάρε καλύτερα το Meizu Note M1 που είναι σε όλα καλύτερο"...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...