Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχιζει σε αλλο folder με ονομα την ημερομηνια και την ωρα καθε φορα μεσα στο clockworkmod/backup. Εγω κραταω μονο το αρχικο με τη rom οπως ειναι απο επαναφορα η καινουργιο flash και τα δυο τελευταια καθε φορα. Εχω παντα τρια δηλαδη. Αν θες να σωσεις διαφορα σταδια εγκαταστασεων η rom (οταν και αν βγουν αλλες) κρατα στο pc τα αντιστοιχα folder και βαζε τα στην καρτα μονο για restore.

Αν εβαλες twrp πιθανως εχεις αλλο ονομα αρχικου folder. Εχω βσλει μονο μια φορα παλιοτερα σε samsung και δεν θυμαμαι.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχουμε κάνα νέο με το light sensor. Το καθάρισα το μαύρο από μπροστά αλλά και πάλι ο αίματοςδίσκος δεν μπορώ να πω πως παίζει σωστά. Επίσης μετά απ κλήση η οθόνη πολλές φορές αναβοσβήνει σαν τρελή (λόγω sensor) και δεν μπορείς να πατήσεις σωστά το hang up
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις κανει ηδη, πηγαινε mtk engineer / hardware testing / sensor / light proximity sensor / ps calibration / calibration και κανε calculate values και do calibration τωρα που αλλαξε η κατασταση με το καθαρισμα που εκανες.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το dispute για την μπαταρια, το gearbeast μου επεστρεψε πισω 12$. Φυσικα δεχτηκα.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα Mlais M9 και μου έχει γρατσουνιστεί το τζάμι. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικά ή καινούργια λευκά καπάκια;;;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.ebay.co.uk/sch/m.html?_odkw=&_ssn=protectionfilms24&_armrs=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2046732.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=Mlais+M9&_sacat=0 για ζελατίνες.

Έχω αγοράσει από τον συγκεκριμένο,ζελατίνες για διάφορες συσκευές,έχει σε διάφορες ποιότητες-τιμές.

Δεν είχε για το Mlais όταν του ζήτησα και μου είπε θα βγάλει και θα με ειδοποιήσει,πριν λίγο μου έστειλε το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται το tethering;

Πως μπορώ να βγάλω τη δόνηση από το πληκτρολόγιο;;;

ρυθμίσεις-περισσότερα-προσ. και ενεργό σημείο πρόσβ.

ρυθμίσεις-προφίλ ήχου-το κουμπί δεξιά από τις Γενικές-ξετσεκάρεις το δόνηση κατά την αφή

 

Παιδιά, έχω ένα Mlais M9 και μου έχει γρατσουνιστεί το τζάμι. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικά ή καινούργια λευκά καπάκια;;;

Το τζάμι σου γρατζουνίστηκε (όχι το προστατευτικό); Δηλαδή τελικά μαϊμού μας βγήκε ο γορίλας; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τις τελευταιες μερες οταν μιλαω στο τηλεφωνο ξαφνικα σταματαει ο αλλος να με ακουει και ακουει ενα βουισμα στο ακουστικο του. Δοκιμασα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αλλαξα και θεση τις καρτες σιμ μηπως εφταιγε. Το ιδιο προβλημα παρουσιαζεται και στις δυο καρτες που εχω στο κινητο. Καποιος που να ξερει τι φταει? Το προβλημα αρχισε οταν εβαλα την θηκη του κινητου αυτην που κλεινει και απο μπροστα, αλλα τωρα το εχω και χωρις θηκη και συνεχιζεται το προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τις τελευταιες μερες οταν μιλαω στο τηλεφωνο ξαφνικα σταματαει ο αλλος να με ακουει και ακουει ενα βουισμα στο ακουστικο του. Δοκιμασα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αλλαξα και θεση τις καρτες σιμ μηπως εφταιγε. Το ιδιο προβλημα παρουσιαζεται και στις δυο καρτες που εχω στο κινητο. Καποιος που να ξερει τι φταει? Το προβλημα αρχισε οταν εβαλα την θηκη του κινητου αυτην που κλεινει και απο μπροστα, αλλα τωρα το εχω και χωρις θηκη και συνεχιζεται το προβλημα..

 

Μιλάς από το ακουστικό ή με μεγάφωνο;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν με ακουν καθόλου παρά με διακοπές και ένα βουητό και με ανοιχτή ακρόαση και κανονικά, μόνο με hands free είναι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν με ακουν καθόλου παρά με διακοπές και ένα βουητό και με ανοιχτή ακρόαση και κανονικά, μόνο με hands free είναι καλύτερα.

 

Άσε λίγο ότι δεν σε ακούν, εσύ τους ακούς κανονικά ή ακούς τον άλλον με διακοπές;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω με διακοπές.

 

Αυτό διορθώνεται, απλά χαμήλωσε το ακουστικό και σταματάει. Το ίδιο και στο μεγάφωνο, ή το έχεις μόνιμα δύο επίπεδα χαμηλότερα τον ήχο ή χαμηλώνεις γενικά την ένταση του μεγαφώνου για να μην αντιμετωπίζεις το πρόβλημα.

 

Edit: Σε εμένα στο ακουστικό ποτέ δεν είχα πρόβλημα, μόνο όταν μιλούσα με μεγάφωνο εμφανιζόταν το φαινόμενο αυτό.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Εχω κ γω αυτο το κινητο εδω κ 2 βδομ...1ο προβλημα το gps δεν κληδωνει με τπτ,κ τι δεν του χω κανει...τεσπα..2ο προβλημα μεγαλο ειναι η πολυ κακη ποιοτητα κλησης ενω εχω μονο ως επιλογη το 2g σημα...κ το περιεργο ειναι οτι αν επιλεξω μονο 3g σημα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα στις κλησεις μ,τι κ αν εχω μια μονο γραμμη σημα...τι κουλο ειναι αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Να συμμετάσχω και εγώ στη συζήτηση, έχει πέσει στα χέρια μου ένα τέτοιο τηλέφωνο που ενώ ανοίγει ο φωτισμός της οθόνης (όχι όμως και τα φωτιζομενα πληκτρα) κατά την έναρξη, η οθόνη παραμένει φωτισμενη αλλά μαύρη.

Από τον έλεγχο που εκανα μάλλον χρειάζομαι ανταλλακτικο, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα να έχει βρει ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο ή να έχει κάποιο μπρικαρισμενο να αγοράσω αφού δεν του χρειάζεται...?

Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Εχω κ γω αυτο το κινητο εδω κ 2 βδομ...1ο προβλημα το gps δεν κληδωνει με τπτ,κ τι δεν του χω κανει...τεσπα..2ο προβλημα μεγαλο ειναι η πολυ κακη ποιοτητα κλησης ενω εχω μονο ως επιλογη το 2g σημα...κ το περιεργο ειναι οτι αν επιλεξω μονο 3g σημα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα στις κλησεις μ,τι κ αν εχω μια μονο γραμμη σημα...τι κουλο ειναι αυτο???

 

Διαβασε το thread θα βρεις λύση σχεδόν στα περισσότερα. Από άποψη σήματος το κινητό τα πάει μια χαρά. Υστερεί σε ποιότητα ακουστικού και στο bug που υπάρχει με τις διακοπες που συμβαίνουν κατα την διάρκεια των κλήσεων. Ξανακοίταξε το λογικά έκανες λάθος συσχετίσεις σχετικά με το από που προέρχεται το πρόβλημα των κλήσεων.

 

Να συμμετάσχω και εγώ στη συζήτηση, έχει πέσει στα χέρια μου ένα τέτοιο τηλέφωνο που ενώ ανοίγει ο φωτισμός της οθόνης (όχι όμως και τα φωτιζομενα πληκτρα) κατά την έναρξη, η οθόνη παραμένει φωτισμενη αλλά μαύρη.

Από τον έλεγχο που εκανα μάλλον χρειάζομαι ανταλλακτικο, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα να έχει βρει ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο ή να έχει κάποιο μπρικαρισμενο να αγοράσω αφού δεν του χρειάζεται...?

Θανάσης

 

Το κινητό δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα :)

Εσύ το πήρες έτσι "χαλασμένο" ή προέκυψε το πρόβλημα; Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την rom μπας και οφείλεται στο λειτουργικό το πρόβλημα;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα έπεσε στα χέρια μου με τη βλάβη και με την ιστορία ότι κάποια στιγμή μετά από ένα μήνα λειτουργία στα καλά καθούμενα έμεινε έτσι.

Έχει δοκιμαστεί άλλη ρομ με το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης έχουν ελεγχθεί τα ηλεκτρονικά του (βυσματα κτλ) μήπως κάτι δεν έκανε επαφή

Το ότι δεν έχει φωτιζομενα δεν το ήξερα (λογικό αφού δεν το έχω δει να δουλεύει)

 

Αν έχετε κάποια πρόταση ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διορθώνεται, απλά χαμήλωσε το ακουστικό και σταματάει. Το ίδιο και στο μεγάφωνο, ή το έχεις μόνιμα δύο επίπεδα χαμηλότερα τον ήχο ή χαμηλώνεις γενικά την ένταση του μεγαφώνου για να μην αντιμετωπίζεις το πρόβλημα.

 

Edit: Σε εμένα στο ακουστικό ποτέ δεν είχα πρόβλημα, μόνο όταν μιλούσα με μεγάφωνο εμφανιζόταν το φαινόμενο αυτό.

 

Βελτιώθηκε πάρα πολύ, Ευχαριστώ, το είχα τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε πάρα πολύ, Ευχαριστώ, το είχα τέρμα.

 

Εγω ακουω αυτοι δεν με ακουνεε ομως, βουιζει στους αλλους και δεν ακουνε καν τι λεω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...