Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οριστε και τα ScreenShots...help :(

 

Μετα απο 2 φλασαρισματα με 2 διαφορετικες ROM (gear best & needrom) το προβλημα οπως ανεφερα, παραμενει. Ετυμηγορια; παει πισω οπως ηρθε; :(

 

Μηπως ξερει κανεις αν διορθωνεται απο engineering mode;

Edited by gavorka
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο 2 φλασαρισματα με 2 διαφορετικες ROM (gear best & needrom) το προβλημα οπως ανεφερα, παραμενει. Ετυμηγορια; παει πισω οπως ηρθε; :(

 

Μηπως ξερει κανεις αν διορθωνεται απο engineering mode;

αφου δεν δουλευει out of the box και αφου δοκιμασες και δυο rom με το ιδιο αποτελεσμα, τι ρωτας? πακετο και πιιιισσσσωωωωωωωω.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν δουλευει out of the box και αφου δοκιμασες και δυο rom με το ιδιο αποτελεσμα, τι ρωτας? πακετο και πιιιισσσσωωωωωωωω.....

 

Αν δεν απαντησει και κανεις αλλος συμφορουμιτης τοτε το στελνω πισω. Λογικα θα δικαιουμαι DOA ( Dead on Arrival ) με αμεση αντικατασταση. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απαντησει και κανεις αλλος συμφορουμιτης τοτε το στελνω πισω. Λογικα θα δικαιουμαι DOA ( Dead on Arrival ) με αμεση αντικατασταση. :happy:

DOA, τι ειπες τωρα ρε φιλε....!!!! εχω να το ακουσω απο τοτε που δουλευα σε μεγαλη εταιρεια πληροφορικης στην χωρα μας.... δεν νομιζω ομως ο κινεζος που στο εστειλε να ξερει απο DOA, μιλα του καλυτερα για refund η dispute, θα καταλαβει εκεινος. :rolleyes:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απαντησει και κανεις αλλος συμφορουμιτης τοτε το στελνω πισω. Λογικα θα δικαιουμαι DOA ( Dead on Arrival ) με αμεση αντικατασταση. :happy:

 

Δες εδώ http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html

Dead on Arrival (DOA)

Contact us for RMA authorization, within 5 days of receiving the item, and ship the product back via the least expensive method. The item will be exchanged with a replacement.

 

Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάτι άλλο καθώς η αλλαγή rom ή η επαναφορά ρυθμίσεων αρκεί για κάτι τέτοιο συνήθως. Ίσως είναι θέμα hardware σε σένα.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html

 

 

Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάτι άλλο καθώς η αλλαγή rom ή η επαναφορά ρυθμίσεων αρκεί για κάτι τέτοιο συνήθως. Ίσως είναι θέμα hardware σε σένα.

Το θεμα ειναι οτι μεχρι να φτασει εκει θελει μηνα σιγουρα, κανα 7-15 μερες να το επεξεργαστουν αυτοι, και μετα κανα μηνα να του ερθει αλλο, αν ειναι μεσω paypal παρε τα χρηματα σου με το που βαλεις το tracking number, παρε και τα εξοδα αποστολης, και παρηγγειλε οτι αλλο θελεις, να τελειωνεις γρηγορα. Υποτιθεται οτι τα ανοιγουν και ελεγχουν τις βασικες λειτουργιες της συσκευης για να αποφυγουν το πηγαινε-ελα......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι μεχρι να φτασει εκει θελει μηνα σιγουρα, κανα 7-15 μερες να το επεξεργαστουν αυτοι, και μετα κανα μηνα να του ερθει αλλο, αν ειναι μεσω paypal παρε τα χρηματα σου με το που βαλεις το tracking number, παρε και τα εξοδα αποστολης, και παρηγγειλε οτι αλλο θελεις, να τελειωνεις γρηγορα. Υποτιθεται οτι τα ανοιγουν και ελεγχουν τις βασικες λειτουργιες της συσκευης για να αποφυγουν το πηγαινε-ελα......

 

Σας ευχαριστω ολους !! Δυστυχως ομως αγοραζω κατευθειαν απο αυτους αρα αναγκαστικα δεν παιζει dispute (και δεν νομιζω να τους νοιαζει το οτι εκανα αγορες 500 ευρω σε 15 μερες :D) και θα πρεπει να μαθω απο το λαθος μου γιατι για να γλυτωσω τα 2-3 ευρω του συναλλαγματος απο paypal αγοραζα κατευθειαν

 

Τους εχω στειλει απο χθες μηνυμα στο after sales και περιμενω απαντηση. Ναστε καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους !! Δυστυχως ομως αγοραζω κατευθειαν απο αυτους αρα αναγκαστικα δεν παιζει dispute (και δεν νομιζω να τους νοιαζει το οτι εκανα αγορες 500 ευρω σε 15 μερες :D) και θα πρεπει να μαθω απο το λαθος μου γιατι για να γλυτωσω τα 2-3 ευρω του συναλλαγματος απο paypal αγοραζα κατευθειαν

 

Τους εχω στειλει απο χθες μηνυμα στο after sales και περιμενω απαντηση. Ναστε καλα :)

Μπορεις και απο το paypal να γλυτωνεις τα 2-3 ευρω του συναλλαγματος, σε μελλοντικη σου αγορα ρωτα μας πως. Οσο για dispute, αν θελεις μπορεις να πας στην τραπεζα που ανηκει η πιστωτικη σου και να υποβαλεις αιτηση αμφισβητησης συναλλαγης, ισως παρεις τα χρηματα σου πισω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Περασε απο το χερια μου για περιπου μια εβδομαδα, το αγορασα για λογαριασμο φιλου μου στην τιμη προσφορας

Η δικη μου αποψη για το τηλεφωνο ειναι η ιδια με στα δυο ποστ απο κατω :)

Για 60 ευρο αξίζει που το πηραμε οι ποιο πολλοί

μπαταρία 1800mah (βγάζει μέρα ανετοτατα) κάμερα 5+2 αλλά μου μοιάζει σαν 5+1 μέρα βγάζει καλές φωτογραφίες βράδυ άστα φλας καλουτσικο

Σε γενικές γραμμές για έναν μέσω χρήστη είναι πολλή καλό κινητό

κολληματα μέχρι στιγμής κανένα!!!

 

Δεν έχει θέμα η μπαταρία του, το κινητό κρατάει μια χαρά, άριστη αναμονή και αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΑΑΑ!! Αυτο λες θεμα? Εχω ανοσια πλεον με τα mah των κινεζων, ποτε δεν ειναι αυτα που γραφουν....

Εεεεεετσι ! Βαζουν πανω στη μπαταρια οτι αυτοκολλητο βρουν μπροστα τους :lol:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι το θερμο λευκο στην οθονη του, μου εκανε ''μπαμ'' απο το πρωτο power on.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για τη μπαταρια και τα dispute που γραφετε,

Κατι τετοια ''ακυρα'' dispute εκαναν και οι ιταλοι και τους ''σχολασαν'' αρκετα καταστηματα/πωλητες. Σιγα μην κανω dispute για τη μπαταρια. Παντος θα ηθελα να δω τι θα κανατε αν σας ελεγε το καταστημα ''οκ στειλτο πισω και θα σου επιστρεψουμε τα χρηματα'''. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Περασε απο το χερια μου για περιπου μια εβδομαδα, το αγορασα για λογαριασμο φιλου μου στην τιμη προσφορας

Η δικη μου αποψη για το τηλεφωνο ειναι η ιδια με στα δυο ποστ απο κατω :)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Εεεεεετσι ! Βαζουν πανω στη μπαταρια οτι αυτοκολλητο βρουν μπροστα τους :lol:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι το θερμο λευκο στην οθονη του, μου εκανε ''μπαμ'' απο το πρωτο power on.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για τη μπαταρια και τα dispute που γραφετε,

Κατι τετοια ''ακυρα'' dispute εκαναν και οι ιταλοι και τους ''σχολασαν'' αρκετα καταστηματα/πωλητες. Σιγα μην κανω dispute για τη μπαταρια. Παντος θα ηθελα να δω τι θα κανατε αν σας ελεγε το καταστημα ''οκ στειλτο πισω και θα σου επιστρεψουμε τα χρηματα'''. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Και οχι μονο αυτο, αν τα παρουν στο κρανιο οι κινεζοι σου πετανε και ενα "does not ship to greece" και μετα τα λεμε....στο ebay εχει γινει κατι τετοιο απο περιεργα dispute.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο αυτο, αν τα παρουν στο κρανιο οι κινεζοι σου πετανε και ενα "does not ship to greece" και μετα τα λεμε....στο ebay εχει γινει κατι τετοιο απο περιεργα dispute.

Αυτο ακριβος επαθαν οι ιταλοι, τωρα ψαχνουν μαγαζια με τα κυαλια για να αγορασουν. Τωρα ομως ειναι αργα για τους ιταλους, τους εχει βγει το ονομα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρια και τα dispute που γραφετε,

Κατι τετοια ''ακυρα'' dispute εκαναν και οι ιταλοι και τους ''σχολασαν'' αρκετα καταστηματα/πωλητες. Σιγα μην κανω dispute για τη μπαταρια. Παντος θα ηθελα να δω τι θα κανατε αν σας ελεγε το καταστημα ''οκ στειλτο πισω και θα σου επιστρεψουμε τα χρηματα'''. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

 

Εμένα πάντως μου ζήτησαν συγγνώμη και επιστράφηκε μέρος του ποσού χωρίς disute ;)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δωσανε απο 10 δολαρια σε ποντους για καθε τηλεφωνο!

 

για το mlais m9 εννοείς?? και από ποιο site??

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα τους εστειλα ενα μηνυμα και τους ειπα οτι λενε ψεματα για την μπαταρια.Τους εστειλα και 2 φωτογραφιες της μπαταριας που βρηκα στο internet και απαιτησα 500 ποντους ή 10$ κουπονι που ειναι το ιδιο! Αυτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η νοοτροπία και συμπεριφορά όχι μόνο μας υποβαθμίζει σαν χώρα , με τον κίνδυνο να μας εξαιρέσουν από τη shipping list , αλλά και διώχνει αξιόλογα μέλη από τα forum.

Για ένα ψωρο κουπόνι την πληρώνουμε όλοι !!!!

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η νοοτροπία και συμπεριφορά όχι μόνο μας υποβαθμίζει σαν χώρα , με τον κίνδυνο να μας εξαιρέσουν από τη shipping list , αλλά και διώχνει αξιόλογα μέλη από τα forum.

Για ένα ψωρο κουπόνι την πληρώνουμε όλοι !!!!

Πόσο δίκιο έχεις φίλε μου, αν ξαφνικα σταματησουν να μας στελνουν προϊόντα λογο του οτι απαιτουμε 10$ κουπονια και refund, λες κ οταν το αγοραζανε δεν ξερανε οτι η μπαταρία ΔΕΝ ειναι αυτα τα mah που λεει..... Σε κανενα κινεζικο η μπαταρια δεν ειναι της προκοπης φυσικα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Στις καλες κινεζικες μαρκες οι μπαταριες ειναι οτι λενε οι κατασκευαστες ,μην τους βγαλουμε ολους στραβους επειδη η mlais εκανε μια μακακια.
Link to comment
Share on other sites

Στις καλες κινεζικες μαρκες οι μπαταριες ειναι οτι λενε οι κατασκευαστες ,μην τους βγαλουμε ολους στραβους επειδη η mlais εκανε μια μακακια.

 

Oταν λες καλές, φανταζομαι να εννοείς απο 300 400€ κ πανω, γιατι ακομη και το mi3 που εχω φέρει δεν ειναι 3050 που λεει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η νοοτροπία και συμπεριφορά όχι μόνο μας υποβαθμίζει σαν χώρα , με τον κίνδυνο να μας εξαιρέσουν από τη shipping list , αλλά και διώχνει αξιόλογα μέλη από τα forum.

Για ένα ψωρο κουπόνι την πληρώνουμε όλοι !!!!

 

Έγινε την αλλη φορά που μας κοροϊδέψουν θα τους πουμε "μπράβο και μαγκια σας". Αυτή η νοοτροπία μας υποβαθμίζει σαν χώρα και γινόμαστε έρμαια χωρών και καταστάσεων.

 

Οποίος θέλει να μένει θύμα ας το κανει. Δεν χρειαζεται να επιρεαζει τους άλλους. Τώρα αυτό για τα forums δεν το σχολιαζω καν :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αφου ολοι εσεις πεσατε θυματα εξαπατησης στο θεμα της μπαταριας γιατι δεν ζητατε απο το καταστημα να κανετε επιστροφη προιοντος ? 10 δολαρια αξιζει η ηθικη αποζημιωση εξαπατησης ?

Τα περισσοτερα τηλεφωνα που ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22 δεν εχουν μπαταρια τα mah που γραφουν, δεν το γνωριζατε ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έγινε την αλλη φορά που μας κοροϊδέψουν θα τους πουμε "μπράβο και μαγκια σας". Αυτή η νοοτροπία μας υποβαθμίζει σαν χώρα και γινόμαστε έρμαια χωρών και καταστάσεων.

 

Οποίος θέλει να μένει θύμα ας το κανει. Δεν χρειαζεται να επιρεαζει τους άλλους. Τώρα αυτό για τα forums δεν το σχολιαζω καν :lol:

Ποιος σε κοροιδεψε ρε φιλε? δηλαδη εκεινα τα mini hi-fi της SONY που γραφουν επανω 1000w? και ειναι μονο 20, εκει γιατι δεν πας στο ινστιτουτο καταναλωτη, ε? γιατι εκει θα φας σφαλιαρα, η sony δεν μασαει γιατι τα εχει μετρημενα με τετοιο τροπο που δεν μπορεις να αμφισβητησεις και ειναι πιστοποιημενα, οποτε γραφει 2800? ε τοσα ειναι. Εχεις δηλαδη εσυ εχεις κανενα ειδικο μηχανημα και τις μετρας? και μην μου πεις για εκεινα τα ΑΘΛΙΑ προγραμματα που βαζετε για να σας κανουν τις μπαταριες σαν -ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ- σε διαρκεια. Λοιπον κανεις μας δεν ξερει με ποιον τροπο την εχει μετρησει ο κινεζος, οχι ΔΕΝ τους υποστηριζω, απλα για τα 10$ δεν θελω να φαω ban σαν χωρα. Προς στιγμην το κινεζακι σε ανεχετε και σου δινει πισω τα 10$ σου και σε λεει και ξεφτιλα, αν θες να εισαι μαγκας να το γυρισεις πισω, πρωτα ομως να αποδειξεις οτι ΔΕΝ ειναι 2800mah, και οχι να λες δεν κραταει οσο θελω αρα δεν ειναι 2800.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...