Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος σε κοροιδεψε ρε φιλε? δηλαδη εκεινα τα mini hi-fi της SONY που γραφουν επανω 1000w? και ειναι μονο 20, εκει γιατι δεν πας στο ινστιτουτο καταναλωτη, ε? γιατι εκει θα φας σφαλιαρα, η sony δεν μασαει γιατι τα εχει μετρημενα με τετοιο τροπο που δεν μπορεις να αμφισβητησεις και ειναι πιστοποιημενα, οποτε γραφει 2800? ε τοσα ειναι. Εχεις δηλαδη εσυ εχεις κανενα ειδικο μηχανημα και τις μετρας? και μην μου πεις για εκεινα τα ΑΘΛΙΑ προγραμματα που βαζετε για να σας κανουν τις μπαταριες σαν -ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ- σε διαρκεια. Λοιπον κανεις μας δεν ξερει με ποιον τροπο την εχει μετρησει ο κινεζος, οχι ΔΕΝ τους υποστηριζω, απλα για τα 10$ δεν θελω να φαω ban σαν χωρα. Προς στιγμην το κινεζακι σε ανεχετε και σου δινει πισω τα 10$ σου και σε λεει και ξεφτιλα, αν θες να εισαι μαγκας να το γυρισεις πισω, πρωτα ομως να αποδειξεις οτι ΔΕΝ ειναι 2800mah, και οχι να λες δεν κραταει οσο θελω αρα δεν ειναι 2800.

 

Εχεις γέλιο κ εσύ κ ο άλλος :happy:

Οσο ο λογος που δεν το γυρισα ειναι πρακτικος. Δεν μπορω να παω στο μαγαζι κ να παρω κατι αλλο. Υπαρχει διαδικασια και ειναι χρονοβορα. Το παραδειγμα που θετεις ατοπο προφανως αλλα αν θες να απαντησω σε αυτο που εννοεις , ναι θα το γύριζα πίσω. Δυστυχώς οτι αγοράζω για την δουλεια μου πρέπει οι προδιαγραφές του να είναι αυτές που αναγράφει, γιατί σε αντίθετη περιπτωση μπορεί να επιρρεάζεται κ η ίδια η δουλειά μου. Τα κινητά σαν συσκευές τα χαρακτηριστικά τους δεν επιρεαζουν άμεσα τη λειτουργεία τους καθώς δεν είναι κάποιο εργαλείο μέτρησης, κ για αυτό μπορούν να αναγράφουν λανθασμένες τιμες χωρίς να "φαίνονται".

 

Σε ρωταω τωρα εγω.. Πιστεύεις οτι χρειαζεται ειδικό μηχάνημα για να μετρήσεις την χωρητικότητα της μπαταρίας; Αν νομίζεις ναι απλα καταλαβαίνω οτι η συμπεριφορα αυτή είναι λογο αγνοιας και το κατανοώ, απλα μην κρίνεις αλλους για κάτι που εσύ δεν ξέρεις να κανεις...

 

Ο τροπος που μετράει κάποιος την χωρητικότητα την μπαταρίας είναι ένας.

Μην ξεχνάμε οτι mAh = A*10e-3 /hour

Σε πμ η μέσω skype μπορω να σου πω αν θες 2 πραγματα.

 

Δεν λέω κάτι άλλο δεν έχει νόημα..

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πλάκα είναι ότι υπάρχει σχετικό θέμα για της μπαταρίας στα κινέζικα τηλέφωνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403964 εκεί, τόσοι εξαπατήθηκαν αλλά κάνεις δεν έκανε dispute, όλοι αγοράζουν είς γνώση τούς και απλά μετά προσπαθούν να μάθουν πόσα πραγματικά mAh είναι η μπαταρία τούς.

Φλερτάρετε με το does not ship to greece

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι υπάρχει σχετικό θέμα για της μπαταρίας στα κινέζικα τηλέφωνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403964 εκεί, τόσοι εξαπατήθηκαν αλλά κάνεις δεν έκανε dispute, όλοι αγοράζουν είς γνώση τούς και απλά μετά προσπαθούν να μάθουν πόσα πραγματικά mAh είναι η μπαταρία τούς.

Φλερτάρετε με το does not ship to greece

 

Okkk Done ;)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το να ζητας 10$ σαν αποζημιωση δεν ειναι υπερβολικο απο την στιγμη που βγαζοντας το αυτοκολητο γραφει 1800mah δηλαδη 35% λιγοτερο απο οτι λεει το αυτοκολητο αλλα τα 30-40$ που ζητησαν καποια παιδια για ενα κινητο των 70-100$ ειναι too much.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγινε αρκετά μεγάλο θέμα, η άποψή μου είναι ότι πράγματι για μειονέκτημα σε μπαταρία αξίας 10-15$ ίσως να μην πρέπει να ζητάει κάποιος, όπως γράφτηκε πολύ πιό πίσω 30$. Από την άλλη όμως δεν έχει άδικο ο Billator ότι πρέπει κάποια στιγμή να λένε την αλήθεια στα specs αν θέλουν πράγματι να πουλήσουν προϊόν. Δεν απευθύνονται πάντα σε ιθαγενείς με καθρεφτάκια.

Εγώ ούτε ζήτησα ούτε θα ζητήσω κάτι πολύ απλά γιατί με 60Ε και 1800 να έγραφε επάνω πάλι θα το έπερνα και επομένως φίλε kartahan δεν θα ήμουν από αυτούς που θα το επέστρεφαν όχι όμως για το does not ship to Greece αλλά για την επιλογή της αγοράς μου. Για φανταστείτε όμως να έπεζαν ποσά 400-500Ε για flagship τηλέφωνα. Αν τους αφήσεις χωρίς ένα claim αύριο θα γράφουν σε όλα τα specs ότι θέλουν μέχρι να το καταλάβουν οι πρώτοι που θα πληρώσουν και θα το δούν.

Παράδειγμα: Είναι σωστό που δεν έχουμε SAR παρά για ελάχιστα Κινέζικα τηλέφωνα ή που και για όσα έχουμε δεν τα πιστεύουμε; Μήπως οι μεγάλες εταιρείες που δίνουν πιστοποιημένους αριθμούς κάνουν λάθος; Δεν κρίνω εδώ το πόσο επιβλαβές είναι ένα τηλέφωνο με μεγάρο SAR. Αυτό είναι άλλη κουβέντα εντελώς.

Σε κάθε περίπτωση η εξαπάτηση είναι μεμπτή πρέπει να τους γνωστοποιείται με κάποιο τρόπο για να σταματήσουν αλλά ευτυχώς οι μεγάλες Κινέζικες εταιρείες πιστέυω ότι απέχουν από αυτή.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία διαρκεί ικανοποιητικά - τέλος.

Παρά ταύτα θα επισημάνω το παρακάτω: Είναι βέβαιο οτι η χωρητικότητά της είναι 1800 mAh, αφού η διάρκεια φόρτισης με 1000 mA φορτιστή είναι κάτω από 2 ώρες, αλλά δεν νομίζω να μας πειράζει όταν έχει διάρκεια δυο ημέρες.

 

Εγκατέστησα το Basemark OSII benchmark, το οποίο ΔΕΝ μπορεί να ξεγελαστεί από τους κινέζους, και μου έδειξε οτι όλα τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου τηλεφώνου είναι όπως στην περιγραφή, ... αλλά έχει 3 πυρήνες!

Αυτό σηκώνει πράγματι dispute, αλλά θέλω να το επιβεβαιώσω και από αλλού. Παρακαλώ σας, δοκιμάστε το!

 

Σε άλλο κινητό (Lenovo S820se) που πήρα με 80 Ευρώ ως 8πύρινο στα 2,5 GHz κλπ, κλπ. καλούδια που υπο κανονικές συνθήκες θα κόστιζε 300€,το Basemark OSII έδειξε οτι ήταν 2πύρινο στα 1000ΜΗz, με πολύ χαμηλή ανάλυση οθόνης και πήρα τα μισά χρήματα πίσω (λογικό ποσό για 2πύρινο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπροσθέτως, πρέπει να τονίσω οτι δεν υπάρχει Gorilla Glass, αφού η οθόνη του είναι πολύ εύκαμπτη.

ΚΑΙ αυτό σηκώνει dispute, αλλά όχι ρε παιδιά η μπαταρία !

 

Όσο για το Lenovo S820se που προανέφερα, το Antutu μου έβγαλε 65.000 score!, με χαρακτηριστικά που δεν υπάρχουν στην αγορά, όπως ταχύτητα επεξεργαστή 3,5 GHz ! Πειραγμένα χαρακτηριστικά που είναι προφανή. Γι αυτό μην εμπιστεύεστε το Antutu ούτε το CPU-Z.

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Geekbench μου δίνει σε multicore 2038 με galaxy S3 1254, S4 1835 και S5 2538 που μου φαίνεται λογικό για MTK Octacore. Αν δούλευαν λιγότεροι πυρήνες δεν θα έπρεπε να είχε θέμα στις επιδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

εχουμε παει την συζητηση αλλου γι αλλου, το mlais φοραει 8core επεξεργαστη, αυτο ειναι σιγουρο. ΤRI-CORE δεν εχει παρουσιασει ΠΟΤΕ η ΜΤΚ, οποτε αλλου υπαρχει θεμα με το συγκεκριμενο apk του φιλου που το μετρησε, εξαλλου στον ψηφιακο κοσμο ολα γινονται Χ2 οχι Χ1.5
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ πριν με τη μπαταρία που ανέβηκαν οι τόνοι ήταν καλύτερα;

Πάντως, έτσι για την ιστορία, έχει ξαναγίνει απλά δεν τόλμησαν να βγεί στην αγορά fake.

 

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/amd_phenom_8750/

http://gizmodo.com/373185/amd-phenom-x3-triple-core-processors-are-crippled-quad-cores-in-disguise

 

Στην περίπτωσή μας δεν βλέπω να ισχύει σε καμία περίπτωση γιατί θα είχε ακουστεί και σε άλλες συσκευές και γιατί οι επιδόσεις δεν δείχνουν κάτι τέτοιο.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Ενώ πριν με τη μπαταρία που ανέβηκαν οι τόνοι ήταν καλύτερα;

Πάντως, έτσι για την ιστορία, έχει ξαναγίνει απλά δεν τόλμησαν να βγεί στην αγορά fake.

 

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/amd_phenom_8750/

http://gizmodo.com/373185/amd-phenom-x3-triple-core-processors-are-crippled-quad-cores-in-disguise

 

Στην περίπτωσή μας δεν βλέπω να ισχύει σε καμία περίπτωση γιατί θα είχε ακουστεί και σε άλλες συσκευές και γιατί οι επιδόσεις δεν δείχνουν κάτι τέτοιο.

ναι ρε φιλε μου καλε, και τα δυο link που μας δινεις με επιβεβαιωνουν, ειναι quad-die και ενας πυρηνας ειναι απενεργοποιημενος, αυτο τους εδινε την δυνατοτητα να πωλουν προβληματικες cpu.....amd!!!! ΕΙΜΑΣΤΕ OFFTOPIC!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις γέλιο κ εσύ κ ο άλλος :happy:

Οσο ο λογος που δεν το γυρισα ειναι πρακτικος. Δεν μπορω να παω στο μαγαζι κ να παρω κατι αλλο. Υπαρχει διαδικασια και ειναι χρονοβορα. Το παραδειγμα που θετεις ατοπο προφανως αλλα αν θες να απαντησω σε αυτο που εννοεις , ναι θα το γύριζα πίσω. Δυστυχώς οτι αγοράζω για την δουλεια μου πρέπει οι προδιαγραφές του να είναι αυτές που αναγράφει, γιατί σε αντίθετη περιπτωση μπορεί να επιρρεάζεται κ η ίδια η δουλειά μου. Τα κινητά σαν συσκευές τα χαρακτηριστικά τους δεν επιρεαζουν άμεσα τη λειτουργεία τους καθώς δεν είναι κάποιο εργαλείο μέτρησης, κ για αυτό μπορούν να αναγράφουν λανθασμένες τιμες χωρίς να "φαίνονται".

 

Σε ρωταω τωρα εγω.. Πιστεύεις οτι χρειαζεται ειδικό μηχάνημα για να μετρήσεις την χωρητικότητα της μπαταρίας; Αν νομίζεις ναι απλα καταλαβαίνω οτι η συμπεριφορα αυτή είναι λογο αγνοιας και το κατανοώ, απλα μην κρίνεις αλλους για κάτι που εσύ δεν ξέρεις να κανεις...

 

Ο τροπος που μετράει κάποιος την χωρητικότητα την μπαταρίας είναι ένας.

Μην ξεχνάμε οτι mAh = A*10e-3 /hour

Σε πμ η μέσω skype μπορω να σου πω αν θες 2 πραγματα.

 

Δεν λέω κάτι άλλο δεν έχει νόημα..

 

Υποχωρώ είσαι ανίκητος και γεμάτος επιχειρήματα .

Αφού το έληξες σταματάω και εγώ._

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Εχεις γέλιο κ εσύ κ ο άλλος :happy:

Οσο ο λογος που δεν το γυρισα ειναι πρακτικος. Δεν μπορω να παω στο μαγαζι κ να παρω κατι αλλο. Υπαρχει διαδικασια και ειναι χρονοβορα. Το παραδειγμα που θετεις ατοπο προφανως αλλα αν θες να απαντησω σε αυτο που εννοεις , ναι θα το γύριζα πίσω. Δυστυχώς οτι αγοράζω για την δουλεια μου πρέπει οι προδιαγραφές του να είναι αυτές που αναγράφει, γιατί σε αντίθετη περιπτωση μπορεί να επιρρεάζεται κ η ίδια η δουλειά μου. Τα κινητά σαν συσκευές τα χαρακτηριστικά τους δεν επιρεαζουν άμεσα τη λειτουργεία τους καθώς δεν είναι κάποιο εργαλείο μέτρησης, κ για αυτό μπορούν να αναγράφουν λανθασμένες τιμες χωρίς να "φαίνονται".

 

Σε ρωταω τωρα εγω.. Πιστεύεις οτι χρειαζεται ειδικό μηχάνημα για να μετρήσεις την χωρητικότητα της μπαταρίας; Αν νομίζεις ναι απλα καταλαβαίνω οτι η συμπεριφορα αυτή είναι λογο αγνοιας και το κατανοώ, απλα μην κρίνεις αλλους για κάτι που εσύ δεν ξέρεις να κανεις...

 

 

Ο τροπος που μετράει κάποιος την χωρητικότητα την μπαταρίας είναι ένας.

Μην ξεχνάμε οτι mAh = A*10e-3 /hour

Σε πμ η μέσω skype μπορω να σου πω αν θες 2 πραγματα.

 

Δεν λέω κάτι άλλο δεν έχει νόημα..

Κατ αρχην μαθε να γραφεις σωστα ελληνικα και μετα μαθε μας μαθηματικα, μετα εμεις θα μαθουμε και το αμπεμπαμπλομ μαζι σου, οσο για το οτι η εργασια σου απαιτει οτι αγοραζεις, να ειναι υψιστης ποιοτητας, με προδιαγραφες CE κλπ κλπ, τοτε πρεπει να επεσες θυμα απατης που πηρες το ταπεινο mlais M9 το οποιο δεν εχει πιστοποιηση σε κανενα επιπεδο, ουτε καν γνωριζες το SAR του.....πως και το εμπιστευτηκες? Εγω παντως την αποδοση της εργασιας μου δεν θα την εμπιστευομουν σε ενα αμφιβολου ποιοτητας και κατασκευης κινητο το οποιο δεν εχει καν δουλευτει απο καποιον αλλο για να υπαρχει μια αποψη. Το mlais m9 ειναι μαλλον για "χαβαλε" και οχι για παραγωγικοτητα, προφανως δεν εχεις ιδεα απο κινεζους. Μαλλον σε δελεασε το 8-core και η τιμη του, ε? Παραπονακια για την μπαταρια του τωρα? Ο μαθηματικος τυπος που μας λες λεει αλλα? Να πουμε στις εταιρειες μετρησεων και δοκιμων να πεταξουν τα μηχανηματα τους και να σε προσλαβουν ρε φιλε!!!!

Εσυ μπορει να μας "μαθεις" μερικα πραγματα μεσω pm και skype, αλλα εμεις με το που ερχονται τα κινητακια τα κανουμε ενα teardown, ετσι για πλακα.

Δεν θα πω κατι αλλο γιατι δεν εχει νοημα......και ειμαστε και offtopic, σεβασμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H μπαταρία διαρκεί ικανοποιητικά - τέλος.

Παρά ταύτα θα επισημάνω το παρακάτω: Είναι βέβαιο οτι η χωρητικότητά της είναι 1800 mAh, αφού η διάρκεια φόρτισης με 1000 mA φορτιστή είναι κάτω από 2 ώρες, αλλά δεν νομίζω να μας πειράζει όταν έχει διάρκεια δυο ημέρες.

 

Εγκατέστησα το Basemark OSII benchmark, το οποίο ΔΕΝ μπορεί να ξεγελαστεί από τους κινέζους, και μου έδειξε οτι όλα τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου τηλεφώνου είναι όπως στην περιγραφή, ... αλλά έχει 3 πυρήνες!

Αυτό σηκώνει πράγματι dispute, αλλά θέλω να το επιβεβαιώσω και από αλλού. Παρακαλώ σας, δοκιμάστε το!

 

Σε άλλο κινητό (Lenovo S820se) που πήρα με 80 Ευρώ ως 8πύρινο στα 2,5 GHz κλπ, κλπ. καλούδια που υπο κανονικές συνθήκες θα κόστιζε 300€,το Basemark OSII έδειξε οτι ήταν 2πύρινο στα 1000ΜΗz, με πολύ χαμηλή ανάλυση οθόνης και πήρα τα μισά χρήματα πίσω (λογικό ποσό για 2πύρινο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπροσθέτως, πρέπει να τονίσω οτι δεν υπάρχει Gorilla Glass, αφού η οθόνη του είναι πολύ εύκαμπτη.

ΚΑΙ αυτό σηκώνει dispute, αλλά όχι ρε παιδιά η μπαταρία !

 

Όσο για το Lenovo S820se που προανέφερα, το Antutu μου έβγαλε 65.000 score!, με χαρακτηριστικά που δεν υπάρχουν στην αγορά, όπως ταχύτητα επεξεργαστή 3,5 GHz ! Πειραγμένα χαρακτηριστικά που είναι προφανή. Γι αυτό μην εμπιστεύεστε το Antutu ούτε το CPU-Z.

Αυτο το basemark osII στο inew v3 μου, μου δειχνει cpu mt6582, 3cores.....ελα ομως που εχει 4!!!!! Μηπως καποιο bug με cpu mtk?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτι μου είπες για off topic. Αν το on topic είναι αυτό καλύτερα off topic ή και off γενικώς.

Σε κάθε περίπτωση και για να ηρεμήσουν τα πράγματα δες από την αρχή του νήματος ότι ο billator έχει δουλέψει στο κινητό και μας έχει βοηθήσει ενώ για το teardown, διάβασε σελίδες πίσω, μας βοήθησε ο piras που το τόλμησε πρώτος και το έκανα και εγώ τις πρώτες μέρες που το πήρα.

Με αυτά θέλω να πω ότι ο κάθένας μας ας κάνει κάτι να βοηθήσει και τους υπόλοιπους για να γίνει καλύτερη η συσκευή, από το να αναλωνώμαστε σε δευτερεύοντα ζητήματα προσβάλοντας ο ένας τον άλλο.

Το dispute και τα διάφορα claims στο κάτω κάτω είναι δικαίωμα του καθενός όπως και τα λεφτά που έδωσε ο καθένας μπορεί να έχουν άλλη αξία συσχετιζόμενα με το εισόδημα.

Και όχι φίλε μου εγώ δεν το έκανα και εξήγησα γιατί πιο πισω, αλλά όχι ότι αν το ήθελα θα φοβόμουν και το ban από τους Κινέζους. Αυτό μας έλειπε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτι μου είπες για off topic. Αν το on topic είναι αυτό καλύτερα off topic ή και off γενικώς.

Σε κάθε περίπτωση και για να ηρεμήσουν τα πράγματα δες από την αρχή του νήματος ότι ο billator έχει δουλέψει στο κινητό και μας έχει βοηθήσει ενώ για το teardown, διάβασε σελίδες πίσω, μας βοήθησε ο piras που το τόλμησε πρώτος και το έκανα και εγώ τις πρώτες μέρες που το πήρα.

Με αυτά θέλω να πω ότι ο κάθένας μας ας κάνει κάτι να βοηθήσει και τους υπόλοιπους για να γίνει καλύτερη η συσκευή, από το να αναλωνώμαστε σε δευτερεύοντα ζητήματα προσβάλοντας ο ένας τον άλλο.

Το dispute και τα διάφορα claims στο κάτω κάτω είναι δικαίωμα του καθενός όπως και τα λεφτά που έδωσε ο καθένας μπορεί να έχουν άλλη αξία συσχετιζόμενα με το εισόδημα.

Και όχι φίλε μου εγώ δεν το έκανα και εξήγησα γιατί πιο πισω, αλλά όχι ότι αν το ήθελα θα φοβόμουν και το ban από τους Κινέζους. Αυτό μας έλειπε.

Έτσι είναι και εγώ που πείρα τέσσερα κινητά δεν έκανα dispute γιατί με τα λευτα που το αγορασα ακόμα και με τα χουσουρακια του είμαι ευχαριστημένος τώρα αν το πάρεις και δεν βάλεις λίγο το χερακισου στο κινητό προσωπικά δεν με κάθεται καλά πάντα ότι παίρνω έχω την μανία να το κάνω βίδες και να βάζω την πινελιαμου αλλιώς δεν το χαίρομαι και δεν το εκτιμώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να έχει πρόβλημα το application Basemark OSII σε MTK, διότι σε qualcomm επεξεργαστές (SONY Z1 και Haier W910) τα δείχνει όλα σωστά.
Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το χαλασμενο MLAIS M9, δεκτηκαν να στειλουν αλλο πριν φτασει το χαλασμενο που μου εστειλαν στα χερια τους μιας και εμπιστευονται το 17track.net.

 

Ομως το κουλο της υποθεσης ειναι οτι για να το στειλουν το καινουργιο μου ζητησαν και 2 ευρω κερατιατικα (και καλα για το tracking code) !!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έστω και έτσι να τελειώσει το θέμα και να το πάρεις σωστό. Πες τους να το ανοίξουν και να το ελέγξουν πριν το στείλουν.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ηδη αλλα τωρα ξαφνικα μου λενε οτι γινεται processed και οτι θα το στειλουν σε λιγες μερες. Ενω στην αγορα, την επομενη μερα το εστελναν. Η αληθεια ειναι οτι με εχει ξενερωσει ολο αυτο γιατι τον περασμενο μηνα αγορασα απο αυτους 4-5 Μ9 και ενα Μ52, δεν εδωσαν ουτε μια παραπανω θηκη στο Μ52 ενω κατα 99% τις κρατανε τις αλλες 2 που ειναι στο πακετο, δεν εδωσαν ουτε μια ζελατινα προστασιας και οχι μονο αυτο αλλα εκτος απο τα 10 ευρω του χαλασμενου που στειλανε μολις το ανοιξα , πληρωσα και 2 ευρω κερατιατικα.

 

Μολις παρω το tracking ομως, θα τα ξαναπουμε..τωρα θελω απλα το τηλεφωνο..

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ συμφορουμιτες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως βρήκατε επιλογή για blacklist? Οσο και να έψαξα δεν βρήκα πουθενά στο μενού.

 

Υπάρχει φραγή εισερχομένων στο menu όταν έχεις ανοιχτή μία συγκεκριμένη επαφή αν εννοείς αυτό. Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές blacklist και δεν ξέρω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση.

Προσπαθώ να βάλω αυτή την recovery από το needrom http://www.needrom.com/download/mlais-m9-twrp-2-8-10/ την κάνω κανονικά μετονομασία την βάζω στην sd αλλά το MobileUncle tools δέν την βλέπει όταν πάω να κάνω update.

Διάβασα σε προηγούμενα ποστ για την Philz Touch αλλά μου φαίνεται πολύπλοκη διαδικασία.

Με το MobileleUncle tools δέν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Απο mobile uncle δεν εχω βαλει τιποτα καιδεν ξερω. Το philz μπαινει πανευκολα με ενα εκτελεσιμο απο windows απ ευθειας.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2748169

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=4096#downloads

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση.

Προσπαθώ να βάλω αυτή την recovery από το needrom http://www.needrom.com/download/mlais-m9-twrp-2-8-10/ την κάνω κανονικά μετονομασία την βάζω στην sd αλλά το MobileUncle tools δέν την βλέπει όταν πάω να κάνω update.

Διάβασα σε προηγούμενα ποστ για την Philz Touch αλλά μου φαίνεται πολύπλοκη διαδικασία.

Με το MobileleUncle tools δέν γίνεται?

 

Δοκίμασε και το Flashify, απο MobileUncle πρεπει να φορτώσει το recovery την πρωτη φορά μέσα απο το πρόγραμμα κ μετα θα σου ανοίγει παντα έτσι. Δοκίμασε κάποια cwm καθώς σίγουρα λειτουργεί, πριν λιγες μέρες το εκανα.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Το Philz Recovery είναι CWM 6 σε touch και με πολλά extra.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2201860

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να χρησιμοποιείς και sp flash tools. Καλό θα είναι όλοι να εξασκηθούμε σε αυτό γιατί μόνο αυτό σώζει στα δύσκολα.

Όταν περάσεις το πρώτο custom recovery μετά μέσα από αυτό μπορείς να περνάς και να δοκιμάζεις όποιο άλλο θέλεις. Κατά την άποψή μου βρες ένα που σε βολεύει και να έχει κυρίως αξιόπιστο backup - restore και μείνε εκεί. Παίρνε ένα backup στην sd κάθε εβδομάδα ή πριν από μεγάλες αλλαγές και όταν κάτι δεν πάει καλά restore εύκολα και γρήγορα. Τα φλασαρίσματα γίνονται με πολλούς διαφορετικούς τρόπους χωρίς να μπείς επι τούτου σε recovery.

 

Για τον ήχο, που ίσως είναι τελικά και ο λόγος που θα ... γίνει δωράκι σε φίλο, έκανα αυτό

http://android.appstorm.net/how-to/music/install-and-configure-dsp-manager-on-any-rom/

το οποίο είχε καταπληκτικά αποτελέσματα σε διάφορα παλιά Samsung με Cyanogen που πείραξα πρόσφατα.

Προφανώς αυτά είχαν ψιλοσοβαρά κυκλώματα ήχου.

Για το δικό μας δοκιμάστε. Δεν ενθουσιάστηκα αλλά κάτι σαν να πήγε να βελτιωθεί.

 

Για το λευκό και τα χρώματα της οθόνης, που για μένα δεν είναι σοβαρό,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmanslab.sa

 

Κάμερα από ότι έχω δοκιμάσει και παλιότερα σε αυτό και άλλα τηλέφωνα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665714

στην έκδοση 3.6.7 γιατί η 4.1.341 δεν μου δούλεψε σωστά στο δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλάσαρα την CWM με το Rashr πανεύκολα. https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mkrtchyan.recoverytools

Το Flashify κολλούσε και δεν ανταποκρινόταν.

@nickpap όταν παίρνουμε διαδοχικά backup αντικαθιστά το πρώτο που πήραμε ή συνεχίζει backup1, backup2 κτλ.?

Ρωτάω γιατί πιάνει πολύ χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...