Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη το πηραμε με το κουπονι δεν εχω μεγαλο θεμα. Σε αλλη περιπτωση θα το ειχα στειλει πισω. Αν μπορουμε να κανουμε κατι λιγο ομαδικα εστω για να μας δοσουν ενα δυο μπαταριες ως αντισταθμισμα καλο θα ηταν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσοι κατοχοι της συσκευης επιθυμουν,

μπορουν να κανουν dispute για τη μπαταρια

με εξασφαλισμενη δικαιωση:)

απαιτηστε μερικη επιστροφη χρηματων

ευλογη αποζημιωση ....30-50 usd

Εχει θεματακι η μπαταρια του? Σκεφτομαι να παρω το λευκο με το σαμπανιζε φιλετακι, αν το εχει κανεις να μου πει και αν αξιζει αν φαινεται ποιοτικο δηλαδη το σαμπανιζε η αν ειναι πλαστικουρα.

Οσο για την μπαταρια, ποιο το προβλημα της και πηγαινετε για dispute.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεματακι η μπαταρια του? Σκεφτομαι να παρω το λευκο με το σαμπανιζε φιλετακι, αν το εχει κανεις να μου πει και αν αξιζει αν φαινεται ποιοτικο δηλαδη το σαμπανιζε η αν ειναι πλαστικουρα.

Οσο για την μπαταρια, ποιο το προβλημα της και πηγαινετε για dispute.

 

Δεν έχει θέμα η μπαταρία του, το κινητό κρατάει μια χαρά, άριστη αναμονή και αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας. (εγώ που το έχω δεύτερο το φορτίζω κάθε βδομάδα)

Απλά αναγράφει ότι έχει 2800mAh μπαταρία ενώ έχει 1800mAh, και εκεί είναι το θέμα μόνο. Από άποψη λειτουργικότητας κανένα..

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα η μπαταρία του, το κινητό κρατάει μια χαρά, άριστη αναμονή και αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας. (εγώ που το έχω δεύτερο το φορτίζω κάθε βδομάδα)

Απλά αναγράφει ότι έχει 2800mAh μπαταρία ενώ έχει 1800mAh, και εκεί είναι το θέμα μόνο. Από άποψη λειτουργικότητας κανένα..

ΑΑΑΑ!! Αυτο λες θεμα? Εχω ανοσια πλεον με τα mah των κινεζων, ποτε δεν ειναι αυτα που γραφουν....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ευλογη αποζημιωση 30-50$ για ενα κινητο 60-90$ επειδη η μπαταρια ειναι 1800mah και οχι 2800mah οπως λεει?

Μηπως ειμαστε λιιιιιιιιιιγο υπερβολικοι?

Link to comment
Share on other sites

Ευλογη αποζημιωση 30-50$ για ενα κινητο 60-90$ επειδη η μπαταρια ειναι 1800mah και οχι 2800mah οπως λεει?

Μηπως ειμαστε λιιιιιιιιιιγο υπερβολικοι?

 

ηδη εχουν δικαιωθει καποιοι και ενω το πλερωσαν 45,

πηραν refund 30:).TO paypal βλεπει αρχικη τιμη(99) και τελικη

τιμη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευλογη αποζημιωση 30-50$ για ενα κινητο 60-90$ επειδη η μπαταρια ειναι 1800mah και οχι 2800mah οπως λεει?

Μηπως ειμαστε λιιιιιιιιιιγο υπερβολικοι?

 

ετσι παιζεται αυτο το παιχνιδι...:lol:

Edited by skolix
Link to comment
Share on other sites

ηδη εχουν δικαιωθει καποιοι και ενω το πλερωσαν 45,

πηραν refund 30:).TO paypal βλεπει αρχικη τιμη(99) και τελικη

τιμη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ετσι παιζεται αυτο το παιχνιδι...:lol:

 

και πως κινούμε την όλη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες

 

Μολις το παρελαβα και εγω αλλα με σοβαροτατο προβλημα....!!!

 

Το WiFi δεν λεει να εκκινησει με τιποτα. Ουτε απο τις ρυθμισεις (εκει μενει αχνο και δεν μου δινει την δυνατοτητα να το εκκινησω) ουτε απο την αρχικη οθονη (εκει απλα αναβοσβηνει συνεχεια απο την στιγμη που αναβει το κινητο)

 

Ουτε η επσναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανε κστι. Το θεμα ειναι οτι το κινητο ειναι παραγγελια και πρεπει να το δοσω αυριο το αργοτερο. :(

 

Το στελνω πισω;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από οτιδήποτε θα πρότεινα να διακοψεις την τροφοδοσία για 1-2 λεπτά (σβήσιμο και αφαίρεση μπαταρίας) .
Link to comment
Share on other sites

Πριν από οτιδήποτε θα πρότεινα να διακοψεις την τροφοδοσία για 1-2 λεπτά (σβήσιμο και αφαίρεση μπαταρίας) .

 

Το εκανα και αυτο....5 λεπτα εκτος η μπαταρια....ειναι λες και δεν υπαρχει καν WiFi στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες

 

Μολις το παρελαβα και εγω αλλα με σοβαροτατο προβλημα....!!!

 

Το WiFi δεν λεει να εκκινησει με τιποτα. Ουτε απο τις ρυθμισεις (εκει μενει αχνο και δεν μου δινει την δυνατοτητα να το εκκινησω) ουτε απο την αρχικη οθονη (εκει απλα αναβοσβηνει συνεχεια απο την στιγμη που αναβει το κινητο)

 

Ουτε η επσναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανε κστι. Το θεμα ειναι οτι το κινητο ειναι παραγγελια και πρεπει να το δοσω αυριο το αργοτερο. :(

 

Το στελνω πισω;

 

Βγάλε printscreen της οθόνης εκεί που λες ότι είναι "αχνό" για να δούμε τι εννοείς. Μπορεί απλά να σου ξεφεύγει κάτι πολύ βασικό. Το ποιο πιθανόν να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε printscreen της οθόνης εκεί που λες ότι είναι "αχνό" για να δούμε τι εννοείς. Μπορεί απλά να σου ξεφεύγει κάτι πολύ βασικό. Το ποιο πιθανόν να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα οντως μπορει να μου ξεφευγει κατι. Παντως τωρα παρατηρησα οτι ουτε το Bluetooth ανοιγει.

Κανω PrintScreen σε 10 λεπτα και το ανεβαζω. Ευχαριστω !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε printscreen της οθόνης εκεί που λες ότι είναι "αχνό" για να δούμε τι εννοείς. Μπορεί απλά να σου ξεφεύγει κάτι πολύ βασικό. Το ποιο πιθανόν να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Οριστε και τα ScreenShots...help :(

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και τα ScreenShots...help :([/quote

Μου εχει συμβει σε doogee dg100, περνα ξανα την rom, εμενα ετσι δουλεψε και wifi και bt.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και τα ScreenShots...help :([/quote

Μου εχει συμβει σε doogee dg100, περνα ξανα την rom, εμενα ετσι δουλεψε και wifi και bt.

 

Ευχαριστω. Ανεβαζω και την Baseband μηπως εχει και αυτο σχεση. Επειδη εχω χρονια να ασχοληθω, η ROM βρισκεται σε αυτο το νημα η το παιρνω απο το site της MLAIS;

 

Και αν γνωριζει καποιος, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να ξαναπεραστει; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω. Ανεβαζω και την Baseband μηπως εχει και αυτο σχεση. Επειδη εχω χρονια να ασχοληθω, η ROM βρισκεται σε αυτο το νημα η το παιρνω απο το site της MLAIS;

 

Και αν γνωριζει καποιος, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να ξαναπεραστει; Ευχαριστω

Απο που θα παρεις την rom δεν εχω ιδεα φιλε μου, ισως εχει και στο needrom καμια official, ο καλυτερος τροπος ειναι φυσικα το flashtools

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οσοι κατοχοι της συσκευης επιθυμουν,

μπορουν να κανουν dispute για τη μπαταρια

με εξασφαλισμενη δικαιωση:)

απαιτηστε μερικη επιστροφη χρηματων

ευλογη αποζημιωση ....30-50 usd

 

Εχω αγορασει 4 κινητα σε 10 μερες αλλα κατευθειαν απο το site τους και οχι paypal. Δεν παιζει dispute με τιποτα ε;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο needrom αλλα επειδη ειμαι απο κινητο δεν μπορω να βαλω το link τωρα. Κοιτα μερικες σελιδες πριν.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο needrom αλλα επειδη ειμαι απο κινητο δεν μπορω να βαλω το link τωρα. Κοιτα μερικες σελιδες πριν.

 

Ειναι μια μονο στο Neerom αλλα λεει πως ONLY MT6592M

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια μονο στο Neerom αλλα λεει πως ONLY MT6592M

6592Μ επεξεργαστη εχεις, τσεκαρε το με το cpu-z

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

6592Μ επεξεργαστη εχεις, τσεκαρε το με το cpu-z

 

1000 ευχαριστω και 1000 συγνωμη. Εχω οπως ειπα πολυ καιρο να ασχοληθω με android και νοιωθω noob :) Θα το δοκιμασω και παλι

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστω και 1000 συγνωμη. Εχω οπως ειπα πολυ καιρο να ασχοληθω με android και νοιωθω noob :) Θα το δοκιμασω και παλι

Μην ζητας συγνωμη, μακαρι να σε βοηθησουμε να λυθει το προβλημα που αντιμετωπίζεις

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως για καποιο λογο ενω εχω βρει 1-2 ΡΟΜ , το προγραμμα δεν αναγνωριζει το κινητο χωρις μπαταρια, ενω με μπαταρια μπαινει αμεσως στην φορτιση. Κατι κανω λαθος

 

ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ROM ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ. WIFI ΚΑΙ BLUETOOTH ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :(

Edited by gavorka
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως για καποιο λογο ενω εχω βρει 1-2 ΡΟΜ , το προγραμμα δεν αναγνωριζει το κινητο χωρις μπαταρια, ενω με μπαταρια μπαινει αμεσως στην φορτιση. Κατι κανω λαθος

 

ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ROM ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ. WIFI ΚΑΙ BLUETOOTH ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :(

Ηρθε η ωρα να το στειλεις πισω.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...