Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος εχει προβλημα με τα smiles και ο firefox τα μπερδευει και τα εμφανιζει οπου να ναι..κ επισης οταν δεν φορτωνουν οι σελιδες ας..κανει ενα scan με το ad-aware..;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,πρωτη φορα γραφω εδω,εβαλα firefox 1.5.0.1 και συνεχεια εκλεινε στα καλα καθουμενα ,υστερα απο πολυ ψαξιμο εβγαλα το (χρηση TLS 1.0) και ολα μεχρι στιγμης πανε καλα.Μπορει να εχω καμια επιπτωση στην ασφαλεια?Τι σκατα ειναι αυτο?

καλως ηρθες, καλυτερα να μιλαμε πιο ομορφα :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστη εκπληξη σημερα το πρωι..........

 

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.2) Gecko/20060308 Firefox/1.5.0.2

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην εχει προβληματα οπως την προηγουμενη εκδοση ημουν ετοιμος για remove και δεν θελω.Thanks Hunter

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην εχει προβληματα οπως την προηγουμενη εκδοση ημουν ετοιμος για remove και δεν θελω.Thanks Hunter

 

Εμένα πάντως αργεί και κολλάει στο hotmail... :mad:

Μη σου πω και σε άλλα site...

Και έλεγα τι φταίει και σέρνεται!!! (με 1024 :p )

Είχε κάνει μόνο του update φαίνεται... :O

Για να δούμε πως θα πάει!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο μένα και τον clarco5,αντιμετωπίζει άλλος προβλήματα στην ταχύτητα με τον 1.5.0.2 ;

Link to comment
Share on other sites

εγω..απο χτες που την εβαλα..δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτος προβλημα...και στην ταχυτητα και γενικως..:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος να κάνουμε 2 τις γραμμές της bookmark toolbar, εκτός από αυτόν?:)

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω τον Φαιρφοξ εδω και καιρο αλλα μου τη σπαει κατι αφανταστα: Οταν κλεισω τον μπραουσερ δεν κραταει την ΚΑΣ σωστα... και ετσι οταν πχ κατεβαζω μια σελιδα 2 ολοκληρα λεπτα και αυριο παω να την ξαναδω πρεπει να περιμενω ξανα!

 

Υπαρχει λυση στο θεμα αυτο ή ειναι γενικο κακο της Φλογαλεπους? Ο Αναζητητης δεν ειχε ποτε τετοια προβληματα και εμοιαζε γρηγοροτερος.

 

Πασα βοηθεια δεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω με καποιον τροπο να "ελαφρυνω" τον ffx. Ειναι αρκετα βαρυς για το συστημα μου

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

γενικά καλό είναι να κάνετε clean install και να βάλετε μόνο ότι απαραίτητο extension χρειάζεστε...όσο για τον φίλο με το πρόβλημα στην cache,μια χαρά την κρατάει...

προς πληροφόρηση δε , τα περιβόητα Places (που αντικαθιστούσαν τα bookmarks) απενεργοποιήθηκαν στις τελευταίες branch-pacifica εκδόσεις λόγω αρκετών bugs και δεν προβλέπεται να επιστρέψουν μέχρι την έκδοση 3.0 σε αρκετό χρόνο από τώρα...άρα τα παλιά καλά bookmarks είναι εδώ και θα είναι για αρκετό καιρό..:)

τέλος , επειδή με κούρασε σήμερα ο firefox με όλο το beta testing, πάρτε και ένα σούπερ θεματάκι από τον φίλτατο Frank Lion , που θα αρέσει ειδικά στους φίλους των Mac...:)

https://addons.mozilla.org/firefox/2476/

enjoy...;)

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά ύστερα απο restart χάθηκαν όλοι οι σελιδοδείκτες, ιστορικά, το θέμα που είχα και δεν ξέρω τι άλλο....:mad: :mad: :mad: γιατί έγινε αυτό;

Μπορώ να τα ξαναεισάγω;

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν έχω κάνει backup τίποτε πως θα γίνει;

 

Χλωμό άμα δεν έχεις κάνει.. Toυλάχιστον αν χρησιμοποιείς και τον ie και έχεις κι εκεί favourites μπορείς να τα κάνεις import από το ie στο ff.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφού δεν έχω κάνει backup τίποτε πως θα γίνει;

 

Αν δε πάθεις δεν θα μάθεις... :p

 

Από δω και πέρα να θυμάσαι να κρατάς ένα backup που και που, γιατί ποτέ δεν ξέρεις... :rolleyes:

(Αυτό δεν ισχύει μόνο για τους σελιδοδείκτες, είναι γενικός κανόνας :O )

 

Δοκίμασε και αυτό που σου λέει η Theoni ;)

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δημιοθργήθηκε νέο προφίλ , που απλά δεν έχει τίποτα μέσα...δοκίμασε να βρεις το παλιό σου προφίλ στην διαδρομή που σου δίνω παρακάτω (ή κάποια αντίστοιχη για το σύστημά σου ) και θα τα ξαναβρεις όλα όπως ήταν..:)

C:\Documents and Settings\your name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

μπορείς ακόμα από την διαδρομή "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p να διαλέξεις το προφίλ που θέλεις...;)

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δημιοθργήθηκε νέο προφίλ , που απλά δεν έχει τίποτα μέσα...δοκίμασε να βρεις το παλιό σου προφίλ στην διαδρομή που σου δίνω παρακάτω (ή κάποια αντίστοιχη για το σύστημά σου ) και θα τα ξαναβρεις όλα όπως ήταν..:)

C:\Documents and Settings\your name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

μπορείς ακόμα από την διαδρομή "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p να διαλέξεις το προφίλ που θέλεις...;)

 

Ναι σωστά!! ;) Είναι και το πιο πιθανό!

Μου'χει τύχει και μένα couple of times... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δημιοθργήθηκε νέο προφίλ , που απλά δεν έχει τίποτα μέσα...δοκίμασε να βρεις το παλιό σου προφίλ στην διαδρομή που σου δίνω παρακάτω (ή κάποια αντίστοιχη για το σύστημά σου ) και θα τα ξαναβρεις όλα όπως ήταν..:)

C:\Documents and Settings\your name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

μπορείς ακόμα από την διαδρομή "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p να διαλέξεις το προφίλ που θέλεις...;)

Με ΕΣΩΣΕΣ, να υποθέσω οτι μπήκαν και οι κωδικοί απο τις διάφορες εγγραφές μου;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν πρόλαβες με το νέο προφίλ να μπεις σε site και να κάνεις εγγραφές, ναι τα έχει κρατήσει, με την προυπόθεση ότι υπάρχει στα options τσεκαρισμένη η αντίστοιχη επιλογή...:)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω export τα bookmarks από τον Firefox και import στον Internet Explorer 7. Το πρόβλημά μου είναι οτι δεν κρατάει τη σειρά που έχω βάλει εγώ, αλλά την αλλάζει σε αλφαβητική, με αποτέλεσμα να χρειάζομαι πολύ χρόνο για να τα ξαναβάλω στη σωστή σειρά... Το πρόβλημα είναι βέβαια γενικότερο μια και όταν είχα αλλάξει από IE σε FF πάλι το ίδιο πρόβλημα υπήρξε.

Έχω δοκιμάσει διάφορα προγραμματάκια για διαχείριση bookmarks αλλά δεν λύνουν το πρόβλημα...

Έχει κανείς καμιά λύση? :worry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου τα βγαζει οπως τα εχω <ταχτοποιησει εγω> χωρις την βοηθεια καποιου προγραμματος..εχω την 1.5.0.2 (:confused:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...