Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ξερετε που βρισκεται ο φακελος με τα Temporary Files του Firefox?

Μηπως ειναι αυτος :

 

C:\Documents and Settings\Babis\Local Settings\Temporary Internet Files\

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις save as το λινκ που σου δίνει βάζε μόνος σου την κατάληξη .flv

μετά το βιντεάκι το βλέπεις με ένα flv player..;)

Link to comment
Share on other sites

ή το μετατρέπεις σε avi/mpeg με έναν convertor (ex. total video convertor) :)

όταν κάνεις save as το λινκ που σου δίνει βάζε μόνος σου την κατάληξη .flv

μετά το βιντεάκι το βλέπεις με ένα flv player..;)

 

*edit ekana 1 mix apo auta pou mou proteinate kai epiase. thx guyz

Link to comment
Share on other sites

Απο το metacafe που δοκιμασα μεχρι στιγμης τα κατεβαζει κανονικα, ετοιμα για αναπαραγωγη

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το quick time alternative για να βλεπω τα βιντεο στο Media player. Διαφορα βιντεο που βρισκω στo Internet παιζουν με τον ΙΕ αλλα με τον Firefox, μου λεει οτι λειπει καποιο plugin και με πηγαινει στην σελιδα του Quick time για να το εγκαταστησω (το οποιο δεν θελω αφου εχω το alternative).

 

Υπαρχει καποιο extension ή plugin για firefox που να παιζει τα αρχεια του Quick time (mov)?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το quick time alternative για να βλεπω τα βιντεο στο Media player. Διαφορα βιντεο που βρισκω στo Internet παιζουν με τον ΙΕ αλλα με τον Firefox, μου λεει οτι λειπει καποιο plugin και με πηγαινει στην σελιδα του Quick time για να το εγκαταστησω (το οποιο δεν θελω αφου εχω το alternative).

 

Υπαρχει καποιο extension ή plugin για firefox που να παιζει τα αρχεια του Quick time (mov)?

 

 

Ποιο quick time alternative έχεις περάσει ?? Εγώ έχω βάλει το quick time alternative 168 και έχει περάσει κανονικά plugin στο Firefox. Αν γράψεις στη url διεύθυνση το "ABOUT:PLUGINS" (χωρίς τα εισαγωγικά και με μικρά) θα σου εμφανίσει τι plugin έχεις. Σε μένα αναφέρει QuickTime Plug-in 7.0.4. Μήπως αν έκανες ένα google να έβγαζες άκρη....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο quick time alternative έχεις περάσει ?? Εγώ έχω βάλει το quick time alternative 168 και έχει περάσει κανονικά plugin στο Firefox. Αν γράψεις στη url διεύθυνση το "ABOUT:PLUGINS" (χωρίς τα εισαγωγικά και με μικρά) θα σου εμφανίσει τι plugin έχεις. Σε μένα αναφέρει QuickTime Plug-in 7.0.4. Μήπως αν έκανες ένα google να έβγαζες άκρη....

 

 

Το εψαξα παραπανω το θεμα αφου μπηκα στο about: plugins αλλα Quick time plugin δεν βρηκα. Και τι ειχε γινει? Στις ρυθμισεις του alternative, ολα τα ειδη αρχειων ηταν ξετσεκαρισμενα. Μολις επελεξα αυτα που θελω και το plugin μπηκε στον firefox και τα βιντεο βλεπω στον firefox.

 

Τωρα γιατι χαθηκαν οι ρυθμισεις, δεν ξερω. Ισως γιατι ειχα περασει τον Media player 11 beta? Αλλα στον ΙΕ γιατι επαιζαν τα βιντεο κανονικα?

 

Thanks nickvog!! Μου ανοιξες τα ματια:)

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα παραπανω το θεμα αφου μπηκα στο about: plugins αλλα Quick time plugin δεν βρηκα. Και τι ειχε γινει? Στις ρυθμισεις του alternative, ολα τα ειδη αρχειων ηταν ξετσεκαρισμενα. Μολις επελεξα αυτα που θελω και το plugin μπηκε στον firefox και τα βιντεο βλεπω στον firefox.

 

Τωρα γιατι χαθηκαν οι ρυθμισεις, δεν ξερω. Ισως γιατι ειχα περασει τον Media player 11 beta? Αλλα στον ΙΕ γιατι επαιζαν τα βιντεο κανονικα?

 

Thanks nickvog!! Μου ανοιξες τα ματια:)

 

 

Media player και ΙΕ .... παιδιά του Μπιλάκου και τα δύο, τί περιμένεις !!! :lol:

 

Χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω κάπως... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει αυτο; ειδα διαφορα η αληθεια ειναι, thanks to maddoctor :)

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4667

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει αυτο; ειδα διαφορα η αληθεια ειναι, thanks to maddoctor :)

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4667

 

Πολυ καλο, οντως εχει διαφορά!

Τhanks nikoskat!

 

Τα υπολοιπα -εκτος απο τα 3 πρωτα- τα δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο, οντως εχει διαφορά!

Τhanks nikoskat!

 

Τα υπολοιπα -εκτος απο τα 3 πρωτα- τα δοκιμασες?

τα δοκιμασα ολα μαζι, οποτε δε μπορω να κρινω ποια βοηθανε ουσιαστικα. δεν εκανα τεστ να δω με τα πρωτα, ουτε που το σκεφτηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ημερες εγκατεστησα το extension '' View Cookie'' και σημερα που ηθελα να το βγαλω παρατηρησα δυο εικονιδια.Το ενα ειχε απεγκατασταση ενω το αλλο οχι.Το απεγκαταστησα το ενα αλλα το αλλο εμεινε.Πως μπορω να το αφαιρεσω απο την λιστα.

http://img428.imageshack.us/img428/8150/delexsmall0wh.jpg

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με τον firefox.

Έχω εγκαταστήσει το εξής extensios: adblock, noscript, cookiesafe καθώς επίσης και το panda platinum.Ενώ πριν λίγο καιρό μπορούσα να μπαίνω και να βλέπω τα e-mail μου από το yahoo.gr τώρα δεν μπορώ να μπω να τα δω.Στις προσπάθειες που έκανα απενεργοποίησα όλα τα extension αλλά και πάλι δεν μπορώ να μπώ.Ενώ κάτι που με παραξενεύει είναι ότι από τον internet explorer μπορώ να μπω οπότε το πρόβλημα δεν είναι το panda που μου είχαν πει κάτι φίλοι μου.

Γνωρίζει κανείς τι να φταίει?

Help please.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με τον firefox.

Έχω εγκαταστήσει το εξής extensios: adblock, noscript, cookiesafe καθώς επίσης και το panda platinum.Ενώ πριν λίγο καιρό μπορούσα να μπαίνω και να βλέπω τα e-mail μου από το yahoo.gr τώρα δεν μπορώ να μπω να τα δω.Στις προσπάθειες που έκανα απενεργοποίησα όλα τα extension αλλά και πάλι δεν μπορώ να μπώ.Ενώ κάτι που με παραξενεύει είναι ότι από τον internet explorer μπορώ να μπω οπότε το πρόβλημα δεν είναι το panda που μου είχαν πει κάτι φίλοι μου.

Γνωρίζει κανείς τι να φταίει?

Help please.

 

Το panda δοκίμασες να το βγάλεις για να δεις; Το έχω δει να οργιάζει...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Το panda δοκίμασες να το βγάλεις για να δεις; Το έχω δει να οργιάζει...

Αν το απενεργοποιήσω παίζει κανονικά.Επιδή όμως το mail μένει ανοιχτό για πολλές ώρες δεν μπορώ ταυτόχρονα να λειτουργώ το internet γιατί μετά με κλειστώ το panda γίνεται χαμός.Θα ήθελα μια λύση ώστε να μπορώ να το λειτουργώ με το panda ανοιχτώ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το απενεργοποιήσω παίζει κανονικά.Επιδή όμως το mail μένει ανοιχτό για πολλές ώρες δεν μπορώ ταυτόχρονα να λειτουργώ το internet γιατί μετά με κλειστώ το panda γίνεται χαμός.Θα ήθελα μια λύση ώστε να μπορώ να το λειτουργώ με το panda ανοιχτώ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

 

Δυστυχώς δεν ξέρω να ρυθμίσω το panda. Προσπάθησα και όταν μου έσπασε τα νεύρα το έβγαλα και έβαλα το καλό μου ΖΑ που το ξέρω αρκετά. Αν ξέρει κάποιος άλλος ας βοηθήσει...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω να ρυθμίσω το panda. Προσπάθησα και όταν μου έσπασε τα νεύρα το έβγαλα και έβαλα το καλό μου ΖΑ που το ξέρω αρκετά. Αν ξέρει κάποιος άλλος ας βοηθήσει...

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.Θα περιμε΄νω μήπως γνωρίζει κάποιος άλλος.Μέχρι τότε θα βολευτώ μόνο για το mail από τον internet explorer.Δεν μου αρέσει αλλά τι να κάνουμε.

Ευχαριστώ και πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τώρα τελευταία το Pop-Up Blocker του Firefox δε λειτουργεί σωστά (μερικές φορές), σε σελίδες όπως το Rapidshare ή το ImageShack;

 

http://img525.imageshack.us/img525/8002/qwetq4tqwtw5yv.th.jpg http://img130.imageshack.us/img130/1912/wthwhaqeaerg6bw.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τώρα τελευταία το Pop-Up Blocker του Firefox δε λειτουργεί σωστά (μερικές φορές), σε σελίδες όπως το Rapidshare ή το ImageShack;

 

http://img525.imageshack.us/img525/8002/qwetq4tqwtw5yv.th.jpg http://img130.imageshack.us/img130/1912/wthwhaqeaerg6bw.th.jpg

 

Εμένα δεν μου έχει τύχει κάνει πρόβλημα με τα pop-up στον firefox, ούτε σ' αυτά τα sites. Μήπως είναι θέμα ρύθμισης...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει τύχει κάνει πρόβλημα με τα pop-up στον firefox, ούτε σ' αυτά τα sites. Μήπως είναι θέμα ρύθμισης...

Και σε μένα χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάνενα extension δεν μου έχει ανοίξει ποτέ pop-up window.Ίσως το πιθανότερο όπως αναφέρει και ο φίλος από πάνω είναι θέμα ρύθμισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...