Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωδικοποίηση αυτή έχω αλλά δεν εννοώ αυτό

 

Εργασίες->Επιλογές->Γενικά->γραμματοσειρές και χρώματα ;)

 

 

Αυτό..

 

αυτά που έχει default...μην τα γράφω όλα τώρα. :O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πρόβλημα μ αυτό που έχω

 

Ελληνική γραμματοσειρά

 

Μεταβλητού μεγέθους : Serif

Serif: Ms sans serif

Sans serif: Arial Black

Monospace: Courier new

Ανάλυση οθόνης: 96 dpi

 

Μέγεθος εικονοστοιχείων: 12

 

Ελάχιστο μέγεθος γραμμ/άς : 12

 

Aυτά.. Έχω κάτι λάθος? :worry:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πρόβλημα μ αυτό που έχω

 

Ελληνική γραμματοσειρά

 

Μεταβλητού μεγέθους : Serif ---->Serif

Serif: Ms sans serif ----> Times New Romans

Sans serif: Arial Black ----> Arial

Monospace: Courier new ----> Courier new--->13

Ανάλυση οθόνης: 96 dpi

 

Μέγεθος εικονοστοιχείων: 12 ----> 16

 

Ελάχιστο μέγεθος γραμμ/άς : 12 ----> καμία

 

Aυτά.. Έχω κάτι λάθος? :worry:

 

τα δικά μου (με κόκκινο)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηξη.

Όποτε προσπαθώ να κλείσω ένα tab(στο ίδιο παράθυρο) μου εμφανίζει το error

Alert.

Type error: p.onlinkikconAvailable is not a function :confused:

Καμιά ιδέα?

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

τώρα αν σου πω ότι πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο?? :confused:

εντελώς άσχετο..το ίδιο κάνει και με μεσαίο κλικ του ποντικιού και με το δεξί κλίκ και κλείσιμο..??

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ρε παιδιά βοηθήστε με γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα!Πως γίνεται και κάποιες φορές δεν μπορώ να βάλω emoticons πατάω πάνω στο smilie και δεν μπαίνει πχ το :cry: στο μήνυμα,δεν κάνει τίποτα,τώρα το έβαλα εγώ χειροκίνητα.Όπως επίσης όταν είμαι στη σύνταξη μηνυμάτων πάω από πάνω στα εικονίδια για εισαγωγή tag δεν κάνει τίποτα.Με επιστρέφει στην κορυφή της σελίδας.Τι να κάνω μόνο με restart στρώνει,αλλά δεν μπορώ κάθε φορά που γίνεται αυτό να κάνω restart.Έχω την 1.07 αλλά μου το έκανε και με όλες τις άλλες εκδόσεις που έχω δοκιμάσει.

Κανείς δεν έχει αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο; :(

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο; :(

Kαι σε μένα το κάνει αυτό και είναι όντως πολύ εκνευριστικό... Αυτό συμβαίνει όταν δεν έχει φορτωθεί πλήρως η σελίδα. Λύση δεν βρήκα, η μόνη λύση είναι να περιμένεις μέχρι να την φορτώνει ολοκληρωτικά και μετά να προσθέτεις το smilie... Λίγο σπαστικό μερικές φορές αλλά αυτό έχω καταλάβει. :O

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Kαι σε μένα το κάνει αυτό και είναι όντως πολύ εκνευριστικό... Αυτό συμβαίνει όταν δεν έχει φορτωθεί πλήρως η σελίδα. Λύση δεν βρήκα, η μόνη λύση είναι να περιμένεις μέχρι να την φορτώνει ολοκληρωτικά και μετά να προσθέτεις το smilie... Λίγο σπαστικό μερικές φορές αλλά αυτό έχω καταλάβει. :O
A καλά :wacko: Δεν φανταζόμουν ποτέ κάτι τέτοιο :blink: Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως! :)
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηξη.

Όποτε προσπαθώ να κλείσω ένα tab(στο ίδιο παράθυρο) μου εμφανίζει το error

Alert.

Type error: p.onlinkikconAvailable is not a function :confused:

Καμιά ιδέα?

Ρίχτου ένα reinstall μπας και συνέλθει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μερικές φορές μου κάνει το εξής χαζό.

Πατάω πχ quick reply και όταν πατάω γράμματα που ανοίγει το find λες και έχω πατήσει ctrl+f και ότι και να γράψω γράφεται εκεί.

Αναγκαστικά πρέπει να κλεισω τον firefox και να το ξανανοιξω. Του έτυχε κανενός;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μερικές φορές μου κάνει το εξής χαζό.

Πατάω πχ quick reply και όταν πατάω γράμματα που ανοίγει το find λες και έχω πατήσει ctrl+f και ότι και να γράψω γράφεται εκεί.

Αναγκαστικά πρέπει να κλεισω τον firefox και να το ξανανοιξω. Του έτυχε κανενός;

Εμένα συμβαίνει συνέχεια αυτό όταν όμως πατάω γραμμάτα εκτός του quick reply.Αν κλικάρω σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης εξαφανίζεται το find.Μια χαρά δουλεύει αν το καλοσκεφτείς.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια!

 

Δεν μου δειχνει καθολου τα flash :(

εκανα Uninstall Και delete το folder ολα απο την αρχη.Επαιξε καλα για 2 μερες και παλι εχω προβλημα.

Απο addons εχω Tab preferences,Adblock,Flashgot και απο themes το Noia & Qute

καμια ιδεα?

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τώρα αν σου πω ότι πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο?? :confused:

εντελώς άσχετο..το ίδιο κάνει και με μεσαίο κλικ του ποντικιού και με το δεξί κλίκ και κλείσιμο..??

Το κάνει οταν πατάω το χ(δεξιά)για να κλείσω κάποιο tab η με κλίκ και κλείσιμο :confused: Μάλλον κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το tabbrowser extension..

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Emena pantos doulevi roloi mexri stigmhs.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά λειτουργεί και από επεκτάσεις έχω Forecastfox, Extended Statusbar, Tabbrowser Preferences και FlashGot
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει οταν πατάω το χ(δεξιά)για να κλείσω κάποιο tab η με κλίκ και κλείσιμο :confused: Μάλλον κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το tabbrowser extension..

 

Μια από τα ίδια κι εδώ. Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει πάντα και δεν έχω καταλάβει τι του φταίει! Και ναι, το κάνει και με μεσαίο κλικ πάνω στο tab.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έβαλα την 1.07 και δεν δουλεύει η statusbar που έδειχνε ταχύτητα και πόσο χρόνο έκανε να φορτώσει κάθε σελίδα. Ως την 1.06 λειτουργούσε κανονικά :(

Yπάρχει παρόμοιο Extension για την 1.07?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Format PC :p

 

αντε να δουμε...

Και μένα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Απεγκατέστησα τον firefox, διέγραψα τον φάκελο του που βρίσκεται στο application data (δεν τον έσβηνε με την απεγκατάσταση), τον ξαναεγκατέστησα και έφτιαξε. Λογικά κάποιο extension.

Αλλά αυτό ήταν, άμα είναι να περνάω ένα μαρτύριο για να σερφάρω, καλύτερα να χρησιμοποιώ τον opera :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έβαλα την 1.07 και δεν δουλεύει η statusbar που έδειχνε ταχύτητα και πόσο χρόνο έκανε να φορτώσει κάθε σελίδα. Ως την 1.06 λειτουργούσε κανονικά :(

Yπάρχει παρόμοιο Extension για την 1.07?

 

Λύθηκε το πρόβλημα :p είχε βγει αναβάθμιση αλλά δεν περνιόταν μέσω της αυτόματης ενημέρωσης. (όποιος άλλος το θέλει μπορεί να το βρει εδώ)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει οταν πατάω το χ(δεξιά)για να κλείσω κάποιο tab η με κλίκ και κλείσιμο :confused: Μάλλον κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το tabbrowser extension..

 

στάνταρ πρόβλημα του tabbrowser extension..:)

ή βγάλτο ή βάλε την τελευταία αναβάθμιση..:)

Link to comment
Share on other sites

paidai perasa kai ego tin 1.07 kai perasa pali kamia 20aria extensions pou ixa alla mou lipi kapio mallon.palia ixa ena ikonidio pou sou anige tis selides pou ixes klisi prosfata(recent closed tabs elege).kserei kanis pos legete gia na to ksanakatevaso?

episis ixa allo ena pou dialeges kimeno se mia selida kai ama patages deksi klik sou evgaze mia epilogia anigma se nea selida-tab...de thimame oute afto pos legotan...mpas kai kserei kanis?exo psaksei olles tis selides me ta extensions tou episimou site alla thimame oti ixa valei polla kai apo alla sites

Link to comment
Share on other sites

undoclosetab: αν κλεισεις καταλάθος κάποιο ταμπ, με μεσαίο κλικ πάνω στην μπάρα με τα ταμπς το επαναφέρει (μέχρι και 6-7 πρόσφατα κλεισμένα ταμπς ανοίγει νομίζω).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...