Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τιποτα... Μονο εναν flash switcher... και την mypoco toolbar :p!

 

Θα μπορουσε να δημιουργει το προβλημα καποιο addon?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις εντελώς το προφίλ και να το ξαναφτιάξεις (θα χαθούν ρυθμίσεις, cache, history κλπ.).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να αλλάξω τον Opera με τον FF3 αλλά δεν κάνει κάτι που έκανε ο Opera

θέλω να πηγαίνω δεξιά-αριστερά τα tabs με το 1 και 2 όπως στον όπερα και με μεσαίο κλικ

να μου ανοίγει νέο tab στο tab toolbar.

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να αλλάξω τον Opera με τον FF3 αλλά δεν κάνει κάτι που έκανε ο Opera

θέλω να πηγαίνω δεξιά-αριστερά τα tabs με το 1 και 2 όπως στον όπερα και με μεσαίο κλικ

να μου ανοίγει νέο tab στο tab toolbar.

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Θα βάλεις τον ff3 και το add-on firegestures...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις τον ff3 και το add-on firegestures...:)

 

Ευχαριστώ πολύ, τέλειο για να πηγαίνω δεξιά-αριστερά αλλά και πάλι

δεν μπορώ να ανοίξω νέο tab στην tab's toolbar, μήπως υπάρχει κάποιο

άλλο;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 2 addons ο μοζίλα μου φτάνει στο 10λεπτό με 2 ταμπς ανοικτά τα 200Mb.. . Εϊναι λογικό? Τα addons είναι το Gmail checker & to Forecastfox...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, τέλειο για να πηγαίνω δεξιά-αριστερά αλλά και πάλι

δεν μπορώ να ανοίξω νέο tab στην tab's toolbar, μήπως υπάρχει κάποιο

άλλο;

 

Σχεδίασε ένα δικό σου gesture για να ανοίγεις νέο tab. Με το firegestures μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα στον firefox με απλές κινήσεις του ποντικιού...:)

 

Για μένα ένα από τα καλύτερα add-on...

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις εντελώς το προφίλ και να το ξαναφτιάξεις (θα χαθούν ρυθμίσεις, cache, history κλπ.).

 

Μαλλον οταν το απεγκαταστησα 1η φορα δεν προσεξα τη ρυθμιση αυτη γιατι τωρα λυθηκε το θεμα!!!

Ευχαριστω πολυ!!! Και ολους οσους σας επρηξα και ασχοληθηκατε....:)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 2 addons ο μοζίλα μου φτάνει στο 10λεπτό με 2 ταμπς ανοικτά τα 200Mb.. . Εϊναι λογικό? Τα addons είναι το Gmail checker & to Forecastfox...

 

Δοκιμάζω το chrome σήμερα.. Καλός φαίνεται αν και αργός στην εμφάνιση των σελίδων..

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και με την "μετακόμιση" που λέγαμε στο άλλο pc.Όλα μεταφέρθηκαν κανονικά και απροβλημάτιστα.Μάλιστα βρήκα και μια επιλογή στο Febe να μεταφέρεις όλα τα πρόσθετα που έχεις ήδη σε 1 αρχείο .xpi και κάνοντας 1 install μόνο να βάλεις με μιας όλα σου τα πρόσθετα σε άλλο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Με το DownloadHelper μπορείς να κατεβάσεις ότι βίντεο θες. Πολύ καλό πρόσθετο!

 

Οντως πολυ καλο.. Δυο αλλα extensions δεν μπορουσαν να κατεβασουν ενα βιντεακι, περασα αυτο και ολα καλα!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και 3.5 ΒΕΤΑ 4

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ο firefox μου πηγαινει την cpu στο 100 τοις εκατο; δεν εχω κανενα add-on και μονο μια καρτελα ανοιχτη. στo task manager λεει οτι χρησιμοποιει το 99 τοις εκατο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φταίει κάποιο flash σε κάποιο από τα Tabs γι' αυτό.

Δοκίμασε να κλείσεις όλα τα tabs να δεις εάν συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει στο λαπτοπ όταν είμαι φεισμπουκ, και πρέπει να τον κλείσω να περιμενω να 'ηρεμήσει' και μέτα να τον ξανανοίξω.. Σπαστικό... :(
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να κανω φορματ στο πισι πως μπορω να κρατησω τους αποθηκευμενους σελιδοδεικτες ωστε να τους ξαναπερασω μετα το φορματ;;;;;

γινεται να κρατησω μπακ απ και του κωδικους απο τα sites;;;

θενκς

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το Mozbackup είναι πολύ καλή επιλογή και μπορείς να κρατήσεις και ό,τι άλλο customization έχεις κάνει, αν θες μόνο τους σελιδοδείκτες άνοιξε την "Οργάνωση Σελιδοδεικτών" και από το "Εισαγωγή και Αντίγραφο" κάνε μία εξαγωγή σε html, σωσε το αρχείο κάπου αλλού και μετά τους ξαναβάζεις από αυτό.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείς να περάσεις το xmarks και να έχεις τους σελιδοδείκτες και τους κωδικούς online και απλά να συγχρονίσεις, αφού κάνεις φορμάτ, με τον server τους.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείς να περάσεις το xmarks και να έχεις τους σελιδοδείκτες και τους κωδικούς online και απλά να συγχρονίσεις, αφού κάνεις φορμάτ, με τον server τους.

 

Κωδικους Online??? χμμμμμμμμμ....:ninja:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα αυτό που είπε ο hostolis..πολύ easy.θένκς για τη βοήθεια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπορω με καποιο τροπο να διαμορφωσω τη λιστα με τα σαιτς που βγαινουν οταν παταω το βελος στην address bar??

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει στο λαπτοπ όταν είμαι φεισμπουκ, και πρέπει να τον κλείσω να περιμενω να 'ηρεμήσει' και μέτα να τον ξανανοίξω.. Σπαστικό... :(

 

εχεις καινουργιο λαπτοπ η λιγο παλιουτσικο?

εαν ειναι παλιο βαλε το add on "adblock plus" για να μπλοκαρει τις διαφημισεις και το noscript για να μπλοκαρει βαρια πραγματα των σελιδων.βεβαια ας πουμε videos δεν θα μπορεις να δεις αλλα μπορεις να κανεις προσωρινα να φανουν τα παντα στην σελιδα που θες και μετα να ξανα μπλοκαριστουν!εμενα μονο με αυτα "ηρεμει" το παλιο μου λαπτοπ(5ετιας) αλλιως απογειωνεται με το ανεμιστηρακι φουλ!τα νεα λαπτοπ ομως νομιζω δεν εχουν προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...