Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα!Ερώτηση:Εχω firefox,όταν μπαίνω στα mail μου απο τα website yahoo,hotmail, ενώ έχω επιλεγμένα τα αντίστοιχα κουτάκια(remember me) κάθε φορά αναγκάζομαι να ξαναγράφω username ,password...βαρέθηκαα:cry: Μήπως χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Ελληνικό λεξικό;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:3

 

Και πας και κατεβαζεις αυτό που λέει el-gr.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

geia sas exo ton firefox 2.0.0.3 kai media player 11 egkatestimeno. otan bazo na do live cameres i tv mou bgazei to gnosto sfalma NA APOSTALEI I MAN APOSTALI..... ti ginete?
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς έχω τις ρυθμίσεις του Firefox.

Πολύ περίεργο τότε... Δοκίμασε να σβήσεις χειροκίνητα την cache, cookies, history, τα πάντα με το κουμπάκι «Clear now..». Μετά κάνε login σε μια σελίδα που προηγουμένως είχες πρόβλημα και ζήτα να σε θυμάται το site (aka να σου στείλε cookie) και ο firefox να θυμάται το password.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σώστε με αν μπορείτε πριν το σπάσω το ρημάδι.

Έχω πρόβλημα με τον firefox εντελώς ξαφνικά απο σήμερα. Με κάθε κλικ που κάνω κολλάει και πρέπει να περάσουν μέχρι 10 δευτερόλεπτα για να προχωρήσει στην επόμενη ενέργεια. ΠΧ πατάω αρχείο και άνοιγμα νέας καρτέλας, παγώνει ο firefox και μετά απο καμιά δεκαριά δευτερόλεπτα ανοίγει η καρτέλα. Μετά κλικάρω για να μου εμφανιστεί το tab που έχω ήδη ανοιχτό, παγώνει, 10 δευτερόλεπτα, ανοίγει. Πάω με το scroll bar να πάω στο τέλος της σελίδας, παγώνει, 10 δευτερόλεπτα, πάει πιο κάτω.

Χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση. Πριν αρχίσει να μου συμβεί αυτό έκανα uninstall ένα μικρό παιχνίδι κανονικά απο την προσθαφαίρεση προγραμμάτων.

Αν κάνω uninstall τον firefox, αφού κάνω σε έναν φάκελο copy τα favourites και τα bookmarks μου γιατί είναι πάρα πολλά και τον εγκαταστήσω ξανά θα λυθεί το πρόβλημα?

Σημειώστε οτι έχω antivirus, firewall και όλα τα συναφή ενημερωμένα αν και μου πετάει ξαφνικά το Nod32 μια ειδοποίηση για trojan που την κάνω quarantine. Αλλά αυτό με το firefox και το κόλλημα εμφανίστηκε σήμερα.

Ευχαριστώ :o

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι σε όλα τα website που χρειάζεται log-in,θυμάται κωδικούς και μπαίνει κατευθείαν.Μόνο στα mail,με ρωτάει συνέχεια ,παρόλου που έχω επιλέξει για αυτόματο sign in.Τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

geia sas exo ton firefox 2.0.0.3 kai media player 11 egkatestimeno. otan bazo na do live cameres i tv mou bgazei to gnosto sfalma NA APOSTALEI I MAN APOSTALI..... ti ginete?

 

kamia idea?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο τότε... Δοκίμασε να σβήσεις χειροκίνητα την cache, cookies, history, τα πάντα με το κουμπάκι «Clear now..». Μετά κάνε login σε μια σελίδα που προηγουμένως είχες πρόβλημα και ζήτα να σε θυμάται το site (aka να σου στείλε cookie) και ο firefox να θυμάται το password.

 

το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι σε όλα τα website που χρειάζεται log-in,θυμάται κωδικούς και μπαίνει κατευθείαν.Μόνο στα mail,με ρωτάει συνέχεια ,παρόλου που έχω επιλέξει για αυτόματο sign in.Τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια..

Έχω κάνει φορμάτ και ξαναβάζω τις επεκτάσεις του Firefox.

Υπάρχει μια επέκταση που δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά της.

Αυτό που κάνει, είναι όταν είναι επιλεγμένο κάποιο κείμενο, ή κάποια URL που δεν είναι clickable , με δεξί κλικ να εμφανίζει την επιλογή π.χ open "myphone.gr" και να το ανοίγει σαν κανονικό ενεργό σύνδεσμο.

Μήπως καταλαβαίνει κάποιος για ποια επέκταση μιλάω;

Ευχαριστώ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τελικά το βρήκα https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1472

Το θεωρώ πολύ πιο πρακτικό και άμεσο από τις επεκτάσεις του είδους.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Kαλό μήνα,καταρχήν!Ενώ κάνω τις ρυθμίσεις που θέλω στο firefox,σχετικά με τη γραμμή εργαλειών ,τα bookmarks,μόλις ανοίγω ένα καινούργιο window firefox μου τα βγάζει όπως ήταν πρίν κάνω τις ρυθμίσεις μου.Μήπως πρέπει να σώσω πουθενά τις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Paidia pws apothikeuw ena arxeio pou katevasa se allo meros tou diskou?:O

Mou to apothikeuei stin epifania ergasias..

 

Εργαλεία/Επιλογές/Βασικές/Αποθήκευση αρχείων σε...

Και δηλώνεις που θες να κατεβαίνουν τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...