Jump to content

[Off topic] Umi Zero: Περί παραγγελιών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εγω παντως εκανα dispute στους απατεωνες γιατι λαθος δεν ειναι.

 

Πολύ γρήγορα δεν βγάζουμε συμπεράσματα; Φτάσαμε και σε βαρύγδουπους χαρακτηρισμούς; Νόμιζα ότι κάποιοι (αν όχι όλοι) έχουν ένα επίπεδο εδώ μέσα.

 

Και εγώ είμαι από τους πρώτους που παρήγγειλα και θα με συνέφερε αυτή η τιμή αλλά ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα, έστειλαν e-mail σε όλους μας (ή έστω στους περισσότερους) και λένε "έχει γίνει λάθος". Πρέπει δηλαδή να τους βάλουμε στη γκιλοτίνα; Ήμαρτον... χαλαρώστε λίγο, έχει και άλλα ενδιαφέροντα η ζωή!

 

Τέλος θα παρακαλέσω να το λήξουμε το θέμα εδώ στο παρόν thread και να συνεχίσουμε στα της συσκευής. Όποιος θέλει να το παίξει William Wallace από το Braveheart ας το κάνει κατ'ιδίαν σε συνομιλία με το εν λόγω κατάστημα και ας περιορίσει τον επαναστατικό του χαρακτήρα εκτός του forum, είναι κάτι που ενδιαφέρει ελάχιστους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω πως οποιοσδήποτε "άσχετος" με τις τιμές θα είχε πρόσβαση και δικαιώματα να ανεβάσει προσφορές (σε οποιοδήποτε κατάστημα).

Θα επέτρεπε ο οποισδήποτε επιχειρηματίας σε κάποιον άσχετο με τιμές, να ανεβάζει προσφορές στο site του?

Κατ'εμέ καραμπινάτη προσπάθεια του site να προκαλέσει τζέρτζελο.

 

Αυτές είναι επιχειρήσεις με 200 άτομα που δουλεύουν και ο καθένας κάνει κάτι αλλά δεν ξέρουν όλοι τα πάντα. Το απόγευμα εδώ (αργά βράδυ για αυτούς) δουλεύουν ελάχιστοι και σίγουρα όχι τα "κεφάλια" που κάνουν κουμάντο και ξέρουν καλά τι παίζει. Ανέθεσαν σε κάποιον πχ. σε τεχνικό ή κάποιον από το chat να ανεβάσει την προσφορά για να είναι σε καλές ώρες για Ευρώπη - Αμερική. Δεν είναι απαραίτητο αυτός που το ανέβασε να ξέρει και τι ανέβασε. Αυτό εννοώ άσχετος.

Αν ήταν μόνο για τζέρτζελο θα την άφηναν όλη νύχτα την προσφορά και δεν θα την κατεβάζανε σε 3 ώρες. Να την δουν και οι αγορές της Ασίας το πρωί.

 

Τέλος θα παρακαλέσω να το λήξουμε το θέμα εδώ στο παρόν thread και να συνεχίσουμε στα της συσκευής. Όποιος θέλει να το παίξει William Wallace από το Braveheart ας το κάνει κατ'ιδίαν σε συνομιλία με το εν λόγω κατάστημα και ας περιορίσει τον επαναστατικό του χαρακτήρα εκτός του forum, είναι κάτι που ενδιαφέρει ελάχιστους.

 

Συμφωνώ απόλυτα και να "καθαρίσει" το topic από όλο αυτό. Να μεταφερθούν όλα τα post για το tinydeal αλλού (από το #960 νομίζω)

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβε η γυναίκα το κινητό! Συνολικά απο την ημέρα αποστολής με NL έκανε 16 ημέρες για να φθάσει. Πόση πιστεύετε ότι ειναι η διάρκεια αρχικής φόρτισης για την μπαταρία; Να το αφήσω 7 ώρες η μέχρι να φθάσει το 100%;

 

Οχι παραπανω! Μεχρι 99-100%.

 

@vasilk Εγω εχω ολη την καλη διαθεση, γιατι ειμαι ευχαριστημενος μέχρι τωρα απο το κατάστημα, ειμαι πελατης, αλλα ούτε μεσα να ησουνα δε θα τα ηξερες ολα αυτα..

Θεωρω υπερβολικο να μιλαμε για 300.000€ ζημια .. Πιο ρεαλιστικό ειναι να μιλαμε για ΚΕΡΔΗ που προκύπτουν απο τα ποσα που θα παρακρατησουν για 5-6 μερες, μακάρι να μπορούσα και γω να βρω ετσι λεφτα απο το πουθενα, σαν δανειο χωρις ορους και προϋποθέσεις!

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερωσετε λοιπον που θα μεταφερθει η συζητηση για το θεμα για το tinydeal, αν κουμπωνει καπου αλλου καλυτερα απ το παρον thread!

Ασημαντο δεν ειναι, ασχετο με το zero δεν ειναι και καουμποηδες το παιζουν οσοι εχουν τη "δυνατοτητα" να το κανουν. Ο νοων νοειτω.

Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερωσετε λοιπον που θα μεταφερθει η συζητηση για το θεμα για το tinydeal, αν κουμπωνει καπου αλλου καλυτερα απ το παρον thread!

Ασημαντο δεν ειναι, ασχετο με το zero δεν ειναι και καουμποηδες το παιζουν οσοι εχουν τη "δυνατοτητα" να το κανουν. Ο νοων νοειτω.

 

Συμφωνω οτι καπου θα πρεπει να μεταφερθει η συζητηση και να παραμεινει ανοιχτη μεχρις τελικης λυσης, ωστε ολοι εμεις που εμπλακηκαμε να εχουμε ενα σημειο συζητησης και αλληλοβοηθειας. Γι αυτο αλλωστε ειμαστε μελη του φορουμ.

Αν ειναι μολις προκυψει μια στραβη, να μας κλεινετε την πορτα, τοτε.......

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για το τελευταίο μου off topic Tinydeal:sorry:

Tώρα μόλις μίλησα στο chat μαζί τους και συν όλο το "στόλισμα" που τους έκανα καταλήξαμε:

.............

Εγώ:You send me the product I ordered? You will immediately return me all my money back? I do complainant in paypal? Tell me what you prefer?

Steve1: So you want a full refund?

Εγώ:RIGHT NOW!!!!!!!!

Steve1: Please check your paypal account 2-3 working days later

Εγώ:IF NOT DONE AS MY SAY, DO IMMEDIATELY COMPLAINT FOR THIS FRAUD!!!!

.............

Και πάλι συγνώμη για το off topic:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορα δεν βγάζουμε συμπεράσματα; Φτάσαμε και σε βαρύγδουπους χαρακτηρισμούς; Νόμιζα ότι κάποιοι (αν όχι όλοι) έχουν ένα επίπεδο εδώ μέσα.

 

Και εγώ είμαι από τους πρώτους που παρήγγειλα και θα με συνέφερε αυτή η τιμή αλλά ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα, έστειλαν e-mail σε όλους μας (ή έστω στους περισσότερους) και λένε "έχει γίνει λάθος". Πρέπει δηλαδή να τους βάλουμε στη γκιλοτίνα; Ήμαρτον... χαλαρώστε λίγο, έχει και άλλα ενδιαφέροντα η ζωή!

 

Τέλος θα παρακαλέσω να το λήξουμε το θέμα εδώ στο παρόν thread και να συνεχίσουμε στα της συσκευής. Όποιος θέλει να το παίξει William Wallace από το Braveheart ας το κάνει κατ'ιδίαν σε συνομιλία με το εν λόγω κατάστημα και ας περιορίσει τον επαναστατικό του χαρακτήρα εκτός του forum, είναι κάτι που ενδιαφέρει ελάχιστους.

 

Εγώ πάντως βλέπω οτι πολλοί δεν έχουν πάρει ακόμα email. Και σε αυτούς είμαι κ εγώ.. Και προφανώς προκαλεί μεγάλη ανησυχία για το τι θα συμβεί... Επίσης τέτοια λάθη απλά δεν γίνονται, έστω τόσο τυχαία..

 

Στο τσατ όταν της είπα για το τηλέφωνο μου πέταξε ένα

"Regina1: at 14:50:10 Please reply us any content and we will get back to you soon." και τέλος συζήτησης...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι καπου θα πρεπει να μεταφερθει η συζητηση και να παραμεινει ανοιχτη μεχρις τελικης λυσης, ωστε ολοι εμεις που εμπλακηκαμε να εχουμε ενα σημειο συζητησης και αλληλοβοηθειας. Γι αυτο αλλωστε ειμαστε μελη του φορουμ.

Αν ειναι μολις προκυψει μια στραβη, να μας κλεινετε την πορτα, τοτε.......

Σωστά.

Πάντως κάπως έτσι είχε κλειδώσει και το νήμα για τις παραγγελίες του cubot s200 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403994 και υπάρχουν συμφορουμίτες που δεν έχουν παραλάβει από τότε :(

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για το τελευταίο μου off topic Tinydeal:sorry:

Tώρα μόλις μίλησα στο chat μαζί τους και συν όλο το "στόλισμα" που τους έκανα καταλήξαμε:

.............

Εγώ:You send me the product I ordered? You will immediately return me all my money back? I do complainant in paypal? Tell me what you prefer?

Steve1: So you want a full refund?

Εγώ:RIGHT NOW!!!!!!!!

Steve1: Please check your paypal account 2-3 working days later

Εγώ:IF NOT DONE AS MY SAY, DO IMMEDIATELY COMPLAINT FOR THIS FRAUD!!!!

.............

Και πάλι συγνώμη για το off topic:sorry:

 

ακριβώς το ίδιο και με εμένα στο chat αν και δεν μου είχαν στείλει email.

Επίσης μου έδωσε 7% έκπτωση m;exri 28/02

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Δε φανταζόμουν οτι θα συζητουσαμε για τέτοιου είδους προβλήματα.. Ειδικα αμα εχεις περασει απο Xiaomi, Lenovo, zte, κλπ..

Ας ειναι ομως, αυτα αντιμετωπιζονται..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Tragic amateurs. Original message modified.At the original one no apologies at all from you. Also you give us have 4 (bullshit) options instead 2 (very tragic) first solutions. You ask to pay extra money to get the phone at its original price! Come on, you can do better that that. And you give the opportunity to 3 persons to win a umi zero. I am very touched by your move. As i wrote to my email to you, that was the first and last deal with Tinydeal. You should check your inconvenience!

Υ.Γ. 1: εκπληκτικος συγχρονισμος, αντι να βλεπω τον Σπατρτακο κ τομ κ τζερι με τον μικρο μου που ξυπνησε απ τις 04:00, χεζω τους Κινεζους! Χα χα χα χα

Υ.Γ. 2: αφου επιλεχθηκε το παρον θεμα απο τους κινεζους για την απολογια τους, δε πιστευω να τιθεται θεμα off topic! Εκτος κ ανοιξετε καινουριο με τιτλο "shitting the Tinydeal's Chineses"

Link to comment
Share on other sites

Order number 4960046021940001038606

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια off topic ολα αυτα....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συζήτηση περί παραγγελίας από tinydeal θα συνεχιστεί μόνο στο παρόν θέμα και θα παραμείνει ανοιχτό μόνο όσο κρατάτε ένα επίπεδο και δεν κράζετε διατυμπανίζοντας την αδικία που σας βρήκε.

 

Συζητήστε σοβαρά και πολιτισμένα για να βγάλετε μια άκρη...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εστειλαν σε καποιον τα χρηματα πισω?εμενα μου λενε να κλεισω το dispute και μετα....τι αλλο θα ακουσουμε....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

#3680046021730001254572

And I don't recognise your "mistake", you had timer counting, promotion icons and for hours layter you acted like no mistake happened. So, with holding our money, I assume you had your tax free loan and we lost much money from bank transfers, currency changes (euro dropping) and fees. Who will compensate for that? And why should I accept ANY other offer apart from the normal order shipping of the phone.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...