Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε και σε μένα, ακόμη και τώρα.

Με χαρά είδα πως η εφαρμογή fuelGR είναι διαθέσιμη στα WP!

Την κατέβασα αμέσως και την άνοιξα για να την έχω και στο 930. Με λύπη για ακόμη μία φορά όμως είδα ότι πρέπει να δηλώσεις την τοποθεσία σου και σου βγάζει τα πρατήρια μόνο για αυτήν! Πρέπει δηλαδή κάθε φορά που βρίσκεσαι κάπου αλλού, να δηλώνεις νέα θέση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω διαθέσιμη ενημέρωση Firmware στο κινητό (550) μέσω Recovery Tool. Αν την περάσω θα σβήσει τα πάντα από το κινητό, οπότε θα πρέπει να το στήσω ξανά από την αρχή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαθέσιμη ενημέρωση Firmware στο κινητό (550) μέσω Recovery Tool. Αν την περάσω θα σβήσει τα πάντα από το κινητό, οπότε θα πρέπει να το στήσω ξανά από την αρχή;

 

Ακριβώς, το RT φλασάρει από την αρχή τη ROM.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το RT φλασάρει από την αρχή τη ROM.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, θα το κάνω σήμερα το μεσημέρι. Ελπίζω να διορθώσει τα προβλήματα που είχα από την αρχή αυτό το Firmware.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τα email σε 640 δουλευουν αψογα

 

όχι βέβαια....

όταν έχει εικόνες μεγάλες γίνεται αυτό που λέει ο cbf...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια....

όταν έχει εικόνες μεγάλες γίνεται αυτό που λέει ο cbf...

 

Ακριβώς. Δε μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το θέμα της Microsoft με τα mails τόσα χρόνια..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο 532 κάνει ακριβώς αυτό που λέτε. Στο 550 όμως ανοίγει μια χαρά τα email χωρίς να κόβει τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το αν το πρόβλημα δεν εμφανίζεται σε μία δύο συσκευές δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει. Μα το πρόβλημα από ότι διαβάζουμε παντού πια, έχει λυθεί σε νεότερη αναβάθμιση. Γιατί εδώ και μία εβδομάδα περίπου που υπάρχει δεν έχει δοθεί σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου 640 το ίδιο κάνει στα email, δε θυμάμαι με τα 8.1 αν έκανε το ίδιο.

 

Επειδή έχουμε και την ίδια συσκευή, το έκανε. :) Στέλνω καθημερινά πολλά mails και το δεξιά/αριστερά δε σταματούσε..

 

Το αν το πρόβλημα δεν εμφανίζεται σε μία δύο συσκευές δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει. Μα το πρόβλημα από ότι διαβάζουμε παντού πια, έχει λυθεί σε νεότερη αναβάθμιση. Γιατί εδώ και μία εβδομάδα περίπου που υπάρχει δεν έχει δοθεί σε όλους;

 

Γιατί; Μία λέξη.. Microsoft..

 

Και αυτή τη στιγμή, έλεγξα ένα mail, με φωτογραφίες, και το εμφάνισε ακριβώς όπως του cb600f.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, θα το κάνω σήμερα το μεσημέρι. Ελπίζω να διορθώσει τα προβλήματα που είχα από την αρχή αυτό το Firmware.

Να ρωτήσω κάτι και εγώ; Έχω το 640XL LTE με technical preview ...164. Έχω συνδέσει τη συσκευή με το recovery tools και μου γράφει : διαθέσιμο λογισμικό στον υπολογιστή 9651.15148 και από κάτω επανεγκατάσταση λογισμικού. Εάν προχωρήσω θα με γυρίσει πίσω στα 8.1, ή είναι κάποια ενημέρωση firmware;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ; Έχω το 640XL LTE με technical preview ...164. Έχω συνδέσει τη συσκευή με το recovery tools και μου γράφει : διαθέσιμο λογισμικό στον υπολογιστή 9651.15148 και από κάτω επανεγκατάσταση λογισμικού. Εάν προχωρήσω θα με γυρίσει πίσω στα 8.1, ή είναι κάποια ενημέρωση firmware;

 

Θα σε γυρίσει στα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γυρίσει στα 8.1

Μακριά, απλώς ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποια αναβάθμιση firmware, η οποία δεν έχει έρθει ακόμη και είπα μήπως και ήταν αυτό, μιας και όπως έγραψε ο φίλος duc, του έβγαλε firmware για τη συσκευή του μέσω recovery tools. Αλήθεια εάν έρθει firmware αναβάθμιση, θα έρθει με τον κλασσικό τρόπο μέσω έλεγχου για ενημερώσεις, ή θα πρέπει να ελέγχουμε στο RT;

Θα ήθελα να προχωρήσω σε redstone, αλλά σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλύτερα να έρθει πρώτα κάποια firmware αναβάθμιση και μετά να προχωρήσω μέσω insider σε redstone. Τι γνώμη έχετε γιαυτό, να περιμένω, ή να προχωρήσω στην επόμενη preview build; Έχει βγει κάποια σταθερή redsotne για το 640XL LTE που έχω; Αν και πήρα το πράσινο φως από κάποιον φίλο όταν είχα ρωτήσει και πιο πριν, επειδή η συσκευή μου είναι η κύρια και η μοναδική φυσικά, δεν θα ήθελα σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον στο κομμάτι της επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά, απλώς ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποια αναβάθμιση firmware, η οποία δεν έχει έρθει ακόμη και είπα μήπως και ήταν αυτό, μιας και όπως έγραψε ο φίλος duc, του έβγαλε firmware για τη συσκευή του μέσω recovery tools. Αλήθεια εάν έρθει firmware αναβάθμιση, θα έρθει με τον κλασσικό τρόπο μέσω έλεγχου για ενημερώσεις, ή θα πρέπει να ελέγχουμε στο RT;

Θα ήθελα να προχωρήσω σε redstone, αλλά σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλύτερα να έρθει πρώτα κάποια firmware αναβάθμιση και μετά να προχωρήσω μέσω insider σε redstone. Τι γνώμη έχετε γιαυτό, να περιμένω, ή να προχωρήσω στην επόμενη preview build; Έχει βγει κάποια σταθερή redsotne για το 640XL LTE που έχω; Αν και πήρα το πράσινο φως από κάποιον φίλο όταν είχα ρωτήσει και πιο πριν, επειδή η συσκευή μου είναι η κύρια και η μοναδική φυσικά, δεν θα ήθελα σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον στο κομμάτι της επικοινωνίας.

 

Λογικά εμένα επειδή είναι το 550 το οποίο έρχεται με προεγκατεστημένα τα Win 10 και λόγω του ότι κάνουν και μερικά πειράματα παραπάνω, για αυτό δίνουν Firmware update.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγω λαμβανω 50 mail την ημερα με κανενα προβλημα, μαλλον αυτα τα τηλ δεν κανουν για ολους..

 

Χωρίς να θέλω να κάνουμε συγκρίσεις,λαμβάνω τουλάχιστον τα διπλάσια την ημέρα.

Και όπως είπαμε με τα άλλα παιδιά στα email με εικόνες,δεν τις βγάζει σε νορμαλ αναλογία στην οθόνη.

Σε ίδια κινητά κιόλας μερικοί,άρα ή έχεις το μαγικό 640 (στο 550 μπορεί όντως να παίζει καλά) ή κάτι δε μας λες καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά εμένα επειδή είναι το 550 το οποίο έρχεται με προεγκατεστημένα τα Win 10 και λόγω του ότι κάνουν και μερικά πειράματα παραπάνω, για αυτό δίνουν Firmware update.

 

Παραπάνω πειράματα δε νομίζω να κάνουν.

Λίγο που είναι με τα 10 από την αρχή,λίγο που είναι σχετικά καινούριο,το ήθελε το firmware του άμεσα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνουμε συγκρίσεις,λαμβάνω τουλάχιστον τα διπλάσια την ημέρα.

Και όπως είπαμε με τα άλλα παιδιά στα email με εικόνες,δεν τις βγάζει σε νορμαλ αναλογία στην οθόνη.

Σε ίδια κινητά κιόλας μερικοί,άρα ή έχεις το μαγικό 640 (στο 550 μπορεί όντως να παίζει καλά) ή κάτι δε μας λες καλά.

 

Εγώ πάντως αυτό με τα email το είχα σε όλα τα Lumia με 8.1. Και μόνο στο 550 δουλεύουν σωστά. Ακόμη και στο 532 με Win 10 τα email τα βλέπω μισά.

 

Ναι Χρυσόστομε το ήθελε σίγουρα, έχει θέματα που τώρα τα βλέπω. Ελπίζω να στρώσει κατά πολύ με το που θα το κάνω.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό με τα email το είχα σε όλα τα Lumia με 8.1. Και μόνο στο 550 δουλεύουν σωστά.

 

Πολύ πιθανό σε συσκευές που τα είχαν ήδη τα 10 να δουλεύει σωστά.

Το λες και μόνο σου στην ουσία.

Στα 8,1 δεν μπορώ να θυμηθώ τι έκανε.:p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακριά, απλώς ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποια αναβάθμιση firmware, η οποία δεν έχει έρθει ακόμη και είπα μήπως και ήταν αυτό, μιας και όπως έγραψε ο φίλος duc, του έβγαλε firmware για τη συσκευή του μέσω recovery tools. Αλήθεια εάν έρθει firmware αναβάθμιση, θα έρθει με τον κλασσικό τρόπο μέσω έλεγχου για ενημερώσεις, ή θα πρέπει να ελέγχουμε στο RT;

Θα ήθελα να προχωρήσω σε redstone, αλλά σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλύτερα να έρθει πρώτα κάποια firmware αναβάθμιση και μετά να προχωρήσω μέσω insider σε redstone. Τι γνώμη έχετε γιαυτό, να περιμένω, ή να προχωρήσω στην επόμενη preview build; Έχει βγει κάποια σταθερή redsotne για το 640XL LTE που έχω; Αν και πήρα το πράσινο φως από κάποιον φίλο όταν είχα ρωτήσει και πιο πριν, επειδή η συσκευή μου είναι η κύρια και η μοναδική φυσικά, δεν θα ήθελα σοβαρά προβλήματα τουλάχιστον στο κομμάτι της επικοινωνίας.

 

Εγώ πάντως που έβαλα redstone σε ένα Lumia 1520 είχα αρκετά θέματα με βασικότερο το πρόβλημα σύνδεσης του wifi. Γύρισα στην .164

Είναι πολύ πιο σταθερή προς το παρόν. Όταν βελτιωθεί πάντως η redstone αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό σε συσκευές που τα είχαν ήδη τα 10 να δουλεύει σωστά.

Το λες και μόνο σου στην ουσία.

Στα 8,1 δεν μπορώ να θυμηθώ τι έκανε.:p

 

Εγώ στο 640 με 8.1 μερικά τα έβλεπα μισά. Στα 10 τα έβλεπα κανονικά. Τώρα που γύρισα στα 8.1 πάλι μισά τα βλέπω. Ά ρε microsoft :wacko:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει με το RT να περάσει ένα καινούριο Firmware ξέρει κανείς; Για να ξέρω πόση ώρα θα ασχοληθώ!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το 925 και 650 που εχω τις βγάζει σε νορμαλ αναλογία στην οθόνη.[ρυθμισεις,διευκολυνση προσβασης ,περισσοτερες επιλογες,προσαρμογη μεγεθους 100%
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει με το RT να περάσει ένα καινούριο Firmware ξέρει κανείς; Για να ξέρω πόση ώρα θα ασχοληθώ!!!

 

10 λεπτά το πολύ η εγκατάσταση, η λήψη αναλόγως την ταχύτητα της γραμμής

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά το πολύ η εγκατάσταση, η λήψη αναλόγως την ταχύτητα της γραμμής

 

Μόνο τόσο λίγο; Ωραία, άρα αύριο το πρωί το περνάω και το στήνω ξανά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

χρειάζομαι βοήθεια...έχω ένα 640XL dual sim windows 10 και σήμερα έκανα ενημέρωση τηλ.και απο την ώρα που ολοκληρώθηκε η ενημέρωση δεν μπορώ να μπω στις επαφές μου μπορεί κάποιος να βοηθήσει?:cry:

Edited by marilena32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...