Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το creators update ποτε ερχεται??και θα θεωρηθει ως η ειναι απλα κατι αλλο???

 

Απ ότι εχουν ανακοινωσει στις 11-4 στους υπολογιστες και στις 25-4 στα τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύσει αυτό... http://m.windowscentral.com/windows-10-mobile-creators-update-only-coming-11-eligible-handsets ..... Τι να πω.... Και έχω το 640, είμαι από τους "τυχερούς"...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συσκευές θα πάρουν το Creators Update (RedStone 2):

 

Alcatel OneTouch Fierce XL

Alcatel IDOL 4S

HP Elite x3

Lenovo Softbank 503LV

MCJ Madosma Q601

Microsoft Lumia 550

Microsoft Lumia 640/640XL

Microsoft Lumia 650

Microsoft Lumia 950/950 XL

Trinity NuAns Neo

VAIO VPB051 [Vaio Phone Biz]

 

https://mspoweruser.com/not-modern-windows-phones-will-get-windows-10-creators-update/

 

*Λογικά στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση RedStone 3 θα μείνουν έξω και τα Lumia 640/640XL.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

σε ένα Lenovo me 512 ram πάντως που έχει ο πατέρας μου,το fb και το messenger ανοίγει πιο γρήγορα.

έτσι για να λέμε και για την ραμ ότι φταίει δήθεν στους μεν και στους δε.Παλιά καραμέλα που δεν τραβάει πια.

 

Τα περισσότερα από τα προβλήματα που γράφουν τα παιδιά με τα 640.640xl εγώ δεν τα έχω,αλλά σκεπτόμενος ότι πάνω στο 640 στην ουσία φτιάχτηκαν τα wp,απορώ πως κατάφεραν να τα κάνουν τόσο πολύπλοκα για αυτή τη συσκευή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συσκευές θα πάρουν το Creators Update (RedStone 2):

 

Alcatel OneTouch Fierce XL

Alcatel IDOL 4S

HP Elite x3

Lenovo Softbank 503LV

MCJ Madosma Q601

Microsoft Lumia 550

Microsoft Lumia 640/640XL

Microsoft Lumia 650

Microsoft Lumia 950/950 XL

Trinity NuAns Neo

VAIO VPB051 [Vaio Phone Biz]

 

https://mspoweruser.com/not-modern-windows-phones-will-get-windows-10-creators-update/

 

*Λογικά στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση RedStone 3 θα μείνουν έξω και τα Lumia 640/640XL.

 

Αυτό δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμα από την MS [δες το link που παρέθεσα παραπάνω].

Μακάρι να ΜΗΝ ισχύσει, η MS κάνει ό,τι μπορεί για να ... σκοτώσει τα Windows.

Επίσης, όταν έγινε η αναβάθμιση ένας από τους όρους έλεγε πως οι αναβαθμίσεις θα υπάρχουν για ΟΛΗ τη διάρκεια ζωής του Λειτουργικού Συστήματος αλλά... λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

hostel αμα χαλασει ακομα η arvato to exei to servis?

 

Ναι αλλα ουσιαστικά το στέλνει στο εξωτερικό για σέρβις, αυτή κανει τον διαμεσολαβητή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συσκευές θα πάρουν το Creators Update (RedStone 2):

 

Alcatel OneTouch Fierce XL

Alcatel IDOL 4S

HP Elite x3

Lenovo Softbank 503LV

MCJ Madosma Q601

Microsoft Lumia 550

Microsoft Lumia 640/640XL

Microsoft Lumia 650

Microsoft Lumia 950/950 XL

Trinity NuAns Neo

VAIO VPB051 [Vaio Phone Biz]

 

https://mspoweruser.com/not-modern-windows-phones-will-get-windows-10-creators-update/

 

*Λογικά στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση RedStone 3 θα μείνουν έξω και τα Lumia 640/640XL.

 

930 όχι; :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.

Το 930 εκτός, γιατί έβγαλε πολλές ναυαρχίδες μετά και είναι δύσκολο να τις υποστηρίξει.

Πέρασαν και τα τρία χρόνια (τα δύο περιμένοντας τα 10 lol) οπότε έχει κάθε δικαίωμα.

Από την άλλη, αν δώσει αναβάθμιση και στο 930, πως θα πουλήσει 950;( δεν το πιστεύω ότι έγραψα κάτι τέτοιο)

Ας περιμένουμε όμως ακόμη λίγο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.

Το 930 εκτός, γιατί έβγαλε πολλές ναυαρχίδες μετά και είναι δύσκολο να τις υποστηρίξει.

Πέρασαν και τα τρία χρόνια (τα δύο περιμένοντας τα 10 lol) οπότε έχει κάθε δικαίωμα.

Ας περιμένουμε όμως ακόμη λίγο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Εγώ το βρίσκω φάουλ. Μπορεί να εκπλήρωσε τις υποχρεώσεις της με την συγκεκριμένη συσκευή αλλά εφόσον μπορεί το hardware να σηκώσει το update δεν πρέπει να μείνει εκτός.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, έχεις δίκιο 1000%

Δεν θα έπρεπε ούτε σαν φήμη να ακουστεί κάτι τέτοιο!

Δύο συσκευές έχει όλες και όλες σαν κορυφαίες και αφήνει την μια εκτός.

Βέβαια, από ότι φαίνεται λίγο την ενδιαφέρει αλλά της έχω νέα!

Ούτε εμένα (όπως και πολλούς ακόμη φαντάζομαι)!!!

Αύριο αγοράζω νέο κινητό και ω του θαύματος, ούτε μια ματιά δεν έριξα σε wp. Και όχι, δεν θα είναι "ναυαρχίδα". Ένα από αυτά τα φτηνιάρικα που σαν τα δικά της με το κιλό έβγαιναν στις αγορές με μεγάλα λόγια για υποστήριξη παρ'όλη την φτήνια τους.

Αυτά από εμένα, καλή συνέχεια.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.

Το 930 εκτός, γιατί έβγαλε πολλές ναυαρχίδες μετά και είναι δύσκολο να τις υποστηρίξει.

Πέρασαν και τα τρία χρόνια (τα δύο περιμένοντας τα 10 lol) οπότε έχει κάθε δικαίωμα.

Από την άλλη, αν δώσει αναβάθμιση και στο 930, πως θα πουλήσει 950;( δεν το πιστεύω ότι έγραψα κάτι τέτοιο)

Ας περιμένουμε όμως ακόμη λίγο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Εξακολουθεί να είναι ανώτερο από 640,640χλ,650 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να είναι ανώτερο από 640,640χλ,650 κλπ

 

Φυσικα και ειναι ανωτερο..Εδω πολλοι χρηστες δεν βλεπουν ουσιαστικες διαφορες μεταξυ 930 και 950 σε ταχυτητα..τι λεμε τωρα?

Μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας..Οι συσκευες με το Nokia επανω φαινεται να της ειναι <<βαρος>> και μενουν εκτος.

Αντε καλή λευτεριά MS !! Πετα απο πανω σου το αμαρτωλο παρελθον και προχωρα ατενιζοντας με αλλο αερα το μελλον!!Κλαιω...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπρεπε το Creators Update πέρα από τα όποια Nokia να μην το δώσει ούτε στα αδύναμα 640/640 XL μπας και ησυχάσουμε από τους απανταχού καθημερινά (γνωστούς-αγνώστους) επαναλαμβανόμενους γκρινιάρηδες. Δυστυχώς αναγκαστικά προς το παρόν θα ανεχτούμε τα επερχόμενα παραμιλητά τους μαζί με την συνηθισμένη ενοχλητική κλάψα τους για δυσλειτουργίες κτλ μέχρι και το φθινόπωρο που θα έρθει η RedStone 3 όπου και στανταράκι θα μείνουν απ'έξω και θα πάνε επιτέλους σε μια από τις άλλες δύο παραλίες.

 

ΥΓ: Η μοναδική λύση που προσφέρει το φόρουμ είναι αυτό που έγραψε συμφορουμίτης. Μπλοκάρισμα στα τρολ, στους ξερόλες και στους επαναλαμβανόμενα κουραστικούς γκρινιάρηδες. Αποτέλεσμα: Άστους να γράφουν, να βγάζουν κομπλεξική χολή και να χτυπιούνται μόνοι τους.

Εμείς εδώ χαλαρά θα κρατάμε ομπρέλα στα σάλια τους και θα συνεχίζουμε να αγαπάμε τον πεθαμένο που κάποιοι θάψαν ζωντανό αλλά αυτός σε πείσμα όλων συνεχίζει να κλάνει. :p

 

Έχω πει ότι δε σχολιάσω ξανά θέμα, που αφορά τα WM, αλλά πρέπει να γίνει μια εξαίρεση.

 

Για όλους αυτούς που λες ότι γκρινιάζουν κλπ, τους έδωσες εσύ τα χρήματα να αγοράσουν τις συσκευές τους και έκαναν λάθος που αγόρασαν αυτές που αγόρασαν; :rolleyes: Φιλοσοφική ερώτηση....

 

P.S.1: Το πρώτο κομμάτι του υστερόγραφού σου νομίζω ταιριάζει και σε 'σένα...

 

P.S.2: Καλύτερα να διαγραφούν το post που κάνω παράθεση, αλλά και το δικό μου, αφού δεν προσφέρουν κάτι..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα screenshot γιατί κρίμα είναι να χαθεί ένα τέτοιο μνημείο διαδικτυακού τραμπουκισμού που λέει σε χρήστες που αντιμετωπίζουν προβλήματα να μην τα αναφέρουν γιατί αμαυρώνουν αυτό το υπέροχο λειτουργικό. Ομολογώ βέβαια πως για κάτι τέτοια μνημεία συχνάζω σε τέτοια τοπικς.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι ανωτερο..Εδω πολλοι χρηστες δεν βλεπουν ουσιαστικες διαφορες μεταξυ 930 και 950 σε ταχυτητα..τι λεμε τωρα?

Μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας..Οι συσκευες με το Nokia επανω φαινεται να της ειναι <<βαρος>> και μενουν εκτος.

Αντε καλή λευτεριά MS !! Πετα απο πανω σου το αμαρτωλο παρελθον και προχωρα ατενιζοντας με αλλο αερα το μελλον!!Κλαιω...

Δηλαδή καλά που ξεφορτώθηκα το 830; :lol:

Γιατί απ' ότι βλέπω ούτε το 1520 έχουν, που εχει ίδια χαρακτηριστικά με το 930!!!!

Όντως θέλουν να ξεφορτωθούν τα Nokia!

 

Υ.Γ. Κανονικά θα έπρεπε από τα Nokia να υποστηρίξουν τα 930 και 1520 λόγο χαρακτηριστικών και όλα τα χ50 που είναι καινούργια και δεν συμπληρώθηκαν ακόμα τα 3 χρόνια υποστήριξης!

 

Από την άλλη, αν δώσει αναβάθμιση και στο 930, πως θα πουλήσει 950;( δεν το πιστεύω ότι έγραψα κάτι τέτοιο)

Ας περιμένουμε όμως ακόμη λίγο.

Πως θα πουλήσει κάτι που σχεδόν δεν υπάρχει;.... :lol:

Δεν ξέρω βέβαια τι αποθέματα από 950/XL έχουν ακόμη. Αλλά πόσα να είναι;... 100, 200, 300;...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπρεπε το Creators Update πέρα από τα όποια Nokia να μην το δώσει ούτε στα αδύναμα 640/640 XL μπας και ησυχάσουμε από τους απανταχού καθημερινά (γνωστούς-αγνώστους) επαναλαμβανόμενους γκρινιάρηδες. Δυστυχώς αναγκαστικά προς το παρόν θα ανεχτούμε τα επερχόμενα παραμιλητά τους μαζί με την συνηθισμένη ενοχλητική κλάψα τους για δυσλειτουργίες κτλ μέχρι και το φθινόπωρο που θα έρθει η RedStone 3 όπου και στανταράκι θα μείνουν απ'έξω και θα πάνε επιτέλους σε μια από τις άλλες δύο παραλίες.

Αυτό που το 640 είναι αδύναμο ενώ είναι το τηλέφωνο που, πάνω του, σχεδιάστηκαν τα 10 πολύ μου αρέσει -και που, αποδεδειγμένα, με την 953 το τηλέφωνο είναι βράχος!

Also, πόσο καλύτερα χαρακτηριστικά έχει πχ. το 550 ή το 650;

Τι;

Δεν έχει τόσο καλύτερα χαρακτηριστικά;

Χμ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το 640 είναι αδύναμο ενώ είναι το τηλέφωνο που, πάνω του, σχεδιάστηκαν τα 10 πολύ μου αρέσει -και που, αποδεδειγμένα, με την 953 το τηλέφωνο είναι βράχος!

Also, πόσο καλύτερα χαρακτηριστικά έχει πχ. το 550 ή το 650;

Τι;

Δεν έχει τόσο καλύτερα χαρακτηριστικά;

Χμ...

Μάλλον εδώ δεν παίζουν ρόλο τα χαρακτηριστικά, αλλά με ποιό λειτουργικό ήρθαν καινούργια! ;)

Κι ας σχεδιάστικαν πάνω στο 640. Μάλλον δεν έφτανε η σχεδίαση μόνο. Έπρεπε να τα περάσουν απευθείας πάνω στο 640 φαίνεται!

Ακόμα και το 830 που είχα, έκατσαν καλύτερα τα 10άρια, κατά τα φαινόμενα.

 

Πάντως η .953 έκατσε καλά στους περισσότερους. Ας ελπίσουμε οτι η Creator θα είναι καλύτερη της Anniversary.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εδώ δεν παίζουν ρόλο τα χαρακτηριστικά, αλλά με ποιό λειτουργικό ήρθαν καινούργια! ;)

Κι ας σχεδιάστικαν πάνω στο 640. Μάλλον δεν έφτανε η σχεδίαση μόνο. Έπρεπε να τα περάσουν απευθείας πάνω στο 640 φαίνεται!

Ακόμα και το 830 που είχα, έκατσαν καλύτερα τα 10άρια, κατά τα φαινόμενα.

 

Πάντως η .953 έκατσε καλά στους περισσότερους. Ας ελπίσουμε οτι η Creator θα είναι καλύτερη της Anniversary.

Σύμφωνα με ό,τι κυκλοφορεί ως εμπειρία χρήσης από Insiders, η Creators' Update τρέχει καλύτερα από την Anniversary στο ίδιο, "παλιό" υλικό...

Τι να πει κανείς...

Μακάρι να μην ισχύσει αυτό και να είναι περισσότερες οι συσκευές που θα αναβαθμιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε πάει για πέταμα το 930 τζάμπα το πήρα :P

Υπάρχει και το παράθυρο του Insider σε Release preview. Δε θα καταλάβεις καμμιά διαφορά από επίσημες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...