Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρ'όλο, πάντως, που έκραζα τα W10 για τις εφαρμογές τους, πλέον τα κράζω & για τη μη σταθερότητά τους. Δυστυχώς, 8.1 δεν θα ξαναδούμε.

Πήρα το 535 από τη μάνα μου (που είχα πέρυσι το καλοκαίρι), του πέρασα την τελευταία έκδοση με hard reset και εδώ και κάτι μήνες τα ίδια κολλήματα: το ρολόι στη lock screen κάποιες φορές αργεί, καμιά φορά οι ρυθμίσεις με πετάνε και διάφορα άλλα ωραία. Της πήρα προχθές ένα καινούργιο 640 DS, πάλι με την τελευταία έκδοση και διπλό (!) hard reset και με παίρνει σήμερα τηλέφωνο να μου πει ότι το tile του καιρού δεν λειτουργεί και το ημερολόγιο πρέπει να κλείνει τη συσκευή για να φτιάχνει.

 

Έχει συσκευή από την περίοδο των 8.1 με ένα L530 και απ'όταν πήγε σε 10 με το 535 δεν έχει βρει ηρεμία, ό,τι και να της κάνω, πάντα κάτι θα κολλάει, ή θα χαλάει. Και νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν ο άτυχος με αυτά τα προβλήματα στις, κατά καιρούς, συσκευές που είχα.

 

Δεν υπάρχει συσκευή που να τρέχει τα 10 και να μην έχει προβλήματα δυστυχώς. Γιατί δεν το γυρνάς στα 8.1 ; Εξάλλου πέρα από την πιο ωραία εμφάνιση των 10 πραγματικά δεν βρίσκω άλλο σημαντικό λόγο να περάσω πάλι τα 10. Ένας και μοναδικός λόγος ήταν οι universal εφαρμογές αλλά και αυτό είναι σε τραγικό επίπεδο. Εδώ και κάνα μήνα που έχω πάλι τα 8.1 πραγματικά άρχισα πάλι να χαίρομαι το κινητό μου!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι άτυχος είσαι; Τα μισά και βάλε μηνύματα εδώ, αναφέρονται σε προβλήματα.

Από την πλευρά μου έχω μια απορία, επειδή βλέπω είχες-έχεις στην κατοχή σου σχεδόν ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά, τουλάχιστον μέχρι τον προηγούμενο χρόνο.

Αυτά τα προβλήματα που αναφέρονται, υπάρχουν και στα κινητά που κυκλοφόρησαν με Windows 10 mobile;

Δηλαδή το lumia 650 παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα; Το lumia 950 και αυτό τα ίδια;

Επειδή δουλεύω με αυτά τα 2 δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, εκτός από το πρόβλημα με τις χαμένες επαφές(εικονίδια).

Η ερώτηση έχει να κάνει με το αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα και οι αναβαθμίσεις τελικά από τα 8.1 στα 10 δεν "κάθονται καλά".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα περισσότερα προβλήματα που παρουσιάζονται εδώ, κυρίως σε 640 και 535, σε μένα δεν υπάρχουν! Τα εικονίδια των επαφών τα πέρασα χειροκίνητα πριν 1,5 βδομάδα περίπου. Από τότε δεν εξαφανίστηκαν πάλι!

HR δεν έχω κάνει ποτέ! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο 640 που έχω το έχω ξανά γράψει δεν έχω όλα τα προβλήματα που αναφέρονται,έπεσε όμως ένα άλλο 640 που είχε προβλήματα,αφού με hard reset δεν λύθηκαν το γυρίσαμε σε 8,1 μετά ξαναβάλαμε τα 10 και το κινητό έστρωσε,έχει όμως πολύωρη διαδικασία.

Δεν έχω Facebook πάντως που βλέπω ότι υπάρχουν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν μόνο τα 640-535 προβλήματα.

Αυτά τα λέει ο evris για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

640 η συσκευή βάση για την ανάπτυξη των wp10 και βγάζει κάθε μέρα και άλλα προβλήματα στον καθένα.

Εντάξει τι να λέμε τώρα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για να μην κατηγορώ συνέχεια, θα πω μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού καθώς και τις τελευταίες αναβαθμίσεις Στο ημερολόγιο και το email, τα πλακίδια πλέον ενημερώνονται μια χαρά, όπως επίσης έφτιαξε και η αλλαγή ταπετσαρίας που δεν μπορούσα να κάνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, κάτι που λείπει από τον edge, από την αρχή της κυκλοφορίας των 10ριών, αλλά και από τον ie, είναι η μεγέθυνση της γραμματοσειράς.

 

Με το ease of access, μεγαλώνει στον edge, αλλά στο υπόλοιπο λειτουργικό γίνεται γελοία μεγάλη...

 

Sent from my Lumia 640, using Wordflow! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συσκευή που να τρέχει τα 10 και να μην έχει προβλήματα δυστυχώς. Γιατί δεν το γυρνάς στα 8.1 ; Εξάλλου πέρα από την πιο ωραία εμφάνιση των 10 πραγματικά δεν βρίσκω άλλο σημαντικό λόγο να περάσω πάλι τα 10. Ένας και μοναδικός λόγος ήταν οι universal εφαρμογές αλλά και αυτό είναι σε τραγικό επίπεδο. Εδώ και κάνα μήνα που έχω πάλι τα 8.1 πραγματικά άρχισα πάλι να χαίρομαι το κινητό μου!

 

Ο μόνος λόγος που την κρατάω σε 10 είναι γιατί έχω κι εγώ στο δικό μου και άμα τύχει κάτι, ξέρω τα βήματα - μην μπαίνω στο Google για να θυμηθώ τα 8.1 :p (για εφαρμογές ούτε λόγος, τις stock χρησιμοποιεί για ενημέρωση, καιρό κτλ)

 

Τι άτυχος είσαι; Τα μισά και βάλε μηνύματα εδώ, αναφέρονται σε προβλήματα.

Από την πλευρά μου έχω μια απορία, επειδή βλέπω είχες-έχεις στην κατοχή σου σχεδόν ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά, τουλάχιστον μέχρι τον προηγούμενο χρόνο.

Αυτά τα προβλήματα που αναφέρονται, υπάρχουν και στα κινητά που κυκλοφόρησαν με Windows 10 mobile;

Δηλαδή το lumia 650 παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα; Το lumia 950 και αυτό τα ίδια;

Επειδή δουλεύω με αυτά τα 2 δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, εκτός από το πρόβλημα με τις χαμένες επαφές(εικονίδια).

Η ερώτηση έχει να κάνει με το αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα και οι αναβαθμίσεις τελικά από τα 8.1 στα 10 δεν "κάθονται καλά".

 

Κανονικότατα τα παρουσιάζουν. Οι μόνες διαφορές μεταξύ των low - mid και των 950 είναι η απόδοση των εφαρμογών. Τα οποιαδήποτε κολλήματα στα tiles, δηλαδή κολλήματα που οφείλονται στις ίδιες τις εφαρμογές, συμβαίνουν ανεξαρτήτως συσκευής.

 

Κι ένα μήνυμα που μόλις μου έστειλε φίλος που πήγε μετά από 2 χρόνια σε Android (είχε 520, 535 και πήγε σε P8 Lite) και εγκατέστησε το Messenger :p

Μεχτι κο.βιντεοκληση εχει να σου.κανω. Κοίτα μοντερνισμούς

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν μόνο τα 640-535 προβλήματα.

Αυτά τα λέει ο evris για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

640 η συσκευή βάση για την ανάπτυξη των wp10 και βγάζει κάθε μέρα και άλλα προβλήματα στον καθένα.

Εντάξει τι να λέμε τώρα...

Εννοώ ότι αυτοί που έχουν 640 και 535 έχουν τα περισσότερα προβλήματα. Δεν τα λέω εγώ μόνο. Από τις διαμαρτυρίες που βλέπω, συμπεραίνω οτι αυτές οι συσκευές έχουν τα περισσότερα! ;)

Που να μην ήταν και βάση για την ανάπτυξη το 640, τι θα είχε δηλαδή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν θα έπρεπε σαν base phone να έχει προβλήματα,να φανταστώ δεν μας λέει κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν θα έπρεπε σαν base phone να έχει προβλήματα,να φανταστώ δεν μας λέει κάτι.

Να έχει ναι... Αυτό παραέχει! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

 

Απλά έγραψες... Συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα αναφέρεσαι. :D

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

 

Ακόμη ξύπνιος Μιχάλη, λοιπόν φίλε μου καλέ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου σε κάποια από αυτά που έγραψες. Και εγώ εδώ και δυο μήνες περίπου συμβιώνω με την άλλη ναυαρχίδα της Xiaomi, το Mi Max. Εγώ λοιπόν να πω πως δεν έχω διαφημίσεις καθόλου και έχω την επίσημη global dev, εφαρμογές βασικές (Facebook,messenger,Viber) που δουλεύουν άριστα άψογα και χωρίς force close. Διαχείριση μπαταρίας υποδειγματική, που με βγάζει από τρεις έως πέντε ημέρες αναλόγως την χρήση. Συσκευή που αξίζει για πάνω από 200€ που δαπάνησα για την Αγορά της, και κάνει Τα 950 & XL να μοιάζουν πανάκριβα μπροστά της. Χωρίς λαγκαρίσματα και χωρίς restart επειδή ζορίζεται, με winget που ενημερώνονται συνέχεια. Στο μόνο που θα είμαι αρνητικός είναι στην κάμερα και τις βραδινές φωτογραφίες που είναι απλά χάλια, την ημέρα όμως είναι πολύ πολύ καλές.

Οπότε καταλαβαίνεις πως η δική μου εμπειρία χρήσης είναι στο ζενίθ.

Φυσικά δεν θα παραλείψω να πω πως συνεχίζω σαν βασικό μου τηλέφωνο να έχω το 640XL και πλέον προσπαθώ να βρω και ένα οικονομικό 950XL γιατί ούτε εγώ μπορώ να αλλάξω λειτουργικό.

Πάντως η διαφορά μεταξύ Windows Mobile και Android είναι χαώδεις με κυρίαρχο το Android. Όπως Φυσικά δεν είναι εδώ νήμα για συγκρίσεις λειτουργικών και συσκευών.

Ζητώ συγγνώμη από τους Mod προκαταβολικά.

Και θα περιμένω και τον φίλο Χρυσόστομο να μας πει κι αυτός την δική του εμπειρία χρήσης.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

Σεβαστη η αποψη σου..απλα να σου πω κατι..πολυ ωραιο το να διασκεδαζεις αν μη τι αλλο για τα τεχνολογικα προιοντα που ολοι γουσταρουμε και χρησιμοποιουμε ολημερις και ολονυχτις..ΑΛΛΑ..δεν ειναι διασκεδαστικο οταν παρουσιαζονται θεματα ακομα και σε βασικοτατες λειτουργιες του κινητου σου..δεν ειναι Καθολου διασκεδαστικο να προσπαθεις να βγαλεις μια φωτο και επειδη ειναι με hdr να σκαλωνει η εφαρμογη,ακομα το βιντεο με οπτικο σταθεροποιητη full hd/ 30 fps κολλαει ασχημα, δεν γινεται να παω να δω τις φωτογραφιουλες μου και να φοβαμαι αν θα ζουμαρει αν θα φορτωσουν , αν με αφησει να αλλαξω φωτο γιατι σκαλωνει, ασε το ακατασχετο Loading και stuttering..

Δεν ειναι διασκεδαστικα ολα αυτα φιλε μου..και με τα 8,1 ελειπαν πολλα πραγματακια αλλα αυτα τα κουλα δεν τα ειχα..χαιρομουνα την συσκευη μου τουλαχιστον με αυτα τα ολιγα αλλα ΚΑΛΑ..

Χωρις καμμια υπερβολη το 640 μου συμπεριφερεται χειροτερα απο ενα android ιδων χαρακτηριστικων..Ειμαι απολυτος σε αυτο που λεω και με στεναχωρει πραγματικα το τελευταιο γιατι χαθηκε εντελως η μπαλα στα της σταθεροτητας του λειτουργικου..και φαντασου ακομα δεν μιλησα για εφαρμογες στυλ facebook γιατι εκει θα πεσει Η καταθληψη και δεν το θελω...

Για τα πιο πανω προβληματα ειδικα για την εφαρμογη των φωτο και της καμερας εχω στειλει ποσες φορες στα σχολια της καθε μιας απο πριν το καλοκαιρι..updates βγηκαν..διορθωσεις ουσιαστικες εκτος απο το ui τους δεν υπηρξε ομως..Αυτο που συμπεραίνω λοιπον και το εχω παρει αποφαση πλεον να μην περιμενω ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΛΕΟΝ για τα 640..Οτι εχουν τοσα λιγα ατομα πλεον εκει που δεν προλαβαινουν και ουτε ξερουν τι να πρωτοφτιαξουν..

Να τονισω οτι ολα αυτα τα βλεπω σε 3 διαφορετικα 640..αρα ουτε με γελουν τα ματια μου ουτε η αντιληψη μου..Μακαρι να το διασκεδαζαμε αλλα δεν ρε παιδια..Συγγνωμη Αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η αποψη σου..απλα να σου πω κατι..πολυ ωραιο το να διασκεδαζεις αν μη τι αλλο για τα τεχνολογικα προιοντα που ολοι γουσταρουμε και χρησιμοποιουμε ολημερις και ολονυχτις..ΑΛΛΑ..δεν ειναι διασκεδαστικο οταν παρουσιαζονται θεματα ακομα και σε βασικοτατες λειτουργιες του κινητου σου..δεν ειναι Καθολου διασκεδαστικο να προσπαθεις να βγαλεις μια φωτο και επειδη ειναι με hdr να σκαλωνει η εφαρμογη,ακομα το βιντεο με οπτικο σταθεροποιητη full hd/ 30 fps κολλαει ασχημα, δεν γινεται να παω να δω τις φωτογραφιουλες μου και να φοβαμαι αν θα ζουμαρει αν θα φορτωσουν , αν με αφησει να αλλαξω φωτο γιατι σκαλωνει, ασε το ακατασχετο Loading και stuttering..

Δεν ειναι διασκεδαστικα ολα αυτα φιλε μου..και με τα 8,1 ελειπαν πολλα πραγματακια αλλα αυτα τα κουλα δεν τα ειχα..χαιρομουνα την συσκευη μου τουλαχιστον με αυτα τα ολιγα αλλα ΚΑΛΑ..

Χωρις καμμια υπερβολη το 640 μου συμπεριφερεται χειροτερα απο ενα android ιδων χαρακτηριστικων..Ειμαι απολυτος σε αυτο που λεω και με στεναχωρει πραγματικα το τελευταιο γιατι χαθηκε εντελως η μπαλα στα της σταθεροτητας του λειτουργικου..και φαντασου ακομα δεν μιλησα για εφαρμογες στυλ facebook γιατι εκει θα πεσει Η καταθληψη και δεν το θελω...

Για τα πιο πανω προβληματα ειδικα για την εφαρμογη των φωτο και της καμερας εχω στειλει ποσες φορες στα σχολια της καθε μιας απο πριν το καλοκαιρι..updates βγηκαν..διορθωσεις ουσιαστικες εκτος απο το ui τους δεν υπηρξε ομως..Αυτο που συμπεραίνω λοιπον και το εχω παρει αποφαση πλεον να μην περιμενω ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΛΕΟΝ για τα 640..Οτι εχουν τοσα λιγα ατομα πλεον εκει που δεν προλαβαινουν και ουτε ξερουν τι να πρωτοφτιαξουν..

Να τονισω οτι ολα αυτα τα βλεπω σε 3 διαφορετικα 640..αρα ουτε με γελουν τα ματια μου ουτε η αντιληψη μου..Μακαρι να το διασκεδαζαμε αλλα δεν ρε παιδια..Συγγνωμη Αλλα...

Αν έπαιρνες ένα 950 ή ακόμα και το 830, δεν θα τα έλεγες όλα αυτά!... Φαντάζομαι...

Όταν λέω όμως πιο πάνω ότι τα 640 παραβγήκαν προβληματικά με τα 10 τα περισσότερα...

Είπαμε, εντάξει, έχουν θέματα τα 10αρια, αλλά μη τα μηδενιζουμε όλα, επειδή τα 640 είχαν και έχουν τόσα πολλά προβλήματα!

Ουτε ένας φίλος με 925, που δεν υποστηρίζει τα 10 επίσημα, δεν έχει αυτά τα προβλήματα που έχουν τα 640!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω κι εγώ ότι το νήμα δεν διαβάζεται πια. Τίποτα εκτός από μηδενισμούς και γκρίνια. Αυτά που διαβάζω για κολλήματα, προβλήματα, μπρικαρισματα κλπ κλπ είναι πραγματικά ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ. Νομίζω πραγματικά ότι έχω κάτι άλλο εγώ. Όχι Windows phone πάντως...Δεν μπορεί να χρησιμοποιώ εγώ το λειτουργικό για το οποίο διαβάζω εδώ...

Πέρα από το θέμα των εφαρμογών πραγματικά κι ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι όλα αυτά που βλέπω εδώ μέσα...

Έχω χρησιμοποιήσει μόνο τη σειρά 9 βέβαια (920, 930, 950) για δυο χρόνια το καθένα με εξαίρεση το καινούργιο 950.

Πραγματικά η εμπειρία χρήσης των 8.1 με το 920 και των w10 με τα αλλα δυο είναι πολύ καλή...

Δεν αμφισβητώ αυτά που λένε οι φίλοι αλλά πραγματικά μου είναι τελείως "ξένα"...

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ...Ετσι ακριβως...

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω κι εγώ ότι το νήμα δεν διαβάζεται πια. Τίποτα εκτός από μηδενισμούς και γκρίνια. Αυτά που διαβάζω για κολλήματα, προβλήματα, μπρικαρισματα κλπ κλπ είναι πραγματικά ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ. Νομίζω πραγματικά ότι έχω κάτι άλλο εγώ. Όχι Windows phone πάντως...Δεν μπορεί να χρησιμοποιώ εγώ το λειτουργικό για το οποίο διαβάζω εδώ...

 

Πέρα από το θέμα των εφαρμογών πραγματικά κι ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι όλα αυτά που βλέπω εδώ μέσα...

 

Έχω χρησιμοποιήσει μόνο τη σειρά 9 βέβαια (920, 930, 950) για δυο χρόνια το καθένα με εξαίρεση το καινούργιο 950.

 

Πραγματικά η εμπειρία χρήσης των 8.1 με το 920 και των w10 με τα αλλα δυο είναι πολύ καλή...

 

Δεν αμφισβητώ αυτά που λένε οι φίλοι αλλά πραγματικά μου είναι τελείως "ξένα"...

 

Μια χαρά τα λες. Κι εγώ που έχω ένα ταπεινό 735 νομίζω ότι είμαι από το υπερπέραν.

 

Νομίζω ότι τα περισσότερα είναι υπερβολές, εκτός από κάποιους που όντως έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λες. Κι εγώ που έχω ένα ταπεινό 735 νομίζω ότι είμαι από το υπερπέραν.

 

Νομίζω ότι τα περισσότερα είναι υπερβολές, εκτός από κάποιους που όντως έχουν θέμα.

 

Υπερβολές δεν νομίζω. Αναφέρονται προβλήματα που είναι κοινά στους περισσότερους. Δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών WM 10 έχουν άθλια εμπειρία χρήσης που δεν έχει καμία σχέση με τα 8.1. Αιτία ίσως είναι και ότι οι περισσότεροι έχουμε συσκευές με 1GB ram.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

@katsiletra

 

Σίγουρα υπάρχουν και υπερβολές μερικές φορές, ωστόσο τα προβλήματα των παιδιών είναι σίγουρα πραγματικά. Δεν λέω ότι όλα είναι ΟΚ. Απλά καταθέτω μια θετική άποψη έτσι για να σπάσω τη μονοτονία:)

 

@snapp

 

Σε καμμιά περίπτωση δε θέλω να πω ότι όλα είναι ΟΚ. Αλλά ρε συ.....διαβάζω για τα θέματα με τις "παλαιές" συσκευές και παραξενεύομαι...

Πριν από ενάμιση μήνα η κουνιάδα μου διέλυσε το κινητό της (σαμσουνγκ παλιό).

Είχα παρκαρισμένο το τετραετίας 920 μου με περασμένη την anniversary με interop tools (για να μοιάζει με 950 κλπ κλπ).

Κάνει βασική χρήση φουμπου (όταν της το εστησα της έβαλα το slim social), WhatsApp,Viber,YouTube και χάρτες.Α! και τηλέφωνο.

Ε λοιπόν δε με έχει πάρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ τηλεφωνο. Την έχω ρωτήσει 4-5 φορες αν όλα είναι ΟΚ. Ένα καταταλαιπωρημένο 920...Τι να πω...Άβυσσος.

Link to comment
Share on other sites

@colosus

Επειδή πήρα το ίδιο τηλέφωνο,αλλα έχω δίπλα του το 640 XL ,μπορώ να γράψω ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που είπες Μόνο στις διαφημίσεις συμφωνω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

@colosus

 

Επειδή πήρα το ίδιο τηλέφωνο,αλλα έχω δίπλα του το 640 XL ,μπορώ να γράψω ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που είπες Μόνο στις διαφημίσεις συμφωνω.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με την έννοια διαφημίσεις τι εννοείτε ακριβώς;

 

Διαφημίσεις απο εφαρμογές που με αγορά φεύγουν ;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό.

Οκ,μπορει να μην είναι δίκαια ή σύγκριση του ταπεινού 640 xl με το redmi note 4,α λλα το 4 είναι σε άλλο επίπεδο εμπειρίας.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρωσω δε πως το Lumia κερδίζει μόνο στην κάμερα,κυριως στις βραδυνές.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό.

Οκ,μπορει να μην είναι δίκαια ή σύγκριση του ταπεινού 640 xl με το redmi note 4,α λλα το 4 είναι σε άλλο επίπεδο εμπειρίας.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρωσω δε πως το Lumia κερδίζει μόνο στην κάμερα,κυριως στις βραδυνές.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Συγκρίνεις κι εσύ....

Συγγνώμη αλλά από τα αποδυτήρια χαμένο το παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...