Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους.

Συμφωνώ με τον Τάσο. Πράγματι, και για μένα είναι η καλύτερη περίοδος με τα WM10 και το 950.

 

Χρόνια πολλά και σε εσένα faasf.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@panos9553 Είπα ότι ασχολήθηκα με τη φωτογραφία του 950 μου! Στο αυτόματο όμως, και μέρα και νύχτα. Δεν έπαιζα με ρυθμίσεις! Πολύ σπάνια έμπαινα στο να κόπο να ρυθμίσω κάτι.

Εγώ βλέπω τις δικές μου φωτογραφίες και όχι του xostel77 ή όπως γράφετε...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Συμφωνώ με τον Τάσο. Πράγματι, και για μένα είναι η καλύτερη περίοδος με τα WM10 και το 950.

 

Χρόνια πολλά και σε εσένα faasf.

 

Χρόνια πολλά σε όλους. Συμφωνώ faasf.

 

@evris Τι ασχολείσαι με τους καλικάντζαρους και γεμίζει βρωμιές το νήμα...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Συμφωνώ faasf.

 

@evris Τι ασχολείσαι με τους καλικάντζαρους και γεμίζει βρωμιές το νήμα...

 

Ωπ τι εχουμε εδω?Βλεπω <<σκαρισαμε>> απο την σπηλια μας?? Και κλασικα γεματος επιχειρηματα οπως παντα..Οταν δεν εχεις τι να πεις αμεσως πετας προσβολες...Σε ευχαριστω ομως γιατι και εσυ βλεπω πως με ακολουθεις συστηματικα..Τα περισσοτερα μηνυματα σου ειναι μπιχτες για εμενα...:lol::D

 

Απο την αλλη για πες μας τωρα..μεταξυ κατεργαρεων..Τι iphone-android σκεφτεσαι να παρεις??? Εκτος και αν εχεις ηδη παρει και ντρεπεσαι να το πεις..:X.........

Link to comment
Share on other sites

Δεν ελπίζω τίποτε, δεν περιμένω τίποτε, είμαι ελεύθερος.

-Τάδε έφη, Lumiakias :lol:

 

Απόφθεγμα με το οποίο συμφωνώ απόλυτα.

Ήταν το μεγάλο δώρο μέσα στις κατάρες που μας έκανε ποτέ η MSFT :rolleyes:

 

Επίσης, ναι.. κιτρινίλα, ικτερος, άιντα-γεια-σου ισορροπία λευκού και τα συναφή.

ΌΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΣΚ@ΤΩΣΑΝ* ΤΗΝ LUMIA CAMERA!

 

*στη θέση του @ μπαίνει τόσο το Α όσο και το Ο.

 

Χρόνια πολλά και όλα να μας πηγαίνουν καλά. Πάντα καλά νέα να μαθαίνουμε από τις συσκευές μας!

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κάτοχος.

1. Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM (Ευχαριστημένος).

2. Microsoft Lumia 950 Dual SIM (Ευχαριστημένος).

3. Nokia Lumia 930 (Ικανοποιημένος) σκέφτομαι να το πουλήσω.

Πρώην κάτοχος.

1. Nokia Lumia 1020 (Κορυφή για την εποχή του).

1. Microsoft Lumia 650 (Απογοητευμένος).

2. Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM (Απογοητευμένος).

3. Microsoft Lumia 640 (Απογοητευμένος).

4. Microsoft Lumia 535 Dual SIM (Απαράδεκτο τελείως).

Μελλοντικός Κάτοχος.

Σκέφτομαι με την αλλαγή του χρόνου να αγοράσω Android.

Συγκεκριμένα Xiaomi Mi A2.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_(mi_6x)-9140.php

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό αυτόν τον μήνα λόγω αναγκαιότητας (τέλος υποστήριξης σημαντικών εφαρμογών για να κάνω κάποιες δουλειές) να αγοράσω καινούριο κινητό αλλά τελικά αποφάσισα να μην το κάνω το βήμα ακόμα. Είχα αγοράσει ένα iPad για να κάνω αυτές τις δουλειές οπότε θα συνεχίσω έτσι αν και κάποιες στιγμές ή θα πρέπει να κουβαλάω το iPad μαζί μου ή να περιμένω μέχρι να πάω σπίτι. Πάντως έχει πλάκα όταν με ρωτάνε κάποιες φορές τι κινητό έχω ο τρόπος που αντιδράνε στο άκουσμα HP και Windows Phone, όπως και το πόσο ενδιαφέρον βρίσκουν το διαφορετικό μενού και τα tiles. Είμαστε ελάχιστοι πλέον το ξέρω, αλλά θεωρώ αστείο ακόμα και μετά το τέλος των WP να συνεχίζει κάποιος να έρχεται να γράφει μόνο και μόνο για να ρίξει χολή σε κάτι που πλέον αφορά μόνο εμάς τους ελάχιστους που θέλουμε να ασχολούμαστε με αυτό. Τελικά το διαβάσαμε και αυτό. Χάλια κάμερα το 950... Καλή Χρονιά να έχουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λένε χάλια κάμερα για το 950, δεν έχουν πιάσει ποτέ τους το 950. Έχει πολύ καλύτερη κάμερα ακόμα και από σημερινά κινητά με διπλή κάμερα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό αυτόν τον μήνα λόγω αναγκαιότητας (τέλος υποστήριξης σημαντικών εφαρμογών για να κάνω κάποιες δουλειές) να αγοράσω καινούριο κινητό αλλά τελικά αποφάσισα να μην το κάνω το βήμα ακόμα. Είχα αγοράσει ένα iPad για να κάνω αυτές τις δουλειές οπότε θα συνεχίσω έτσι αν και κάποιες στιγμές ή θα πρέπει να κουβαλάω το iPad μαζί μου ή να περιμένω μέχρι να πάω σπίτι. Πάντως έχει πλάκα όταν με ρωτάνε κάποιες φορές τι κινητό έχω ο τρόπος που αντιδράνε στο άκουσμα HP και Windows Phone, όπως και το πόσο ενδιαφέρον βρίσκουν το διαφορετικό μενού και τα tiles. Είμαστε ελάχιστοι πλέον το ξέρω, αλλά θεωρώ αστείο ακόμα και μετά το τέλος των WP να συνεχίζει κάποιος να έρχεται να γράφει μόνο και μόνο για να ρίξει χολή σε κάτι που πλέον αφορά μόνο εμάς τους ελάχιστους που θέλουμε να ασχολούμαστε με αυτό. Τελικά το διαβάσαμε και αυτό. Χάλια κάμερα το 950... Καλή Χρονιά να έχουμε!!!

 

Μα ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα των προβληματική αυτών ατόμων. Γιατί κανένας μας δεν διαφωνεί ότι η προσπάθεια της ms απέτυχε (παρόλα αυτά στήριξε το 0,01% με ενημερώσεις μέχρι και τελευταία). Το πρόβλημά είναι ότι έρχονται να μας κουνησουν το δάχτυλο που έχουμε το θράσος να λέμε ότι μας αρέσει το λειτουργικό. Κι ακόμα περισσότερο προσπαθούν να μας την πουν που "πηδησαμε από το καράβι". Αυτό είναι το άγχος τους και όλη τους ή ικανοποίηση. Το οτι ΌΛΟΙ τους λένε ΦΤΑΝΕΙ, πάρε την κακία σου και ασχολήσου με ότι σε ικανοποιεί δεν το λαμβάνουν υπόψιν.

Και μένει ο evris κάγκελο που ενώ βλέπει τις φωτογραφίες του 950 να δίνουν ακόμα και σήμερα (μετά από 3 χρόνια) πόνο, κάποιοι του λένε ότι είναι αλλήθωρος. Γιατί πράγματι κάποια στιγμή έφερε μια κιτρινίλα στις φωτογραφίες αλλά διορθώθηκε. Μήπως ο ανταγωνισμός δεν είχε παρόμοια θέματα? Αν θυμάμαι το Note8 ( ή κάποια άλλη ναυαρχίδα της samsung) έβγαζε χάλια φωτογραφίες και βέβαια διορθώθηκε με επόμενο update. Για να μην αναφέρω την νούμερο 1 Android συσκευή των 1040€ (mate 20 pro) όπου πρασινίζει η οθόνη και πολλοί έχουν αλλάξει 2-3 συσκευές μέχρι να πετύχουν κάποια σωστή. Προσπερνάω το εκρηκτικό Note7..... Αλλά τα προβλήματα των άλλων δεν "τραβάνε" το ενδιαφέρον των συγκεκριμένων..... ανθρώπων. Το όνομα Microsoft τους έλκει όπως την μύγα το σκ@ το. Και προσπαθούν να γεμίσουν την άδεια τους ζωή μπαίνοντας σε νήματα που δεν τους ενδιαφέρουν για να υποδείξουν στον faasf, στον airness, στον katsiletra κλπ ότι είναι βλακες που ασχολούνται με αυτό που δεν εγκρίνουν αυτοί.

Που είσαι ρε faasf με το πεθαμένο σου λειτουργικό..... :lol: :lol: :lol:

Και μου χαρήκατε πουλάκια μου, νομίζοντας πως όταν άλλαξε συσκευή θα βρίσκατε την ησυχία σας..... :lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κιτρινίλα στις φωτό του 950/xl δεν το κατάλαβα. Πού υπάρχει πρόβλημα; Εγώ κάτι τέτοιο δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα. Όσοι πήραν φωτό, τραβηγμένη από το 950 xl μου, όλοι ρωτούσαν τι κινητό έχω και που μπορούν να το βρουν, και πόσο μαμάτη κάμερα έχει κτλ. Και χωρίς manual ρυθμίσεις. Εντελώς στο αυτόματο.

Το ότι η ΜΣ τα έκανε μαντάρα, το ξέρουμε καλύτερα απ' όλους. Τελευταίο θύμα, η αναζήτηση διευθύνσεων στον χάρτη.

Παρ' όλα αυτά, δεν μου πάει το χέρι να πιάσω android. Σκάλισα για λίγο το s9+ του αδερφού μου και του το έδωσα αμέσως πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Και μου χαρήκατε πουλάκια μου, νομίζοντας πως όταν άλλαξε συσκευή θα βρίσκατε την ησυχία σας..... :lol: :lol: :lol:

Εύχομαι, με τη νέα χρονιά να βρούμε την ησυχία μας από όλους, έτσι ώστε να απολαύσουμε (καλά να είμαστε) τα τελευταία (ένα-δύο χρόνια ακόμη) του πεθαμένου mobile λειτουργικού που μας αρέσει. Καλή χρονιά. Και του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κιτρινίλα στις φωτό του 950/xl δεν το κατάλαβα. Πού υπάρχει πρόβλημα; Εγώ κάτι τέτοιο δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα. Όσοι πήραν φωτό, τραβηγμένη από το 950 xl μου, όλοι ρωτούσαν τι κινητό έχω και που μπορούν να το βρουν, και πόσο μαμάτη κάμερα έχει κτλ. Και χωρίς manual ρυθμίσεις. Εντελώς στο αυτόματο.

Το ότι η ΜΣ τα έκανε μαντάρα, το ξέρουμε καλύτερα απ' όλους. Τελευταίο θύμα, η αναζήτηση διευθύνσεων στον χάρτη.

Παρ' όλα αυτά, δεν μου πάει το χέρι να πιάσω android. Σκάλισα για λίγο το s9+ του αδερφού μου και του το έδωσα αμέσως πίσω.

 

Κοίτα, ειδικά οι ναυαρχίδες είναι αρκετά καλές και όπως είπαμε η δύναμη του Android (αλλά και του ios) είναι το store όπου έχει τα πάντα και με υποστήριξη μιας και απευθύνεται σε εκατομμύρια χρήστες. Όμως τα wm ασκούν μια ανεξήγητη έλξη και έχουν μια μαγεία που ακόμη και τώρα συναρπάζει. Γι αυτό και όσοι "υποχρεωθηκαν" εκ των πραγμάτων σε αλλαγή λειτουργικού, τουλάχιστον στην αρχή χρησιμοποιουσαν launcher με tiles. Κάτι σαν μεθαδόνη....... :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εύχομαι, με τη νέα χρονιά να βρούμε την ησυχία μας από όλους, έτσι ώστε να απολαύσουμε (καλά να είμαστε) τα τελευταία (ένα-δύο χρόνια ακόμη) του πεθαμένου mobile λειτουργικού που μας αρέσει. Καλή χρονιά. Και του χρόνου.

 

Αυτό το δώρο είναι λίγο δύσκολο να σου το φέρει ο Άγιος Βασίλης..... :)

Χρόνια πολλά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ζήτησε από τον Άη Βασίλη... Όπως και να χει όντως είναι δύσκολο. Εκτός κι αν κάνει θαύματα η MS από δω και πέρα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λένε χάλια κάμερα για το 950, δεν έχουν πιάσει ποτέ τους το 950. Έχει πολύ καλύτερη κάμερα ακόμα και από σημερινά κινητά με διπλή κάμερα!

 

θα συμφωνήσω

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ειδικά οι ναυαρχίδες είναι αρκετά καλές και όπως είπαμε η δύναμη του Android (αλλά και του ios) είναι το store όπου έχει τα πάντα και με υποστήριξη μιας και απευθύνεται σε εκατομμύρια χρήστες. Όμως τα wm ασκούν μια ανεξήγητη έλξη και έχουν μια μαγεία που ακόμη και τώρα συναρπάζει. Γι αυτό και όσοι "υποχρεωθηκαν" εκ των πραγμάτων σε αλλαγή λειτουργικού, τουλάχιστον στην αρχή χρησιμοποιουσαν launcher με tiles. Κάτι σαν μεθαδόνη....... :lol: :lol:

Είπες ακριβώς αυτά που θα έγραφα . Είμαι κ εγώ πλέον χρήστης android (ξανά, αφού to 640 μου ήταν το πρώτο μου Windows Phone) και έρχονται στιγμές που θέλω να ξαναγυρίσω στα windows για διάφορους λόγους...τέσπα όπως και να έχει χρόνια πολλά σε όλους τους εναπομείναντες εδώ ! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όσους ακόμα επιμένουν και καλά κάνουν,γιατί όπου και να πάνε πάντα θα κάνουν σύγκριση και θα αναπολουν τα Windows.

Καλή χρονιά Lumia 950

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα και καλή χρονια σε όλους,με υγεια και οτι αλλο επιθυμη ο καθένας ξεχωριστα.

Ειχα παρα πολυ καιρό να μπω στο νήμα και χαίρομαι που βλεπω οτι ειναι ζωντανό. Άρα υπαρχει ελπίδα...

 

@panos9553 Είπα ότι ασχολήθηκα με τη φωτογραφία του 950 μου! Στο αυτόματο όμως, και μέρα και νύχτα. Δεν έπαιζα με ρυθμίσεις! Πολύ σπάνια έμπαινα στο να κόπο να ρυθμίσω κάτι.

Εγώ βλέπω τις δικές μου φωτογραφίες και όχι του xostel77 ή όπως γράφετε...

 

Το 950 xl το αγόρασα τρεις φορές συνολικά,άρα μιλάμε για τρεις διαφορετικές συσκευές. Τα δυο απο τα τρία τα πήρα καινούργια.

Οπότε αποκλείουμε το ενδεχόμενο των ελαττωματικών κτλ.

Ναι η κάμερα του 950 xl ηταν και ειναι απιστευτη σε λεπτομερεια,σε δυναμικό εύρος και πάρα πολλα ακόμα.

Το οτι μια κάμερα ειναι κορυφαία δεν σημαίνει οτι δεν εχει και προβλήματα. Ακόμα και τα καλύτερα σημερινά τηλεφωνα εχουν τα θέματα τους στην κάμερα και γενικα κανένα τηλεφωνο δεν ειναι τελειο σε ολα,τουλαχιστον στη κάμερα.

Το 950 xl ηταν ενα εξαιρετικο τηλεφωνο με απιστευτη κάμερα. Εγω προσωπικά έδωσα το 950 xl που ειχα μόνο και μόνο επειδη δεν άντεχαν την κάμερα. Δεν ήξερες ποτέ πότε θα καταστρέψει μια φωτογραφία και πότε θα την βγάλει σωστά. Όταν την έβγαζε σωστά δεν είχε ανταγωνισμό,ακόμα και απο τα σημερινά κορυφαία τηλεφωνα. Ειχε τεραστιο πρόβλημα με την ισορροπία λευκου. Για παραδειγμα σε παραλία με άμμο, σε βουνά με ξερά χόρτα,στην πόλη με κτίρια σε ώχρα και γενικα με τις χρυσοκιτρινες αποχρώσεις.

Έκανα παρα πολλες δοκιμές σε διάφορες συνθήκες και ξερω καλα τι σου γράφω.

Εσυ που πολυ πιθανόν δεν εισαι κομπλεξικός με τις φωτογραφίες σαν εμένα,ισως να μην το έχεις προσέξει.

Το ποσο καλη ειναι μια κάμερα εχει να κανει με τις απαιτήσεις που εχει ο καθένας. Το βέβαιο ειναι οτι σε καμια περίπτωση δεν ειναι μια κακη καμερα του 950 xl

Ακομα και τωρα μου λείπει η κάμερα του, που ιδικά σε τοπία ηταν και ειναι για μενα αξεπέραστη.

Τωρα εχω ενα xiaomi mi mix 2s με εξαιρετικη κάμερα αλλά δεν φτάνει το 950 xl όταν τραβούσε σωστά.

 

 

Ειμαι κάτοχος.

1. Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM (Ευχαριστημένος).

2. Microsoft Lumia 950 Dual SIM (Ευχαριστημένος).

3. Nokia Lumia 930 (Ικανοποιημένος) σκέφτομαι να το πουλήσω.

Πρώην κάτοχος.

1. Nokia Lumia 1020 (Κορυφή για την εποχή του).

1. Microsoft Lumia 650 (Απογοητευμένος).

2. Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM (Απογοητευμένος).

3. Microsoft Lumia 640 (Απογοητευμένος).

4. Microsoft Lumia 535 Dual SIM (Απαράδεκτο τελείως).

Μελλοντικός Κάτοχος.

Σκέφτομαι με την αλλαγή του χρόνου να αγοράσω Android.

Συγκεκριμένα Xiaomi Mi A2.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_(mi_6x)-9140.php

 

Οχι το A2 γιατι εχει τον 625 που ειναι παλιός επεξεργαστής. Το Note 5 κλάσεις ανώτερο απο κάμερα και με 636 επεξεργαστή.

Το Νοτε 6 ειναι λιγο καλύτερο ακομα με βελτιώσεις στις μπροστά κάμερες και φλας.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα και καλή χρονια σε όλους,με υγεια και οτι αλλο επιθυμη ο καθένας ξεχωριστα.

Ειχα παρα πολυ καιρό να μπω στο νήμα και χαίρομαι που βλεπω οτι ειναι ζωντανό. Άρα υπαρχει ελπίδα...

 

 

 

Το 950 xl το αγόρασα τρεις φορές συνολικά,άρα μιλάμε για τρεις διαφορετικές συσκευές. Τα δυο απο τα τρία τα πήρα καινούργια.

Οπότε αποκλείουμε το ενδεχόμενο των ελαττωματικών κτλ.

Ναι η κάμερα του 950 xl ηταν και ειναι απιστευτη σε λεπτομερεια,σε δυναμικό εύρος και πάρα πολλα ακόμα.

Το οτι μια κάμερα ειναι κορυφαία δεν σημαίνει οτι δεν εχει και προβλήματα. Ακόμα και τα καλύτερα σημερινά τηλεφωνα εχουν τα θέματα τους στην κάμερα και γενικα κανένα τηλεφωνο δεν ειναι τελειο σε ολα,τουλαχιστον στη κάμερα.

Το 950 xl ηταν ενα εξαιρετικο τηλεφωνο με απιστευτη κάμερα. Εγω προσωπικά έδωσα το 950 xl που ειχα μόνο και μόνο επειδη δεν άντεχαν την κάμερα. Δεν ήξερες ποτέ πότε θα καταστρέψει μια φωτογραφία και πότε θα την βγάλει σωστά. Όταν την έβγαζε σωστά δεν είχε ανταγωνισμό,ακόμα και απο τα σημερινά κορυφαία τηλεφωνα. Ειχε τεραστιο πρόβλημα με την ισορροπία λευκου. Για παραδειγμα σε παραλία με άμμο, σε βουνά με ξερά χόρτα,στην πόλη με κτίρια σε ώχρα και γενικα με τις χρυσοκιτρινες αποχρώσεις.

Έκανα παρα πολλες δοκιμές σε διάφορες συνθήκες και ξερω καλα τι σου γράφω.

Εσυ που πολυ πιθανόν δεν εισαι κομπλεξικός με τις φωτογραφίες σαν εμένα,ισως να μην το έχεις προσέξει.

Το ποσο καλη ειναι μια κάμερα εχει να κανει με τις απαιτήσεις που εχει ο καθένας. Το βέβαιο ειναι οτι σε καμια περίπτωση δεν ειναι μια κακη καμερα του 950 xl

Ακομα και τωρα μου λείπει η κάμερα του, που ιδικά σε τοπία ηταν και ειναι για μενα αξεπέραστη.

Τωρα εχω ενα xiaomi mi mix 2s με εξαιρετικη κάμερα αλλά δεν φτάνει το 950 xl όταν τραβούσε σωστά.

 

 

 

 

Οχι το A2 γιατι εχει τον 625 που ειναι παλιός επεξεργαστής. Το Note 5 κλάσεις ανώτερο απο κάμερα και με 636 επεξεργαστή.

Το Νοτε 6 ειναι λιγο καλύτερο ακομα με βελτιώσεις στις μπροστά κάμερες και φλας.

 

Αυτο ακριβως τονισα και εγω...Ησουν αναλυτικοτατος. Το μαυρισα να το ξαναδιαβασετε διοτι οταν το ειπα εγω μου την πεσατε παλι οι συνηθεις υποπτοι..Ε τωρα που σας το λεει ο xostel77 για να σας δω τι θα πειτε ???:)

 

Και μου αρεσει evris που μια σελιδα πισω σου εγραψα αυτο κιολας...

Evris ηταν γνωστοτατο θεμα...Δεν υπηρχε θεμα της καμερας καθε αυτης..καθε αλλο ηταν εξαιρετικη..Απλα η εφαρμογη της καμερας ηταν για τα πανηγυρια στο αυτοματο μετα απο καποιο Update και δεν εφτιαξε ποτε

Σου γραφω ξεκαθαρα πως η καμερα καθε αυτου ηταν εξαιρετικη απλα η εφαρμογη εκανε νερα..Και εσεις ξεκινησατε το γαιτανακι οτι ειπα πως η καμερα του 950 ηταν ΧΑΛΙΑ...

Πρωτα διαβαστε τι γραφουμε και μετα απαντηστε σας παρακαλω...

 

Επισης xostel το Α2 εχει τον snap 660 οπου ειναι πραγματικα σπηρτοζικος..Διαμαντακι για τα λεφτα του. Το mi a2 lite ειναι με τον 625.

Και να σου πω συγχαρητηρια για τις εξαιρετικες φωτο που ανεβαζες στο αναλογο θεμα και με το 950 καθως και με το xiaomi σου...

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ανεπίσημη μεταφορά των W10Arm στο 950 XL. Έχουν λυθεί αρκετά προβλήματα. Μένουν λίγα ακόμη.

 

Επίσης προχωράει αρκετά γρήγορα η μεταφορά του firefox σε ARM64

https://mspoweruser.com/first-native-arm64-firefox-nightly-build-now-available/

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ανεπίσημη μεταφορά των W10Arm στο 950 XL. Έχουν λυθεί αρκετά προβλήματα. Μένουν λίγα ακόμη.

 

Ένα 950XL DS μαζί με το dock περιμένουν:D

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ένα 950XL DS μαζί με το dock περιμένουν:D

Και πολύ καλά κάνεις. Δεν έχει και νόημα -νομίζω- να τα πουλήσεις.

Μια χαρά φαίνεται να τρέχουν. Κατάφεραν να ενεργοποιήσουν από την έκδοση 17134 και (gpu) hardware acceleration.

 

Είτε με τον έναν (ανεπίσημα), είτε με τον άλλον (επίσημα) καθώς υπάρχει και μεγάλη εξέλιξη του mobile (cpu+ram) hardware σε συνδυασμό με την καλή δουλειά από τη MS (γρήγορη εξέλιξη του λειτουργικού, firefox και chromium σε ARM), νομίζω πως του χρόνου θα έχουμε στις λίγες ίντσες συσκευή με desktop λειτουργικό της.

 

Και ένα ενδιαφέρον site για διάφορες συσκευές/πρωτότυπα της MS: https://protobetatest.com/

Link to comment
Share on other sites

Εvris εγώ δεν αλλάζω συχνά συσκευές και μου μένουν. Τις κρατάω. Έχω από μία συσκευή με την αντίστοιχη τελευταία έκδοση των WP (7.8, 8.1 και 10). Οπότε εγώ θα κρατήσω το 950 ακόμη και αν πάρω νέα συσκευή σε ένα, δύο χρόνια.

Αν δεν υπάρχει περίπτωση εσένα να σε βολέψει έστω και ως δεύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...