Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος οδηγός για hard reset, γιατι το κάνω για πρώτη φορά.Επίσης τι λέτε, να το κάνω ή όχι?

Έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο και δεν του έχω κάνει ποτέ.

Θέλω να το κάνω τώρα με την έλευση του fall update και επειδη μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ δεν κανει εγκατάσταση

 

Για hard reset : Ρυθμίσεις - Σύστημα - Πληροφοριές - Επαναφορά του τηλεφώνου σας.

Επιβεβαιώνω για το 535 ( σφάλμα στην έκδοση .1884 ) , στο 435 όλα κομπλέ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για hard reset : Ρυθμίσεις - Σύστημα - Πληροφοριές - Επαναφορά του τηλεφώνου σας.

Επιβεβαιώνω για το 535 ( σφάλμα στην έκδοση .1884 ) , στο 435 όλα κομπλέ.

Ναι στο 535 ενός φίλου μου έχει και αυτος πρόβλημα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

...μόλις μου εγκατέστησε την τελευταία επίσημη έκδοση των Windows 10 -1709 (10,0,15254,12) αλλά με την πρώτη ματιά δεν βλέπω τις διαφορές απο την προηγούμενη έκδοση, μόνο οτι το μενού και η απόκριση του τηλεφώνου είναι ενα κλικ ποιό γρήγορο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...μόλις μου εγκατέστησε την τελευταία επίσημη έκδοση των Windows 10 -1709 (10,0,15254,12) αλλά με την πρώτη ματιά δεν βλέπω τις διαφορές απο την προηγούμενη έκδοση, μόνο οτι το μενού και η απόκριση του τηλεφώνου είναι ενα κλικ ποιό γρήγορο.

Κι αυτό πολύ είναι.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 730 στο οποιο εχω περασει την creators μεσω insider.μπηκα στις επιλογες insider στην συσκευη και ειναι επιλεγμενο το "just send me early updates".αν το αλλαξω στο "the next version of windows" θα παρει την fall?εχει καποια διαφορα αισθητη η να μην μπω στην διαδικασια?εχω και ενα 532
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 730 στο οποιο εχω περασει την creators μεσω insider.μπηκα στις επιλογες insider στην συσκευη και ειναι επιλεγμενο το "just send me early updates".αν το αλλαξω στο "the next version of windows" θα παρει την fall?εχει καποια διαφορα αισθητη η να μην μπω στην διαδικασια?εχω και ενα 532

 

Μια χαρά παίζει σε Nokia 730 αλλά θέλει reg hack να το κάνεις να φαίνεται σαν 950 πριν από λίγο βγήκα από insider και πήρα κανονικά την τελευταία 15254,12 δες φωτογραφία http://prntscr.com/hbgbeu και οι 2 κάρτες παίζουν κανονικά ούτε εχω πρόβλημα με το σήμα και εχω ενεργοποιήσει και το led ειδοποιήσεων που δεν χάνετε και το continuum

Edited by teo14
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει σε Nokia 730 αλλά θέλει reg hack να το κάνεις να φαίνεται σαν 950 πριν από λίγο βγήκα από insider και πήρα κανονικά την τελευταία 15254,12 δες φωτογραφία http://prntscr.com/hbgbeu και οι 2 κάρτες παίζουν κανονικά ούτε εχω πρόβλημα με το σήμα και εχω ενεργοποιήσει και το led ειδοποιήσεων που δεν χάνετε και το continuum

 

δηλαδη αν βγω απο insider θα παρει την 1709? δεν θελω να μπω σε διαδικασιες reg hack.αν γινεται οπως το εκανα με την creators θα με βολευε ιδιαιτερα

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέες εκδόσεις

15254.12

15063.728

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη αν βγω απο insider θα παρει την 1709? δεν θελω να μπω σε διαδικασιες reg hack.αν γινεται οπως το εκανα με την creators θα με βολευε ιδιαιτερα

Όπου σε πάει η φαστ μένεις και μετά βγες να πάρεις την τελευταία επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο Windows central για τις ενημερώσεις και ισχύει οτι ξέρουμε,δεν υπάρχουν πλεον νέα χαρακτηριστικά στο λειτουργικό,μόνο bug fixes, αυτήν την εβδομάδα δυστυχώς αφήνω και γω την πλατφόρμα και παω σε android...καλή συνέχεια..
Link to comment
Share on other sites

Να φύγετε, να πάτε αλλού, να μείνω μόνος μου εγώ και ο πόνος μου :D

Όπου βολεύεσαι καλλίτερα

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο Windows central για τις ενημερώσεις και ισχύει οτι ξέρουμε,δεν υπάρχουν πλεον νέα χαρακτηριστικά στο λειτουργικό,μόνο bug fixes, αυτήν την εβδομάδα δυστυχώς αφήνω και γω την πλατφόρμα και παω σε android...καλή συνέχεια..

 

Όλοι εδώ θα γυρίσουμε μια μέρα.... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εδώ θα γυρίσουμε μια μέρα.... :)

 

Δεν αμφιβάλλω! :) :)

 

Μην είστε τόσο σίγουροι..! :p :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν δωρο ένα Sony XA1 DS.Ναι υπαρχει μεγαλη διαφορα σε πολλες εφαρμογες υπερ του android . Eβαλα ms launcher να μην μου ερθει "κολπος" .Αφου μου εσπασαν τα νευρα με μερικες παραξενιες του Android το ξανασυνηθησα επειτα από μια μερα :P

Ετσι εχω την μια καρτα στο ενα δικαρτο το 640 μου και την άλλη στο Sony :p Παντως και τωρα παλι σαν λειτουργικο τα WP θα διαλεγα.

Αυτα...εδω θα μαστε δεν φευγει κανεις!! :p

Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι μπορεί να μη γυρίσουν και λογικό, αλλά ενδέχεται να υπάρξουν και κάποιοι ελάχιστοι που δε θα φύγουν καθόλου. Σίγουρα πάντως αυτοί οι λίγοι που είμαστε ακόμη ευχαριστημένοι θα έχουμε κάνει οικονομία έστω και έτσι. Το λειτουργικό αυτή τη στιγμή είναι στην καλύτερή του φάση (για τη συσκευή μου), εφαρμογές δε μου λείπουν (δε βλέπω και καμιά διαφορά σε σχέση με πριν από ένα ή δύο χρόνια), το 950 κρατάει άνετα ακόμη, ενώ υπάρχει και το hp ως επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολα,αν δεν αλλάξει κάτι.

 

Η αλλαγή είναι δεδομένη και έχει προαναγγελθει. Μένει να δούμε αν θα είναι προς την σωστή κατεύθυνση αλλά κυρίως αν θα προσεγγίσει devs (πλην του faasf....) μιας κι εκεί θα κριθούν όλα.

Σαφώς και αβέβαιο το μέλλον μιας και τα πάρα πολύ καλά 10ρια δεν τα κατάφεραν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι να προσελκύσει τις δημοφιλείς εφαρμογές που έχουν εδραιωθεί στο mobile. Για τις εφαρμογές που έχουν νόημα σε όλες τις πλατφόρμες είναι πιο εύκολο. Είναι μεγάλο πλεονέκτημα η ενιαία πλατφόρμα. Δε σε ενδιαφέρει αν κάποιο τμήμα της πλατφόρμας δεν πάει καλά γιατί έχεις ανταπόκριση από τα άλλα. Ούτε εγώ υπήρχε περίπτωση να αφιερώνω τόσο πολύ χρόνο για 3 χρήστες, όσο και αν μου αρέσουν τα WM. Με τη UWP ακόμη και ένας να μείνει, δε χάνεις τίποτα. Μιλάμε για 5 λεπτά υπόθεση. Ακόμη και για έναν θα αφιερώσεις αυτά τα 5 λεπτά.

 

Για τις εφαρμογές όμως που είναι συγκεκριμένα για mobiles νομίζω τα πράγματα θα είναι δύσκολα. Έχω αρχίσει να θεωρώ ότι σχεδόν είναι μη αναστρέψιμα, καθώς εκεί είναι αναγκαίο να υπάρχει αξιοπρεπές μερίδιο χρήσης για να ασχοληθούν. Οπότε, πρώτα πρέπει να το βρουν με κάποιο τρόπο αυτό το αξιοπρεπές ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι να προσελκύσει τις δημοφιλείς εφαρμογές που έχουν εδραιωθεί στο mobile. Για τις εφαρμογές που έχουν νόημα σε όλες τις πλατφόρμες είναι πιο εύκολο. Είναι μεγάλο πλεονέκτημα η ενιαία πλατφόρμα. Δε σε ενδιαφέρει αν κάποιο τμήμα της πλατφόρμας δεν πάει καλά γιατί έχεις ανταπόκριση από τα άλλα. Ούτε εγώ υπήρχε περίπτωση να αφιερώνω τόσο πολύ χρόνο για 3 χρήστες, όσο και αν μου αρέσουν τα WM. Με τη UWP ακόμη και ένας να μείνει, δε χάνεις τίποτα. Μιλάμε για 5 λεπτά υπόθεση. Ακόμη και για έναν θα αφιερώσεις αυτά τα 5 λεπτά.

 

Για τις εφαρμογές όμως που είναι συγκεκριμένα για mobiles νομίζω τα πράγματα θα είναι δύσκολα. Έχω αρχίσει να θεωρώ ότι σχεδόν είναι μη αναστρέψιμα, καθώς εκεί είναι αναγκαίο να υπάρχει αξιοπρεπές μερίδιο χρήσης για να ασχοληθούν. Οπότε, πρώτα πρέπει να το βρουν με κάποιο τρόπο αυτό το αξιοπρεπές ποσοστό.

Φαντάζομαι ότι σ' αυτό το τελευταίο που είπες αποσκοπούν. Να δούμε πως θα το πετύχουνε όμως.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω την εμπειρία μου για την μετάβαση την τέταρτη..πριν λιγο παρήγγειλα το j7-2017..κατά την γνώμη μου το android skin της Samsung ειναι το πιο εφετζιδικο,με καλές λειτουργίες, floating Windows κτλ κτλ που αν ειναι δυνατόν δεν περιελαβε η ms στα Windows Mobile..και τελοςπαντων το πιθανότερο να μου κρατήσει το ενδιαφέρον στο στατικό και βαρετό android..εννοείται ότι κραταω το 640 μου..βγηκε παλικάρι αυτο το τηλεφωνο..το κέρδισε με την αξία του!!!θα τα πούμε λοιπόν,καλή συνεχεια σε όλους,α και να δουμε την επάνοδο του ms mobile..

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου εκαναν δωρο ένα Sony XA1 DS.Ναι υπαρχει μεγαλη διαφορα σε πολλες εφαρμογες υπερ του android . Eβαλα ms launcher να μην μου ερθει "κολπος" .Αφου μου εσπασαν τα νευρα με μερικες παραξενιες του Android το ξανασυνηθησα επειτα από μια μερα :P

Ετσι εχω την μια καρτα στο ενα δικαρτο το 640 μου και την άλλη στο Sony :p Παντως και τωρα παλι σαν λειτουργικο τα WP θα διαλεγα.

Αυτα...εδω θα μαστε δεν φευγει κανεις!! :p

 

 

Καλο το sony? Ήταν η πρώτη μου επιλογή πριν καταλήξω στο j7

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι να προσελκύσει τις δημοφιλείς εφαρμογές που έχουν εδραιωθεί στο mobile. Για τις εφαρμογές που έχουν νόημα σε όλες τις πλατφόρμες είναι πιο εύκολο. Είναι μεγάλο πλεονέκτημα η ενιαία πλατφόρμα. Δε σε ενδιαφέρει αν κάποιο τμήμα της πλατφόρμας δεν πάει καλά γιατί έχεις ανταπόκριση από τα άλλα. Ούτε εγώ υπήρχε περίπτωση να αφιερώνω τόσο πολύ χρόνο για 3 χρήστες, όσο και αν μου αρέσουν τα WM. Με τη UWP ακόμη και ένας να μείνει, δε χάνεις τίποτα. Μιλάμε για 5 λεπτά υπόθεση. Ακόμη και για έναν θα αφιερώσεις αυτά τα 5 λεπτά.

 

Για τις εφαρμογές όμως που είναι συγκεκριμένα για mobiles νομίζω τα πράγματα θα είναι δύσκολα. Έχω αρχίσει να θεωρώ ότι σχεδόν είναι μη αναστρέψιμα, καθώς εκεί είναι αναγκαίο να υπάρχει αξιοπρεπές μερίδιο χρήσης για να ασχοληθούν. Οπότε, πρώτα πρέπει να το βρουν με κάποιο τρόπο αυτό το αξιοπρεπές ποσοστό.

Μα αυτός είναι και ο λόγος που έσβησαν τα wm! Όταν για βασικά πράγματα, "εσύ" (η μσ) έχει υποκατάστατα (βλ. Google maps, street view, YouTube κλπ κλπ), πόσο θα αντέξει ο χρήστης τα προβλήματα; Τι να λέμε τώρα, ότι στην 3η μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας δεν υπάρχουν στην χαρτογράφηση οι αριθμοί των οδών, όταν ο άλλος έχει street view στο χωριό μου με τους 50 κατοίκους;;; Υπάρχει περίπτωση να επιβιώσει; Ή όταν κάθε τρεις και λίγο η Google μπλοκάρει τις 3rd party apps για το YT και πρέπει να έχεις μια δεκάδα για να δεις ποια από όλες δουλεύει;; Ή που σε λίγο καιρό σε θα σε αφήνει να βλέπεις πάνω από 720p; Απέτυχε το λειτουργικό και για αυτό και το έσβησαν.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή που σε λίγο καιρό σε θα σε αφήνει να βλέπεις πάνω από 720p;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θέλεις, αυτό μπορείς να το αναπτύξεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις, αυτό μπορείς να το αναπτύξεις;
Κατά καιρούς "ακούγεται" ότι η Google θα μπλοκάρει τις 3rd party, είτε τελείως, είτε περιορίζοντας την μάξιμουμ ανάλυση θέασης στο YouTube. Άλλωστε, ήδη οι τρίτες εφαρμογές δεν είναι πλήρεις (δεν έχεις πρόσβαση σε playlists, στο "παρακολούθηση αργότερα κλπ). Επίσης, είναι γεγονός πως υπάρχουνε μέρες που αρκετές εφαρμογές δεν λειτουργούν.

 

Τέλος, στο Apple και play store η εκκαθάριση 3ων ξεκίνησε. Οπότε όλοι παρακαλούν, απλά η Google να αγνοήσει τα wm10, λόγω του μικρού ποσοστού. Κάτι που βέβαια δεν είχε κάνει το 2013, όπου ανάγκασε τη MS να αποσύρει την επίσημη εφαρμογή για το ΥΤ, λόγω "μη συμμόρφωσης με τους όρους" κλπ κλπ. https://www.windowslatest.com/2017/09/04/google-starts-removing-third-party-youtube-apps-windows-phone-users-worried/

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλιστα. Το idol 4s στα 169$ την Black Friday! https://www.windowslatest.com/2017/11/14/microsoft-sell-alcatel-idol-4s-169-black-friday/

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...