Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστότατος φίλτατε. Το καταργούν το safe access ούτως ή άλλως για όλους πλέον. Πάντως να πω την αλήθεια μου είχα πάψει να χρησιμοποιώ το app κι έμπαινα από edge λόγω ομορφιάς περιβάλλοντος. Τουλάχιστον έχουμε το θαυμάσιο myalphawallet app. Τι τους φώτισε και το έφτιαξαν...

 

Αυτό το "myalphawallet" είναι σαν το καταργηθεν app της Alpha ή είναι άλλη εφαρμογή;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το "myalphawallet" είναι σαν το καταργηθεν app της Alpha ή είναι άλλη εφαρμογή;

Πάρα πολύ καλή εφαρμογή που αφορά κάρτες έκδοσης Alpha. Με ένα password καταχωρείς τις κάρτες σου κι έχεις real time εικόνα για υπόλοιπο, κινήσεις, πόντους, αντίγραφα λογαριασμών. Επίσης κάνεις ότι πληρωμή μπορείς να φανταστείς . Από εφορία μέχρι e-pass, λογαριασμούς κλπ κλπ. Σκαναρει και qr codes για να πληρώσεις (χωρίς να καταχωρεις ταυτοτητα ή κωδικό οφειλής δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή εφαρμογή που αφορά κάρτες έκδοσης Alpha. Με ένα password καταχωρείς τις κάρτες σου κι έχεις real time εικόνα για υπόλοιπο, κινήσεις, πόντους, αντίγραφα λογαριασμών. Επίσης κάνεις ότι πληρωμή μπορείς να φανταστείς . Από εφορία μέχρι e-pass, λογαριασμούς κλπ κλπ. Σκαναρει και qr codes για να πληρώσεις (χωρίς να καταχωρεις ταυτοτητα ή κωδικό οφειλής δλδ)

Αυτό στα άλλα λειτουργικά, όχι εδώ!....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή εφαρμογή που αφορά κάρτες έκδοσης Alpha. Με ένα password καταχωρείς τις κάρτες σου κι έχεις real time εικόνα για υπόλοιπο, κινήσεις, πόντους, αντίγραφα λογαριασμών. Επίσης κάνεις ότι πληρωμή μπορείς να φανταστείς . Από εφορία μέχρι e-pass, λογαριασμούς κλπ κλπ. Σκαναρει και qr codes για να πληρώσεις (χωρίς να καταχωρεις ταυτοτητα ή κωδικό οφειλής δλδ)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Πάντως, για κάποιον ιδιαίτερο λόγο, μου φαίνεται πως η εφαρμογή αυτή έγινε port από iOS.

Λίγο η περιγραφή που αναφέρει το Touch ID, λίγο τα γραφικά, λίγο το όλο UI, λίγο πως σιγά μην έγραφαν μονάχα εφαρμογή για τα WM10...

Λέτε να ήταν από τους λίγους που χρησιμοποίησαν τα εργαλεία για port σε Windows Ecosystem? :blink::rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στα άλλα λειτουργικά, όχι εδώ!....

 

Γιατί την δοκίμασες και δεν λειτουργεί;;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Πάντως, για κάποιον ιδιαίτερο λόγο, μου φαίνεται πως η εφαρμογή αυτή έγινε port από iOS.

Λίγο η περιγραφή που αναφέρει το Touch ID, λίγο τα γραφικά, λίγο το όλο UI, λίγο πως σιγά μην έγραφαν μονάχα εφαρμογή για τα WM10...

Λέτε να ήταν από τους λίγους που χρησιμοποίησαν τα εργαλεία για port σε Windows Ecosystem? :blink::rolleyes:

Τίποτα δεν κάνει φίλος :)

Είναι πολύ πιθανό αυτο που παρατηρείς. Μακάρι να το έκαναν κι άλλοι προσέχοντας τους πελάτες τους...

 

@katsiletra όχι μωρέ. Νομίζω χαριτολογεί ο evris.

 

Όσο για το αν λειτουργεί, η εφαρμογή είναι άψογη, λειτουργική στο έπακρο. Τη χρησιμοποιώ κάθε μήνα γιατί τυγχάνω να έχω κάρτα της τράπεζας. Απλά οι υπόλοιπες τράπεζες δεν ασχολήθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνει φίλος :)

Είναι πολύ πιθανό αυτο που παρατηρείς. Μακάρι να το έκαναν κι άλλοι προσέχοντας τους πελάτες τους...

 

@katsiletra όχι μωρέ. Νομίζω χαριτολογεί ο evris.

 

Όσο για το αν λειτουργεί, η εφαρμογή είναι άψογη, λειτουργική στο έπακρο. Τη χρησιμοποιώ κάθε μήνα γιατί τυγχάνω να έχω κάρτα της τράπεζας. Απλά οι υπόλοιπες τράπεζες δεν ασχολήθηκαν...

 

Μπήκα, έκανα εγγραφή και τα λοιπά από το site και κατέβασα την εφαρμογή στο κινητό.

 

Μου εμφανίζει μήνυμα πως "η Εφαρμογή Alpha Web Banking έχει σταματήσει να λειτουργεί για Windows Phone".

Ναι, μέσα στην εφαρμογή "my alphawallet"..

 

Δε γνωρίζω αν σταμάτησε η υποστήριξη ή υπάρχει κάποιο μπλακ άουτ με τη διακοπή της υποστήριξης των υπολοίπων.. :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα, έκανα εγγραφή και τα λοιπά από το site και κατέβασα την εφαρμογή στο κινητό.

 

Μου εμφανίζει μήνυμα πως "η Εφαρμογή Alpha Web Banking έχει σταματήσει να λειτουργεί για Windows Phone".

Ναι, μέσα στην εφαρμογή "my alphawallet"..

 

Δε γνωρίζω αν σταμάτησε η υποστήριξη ή υπάρχει κάποιο μπλακ άουτ με τη διακοπή της υποστήριξης των υπολοίπων.. :rolleyes:

Δυστυχώς το ίδιο και σε μένα...

Μέχρι προχθές (κυριολεκτικά) δούλευε κανονικά...Αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι το που κολλάει το Alpha web banking :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο και σε μένα...

Μέχρι προχθές (κυριολεκτικά) δούλευε κανονικά...Αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι το που κολλάει το Alpha web banking :(

 

 

Έστειλα email μήπως και.. αλλά μάλλον γνωρίζουμε όλοι πάνω-κάτω τι θα απαντήσουν (αν.. απαντήσουν) :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email μήπως και.. αλλά μάλλον γνωρίζουμε όλοι πάνω-κάτω τι θα απαντήσουν (αν.. απαντήσουν) :lol:

Το αυτό έπραξα κι εγώ.

Πάντως την προηγούμενη φορά με έπαιρναν επίμονα τηλέφωνο μέχρι να μου μιλήσουν τελικά και να τους κάνω τα παράπονά μου για το site τους (πριν κάνα χρόνο...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα πώς κάνουμε soft reset στο 1520.Ευχαριστώ.

 

Κoυμπί power και volume- κρατημενα ταυτοχρονα για λγα δευτερόλεπτα, μεχρι να σβησει για να κανει επανεκκινηση

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κoυμπί power και volume- κρατημενα ταυτοχρονα για λγα δευτερόλεπτα, μεχρι να σβησει για να κανει επανεκκινηση

 

Το volume στην αυξηση η στην μειωση της εντασης.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email μήπως και.. αλλά μάλλον γνωρίζουμε όλοι πάνω-κάτω τι θα απαντήσουν (αν.. απαντήσουν) :lol:

ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ!

Ξαναλειτουργεί το myalphawallet :) :)

Μόλις τώρα έκανα login κανονικά.

Άβυσσος...

Link to comment
Share on other sites

ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ!

Ξαναλειτουργεί το myalphawallet :) :)

Μόλις τώρα έκανα login κανονικά.

Άβυσσος...

 

Επιβεβαιώνω.

 

Κοίτα να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update. Το καθιερωμένο, το μηνιαίο.

Πρέπει να είναι το 16299.64 που ισχύει και για υπολογιστές.

Εγκαθιστά τώρα :D

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update. Το καθιερωμένο, το μηνιαίο.

Πρέπει να είναι το 16299.64 που ισχύει και για υπολογιστές.

Εγκαθιστά τώρα :D

Πως γίνετε αυτό; Η Fall creator άρχισε με την 15254.1 στα κινητά, πότε πήγε στη 16299.64; Αυτή που λες είναι για υπολογιστές μόνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέες εκδόσεις επίσημες, κατεβάζω τώρα .

ΠΡΟΣΟΧΉ σε φαστ δεν κατεβαίνει τίποτα, πρέπει να βγείτε από φαστ.

ΜΌΝΟ σε επίσημη έκδοση βρίσκει νέα έκδοση.

 

οι νέες εκδόσεις είναι

15254.12

15063.728

14393.1884

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την 14393.1884 δεν μπόρεσα να την περάσω στο 535 . Βγάζει σφάλμα 0x8018830f το δοκίμασα πολλές φορές.

*και σε 532 το ίδιο σφάλμα.

 

Στα 640,640χλ,550,650 έγινε κανονικά η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέες εκδόσεις επίσημες, κατεβάζω τώρα .

ΠΡΟΣΟΧΉ σε φαστ δεν κατεβαίνει τίποτα, πρέπει να βγείτε από φαστ.

ΜΌΝΟ σε επίσημη έκδοση βρίσκει νέα έκδοση.

 

οι νέες εκδόσεις είναι

15254.12

15063.728

14393.1884

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την 14393.1884 δεν μπόρεσα να την περάσω στο 535 . Βγάζει σφάλμα 0x8018830f το δοκίμασα πολλές φορές.

*και σε 532 το ίδιο σφάλμα.

 

Στα 640,640χλ,550,650 έγινε κανονικά η αναβάθμιση.

Κι εγώ κατέβασα πριν λίγο την 15254.12!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέες εκδόσεις επίσημες, κατεβάζω τώρα .

ΠΡΟΣΟΧΉ σε φαστ δεν κατεβαίνει τίποτα, πρέπει να βγείτε από φαστ.

ΜΌΝΟ σε επίσημη έκδοση βρίσκει νέα έκδοση.

 

οι νέες εκδόσεις είναι

15254.12

15063.728

14393.1884

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την 14393.1884 δεν μπόρεσα να την περάσω στο 535 . Βγάζει σφάλμα 0x8018830f το δοκίμασα πολλές φορές.

*και σε 532 το ίδιο σφάλμα.

 

Στα 640,640χλ,550,650 έγινε κανονικά η αναβάθμιση.

Many thanks cameranec. Διάβαζα κι εγώ για νέες εκδόσεις, περίμενα - έψαχνα τπτ....

Και μετά θυμήθηκα ότι είμαι σε release preview...

Link to comment
Share on other sites

Many thanks cameranek. Διάβαζα κι εγώ για νέες εκδόσεις, περίμενα - έψαχνα τπτ....

Και μετά θυμήθηκα ότι είμαι σε release preview...

Έχω κινητά σε όλες τις εκδόσεις και βλέπω που γίνεται αναβάθμιση :D

Σε preview δεν βρίσκει τίποτα, μόνο σε επίσημη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΡΟΣΟΧΉ σε φαστ δεν κατεβαίνει τίποτα, πρέπει να βγείτε από φαστ.

ΜΌΝΟ σε επίσημη έκδοση βρίσκει νέα έκδοση.

 

οι νέες εκδόσεις είναι

15254.12

15063.728

14393.1884

 

 

την 14393.1884 δεν μπόρεσα να την περάσω στο 535 . Βγάζει σφάλμα 0x8018830f το δοκίμασα πολλές φορές.

*και σε 532 το ίδιο σφάλμα.

 

Στα 640,640χλ,550,650 έγινε κανονικά η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε αυτό; Η Fall creator άρχισε με την 15254.1 στα κινητά, πότε πήγε στη 16299.64; Αυτή που λες είναι για υπολογιστές μόνο.

 

Ναι, όταν έκανε το update δεν υπήρχαν πληροφορίες για την έκδοση της δομής σε κινητές συσκευές.

 

Εξ'ου και το "πρέπει να..".

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για hard reset, γιατι το κάνω για πρώτη φορά.Επίσης τι λέτε, να το κάνω ή όχι?

Έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο και δεν του έχω κάνει ποτέ.

Θέλω να το κάνω τώρα με την έλευση του fall update και επειδη μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ δεν κανει εγκατάσταση

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...