Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα κομπλε τωρα? Ποση ωρα σε πηρε βρε θηριο??

 

Ήταν τρία μεγάλα updates όπου μια να κατέβουν μια να κάνουν τη προετοιμασία και να πάμε στα γρανάζια

για εγκατάσταση κάθε μία ήθελε αρκετή ώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην το λες γιατί και γω με 535 και φιλαρακι με 930 εχουμε drop calls, αλλα φταιει ο παροχος μας

Να φταίει το λειτουργικό εννοούσα, οχι ο πάροχος!

Ούτε καν οι συσκευές έφταιγαν... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο montoya έχει s8+

Αγανάκτησε με τις χαμένες κλήσεις.......

Ποιο μήλο έχεις?

 

το 6S πήρα και είμαι αρκετά καλά μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δημιουργήθηκε Μόνο στα samsung s7 και μάλιστα όχι από την αρχή. αλλά μετά την αναβάθμιση σε nugad, πριν δεν είχαν πρόβλημα.
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δημιουργήθηκε Μόνο στα samsung s7 και μάλιστα όχι από την αρχή. αλλά μετά την αναβάθμιση σε nugad, πριν δεν είχαν πρόβλημα.

 

Ακριβώς αυτό λέμε. Ότι το τέλειο Android έβγαλε off το κορυφαίο τηλέφωνο της χρονιάς στην βασικότερη λειτουργία του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το 6S πήρα και είμαι αρκετά καλά μπορώ να πω.

 

Την επόμενη φορά το Plus. Απορώ πως την παλεύεις με 4,7"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο "τέλειο" Android δεν έχω χάσει ποτέ κλήση. Να κατηγορείς την Samsung που η Google της έδωσε την έκδοση και αυτή την έκανε σαν τα μούτρα της.

Μόλις ήρθε η έκδοση 8.0 Oreo σε μένα.

Εσύ μείνε με το TouchWiz

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ για είναι Windows και όχι για Android!

Ήρθε σε κανέναν η ενημέρωση σήμερα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ για είναι Windows και όχι για Android!

Ήρθε σε κανέναν η ενημέρωση σήμερα;

 

Λογικά κατά τις 8 θα ρθει

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ για είναι Windows και όχι για Android!

Ήρθε σε κανέναν η ενημέρωση σήμερα;

 

τα μηνιαία πατσάκια/ διορθώσεις ασφαλείας;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο; Μιας και η μεγάλη θα μας έρθει Οκτώβριο. Να δούμε πόσο μεγάλη θα είναι για τις συσκευές μας! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήδη κατεβαίνει σε μένα η ενημέρωση από τις 20:00!

Edit: Κατέβηκε και η 10.15063.608...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα σε δυο συσκευές.Η πρώτη αλλαγή στο μάτι ειναι οτι στο outlook εμφανίζει στο δυναμικό πλακιδιο πολυ μικρα καλαισθητα εικονίδια με τα λογκος των mail πχ του Google κλπ.Δεν εχω χρόνο τωρα για αλλο ψάξιμο ...απο αυριο.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα σε δυο συσκευές.Η πρώτη αλλαγή στο μάτι ειναι οτι στο outlook εμφανίζει στο δυναμικό πλακιδιο πολυ μικρα καλαισθητα εικονίδια με τα λογκος των mail πχ του Google κλπ.Δεν εχω χρόνο τωρα για αλλο ψάξιμο ...απο αυριο.

Αυτό με τα logos των mail το έκανε στην αρχή. Σαν μπήκα στο outlook σταμάτησε. Τώρα δεν το κάνει καθόλου πλέον! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετα την είσοδο στο Outlook ,έφυγαν τα εικονίδια.

Εδω τι μας φέρνει η νεα έκδοση https://mspoweruser.com/windows-10-mobile-build-15250-brings-new-features/

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετα την είσοδο στο Outlook ,έφυγαν τα εικονίδια.

Εδω τι μας φέρνει η νεα έκδοση https://mspoweruser.com/windows-10-mobile-build-15250-brings-new-features/

 

Αυτη που παραθετεις ειναι η 15.250 οπου ειναι για fast ring, αρα βαλτο στο αλλο θεμα που αφορα insider εκδοσεις.

Η επισημη μου βγηκε εχθες ειναι η 15063.608. Ενα ακομα κλασσικο τυπικό Update με πολυ τιποτα μεσα και μπολικο καθολου..:ninja:

Επισης το Outlook για να δεχθει καποιες αλλαγες θα γινει μεσω αναβαθμισης της συγκεκριμενης εφαρμογης και οχι μεσω του λειτουργικου..

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετα την είσοδο στο Outlook ,έφυγαν τα εικονίδια.

Εδω τι μας φέρνει η νεα έκδοση https://mspoweruser.com/windows-10-mobile-build-15250-brings-new-features/

Δεν ξέρω τι φέρνει, διότι δεν την κατέχω την γλώσσα! :(

Ελπίζω τουλάχιστον μιας και θα είναι η τελευταία μεγάλη για τις συσκευές μας, να είναι καλύτερη από την creator και να τρέχει πιο ομαλά. Γιατί με τα bugs fixes περισσότερα χαλάει παρά διορθώνει! :(

Η επισημη μου βγηκε εχθες ειναι η 15063.608. Ενα ακομα κλασσικο τυπικό Update με πολυ τιποτα μεσα και μπολικο καθολου..:ninja:

Όντως, η .608 ειναι ίδια με την .540! Δεν είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορα. Νομίζω μπαίνει πιο γρήγορα στα γνωστά WiFi από πριν. Μπορεί και να κάνω λάθος. Γιατί κάτι τέτοιο πρόσεξα στην αρχή!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που παραθετεις ειναι η 15.250 οπου ειναι για fast ring, αρα βαλτο στο αλλο θεμα που αφορα insider εκδοσεις.

Η επισημη μου βγηκε εχθες ειναι η 15063.608. Ενα ακομα κλασσικο τυπικό Update με πολυ τιποτα μεσα και μπολικο καθολου..:ninja:

Επισης το Outlook για να δεχθει καποιες αλλαγες θα γινει μεσω αναβαθμισης της συγκεκριμενης εφαρμογης και οχι μεσω του λειτουργικου..

Έκανα λάθος? δεν κοίταξα και πολυ απο το κινητό έβαλα λινκ στα γρήγορα.

Για το outlook είπα τι είδα....χθες.

Αυτό παρατήρησα ως αλλαγή μετα το update...αυτο δεν το είχα παρατήρησει άλλη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος? δεν κοίταξα και πολυ απο το κινητό έβαλα λινκ στα γρήγορα.

Δεν έγινε και τίποτα. Ούτως ή άλλως ό,τι διορθώσεις γίνονται στο insider θα κλείσουν σύντομα για την αναβάθμιση του Οκτωβρίου/Νοεμβρίου.

Οπότε μέχρις στιγμής στην Fall Creators αναμένονται:

αυτά μέχρι την 15245

και αυτά που έβαλες και αφορούν την 15250(τελευταία έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος? δεν κοίταξα και πολυ απο το κινητό έβαλα λινκ στα γρήγορα.

Για το outlook είπα τι είδα....χθες.

Αυτό παρατήρησα ως αλλαγή μετα το update...αυτο δεν το είχα παρατήρησει άλλη φορα.

 

Β ρε συ δεν σου εκανα παρατηρηση:)..Απλα σου ειπα να το βαλεις και στο αλλο θεμα για να τσεκαρουν οσοι ενδιαφερονται..

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα updates χρειαζονται.

 

https://www.theverge.com/2017/9/12/16294904/bluetooth-hack-exploit-android-linux-blueborne

 

Εκτος αν προτιμαει να κανει καποιος ebanking απο συσκευες που δεν ενδιαφερεται ο κατασκευαστης τους να τις πατσαρει.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα updates χρειαζονται.

 

https://www.theverge.com/2017/9/12/16294904/bluetooth-hack-exploit-android-linux-blueborne

 

Εκτος αν προτιμαει να κανει καποιος ebanking απο συσκευες που δεν ενδιαφερεται ο κατασκευαστης τους να τις πατσαρει.

Τι σχέση έχει το λινκ με τη Microsoft; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το λινκ με τη Microsoft; :confused:

 

Ειναι κρισιμο κενο ασφαλειας που εκλεισε στο update που πηραν οι συσκευες με windows τον προηγουμενο μηνα. Πρακτικα βρεθηκε τροπος να χακαριστουν οι συσκευες ολων των λειτουργικων συστηματων μεσω του bluetooth. Μπορουσαν να μπουν στην συσκευη σου και να σηκωσουν οποιοδηποτε αρχειο ή να τρεξει κωδικα αρκει να ειχες ενεργοποιημενο το bluetooth. Οι συσκευες στις οποιες ο κατασκευαστης τις αφηνει χωρις ενηνερωσεις ασφαλειας ειναι ολες ευαλωτες στην συγκεκρινενη επιθεση. Οποτε μπορει οπτικα ενα update να μας φαινεται οτι δεν προσφερε κατι αλλα στην πραξη ηταν υπεραπαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα της MS ουτε των windows αλλά θαρρώ πως θα επηρεάσει πολλούς από εμάς τους wm χρήστες που δουλεύουν πολύ το FB για οποιονδήποτε λόγο μέσα από τον mobile edge.Λοιπόν η απεχθής αυτή επιχείρηση αποφάσισε να μας κόψει την πρόσβαση στο τσατ του FB και να μας κανει νταηλίκι να χρησιμοποιήσουμε την εξίσου απεχθή εφαρμογή της για το Messenger.Τα ιδια έκανε και στο android τώρα η FB θυμήθηκε και εμάς στα windows και χθες μου βγήκε ένα ωραίο μνμ που ελεγε ότι σύντομα θα πρέπει να μεταβώ νταηλικι στο messenger.Ok υποστηρίζεται ακόμα...αλλά πολλοί από εμάς δεν το χρησιμοποιούν τόσο.Για να δεις πλέον τα μνμ σου sto FB ( για δουλειά το εχω,ΔΕΝ μπορώ να κλεισω αν και θα το ήθελα) θα πρέπει να μπαίνεις από την Web εφαρμογή. Θεωρώ λοιπόν πως αυτό είναι ΠΛΗΓΜΑ για πολλούς χρήστες ...κάποιες εφαρμογές τρίτων που τσέκαρα ακόμα δουλεύουν σωστά αλλά για πόσο? Προσβλέπω και στο μέλλον όταν καποια ωραια μερα θα μας πει η FB δεν υποστηρίζω πια ούτε το messenger για win 10 ... υπάρχει κατι εναλλακτικό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...