Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Faast κάνει κάτι τέτοια κολλήματα η .540 και ζεσταίνετε και η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα. Ενώ στην φαστ είναι πιο σταθερό και δροσερό. Έχω 4-5 συσκευές που δοκιμάζω ταυτόχρονα και κάνω σύγκριση.

Ναι. Έχεις δίκιο, αλλά τα κολλήματα είναι για δευτερόλεπτα (τουλάχιστον στο δικό μου 950) και σπάνια. Από ο,τι κατάλαβα του τα κάνει συνέχεια (όταν συνδέει φορτιστή) και για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Πάντως, όντως δεν έχει να χάσει τίποτα αν πάει σε fast.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο store μου εμφανίζει πως υπάρχει νέα έκδοση που δεν την κατεβάζει όμως (σφάλμα 0x80073CF9).

Όταν πάω να φορτώσω την εφαρμογή είτε από το tile είτε από το drawer κρασάρει.

Το ωραίο είναι πως και το tile και τι lock screen ενημερώνονται κανονικά

 

Αν την έχεις μεταφέρει/αποθηκεύσει στην sd άλλαξε της θέση και βάλε την πάλι στην μνήμη του κινητού.

Κάνε την πρώτα reset (όχι απεγκατάσταση) και δοκίμασε μετά να κάνεις την αναβάθμιση από το store.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

 

Θα αφορά και τα mobiles αυτή η αναβάθμιση? Και αν ναι, θα έρθει άραγε σε όλες τις συσκευές? :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

 

17 Οκτωβριου για PC's, γιατι για κινητα παλι θα περιμενουμε κανα 15ημερο+ οσοι εχουν branded 1 μηνα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια τι σχεση εχει αυτη η ειδηση με τα wm 10 μου λετε?

Λεει με μεγαλα γραμματα στην αρχη του αρθρου

H αναβάθμιση των Windows θα επιφέρει βελτιώσεις στην ευκολία πρόσβασης αλλά και την εκτέλεση βιντεοπαιχνιδιών

Μιαλει καθαρα για τα windows 10.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια τι σχεση εχει αυτη η ειδηση με τα wm 10 μου λετε?

Λεει με μεγαλα γραμματα στην αρχη του αρθρου

H αναβάθμιση των Windows θα επιφέρει βελτιώσεις στην ευκολία πρόσβασης αλλά και την εκτέλεση βιντεοπαιχνιδιών

Μιαλει καθαρα για τα windows 10.

Ναι αλλά λέει κι αυτο:

 

"Τα Windows 10 εξαρχής σχεδιάσθηκαν έτσι ώστε να μπορούν να «τρέξουν» σε κάθε είδους συσκευές, από φορητούς υπολογιστές, ταμπλέτες και «έξυπνα» κινητά τηλέφωνα έως παραδοσιακούς επιτραπέζιους υπολογιστές. Συνεπώς κάθε εφαρμογή που αναπτύσσεται μία φορά από κάποιον προγραμματιστή, μπορεί στη συνέχεια να εκτελεσθεί σε όλες τις συσκευές.

 

H νέα αναβάθμιση των Windows, σύμφωνα με την εταιρεία, θα επιφέρει βελτιώσεις σε διάφορους άλλους τομείς: ασφάλεια, ευκολία πρόσβασης, εκτέλεση βιντεοπαιγνιδιών κ.α."

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά λέει κι αυτο:

 

"Τα Windows 10 εξαρχής σχεδιάσθηκαν έτσι ώστε να μπορούν να «τρέξουν» σε κάθε είδους συσκευές, από φορητούς υπολογιστές, ταμπλέτες και «έξυπνα» κινητά τηλέφωνα έως παραδοσιακούς επιτραπέζιους υπολογιστές. Συνεπώς κάθε εφαρμογή που αναπτύσσεται μία φορά από κάποιον προγραμματιστή, μπορεί στη συνέχεια να εκτελεσθεί σε όλες τις συσκευές.

 

H νέα αναβάθμιση των Windows, σύμφωνα με την εταιρεία, θα επιφέρει βελτιώσεις σε διάφορους άλλους τομείς: ασφάλεια, ευκολία πρόσβασης, εκτέλεση βιντεοπαιγνιδιών κ.α."

 

Τριχες κατσαρες λεει για το Mobile. Απλα την universal Πλατφορμα αναφερει και τιποτα αλλο.

Με λιγα λογια κανενα νεο για τα wm 10 μιας και δεν εξελισονται εδω και καιρο. Το παραπανω θεμα απλα αναφερει την επερχομενη αναβαθμιση των w10 και τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τριχες κατσαρες λεει για το Mobile. Απλα την universal Πλατφορμα αναφερει και τιποτα αλλο.

Με λιγα λογια κανενα νεο για τα wm 10 μιας και δεν εξελισονται εδω και καιρο. Το παραπανω θεμα απλα αναφερει την επερχομενη αναβαθμιση των w10 και τιποτα αλλο.

Και βεβαια θα βγει και στο mobile το fall update,μονο που θα περιλαμβανει πολλα bug fixes και τα 2-3 features που εβγαλε η Microsoft

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια θα βγει και στο mobile το fall update,μονο που θα περιλαμβανει πολλα bug fixes και τα 2-3 features που εβγαλε η Microsoft

 

Οχι φιλε μου, δυστυχως το Update των wm 10 δεν εχει Ουδεμια σχεση με το fall update των Windows 10. Για αυτο και εχει διαφορετικη εκδοση καθως και ονομασια. Δεν φερνει ουτε ενα νεο χαρακτηριστικο αλλα μονο τα bug fixes που ειπες και εσυ. Οπου τα bug fixes της MS διορθωνουν 5 και χαλανε 3 καθε φορα ετσι? Και φυσικα επισημα εχει σταματησει η εξελιξη των wm 10, απλα δινουν κατι Updates της πλακας.

Τεσπα η ουσια ειναι πως η ειδηση δεν αναφερει τιποτα για τα wm10 που συζηταμε εδω..

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δυστυχως το Update των wm 10 δεν εχει Ουδεμια σχεση με το fall update των Windows 10. Για αυτο και εχει διαφορετικη εκδοση καθως και ονομασια. Δεν φερνει ουτε ενα νεο χαρακτηριστικο αλλα μονο τα bug fixes που ειπες και εσυ. Οπου τα bug fixes της MS διορθωνουν 5 και χαλανε 3 καθε φορα ετσι? Και φυσικα επισημα εχει σταματησει η εξελιξη των wm 10, απλα δινουν κατι Updates της πλακας.

Τεσπα η ουσια ειναι πως η ειδηση δεν αναφερει τιποτα για τα wm10 που συζηταμε εδω..

 

Κι όμως υπαρχουν δυο νεα feutures που θυμηθηκα τωρα

Το ένα είναι η οριζοντια μορφη στο continuum και το δευτερο τα νεα emojis

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπαρχουν δυο νεα feutures που θυμηθηκα τωρα

Το ένα είναι η οριζοντια μορφη στο continuum και το δευτερο τα νεα emojis

 

Σοβαρα τωρα? Ειναι αυτα νεα χαρακτηριστικα για να συζηταμε? Γελαει ο κοσμος με δαυτους..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπαρχουν δυο νεα feutures που θυμηθηκα τωρα

Το ένα είναι η οριζοντια μορφη στο continuum και το δευτερο τα νεα emojis

Να ήταν και στα κινητά η οριζόντια μορφή, θα ήταν ωραία... ;)

Σοβαρα τωρα? Ειναι αυτα νεα χαρακτηριστικα για να συζηταμε? Γελαει ο κοσμος με δαυτους..

Δεν πειράζει. Από το 2018 θα έχουμε πάλι ριζική αλλαγή σε όλα σχεδόν! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν και στα κινητά η οριζόντια μορφή, θα ήταν ωραία... ;)

 

Δεν πειράζει. Από το 2018 θα έχουμε πάλι ριζική αλλαγή σε όλα σχεδόν! ;)

 

Α τωρα δεν πειραζει ε? Μετα απο τοσα ΘΑ ΘΑ ΘΑ που ακουγαμε για τα τωρινα wm10 φτασαμε στο δεν πειραζει που τα παρατανε ε?

Και για πες μου μιας και φαινεται να ξερεις..Τι ριζικες αλλαγες θα ερθουν το 2018? Θα τις παρει το 950 σου μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει κάθε ελπιδα για τα WM10 και πειτε ότι φερουν τεράστιες αλλαγες...κοσμος δεν θα ερθει,εχουν μαθει τα android και τα iOS,σαν να μην υπαρχει χωρος για τριτο λειτουργικο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει κάθε ελπιδα για τα WM10 και πειτε ότι φερουν τεράστιες αλλαγες...κοσμος δεν θα ερθει,εχουν μαθει τα android και τα iOS,σαν να μην υπαρχει χωρος για τριτο λειτουργικο

Για τα τωρινά κι εγώ την έχω χάσει.

Στην επόμενη θα πρέπει να κάνει κάτι πολύ δυνατό και να το προωθεί.

Όταν μπήκαν με τα Lumia 800 και 900 έπεφτε αρκετή διαφήμιση. Από κει και πέρα χάθηκαν! :(

IOS και Android κάθε ναυαρχίδα που βγάζουν, πέφτει διαφήμιση για 2 μήνες συνέχεια.

Βάλε και σε κάθε κατάστημα που έμπαινες σε προωθούσαν να πας σε Android και iPhone συσκευές οι υπάλληλοι!

Κι άλλα πολλα πέραν των εφαρμογών!

Και για πες μου μιας και φαινεται να ξερεις..Τι ριζικες αλλαγες θα ερθουν το 2018? Θα τις παρει το 950 σου μηπως?

Εδώ αυτοί δεν ξέρουν, θα ξέρω εγώ. Από δω και πέρα απλά ελπίζω, πού αυτή πεθάνει πάντα τελευταία! ;)

Θα κρατήσω τη συσκευή μου όπως το N8. Πού μάλλον εκείνο πιο πολύ το κράτησα από ότι θα κρατήσω το 950 XL μου, κατά τα φαινόμενα! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και σε κάθε κατάστημα που έμπαινες σε προωθούσαν να πας σε Android και iPhone συσκευές οι υπάλληλοι!

Αυτό πεστο δεκα φορες,οταν πηγα να παρω το 550,αποφασισμενος γι'αυτο,ο υπάλληλος μου τονισε 10 φορες ότι είναι windows,και ότι καλυτερα να παρω android:mad:

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πεστο δεκα φορες,οταν πηγα να παρω το 550,αποφασισμενος γι'αυτο,ο υπάλληλος μου τονισε 10 φορες ότι είναι windows,και ότι καλυτερα να παρω android:mad:

Να που μια φορά ένας υπάλληλος έκανε σωστά την δουλειά του και σου είπε το αυτονόητο. Δεν φτάνει που πήγε να σε προστατέψει, βάζεις και θυμωμένη φατσούλα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να που μια φορά ένας υπάλληλος έκανε σωστά την δουλειά του και σου είπε το αυτονόητο. Δεν φτάνει που πήγε να σε προστατέψει, βάζεις και θυμωμένη φατσούλα. :lol:

Από τι να τον προστατέψει;

Μόνο που αυτά τα λεγανε κι από την αρχή των wp. Δεν είναι τωρινό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από τι να τον προστατέψει;

Μόνο που αυτά τα λεγανε κι από την αρχή των wp. Δεν είναι τωρινό.

 

πολύ σωστα.Αυτη είναι η συμπεριφορά των περισσοτερων πωλητων από την αρχη,

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να βάλω λάδι στην φωτιά όμως πραγματικά αναρωτιέμαι υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι τα Windows Mobile δεν έχουν πεθάνει; εγώ έχω στο συρτάρι το lumia εδώ και 9 μήνες και το βγάζω που και που και το τσεκάρω για ενημέρωσης όμως βλέπω ότι δεν υπάρχει καμία εξέλιξη και νομίζω ότι πλέον μια δήλωση του τύπου τέλος επίσημα του Windows Mobile κάπως περισσεύει γιατί είναι φως φανάρι ότι όταν είναι στο 0,0001% δεν γίνεται να χτίζεις τίποτα όταν έχεις απέναντι τους άλλους. κρίμα ήταν κάτι καλό όμως με το ερχομό του Windows 10 αντί να πάει προς τα πάνω πήρε την κατηφόρα ασταμάτητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ένα 640 XL της ξαδέλφης μου, εχει μείνει για καιρό στην αρχική των 10. Δηλαδή στην .107! Ενώ πάω να δω αν έχει ενημερώσεις η συσκευή, δεν βγαζει τίποτα. Λέει ότι η συσκευή σας είναι ενημερωμένη! :worry: Πως μπορώ να βάλω την τελευταία επίσημη τώρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό ζόμπι δεν λέει να πεθάνει....

 

Windows 10 Mobile dead? These two new phones suggest it's not quite curtains

 

Pair of new Windows 10 Mobile phones emerge from TrekStor and Wileyfox.

 

 

 

http://www.zdnet.com/article/windows-10-mobile-dead-these-two-new-phones-suggest-its-not-quite-curtains/

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσα λεφτά για Windows φυσικά και δεν δίνω.

Πραγματικά ήρωες πού επένδυσαν σε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...