Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14393.1358 changelog (Redstone 1 Anniversary Update)

https://changewindows.org/build/14393/mobile#1358

 

15063.414 changelog (Redstone 2 Creators Update)

https://changewindows.org/build/15063/mobile#414

Καμιά μετάφραση για την .414... :(

 

Edit: Μέχρι στιγμής όλα καλά με την .414! Όλα ανοίγουν γρήγορα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, εγω εμεινα με την γλυκα,κοκαλωσε μεσα στο μενου το κινητο (1520) και δεν σβηνει με τιποτα,ουτε και επανερχεται, εαν κανω hard reset??? και πως γινεται δεν γνωριζω μηπως και? Τα φωτα σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγω εμεινα με την γλυκα,κοκαλωσε μεσα στο μενου το κινητο (1520) και δεν σβηνει με τιποτα,ουτε και επανερχεται, εαν κανω hard reset??? και πως γινεται δεν γνωριζω μηπως και? Τα φωτα σας παρακαλω.

 

Αν κρατήσεις παρατεταμένα πατημένο το power button για μερικά δευτερόλεπτα δεν κάνει επανεκκίνηση?

 

Hard reset αν δεν ανταποκρίνεται με τίποτε μπορείς να κάνεις με το δεύτερο τρόπο που περιγράφει το λινκ

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/10666/windows-phone-reset-my-phone

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις παρατεταμένα πατημένο το power button για μερικά δευτερόλεπτα δεν κάνει επανεκκίνηση?

 

Hard reset αν δεν ανταποκρίνεται με τίποτε μπορείς να κάνεις με το δεύτερο τρόπο που περιγράφει το λινκ

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/10666/windows-phone-reset-my-phone

 

Με τιποτα, θα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα, με soft, η μπαταρια δεν βγαινει η δεν γνωριζω εγω. Παντως σας ευχαριστω!!!

Ναι. Αν είναι το 1520 όντως δεν βγαίνει η μπαταρία!

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1520-5760.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια αποτυχία για ρουτάρισμα του s3 :p, ξαναπήρα το ταπεινό 640 μου, αλλά στο πληκτρολόγιο δεν κατεβάζει με τίποτα τις ενημερώσεις προτάσεων, κολλάει στην "προετοιμασία λήψης".

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια αποτυχία για ρουτάρισμα του s3 :p, ξαναπήρα το ταπεινό 640 μου, αλλά στο πληκτρολόγιο δεν κατεβάζει με τίποτα τις ενημερώσεις προτάσεων, κολλάει στην "προετοιμασία λήψης".

 

Καμμιά ιδέα;

 

Επίλεξε να κατεβάσει τις προτάσεις που θέλεις, με ανοιχτό wifi, και σβήσε τη συσκευή σου. Ξανάναψέ τη και θα κατέβει κανονικά ό,τι έχεις επιλέξει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό με το feature2 branch.

 

Πρόκειται για «ανεπίσημη» απάντηση (δεν την έχω διαβάσει) από μέλος της ομάδας insider σε αντίστοιχη ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην 1703 υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής δεδομένων από εφαρμογές, όπως τα ανδροϊδή, για ελάφρυνση της μνήμης;
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

@scot ναι, υπάρχει, αλλά όχι ακόμη για κάποιες εφαρμογές συστήματος
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

@scot ναι, υπάρχει, αλλά όχι ακόμη για κάποιες εφαρμογές συστήματος

Δηλαδή για fb, messenger και τα γνωστά social media γίνεται;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανεις reset app και η εφαρμογή έρχεται σε κατάσταση σαν να την εγκατεστησες μολις
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά τα απανωτά bugs του κινητού και γενικώς τα lag και το αργό πλέον μενού σήμερα πήγα σε Android με το καταπληκτικό alcatel idol 4. Δυστυχώς έχω και το 640 δίπλα δίπλα και η εμπειρία χρήσης που δίνει το alcatel των 169€ είναι έτη μπροστά από το 640. Παλιά λέγαμε για smooth Windows λειτουργικό. Σας λέω ότι τόσο smooth που είναι πλέον το κινητό που έχω στα χέρια μου το 640 δεν ήταν ποτέ. Επίσης σε θέμα ταχύτητας δεν υπάρχει σύγκριση. όλα ανοίγουν ακαριαία. Κάνω σύγκριση των εφαρμογών και εκεί υπάρχει το απόλυτο χάος. Ίδιες εφαρμογές που στα Windows είναι χρονιά στην κυριολεξία πίσω. Οι αντίστοιχες των Android έχουν απίστευτες δυνατότητες που δεν το πίστευα. Δεν υπάρχει λόγος να χαλιέστε μερικοί όπως εγώ με τα Windows. Απλα πας αλλού και λες γιατί δεν το έκανα πιο νωρίς. Ίσως κάποια στιγμή επιστρέψω σε Windows γιατί μου αρέσουν πολύ. Σόρυ για το off topic.

 

Υγ. Έχω κατεβάσει τους here Map και κάνουν αναζήτηση χωρίς ίντερνετ. Στα Windows ακόμα περιμένουμε την Δευτέρα Παρουσία δυστυχώς.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια αποτυχία για ρουτάρισμα του s3 :p, ξαναπήρα το ταπεινό 640 μου, αλλά στο πληκτρολόγιο δεν κατεβάζει με τίποτα τις ενημερώσεις προτάσεων, κολλάει στην "προετοιμασία λήψης".

 

Καμμιά ιδέα;

 

Ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και εγώ σε 640XL πριν από 2-3 μέρες.

Mετά από διάφορες αλλαγές στην γλώσσα και στο Regional Settings διαπίστωσα ότι το ίδιο πρόβλημα συνέβαινε κ με τα Αγγλκά που δοκίμασα να του αλλάξω.

 

Κάποια στιγμή πήγα στις ενημερώσεις, έκανα χειροκίνητο έλεγχο παρόλο που έλεγε ότι δεν υπάρχιε νεότερη ενημέρωση, κατέβασε ενημέρωση :blink: και όταν την πέρασε αυτόματα διορθώθηκε κ το πρόβλημα με τις ενημερώσεις της γλώσσας. :D

 

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά τα απανωτά bugs του κινητού και γενικώς τα lag και το αργό πλέον μενού...

 

Παρόμοιο πρόβλημα λύθηκε με hard reset του κινητού πριν από λίγες εβδομάδες.

Έκτοτε η απόκριση επανήλθε στο φυσιολογικό και μάλιστα η εφαρμογή για το fb ανοίγει υπερβολικά ποιό γρήγορα από ότι πριν όπως διαπίστωσα.

Αν δε βαριέσαι δοκίμασε να το κάνεις μιας κ δεν είναι το κύριο τηλέφωνο που έχεις πλέον κ θα το διαπιστώσεις και εσύ.

 

Eπίσης, συγκρίνεις κινητό με 3GB RAM με κάποιο που έχει μόλις 1GB, μήλα με πορτοκάλια ένα πράμα. :D

Edited by dpolal

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες έκανα πάλι. Έχω χάσει το μέτρημα με τόσα reset που έχω κάνει. Σίγουρα άλλο 1 ram και άλλο 3 αλλά και οι χρήστες των 950 δεν έχουν σταματήσει να διαμαρτύρονται για κολλήματα κτλ. 3 φίλους είχα με Windows και όλοι τα ίδια προβλήματα. Πλέον πήγαμε Android. Δεν παλευόταν. Καλό βράδυ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες έκανα πάλι. Έχω χάσει το μέτρημα με τόσα reset που έχω κάνει. Σίγουρα άλλο 1 ram και άλλο 3 αλλά και οι χρήστες των 950 δεν έχουν σταματήσει να διαμαρτύρονται για κολλήματα κτλ. 3 φίλους είχα με Windows και όλοι τα ίδια προβλήματα. Πλέον πήγαμε Android. Δεν παλευόταν. Καλό βράδυ.

Καμία σχέση τα κολλήματα του 950 XL με του 640! ;)

Που κι αυτά πλέον βελτιωθηκαν! Σε μένα τουλάχιστον....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 640 ds μου, έχει κάποιο πρόβλημα με το σήμα του δικτύου όταν έχω 2 κάρτες σ αυτό, πήρα να δοκιμάσω το s6 edge φίλου μου, ο οποιος πήρε s7. Οποτε hard reset και στήσιμο με τους δικούς μου λογαριασμούς. Αφού με παίδεψε λίγο με τις επαφές και το ημερολογιο του hotmail, άρχισα να το χρεισιμοποιω σαν βασικό τηλ. Τεράστιο store όντως το android. Φοβερή παιχνιδομηχανη το s6! Αλλα εκτος από τις εφαρμογές των τραπεζών και κάποιες ελάχιστες ακόμα, όλες οι άλλες δεν μου χρειάζονται. Μετά από 3βδομαδες ξαναπήρα το 640 στα χέρια μου, γιατί το s6 με κούρασε. Κινητό με 3gb ram είναι απαράδεκτο να έχει πάντα μόνο 500mb ελεύθερα. Το άνοιγμα των email αργό, όπως επίσης και ο chrome και Mozilla για να μπω στο διαδίκτυο σε σχέση με το 640! Να μην αναφερθώ σε αλλα γιατί είναι θέμα κινητού κι όχι λειτουργικου. Ελπίζω να μην εγκαταληψει η ms το wm γιατί το ios θα είναι μονόδρομος για μένα μετά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά τα απανωτά bugs του κινητού και γενικώς τα lag και το αργό πλέον μενού σήμερα πήγα σε Android με το καταπληκτικό alcatel idol 4. Δυστυχώς έχω και το 640 δίπλα δίπλα και η εμπειρία χρήσης που δίνει το alcatel των 169€ είναι έτη μπροστά από το 640. Παλιά λέγαμε για smooth Windows λειτουργικό. Σας λέω ότι τόσο smooth που είναι πλέον το κινητό που έχω στα χέρια μου το 640 δεν ήταν ποτέ. Επίσης σε θέμα ταχύτητας δεν υπάρχει σύγκριση. όλα ανοίγουν ακαριαία. Κάνω σύγκριση των εφαρμογών και εκεί υπάρχει το απόλυτο χάος. Ίδιες εφαρμογές που στα Windows είναι χρονιά στην κυριολεξία πίσω. Οι αντίστοιχες των Android έχουν απίστευτες δυνατότητες που δεν το πίστευα. Δεν υπάρχει λόγος να χαλιέστε μερικοί όπως εγώ με τα Windows. Απλα πας αλλού και λες γιατί δεν το έκανα πιο νωρίς. Ίσως κάποια στιγμή επιστρέψω σε Windows γιατί μου αρέσουν πολύ. Σόρυ για το off topic.

 

Υγ. Έχω κατεβάσει τους here Map και κάνουν αναζήτηση χωρίς ίντερνετ. Στα Windows ακόμα περιμένουμε την Δευτέρα Παρουσία δυστυχώς.

 

Καλημέρα snapp.Κατ' αρχάς σου εύχομαι να χαρείς την καινούργια σου συσκευή για την οποία ξέρω τα καλύτερα από πολύ κοντινό μου πρόσωπο.Δε θα αντιμετωπίσεις θέματα lag με octa-core κινητό εν έτει 2017 - για όνομα...

Δε νομίζω ότι κανείς λαμβάνει σοβαρά υπόψη τα περί lag πια στο αντροιντ. Όσον αφορά στο app-gap, είναι αναμφισβητητα υπαρκτό και δε νομίζω να αντιστραφει στο μελλον. Είναι πάντως άκυρη η σύγκριση που κάνεις. Σύγκριση οχταπυρηνου snap617 με 3gb ram περσινου τηλεφώνου με το 640;;;;;;

Μη με παρεξηγείς. Μια χαρά το βρίσκω το αλκατελ και το αντροιντ. Ειδικά αν μετράνε πολύ οι ελλείψεις στις εφαρμογές ...

μονόδρομος δυστυχώς.Σίγουρα πάντως είναι άλλη φάση τα 950αρια η το idol 4s.

Anyway, να ευχαριστηθείς το τηλέφωνό σου και μακάρι τα παραθυρια να σε κάνουν να επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Η ram υπάρχει για να χρησιμοποιείται.

2. Εμένα να δεις πόσο με κούρασε το 930 που με 8.1 όλα δούλευαν σχεδόν ικανοποιητικά και με 10 είναι πιο αργό από την καθυστέρηση.

Το χρησιμοποιώ σαν κύριο τηλέφωνο μόνο και μόνο μην πάθει τίποτα το Android μου.

Κλήσεις και ξυπνητήρι οι μόνες του λειτουργίες. Δύο τηλέφωνα είχε όλο και όλο και ούτε αυτά δεν μπόρεσε να αναβαθμίσει σωστά.

Πάντως και εγώ θα ήθελα να μην εγκαταλειφθεί το λειτουργικό, αν και δεν το βλέπω.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι ειδοποιήσεις από το messenger σταμάτησαν να εμφανίζονται στην glance screen :worry:

Μήπως δεν το έχεις ρυθμίσει να εμφανίζονται;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν το έχεις ρυθμίσει να εμφανίζονται;

 

Δεν υπάρχει επιλογή να το διαλέξω να φαίνεται,εκτός και πρέπει να κάνω καμιά άλλη ρύθμιση που δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή να το διαλέξω να φαίνεται,εκτός και πρέπει να κάνω καμιά άλλη ρύθμιση που δεν γνωρίζω.

Υπάρχει, αλλά απ' ότι είδα έχει όλα τα άλλα εκτός του Messenger! :( Περίεργο... :confused:

Εννοώ υπάρχει η ρύθμιση, αλλά δεν έχει το Messenger μέσα! Μπερδεύτηκα εγώ επειδή έχω το Telegram Messenger, νόμιζα είχε και το Messenger....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...