Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλη την Ευρώπη έτσι εμφανίστηκε. Π.χ. Localization for Dutch, Deutsch, κτλ. Σε όλα τα ξένα φόρουμ αυτό λένε.

Κατάλαβα. Localization for.... και ανάλογα στη χώρα που βρίσκεσαι! ;)

Γιατί το έκαναν αυτό όμως; Έχουν κάποιο σκοπό;

 

Edit: http://www.effect.gr/el/index.php?about=86

Πέρασα την 1097... Καμία διόρθωση στα προβλήματα. Το skype συνεχίζει να έχει πρόβλημα ανεξήγητο. Μπράβο ρε MS με τα καλά σου, που κάνεις τις δικές σου εφαρμογές να μη λειτουργούν στο λειτουργικό σου...

Εσύ πάλι τη 1097 που την βρήκες; Η .297 ήρθε σε όλους! ;) :D

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Εσύ πάλι τη 1097 που την βρήκες; Η .297 ήρθε σε όλους! ;) :D

 

Σορρυ .1198 ήθελα να γράψω... Είμαι από εκείνους που κατουρησαν στο πηγάδι (έχω Nokia) και δε παίρνω cu...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

ισως εκτος θεματος, αλλα εξεπλάγην και το φερνω εδώ...

στο σκρουτζ μονο 640 υπαρχουν πλεον και οι τιμες τσιμπανε συνεχως...

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/38/Microsoft.html?order_by=rating&order_dir=desc

Κι εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση...

Μέχρι πριν κάνα δυο βδομάδες υπήρχαν πολλά 950αρια σε καμμιά δεκαριά και βάλε καταστήματα. Τώρα ούτε ένα πουθενά....Περίεργο λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω βρει τρόπο για πολύ καλύτερη μπαταρία στα Lumia για όσους έχουν συσκευές με oled οθόνη. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα βέβαια.

 

Λοιπόν όλοι ξέρουμε ότι τα Windows 10 mobile είναι βασισμένα στο μαύρο χρώμα ενώ μπορούν να γίνουν και όλα λευκά. Αν πάτε στις ρυθμίσεις όμως --> διευκόλυνση πρόσβασης --> αντιθέσεις --> υψηλή αντίθεση --> ενεργό, παρατηρείται ότι όλο μα όλο το μενού γίνεται μαύρο. Ακόμα και στον browser το λευκό σχεδόν παντού γίνεται μαύρο. Σε πολλές εφαρμογές όπως, αλληλογραφία, ημερολόγιο, Skype, OneDrive, εφαρμογές office γίνονται κι αυτά το ίδιο.

 

Έχω Lumia 930 που κανονικά έχει αισχρή μπαταρία και όταν εχω ενεργοποιημένη αυτή τη ρύθμιση η αυτονομία της συσκευής αυξάνεται κατά πολύ. Δοκιμάστε το κι εσείς να μου πείτε αν σας συμβαίνει το ίδιο.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Facebook στον Edge πρόσθεσαν κι ένα ακόμα εικονίδιο (emoji) το "ευχαριστώ" με ένα λουλούδι! Το ίδιο και στο SlimSocial for Facebook!

Στην εφαρμογή του Facebook δεν το πρόσθεσαν όμως!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με hard reset, η 15063.297 στημένη καθαρά μόνη της δεν παρουσιάζει κανένα -μα κανένα- πρόβλημα.

Δουλεύουν τα πάντα [και Monument, Telegram].

Αλληλούια...

Link to comment
Share on other sites

Στο 950 μου πάντως πάλι κοιμάται η οθόνη στις κλήσεις.

Και πιο αργό σε απόκριση όλο το τηλ.

Τα ίδια Παντελάκη μου...

Ζώα της MS !@#%@%$#&*%^

 

Ναι ναι έκανα και hard :mad:

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Στο 950 μου πάντως πάλι κοιμάται η οθόνη στις κλήσεις.

 

Και πιο αργό σε απόκριση όλο το τηλ.

 

Τα ίδια Παντελάκη μου...

 

Ζώα της MS !@#%@%$#&*%^

 

 

 

Ναι ναι έκανα και hard :mad:

 

Μήπως έχεις βάλει τζαμάκι στο κινητό;Αν ναι αυτό είναι.Το ίδιο είχα πάθει και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Με το recovery tool γύρισε το 930 σε denim.

Ειλικρινά, υπάρχει λόγος να πάω σε 10;

Έχω ειδοποιήσεις στο store, λειτουργεί το ραδιόφωνο κλπ.

Μου φαίνεται και πιο γρήγορο, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου.

 

 

Υ.Γ. δεν έχω Facebook.

 

Edit: είναι πιο γρήγορο. Θα μείνω εδώ και ανάλογα θα πράξω στο μέλλον.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. δεν έχω Facebook.

 

Facebook σίγουρα δεν έχεις? Γιατί συνήθως είναι προ εγκατεστημένο.

Μιλάω βέβαια για την εφαρμογή της MS και όχι της Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Facebook σίγουρα δεν έχεις? Γιατί συνήθως είναι προ εγκατεστημένο.

Μιλάω βέβαια για την εφαρμογή της MS και όχι της Facebook.

Μάλλον εννοεί ότι δεν έχει λογαριασμό στο Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει τζαμάκι στο κινητό;Αν ναι αυτό είναι.Το ίδιο είχα πάθει και εγώ

 

Τα έχουμε ματα-ξανα-χιλιο-θα πηδηχτώ από το παράθυρο πει.

Δεν είναι το τζάμι. Παίζουν όντως τα ζωντόβολα με τους αισθητήρες, αλλά είναι ζήτημα software.

Πως δηλ με τα τελευταία 2 update πριν την creators το τηλ πήγαινε απροβλημάτιστα? Τώρα άρχισε να μην ξυπνάει ώρες ώρες και με double tap...

Νομίζω ότι θα βάλω win10 στο pc μόνο και μόνο για να γυρίσω το κινητό στην προηγούμενη σταθερή rom.

Ίσως το κάνω μόνο και μόνο για το hack για το ραδιόφωνο.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Με το recovery tool γύρισε το 930 σε denim.

 

Ειλικρινά, υπάρχει λόγος να πάω σε 10;

 

Έχω ειδοποιήσεις στο store, λειτουργεί το ραδιόφωνο κλπ.

 

Μου φαίνεται και πιο γρήγορο, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου.

 

 

 

 

 

Υ.Γ. δεν έχω Facebook.

 

 

 

Edit: είναι πιο γρήγορο. Θα μείνω εδώ και ανάλογα θα πράξω στο μέλλον.

 

 

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Γνώμη μου, αλλά με τα 10αρια το 735 λειτουργεί καλύτερα. Οπότε Υπάρχει διαφορά στην απόκριση καμία φορά, αλλά αν υπολογίσεις αυτά που χάνεις με αυτά που κερδίζεις, τότε πας στα 10αρια. Τα 8.1 τα έχω στο L435 που το έχω κατά βάση για κλήσεις..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αυτό που μου λείπει είναι το wot blitz και το swipe στο πληκτρολόγιο.

Ρε παιδιά, έχω ραδιόφωνο, ένδειξη μπαταρίας με tile, gestures beta που λειτουργεί άψογα κα.

Μπέρδεμα. Σίγουρα εγώ πρέπει να πάω στα 10 και όχι εσείς να γυρίσετε σε denim :)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αυτό που μου λείπει είναι το wot blitz και το swipe στο πληκτρολόγιο.

Ρε παιδιά, έχω ραδιόφωνο, ένδειξη μπαταρίας με tile, gestures beta που λειτουργεί άψογα κα.

Μπέρδεμα. Σίγουρα εγώ πρέπει να πάω στα 10 και όχι εσείς να γυρίσετε σε denim :)

 

Και στα 10 έχουμε ραδιόφωνο και tile μπαταρίας. Μην είμαστε και υπερβολικοί. Κατεβάζεις 2 εφαρμογές και λειτουργούν μια χαρά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αυτό που μου λείπει είναι το wot blitz και το swipe στο πληκτρολόγιο.

Ρε παιδιά, έχω ραδιόφωνο, ένδειξη μπαταρίας με tile, gestures beta που λειτουργεί άψογα κα.

Μπέρδεμα. Σίγουρα εγώ πρέπει να πάω στα 10 και όχι εσείς να γυρίσετε σε denim :)

@cb600f κάτσε εκει που εισαι :)

κι εγω στο ιδιο διλημμα ημουν, κι εμεινα στα 8. Πολυ πιο fluent απο τα 10, κακα τα ψεμματα...

@snapp : και στα 10 εχετε ραδιοφωνο, αλλα δεν εχει rds :)

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκαθαρίσουμε όσοι δεν θέλουν όσες εφαρμογές υπάρχουν στα 10 (Facebook,Instagram,Messenger κ.α.) αλλα ένα γρήγορο τηλέφωνο με +ραδιόφωνο πάει στα 8.1

 

Όσοι θέλουν όσες εφαρμογές υπάρχουν στα 10 με μια μικρή διαφορα σε ταχύτητα πάνε στα 10

 

 

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 950XL δεν μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή από το store είμαι με την 297 :confused: Καμιά ιδέα; :wacko: Μου βγάζει κωδικό σφάλματος 0χ80240440 Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 950XL δεν μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή από το store είμαι με την 297 :confused: Καμιά ιδέα; :wacko: Μου βγάζει κωδικό σφάλματος 0χ80240440

 

Το store σου ανοίγει ή απλά δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το store σου ανοίγει ή απλά δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή;

 

Στην αρχή δεν άνοιγε,τώρα ανοίγει και δεν κατεβάζει καμιά εφαρμογή.Αλλά και στην ενημέρωση τηλεφώνου το έβαλα σε fast insider και όταν πατάω ενημέρωση βγάζει αυτό 0χ80244022

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή δεν άνοιγε,τώρα ανοίγει και δεν κατεβάζει καμιά εφαρμογή.

 

Το ότι ανοίγει είναι θετικό, συνήθως όταν δεν ανοίγει είναι πρόβλημα δικτύου.... Πρώτα από όλα σιγουρέψου πως είναι καλό το δίκτυο σου...... Κάνε κι ένα soft reset κρατώντας παρατεταμένα το power button μέχρι να κλείσει και να νιώσεις δόνηση.....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

@Giwrgos_Gk δεν είσαι μόνος εγώ έκανα τα πάντα (soft reset που συνήθως φτιάχνει όλα τα προβλήματα του store και τίποτα) αν ξέρει κάποιος κάτι ας πει

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ανοίγει είναι θετικό, συνήθως όταν δεν ανοίγει είναι πρόβλημα δικτύου.... Πρώτα από όλα σιγουρέψου πως είναι καλό το δίκτυο σου......

 

Mια χαρά είναι πως σου μιλάω τώρα νομίζεις :p

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι πως σου μιλάω τώρα νομίζεις :p

 

Είναι άσχετο το ότι μου μιλάς από το τηλέφωνο..... Κι εμένα μου έχει τύχει αυτό το πρόβλημα που έχεις κι εσύ......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι άσχετο το ότι μου μιλάς από το τηλέφωνο..... Κι εμένα μου έχει τύχει αυτό το πρόβλημα που έχεις κι εσύ......

 

Από τι βλέπω στο άλλο νήμα (950xl) εμφανίστηκε και άλλος με το ίδιο πρόβλημα,οπότε είναι θέμα store.Γιατί και στο σφάλμα όταν πατάω λεπτομέρειες λέει ότι το πρόβλημα είναι δικό τους και δοκιμάστε αργότερα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...