Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πιο ξεκάθαρα τα πραγματα πλέον...Το ρεζουμέ δείχνει πως απλα θα δώσουν ακομα μια Redstone 2+ και χαιρετίσματα στην εξουσία, θα ειναι μια έκδοση σαν αυτη των 7.8 από το παρελθόν για όσους θυμούνται...και πολυ κράτησε για αυτούς..

 

Rs3 και Rs4 κλπ. Θα απευθύνονται λογικά σε αλλου είδους συσκευές...

 

Το μόνο καλο από όλο αυτο ειναι ότι τουλάχιστον υπάρχει μια κινητικότητα και ξύπνησαν από λήθαργο, μακάρι να βγουν και να δώσουν μια ξεκάθαρη εικονα μέχρι μέσα Μαΐου ώστε να ξέρουμε και εμείς τι γίνεται..(αν και σαν εταιρία κυριως μουλωχτα εγκατέλειπε projects και λειτουργικά).

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dihneki δεν με νοιάζει αν τα έλεγα σωστά ή όχι..με νοιάζει που ενώ εδω και τόσο καιρό έλεγα τα προφανη με βοηθό την λογικη κάποιοι με εβριζαν και χαρακτήριζαν. Και δεν αναφέρομαι σε καμια περιπτωση σε όσους διαφωνούσαμε με όμορφες συζητήσεις..προς θεού δηλαδή..

Συμφωνώ μαζι σου..το προσεχες διάστημα θα φανεί ακριβως τι παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Να και τα όμορφα... Είχε μείνει ένα 535 στα 8.1 και αποφάσισε ο κάτοχος να περάσει τα 10... Μετά από hard reset και τίποτα μέσα (κάρτα sim και sd), το upgrade advisor βρίσκει το update, αλλά από τις ρυθμίσεις, μόνο μήνυμα λάθους... Και μετά από soft reset... Μπράβο, Microsoft... *slow clap*
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει insider και περνάς τα 10 από 8.1,αλλά όχι fast η slow αλλά preview.

ευχαριστω...πατησa preview και με πηγε στο slow...

stην fast παντωσ ειχα θεμα λειτουργεικοτητασ στο maps. Μολισ παταγα settings sto maps με πεταγε στην αρχικη σελιδα του λειτουργικου με τα εικονίδια. Οι χαρτες δουλευαν κανονικα, μονο το settings τους μου εκανε κωλοτουμπεσ, ενώ kai το touch ηταν αθλιο

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή από το Επίσημο Θέμα του 535.

 

Thanks για την απάντηση!! Δε χρειάζεται η Insider Preview. Τελικά, έκανα περίπου ότι έκανε ο MOTOMAN. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ MOD, ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΑ POSTS ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST, ΤΩΝ WINDOWS 10 MOBILE SERIES.

 

Λοιπόν... Εννοείται κάρτες sim (είναι dual) και micro sd εκτός συσκευής, όπως κάνω σε όλα τα smartphones, ανεξαρτήτως OS.

 

- Χωρίς να έχω κάνει Hard Reset:

 

1η προσπάθεια:

Region Ελλάδα και Γλώσσα: Ελληνικά -> Μη διαθέσιμο updated.

 

2η προσπάθεια:

Region US και Γλώσσα Αγγλικά US -> Μη διαθέσιμο update.

 

- Με Hard Reset:

 

1η προσπάθεια: Region Ελλάδα και Γλώσσα Ελληνικά: Μη διαθέσιμο update.

 

2η προσπάθεια: Region US και Γλώσσα Αγγλικά US -> Μη διαθέσιμο update.

 

3η προσπάθεια: Region United Kingdom και Γλώσσα Αγγλικά UK -> Μη διαθέσιμο update.

 

4η Προσπάθεια: Region -> Γερμανία Γλώσσα Αγγλικά UK ----ΕΠΙΤΥΧΙΑ---- Διαθέσιμο update!!!!

 

Ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου -> κατέβασμα update -> εγκατάσταση.

 

Μετά από την εγκατάσταση, το κύριο account της συσκευής δεν έκανε συγχρονισμό, με όποιο συνδυασμό ρυθμίσεων.

 

Soft reset.

 

Το account διορθώθηκε.

 

Μετά ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου -> η συσκευή σας διαθέτει την πιο πρόσφατη έκδοση του λειτουργικού.

 

Hint: Η έκδοση των 10ριών που είχα σε αυτό το σημείο, ήταν η πρώτη που εγκαθιστά το Upgrade Advisor.

 

Ξανά soft reset.

 

Αυτή τη φορά βρέθηκε ενημέρωση και κατεβαίνει.

 

Εγκαθίσταται κανονικά.

 

Εννοείται το κινητό πρέπει να στηθεί από την αρχή, σαν καινούριο, για την αποφυγή προβλημάτων.

 

Η κάρτα sd δεν μπαίνει έτσι απλά πίσω, ειδικά όταν προέρχεται από 8.1

 

Μεταφορά των αρχείων σε υπολογιστή, format της κάρτας και μετά τοποθέτηση στη (-ν πλέον αναβαθμισμένη) συσκευή.

 

Τα αρχεία με μεταφορά από τον υπολογιστή, στην κάρτα sd.

 

Πλέον, η συσκευή είναι αναβαθμισμένη στην τελευταία επίσημη έκδοση των W10M.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή από το Επίσημο Θέμα του 535.

 

Thanks για την απάντηση!! Δε χρειάζεται η Insider Preview. Τελικά, έκανα περίπου ότι έκανε ο MOTOMAN. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ MOD, ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΑ POSTS ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST, ΤΩΝ WINDOWS 10 MOBILE SERIES.

 

Λοιπόν... Εννοείται κάρτες sim (είναι dual) και micro sd εκτός συσκευής, όπως κάνω σε όλα τα smartphones, ανεξαρτήτως OS.

 

- Χωρίς να έχω κάνει Hard Reset:

 

1η προσπάθεια:

Region Ελλάδα και Γλώσσα: Ελληνικά -> Μη διαθέσιμο updated.

 

2η προσπάθεια:

Region US και Γλώσσα Αγγλικά US -> Μη διαθέσιμο update.

 

- Με Hard Reset:

 

1η προσπάθεια: Region Ελλάδα και Γλώσσα Ελληνικά: Μη διαθέσιμο update.

 

2η προσπάθεια: Region US και Γλώσσα Αγγλικά US -> Μη διαθέσιμο update.

 

3η προσπάθεια: Region United Kingdom και Γλώσσα Αγγλικά UK -> Μη διαθέσιμο update.

 

4η Προσπάθεια: Region -> Γερμανία Γλώσσα Αγγλικά UK ----ΕΠΙΤΥΧΙΑ---- Διαθέσιμο update!!!!

 

Ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου -> κατέβασμα update -> εγκατάσταση.

 

Μετά από την εγκατάσταση, το κύριο account της συσκευής δεν έκανε συγχρονισμό, με όποιο συνδυασμό ρυθμίσεων.

 

Soft reset.

 

Το account διορθώθηκε.

 

Μετά ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου -> η συσκευή σας διαθέτει την πιο πρόσφατη έκδοση του λειτουργικού.

 

Hint: Η έκδοση των 10ριών που είχα σε αυτό το σημείο, ήταν η πρώτη που εγκαθιστά το Upgrade Advisor.

 

Ξανά soft reset.

 

Αυτή τη φορά βρέθηκε ενημέρωση και κατεβαίνει.

 

Εγκαθίσταται κανονικά.

 

Εννοείται το κινητό πρέπει να στηθεί από την αρχή, σαν καινούριο, για την αποφυγή προβλημάτων.

 

Η κάρτα sd δεν μπαίνει έτσι απλά πίσω, ειδικά όταν προέρχεται από 8.1

 

Μεταφορά των αρχείων σε υπολογιστή, format της κάρτας και μετά τοποθέτηση στη (-ν πλέον αναβαθμισμένη) συσκευή.

 

Τα αρχεία με μεταφορά από τον υπολογιστή, στην κάρτα sd.

 

Πλέον, η συσκευή είναι αναβαθμισμένη στην τελευταία επίσημη έκδοση των W10M.

Χμμμ... και σε περίπτωση που δεν έχεις pc τι κάνεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Microsoft 435 και έχω περάσει από καιρό τα δεκάρια. Προχθές είχα πάλι update λογισμικού. Οπότε αυτό ήταν το τελευταίο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... και σε περίπτωση που δεν έχεις pc τι κάνεις;

 

1. παιδια για θυμηστε μας τι είναι hard/soft reset και πωσ γινεται?....

μπας και μου κατσει και μενα η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... και σε περίπτωση που δεν έχεις pc τι κάνεις;

 

Αν αναφέρεσαι στο backup της microSD και το φορμάτ μετά (σε PC), εγώ δεν το έκανα ποτέ όσες φορές έκανα επιστροφή σε WP8.1 για να ξαναπεράσω την τελευταία έκδοση. Δεν θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου, αλλά με το 735 που έκανα τη διαδικασία αρκετές φορές, δεν έβγαλα ποτέ SIM ούτε και microSD, και η διαδικασία ολοκληρωνόταν χωρίς πρόβλημα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... και σε περίπτωση που δεν έχεις pc τι κάνεις;

 

Βάζεις την sd σου σε άλλη συσκευή. Ή, αν δεν έχεις sd, μεταφέρεις τα αρχεία σου στο onedrive. Αν θυμάμαι καλά και τα γραπτά μηνύματα πηγαίνουν (εκτός κι αν άλλαξε κάτι, γιατί χτες ο κάτοχος δεν ήθελε backup στα sms).

 

1. παιδια για θυμηστε μας τι είναι hard/soft reset και πωσ γινεται?....

μπας και μου κατσει και μενα η αναβαθμιση

 

Είναι το ίδιο με την Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, στο μενού των ρυθμίσεων.

 

Αν αναφέρεσαι στο backup της microSD και το φορμάτ μετά (σε PC), εγώ δεν το έκανα ποτέ όσες φορές έκανα επιστροφή σε WP8.1 για να ξαναπεράσω την τελευταία έκδοση. Δεν θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου, αλλά με το 735 που έκανα τη διαδικασία αρκετές φορές, δεν έβγαλα ποτέ SIM ούτε και microSD, και η διαδικασία ολοκληρωνόταν χωρίς πρόβλημα.

 

Οι sim βγαίνουν έτσι κι αλλιώς, για να μη γίνει κάποια χρέωση δεδομένων, αν ξεχαστούν ανοιχτά.

 

Η sd έγινε format, επειδή έγινε μετάβαση από 8.1 σε 10, για να μη μείνουν υπολείμματα του παλιού λογισμικού.

 

Πόσο μάλλον τώρα που, απ' ό, τι φαίνεται, είναι ειδική περίπτωση το update στα 10...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο lumia-nokia με 1giga μνημη τουλάχιστον που να μην πηρε καποια εκδοση των 10ριων και να ηταν στην αγορα λιγοτερο από δυο χρονια? Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο lumia-nokia με 1giga μνημη τουλάχιστον που να μην πηρε καποια εκδοση των 10ριων?

 

Αμε....Lumia 820-lumia 920- lumia 925- και το κορυφαίο Foul..... Lumia 1020 με 2gb ram...έχουν μείνει στα 8.1 ενώ είχαν υποσχεθεί ότι θα επερναν τα 10ρια..

Γιατι ρωτάς λοιπόν αφού το έχουμε αναλύσει 1000 φορες;

Link to comment
Share on other sites

Οι sim βγαίνουν έτσι κι αλλιώς, για να μη γίνει κάποια χρέωση δεδομένων, αν ξεχαστούν ανοιχτά.

Η sd έγινε format, επειδή έγινε μετάβαση από 8.1 σε 10, για να μη μείνουν υπολείμματα του παλιού λογισμικού.

Πόσο μάλλον τώρα που, απ' ό, τι φαίνεται, είναι ειδική περίπτωση το update στα 10...

 

Για τη SIM δεν έχεις άδικο - αν θυμάμαι καλά, όσες φορές έχω κάνει τη διαδικασία και έχω βάλει το PIN κατά την εγκατάσταση έχω χρεωθεί mobile internet (συνήθως το θυμάμαι και βάζω το PIN μετά την εγκατάσταση, αφού έχω απενεργοποιήσει τα mobile data)... όσο για την SD, ίσως δεν έχω πρόβλημα επειδή δεν βάζω ποτέ εφαρμογές στην κάρτα (παρά μόνο φωτογραφίες/βίντεο και μουσική).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αμε....Lumia 820-lumia 920- lumia 925- και το κορυφαίο Foul..... Lumia 1020 με 2gb ram...έχουν μείνει στα 8.1 ενώ είχαν υποσχεθεί ότι θα επερναν τα 10ρια..

Γιατι ρωτάς λοιπόν αφού το έχουμε αναλύσει 1000 φορες;

 

Όλα αυτά μηπως δεν υποστηριζονται λογο επεξεργαστη?

Σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα πουθενα δεν ελεγε ότι θα παρουν τα 10

 

Microsoft Windows Phone 8, upgradeable to v8.1, planned upgrade to Windows 10

Το παραπανω είναι από το gsmarena για το 1520. Είναι στα σχεδια λεει όχι ότι θα παρει σιγουρα τα 10.

Οσο για το 1020 ουτε καν στα σχεδια. Τωρα που ειδες την υποσχεση δεν το ξερω.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο lumia-nokia με 1giga μνημη τουλάχιστον που να μην πηρε καποια εκδοση των 10ριων και να ηταν στην αγορα λιγοτερο από δυο χρονια?

Αμε....Lumia 820-lumia 920- lumia 925- και το κορυφαίο Foul..... Lumia 1020 με 2gb ram...έχουν μείνει στα 8.1 ενώ είχαν υποσχεθεί ότι θα επερναν τα 10ρια..

Γιατι ρωτάς λοιπόν αφού το έχουμε αναλύσει 1000 φορες;

Μιλάμε για τα NOKIA Lumia 820-920-925-1020; Και ήταν στην αγορά λιγότερο από 2 χρόνια;

 

Από gsmarena.com:

Nokia Lumia 820: Released 2012, November

Nokia Lumia 920: Released 2012, November

Nokia Lumia 925: Released 2013, June

Nokia Lumia 1020: Released 2013, July

 

@st1313, αυτό δε ρώτησες;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τα NOKIA Lumia 820-920-925-1020; Και ήταν στην αγορά λιγότερο από 2 χρόνια;

 

Από gsmarena.com:

Nokia Lumia 820: Released 2012, November

Nokia Lumia 920: Released 2012, November

Nokia Lumia 925: Released 2013, June

Nokia Lumia 1020: Released 2013, July

 

@st1313, αυτό δε ρώτησες;

Αυτό ρωτησα αλλα ορισμένοι δεν θελουν να καταλαβουν ότι η Microsoft κανει απλα ότι κανουν ολες οι εταιριες.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Για τη SIM δεν έχεις άδικο - αν θυμάμαι καλά, όσες φορές έχω κάνει τη διαδικασία και έχω βάλει το PIN κατά την εγκατάσταση έχω χρεωθεί mobile internet (συνήθως το θυμάμαι και βάζω το PIN μετά την εγκατάσταση, αφού έχω απενεργοποιήσει τα mobile data)... όσο για την SD, ίσως δεν έχω πρόβλημα επειδή δεν βάζω ποτέ εφαρμογές στην κάρτα (παρά μόνο φωτογραφίες/βίντεο και μουσική).

 

Να. Αυτό είναι το διαφορετικό που κάνουμε. Πηγαίνω όσα apps μπορώ στην sd.

 

Αυτό ρωτησα αλλα ορισμένοι δεν θελουν να καταλαβουν ότι η Microsoft κανει απλα ότι κανουν ολες οι εταιριες.

 

Χαίρομαι που έγραψες την συγκεκριμένη πρόταση...

 

Τη Microsoft "δεν την έπαιρνε" ποτέ να κάνει ό,τι κάνουν όλες οι εταιρείες. Ειδικά τώρα.

 

Κι αυτό γιατί δεν ήταν εδραιωμένη στην αγορά των smartphones. Στην αγορά των pc os ναι, είναι. Εκεί έχει "αέρα", να κάνει και κάτι "off".

 

Στα κινητά/smartphones ξεκινούσε σχεδόν από το 0. Είχε, όμως, ΤΙΣ γερές βάσεις (τεχνογνωσία που πήρε από τη Nokia, os που στις φθηνές συσκευές λειτουργούσε απίστευτα καλά - όχι πια), τις οποίες δεν ήθελε ποτέ να εκμεταλλευτεί.

 

Και είμαστε πλέον στο '17, που το τμήμα smartphones πάει για κλείσιμο. Και αρκετά άντεξε, αν με ρωτήσεις, με αυτές τις χαζές κινήσεις.

 

Κρίμα, γιατί προσωπικά, είναι το πιο "όμορφο" os.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά μηπως δεν υποστηριζονται λογο επεξεργαστη?

Σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα πουθενα δεν ελεγε ότι θα παρουν τα 10

 

Microsoft Windows Phone 8, upgradeable to v8.1, planned upgrade to Windows 10

Το παραπανω είναι από το gsmarena για το 1520. Είναι στα σχεδια λεει όχι ότι θα παρει σιγουρα τα 10.

Οσο για το 1020 ουτε καν στα σχεδια. Τωρα που ειδες την υποσχεση δεν το ξερω.

 

Το θέμα επεξεργαστη ήταν καθαρα δικαιολογία όπως ακριβως συμβαίνει και τωρα.

Φυσικά και είχαν ανακοινώσει επίσημα ότι Ολα τα wp 8 θα επερναν τα 10..

Ωριστε από το 2014

http://www.theverge.com/2014/11/13/7216421/microsoft-says-every-lumia-windows-phone-8-device-will-get-windows-10

 

Επίσης να τονίσω πως στην παραπάνω απαντηση μου δεν είχες προσθέσει το μέρος με τα 2 χρονια..διοτι έκανες τροποποίηση ενώ σου απαντούσα, απλα για να ξέρουμε τι λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα επεξεργαστη ήταν καθαρα δικαιολογία όπως ακριβως συμβαίνει και τωρα.

Φυσικά και είχαν ανακοινώσει επίσημα ότι Ολα τα wp 8 θα επερναν τα 10..

Ωριστε από το 2014

http://www.theverge.com/2014/11/13/7216421/microsoft-says-every-lumia-windows-phone-8-device-will-get-windows-10

 

Επίσης να τονίσω πως στην παραπάνω απαντηση μου δεν είχες προσθέσει το μέρος με τα 2 χρονια..διοτι έκανες τροποποίηση ενώ σου απαντούσα, απλα για να ξέρουμε τι λεμε.

 

Το ειπε ο καλαρς7 αρα επισημο. ποιος είναι αυτος?

2 λογισμικο και 3 χρονια ενημερώσεις ασφαλειας. Τι δεν καταλαβες?

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Το ειπε ο καλαρς7 αρα επισημο. ποιος είναι αυτος?

2 λογισμικο και 3 χρονια ενημερώσεις ασφαλειας. Τι δεν καταλαβες?

Μισό λεπτό γιατι μπερδεύτηκες, ο kalars7 απλα ρώτησε στο τοτε επισημο twitter των Lumia...

Και ειδου η επίσημη απαντηση...

Και αρκετές άλλες που έβγαιναν αργότερα...οκ τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Το ειπε ο καλαρς7 αρα επισημο. ποιος είναι αυτος?

2 λογισμικο και 3 χρονια ενημερώσεις ασφαλειας. Τι δεν καταλαβες?

 

Ο φίλος παραπάνω έχει απόλυτο δίκιο σε αυτά που σου λέει. Η εταιρία είχε υποσχεθεί πως όλα τα Lumia με Windows phone 8 θα έπαιρναν αναβάθμιση στα 10 και δεν το έκανε.

 

Ο καλαρς7 έκανε την ερώτηση αν πρόσεξες και η Microsoft του απάντησε θετικά στην ερώτηση του. Εξαιρετικά απλό.

 

Επίσης η άποψη "η Microsoft κάνει ο,τι κάνουν οι άλλες εταιρίες" θέλει λίγο παραπάνω σκέψη όταν τα Windows mobile έχουν κάτω από το 1% της αγοράς και όχι το 80% όπως το android. Αν θέλεις να διατηρηθείς στην αγορά και να δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι για το λογισμικό σου δεν πετάς στα σκουπίδια όλους αυτούς που σε εμπιστεύτηκαν γιατί πολύ απλά δεν θα το ξανά κάνουν

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

https://windowsarea.de/2017/04/upgrade-von-windows-phone-8-1-auf-windows-10-mobile-wieder-moeglich/

με κάθε επιφύλαξη...

It ain't over till the fat lady sings ...όπως λέμε και στο χωριό μου.

Δυο τινά συνέβησαν ή μετα -το σωστο σε αυτή την περιπτωση- κραξιμο που έπεσε το επανέφεραν ή κάποιος έφαγε πολύ το πασχα και κοιμηθηκε περισσότερο. :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δε κατάλαβα από πότε τα tweets και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έχουν πάρει τη θέση των επίσημων ανακοινώσεων των εταιριών. Όχι ότι δεν έχουν τη σημασία τους και την επιρροή τους στη μάζα, αλλά μη τους δίνουμε τη θέση της επίσημης γραμμής κάθε εταιρίας.

 

Πάντως, με καθαρά όρους επιχειρηματικούς, η MS λειτουργεί όπως λειτουργούν και οι υπόλοιπες, υποστήριξη και ενημερώσεις μέχρι ενός σημείου. Τώρα, αν με δεδομένη τη θέση της στο μερίδιο αγοράς θα μπορούσε, κρατώντας μια διαφορετική στάση να έχει όφελος, αυτό δε μπορεί να το αρνηθεί κανείς. Ούτε όμως και να τη κατακρίνει και να τη καταδικάσει που δε το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...